Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 9 ] 

25 srp 2015 01:31

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Toto vlákno zakládám nejen pro všechny organizátory, pořadatele, předsedy klubů, ale i pro ostatní kuličkáře, kteří mají zájem se aktivně podílet na rozšiřování kuličkového sportu na další nová místa. Své tipy, nebo komentáře můžete zasílat na info@kulicky.com, nebo do tohoto vlákna.

Jak se můžete zapojit?:

1) jako hlavní pořadatel (např. v rámci svého klubu), spolupořadatel, nebo konzultant (v případě, že se organizace ujal někdo z místních, který ještě nemá s organizací kuličkových turnajů velké zkušenosti). Vše potřebné (zejména povolení, vyjednávání s úřady, propagaci, apod.) by připravila pracovní skupina ČKS (viz např. projekty „Broumov“ a „Kralupy n. V.“)

2) další možností je zasílat tipy na místa, kde by se kuličky mohly hrát (přiložit min. odkaz na mapu, nebo fotografie vybraného místa/terénu). Tohle pracovní skupině značně usnadní následné jednání s úřady (viz dosavadní zkušenosti).


Ještě než se dostanu k novým projektům (kuličkovým hřištím), mám zde sdělení od Jardy. Hřiště v Srbech je prozatím v nehratelném stavu (zarostené ap.), ale bude pro zájemce určitě připraveno pro další sezónu.


Aktuální projekty pro které hledáme organizátory/pořadatele:


Broumov (Park Alejka)

Oslovil jsem úřady města Broumov a projevil zájem zde uspořádat kuličkový turnaj.
Velmi mě zaujal reprezentativní areál Parku Alejka:
http://www.broumov-mesto.cz/vismo/galerie2.asp?id_org=1276&id_galerie=1108
Město tuto akci hodlá podpořit a nabízí nám k uspořádání právě Park Alejka. Čekají pouze na nabídnutý termín akce. Zájemci o pořadatelství / spolupořadatelství pište/volejte (info@kulicky.com, 777 23 13 24).
Povrch: mlatový

Kralupy nad Vltavou (okres Mělník)

Po pracovní schůzce a prohlídce terénu se rýsuje nové kuličkové hřiště v areálu restaurace „U Kohouta“. V současné době se intenzivně pracuje na úpravě terénu (travnatá zemina byla vybagrována a srovnána).

Pozitiva: kvalitní zázemí (občerstvení, WC; výborné dopravní spojení vlakem z Prahy; cca 200 metrů od vlakového nádraží; hřiště je vybudování účelově na kuličky; mají zájem pořádat turnaje podle pravidel ČKS, ale i různé nežebříčkové/propagační).
Pravděpodobný termín vybudování hřiště: konec srpna 2015. První turnaj: září 2015.


Další projekty, které jsou v jednání:


Sázava (okres Benešov)

V rámci areálu „Huť František“ by majitelé rádi vytvořili kuličkové hřiště a příležitostně pořádali kuličkové turnaje (a to v rámci pravidel ČKS). Po pracovní schůzce a prohlídce terénů, jsme se předběžně domluvili na dvou možných variantách. Nyní se čeká na konečné rozhodnutí ze strany pí. ředitelky společnosti.

Pozitiva: kvalitní zázemí (občerstvení, WC, šatna, možnost doprovodných atrakcí - jako je výstup na hutní komín; výborné dopravní spojení - přímé linky BUS/vlak do Prahy).
Pravděpodobný termín vybudování hřiště: 2016.
Povrch: umělý trávník, koberec, nebo hlíněný (je v jednání)


Pečky (okres Kolín)

Momentálně pokračují jednání s úřady ve věci vybudování nového hřiště.

Praha 10

Mám vytipována dvě místa na Praze 10 (mé bydliště), kde by se daly uspořádat menší kuličkové turnaje (blízko metra Želivského a metra Skalky) a nebyl by problém zařídit povolení. Spíše pro propagační turnaje, nežebříčkové, nebo odpolední Openy. Chybí zde zázemí jako občerstvení a WC.

Valdštejnská zahrada (areál Senátu; Malostranská)

Učaroval mi povrch Valdštejnské zahrady, na kterém by se luxusně hrálo! :-) Po předběžném jednání s lidmi ze Senátu mi bylo sděleno, že jediný, kdo by mohl kuličkový turnaj v areálu zahrady povolit, je pan kancléř. Standardně se prý akce v barokní zahradě nepovolují, ale šance je přes nějakého senátora. Každý senátor má nárok udělat si jednou ročně v areálu nějakou kulturní (nebo jinou) akci. Bylo mi sděleno, že např. kuličková akce by mohla mít větší úroveň, než některé akce, které se tam konají. Pokud tedy nějaký klub sídlí v regionu nějakého schopného a rozumného ;-) senátora, dejte vědět a něco v tomto ohledu můžeme podniknout (jednalo by se o termín cca červen - září 2016).
Povrch: mlatový

Ženklava (okres Nový Jičín)

V září se uskuteční 1. kuličkový turnaj v okrese Nový Jičín - prozatím pouze na antukovém hřišti. Nyní probíhají plány na výstavbu víceúčelového sportovního hřiště, na kterém by se mohly (od roku 2016?) pořádat i kuličkové turnaje.
Poznámka: tento turnaj již má pořadatele.


Místa, kde se již první turnaj uskutečnil, ale trvá zájem v turnajích pokračovat:

Zákolany (okres Kladno)

K dispozici jsou 1 - 3 antuková hřiště. Obyvatele obce Zákolany kuličky zaujaly a je z jejich strany zájem v tradici pokračovat. Pokud by se našel zájemce o pořádání turanje v této lokalitě i v roce 2016, mohu zprostředkovat potřebné náležitosti.
Povrch: antuka


Napajedla (okres Zlín)

V květnu se uskutečnil 1. kuličkový turnaj v okrese Zlín.

Pozitiva: kuličky se dostaly do povědomí na místo kde o kuličkovém sportu téměř neslyšeli. Navázány nové kontakty s majiteli rekreačního areálu Parhbek a zastupitely města. Hřiště bylo vybudováno účelově pro kuličky (možnost hrát i pétanque) a tato aktivita bude kontrolována ze strany města (viz podmínky přidělené dotace). Je zájem v kuličkových turnajích pravidelně pokračovat.
Povrch: udusaný tvrdnoucí písek

Děkuji za pozornost
Dan

Na závěr jsem ještě připravil krátkou dotazníkovou anketu:
https://docs.google.com/forms/d/1ZFMey-Kgu_ALvoOQjeF5kO9wnIXZ9GC4vrWcFIis5_4/viewform


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 srp 2015 13:47

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Dane, skvělá práce! Tohle je jeden z klíčových kroků pro dlouhodobou údržbu zdravé členské základny (ne každý zůstane u kuliček celý život, takže každý krok vedoucí k získání nových spoluhráčů je to, co udržuje sport naživu a dělá-li se s dostatečným nasazením + efektivitou, tak i cestou k růstu).

Pořadatelé, pamatuji, že dříve jsem sem tam zaslechl postesknutí, že byste někteří preferovali nové hřiště. Myslím, že Danovy varianty vám nabízí super možnost udělat si výlet spojený se záslužnou pořadatelskou činností. Na jednu stranu se může zdát, že cestovat kousek dál zabere dost času, na stranu druhou za vás Dan již udělal jednu část práce, která by jinak ten čas stejně zabrala (vyjednání hřišť). No a hlavně je tu to plus, že si jak vy - pořadatelé, tak hráči, mohou udělat výlet někam, kam by se jinak třeba nepodívali.

Tipy na hřiště:

Jednak léta mam v hlavě Mariánské Lázně. V místních parcích nebo i v divácky atraktivním centru jsou hratelné povrchy (znám velmi dobře od pohledu, ale nezkoušel jsem nikdy zavrtat do hloubky - Olda V. do ML často jezdí, myslím, že by nebyl problém ho požádat o zkušební vrt). Pokud vím, pořádal se tam i nároďák v petanque, což nasvědčuje tomu, že by podobné akce radnice mohla ráda uvítat.

Druhý tip je trochu nejistý, pamatuji z doby cca před 20 lety ze závodů v rádiovém orientačním běhu na parky ve Františkových Lázních. Nedávno jsou viděl fotku na FB, která mi to připomněla - také se tam našly velké parkové plochy vhodné pro kuličky. Tady by možná někdo z Chebu mohl znát více.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

21 črc 2016 15:49

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Záběhlice Open - INFORMACE k turnaji.

Krásný den všem kuličkářkám / kuličkářům :-)

Na základě vašich dotazů (na turnaji v Kralupech) vám zde předkládám různé zajímavosti, poznámky a postřehy k nedělnímu turnaji.

Datum konání:
Pozor - turnaj je opravdu v NEDĚLI (24. července 2016)!
Prezentace hráčů, kteří chtějí stihnout 1. kolo - bude ukončena v 10:45 hod. (případně napsat SMS, jehož doručení potvrdím).
Samotný turnaj začne v 11:00 (cca, bude určitě nějaký projev)

Místo konání / doprava:
Turnaj se uskuteční v Parku Malinová-Chrpová. https://mapy.cz/s/Qnmj
Nejbližší zastávka je BUS č. 195 "Hlohová".
Parkování je možné nedaleko zastávek autobusů nebo u parku (info dle http://www.praha.eu).

http://vpp10.cz/vp-kolem-nas/parky/sezn ... fault.aspx

http://www.prahazelena.cz/park-malinova.html

Alkohol / kouření:
Výslovný zákaz požívání alkoholických nápojů sice dle vyhlášky v Parku Malinová-Chrpová není (i když ve verzi z roku 2008 byl park zahrnut do zákazu), ale jelikož je v blízkosti dětské hřiště (vzdálenost kratší než 100 m) tak zákaz alkoholu platí i v tomto případě.
http://www.praha2.cz/file/dmi1/vyhlaska-c-11.pdf

Stejně jako v Ženklavě, bude i zde dodržován zákaz kouření dle Soutěžního řádu ČKS - bod 7.3
http://www.kulicky.com/soutezni-rad.php
(respektive 5 m od mlatového povrchu)

Terén - hřiště:
1) Povrch bude mlatový a náročnější. Proto s tím počítejte (zvláště vlastníci těžkých kuliček) ;-) Představu si můžete udělat návštěvou této fotogalerie:
https://goo.gl/photos/eGh4FzCfbCySp1g98
2) Důlky budou pouze vyhloubeny (nebudou vloženy skruže)
3) Pořadatel nebude nijak upravovat mlatový povrch (zametáním ani jinak); hráči si mohou max. v okruhu 50 cm kolem důlku povrch umést/uhladit.

WC:
1) Přímo u hřiště se nachází 2 budky TOI-TOI
2) Cca 50 m od hřiště je "Restaurace v Malinové"

Občerstvení:
V blízkosti hřiště se nachází již zmíněna "Restaurace v Malinové" (má otevřeno od 11:00 hod.). Dále je v okolí např. supermarket Tesco. Lze zajistit i hromadnou objednávku pizzy z nedalekého okolí. Přímo na hřišti je dále pítko s pitnou vodou.

Herní systém:
Opravdu netuším jaká bude účast. Proto přesný počet kol bude oznámen po ukončení prezentace hráčů (tj. v 10:45 hod.). Bude celkem 12 - 16 důlků. Při velké účasti se bude hrát dvoukolově. Herní systém bude "španěl" (viz vylepšený švýcar ;-) / pokud vše klapne). Pořadatel si však vyhrazuje právo zvolit jiný systém (před zahájením turnaje). V případě menšího počtu hráčů uvažuji o variantě po "španělovi" udělat KO pavouka pro 4 nejlepší hráče (semifinále a finále).

Mediální propagace:
Akce se těší velké mediální pozornosti. Zřejmě tím, že jsem udělal turnaj ZDARMA pro obyvatele Prahy 10. Dnes mi volali i z Českého rozhlasu abych udělal krátký rozhovor k této akci. Další info např.:
http://www.nasepraha10.cz/sport-12/v-za ... aj-lide-z-

Věřím že nám vyjde počasí a že se turnaj povede a moc se těším na setkání s vámi ;-)
Dan

Kdyby něco pište ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 úno 2017 13:09

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Hledáte nové hřiště pro kuličky? Posílejte mi návrhy.

V těchto dnech je nejvhodnější doba na plánování nových míst kde byste chtěli hrát kuličky (ať jako pořadatelé nebo jako hráči). Vaše návrhy (nejlépe s místem konání, fotografiemi a odkazem na mapu) mi zasílejte na info@kulicky.com nebo d.beseda@seznam.cz. Uvítám i zájemce o pořádání turnajů na nových místech. Podle dosavadní praxe zjišťuji, že není až tak velký problém nové místo najít ale chybí pořadatelé, kteří by uspořádali na tomto místě turnaj ;-)

V současné době probíhají jednání o kuličkách na těchto místech:

Litoměřice
Říčany
Praha 1 - Valdštejnská zahrada


Zastupitelé a organizace mají zájem na těchto místech o kuličkové turnaje. Kdyby se našel zájemce z vašich řad - budu samozřejmě rád.

Nyní budu vyjednávat o hřištích na těchto místech:

Pečky
Praha 3 - Rajská zahrada
(park)
Praha 10 - cca 5 lokalit (turnaje 2017: Club Rodamiento)

Děkuji za pozornost, vaši aktivitu a zasílání námětů ;-)

Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 čer 2018 11:50

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Hledám zájemce o pořádání turnajů - Stvořidla a Praha 10.

1)
Pokud byste měl někdo zájem uspořádat kuličkový turnaj v kempu / areál Stvořidla (obec Trpišovice, u Ledeč nad Sázavou), mohu vám zajistit povolení a další formality. Jelikož mi již volalo několik kuličkářů s dotazem, zda i letos bude. Loni na tomto místě proběhl zajímavý turnaj - viz:
http://www.hrajemekulicky.cz/stvoridla-open-29-07-2017/
Bylo by dobré pokračovat v této tradici. Já zde opět uspořádám turnaj v červenci / srpnu 2019.

2)
Dále nabízím možnost uspořádat kuličkový turnaj / kuličkové turnaje na Praze 10 (kdekoliv kde naleznete vhodné místo). Jelikož Club Rodamiento má na tyto akce dotaci a musí se vyčerpat ;-) (turnaj musí být zdarma a poskytnu vyřízené povolení a cca 1250 Kč na pořízení cen; případně dalších 1500 Kč na pronájem hřiště / kurtu).

Zájemci volejte na 777 23 13 24. Nebo pište na info@kulicky.com

Děkuji :-)
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 čer 2018 07:11

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Děkuji za váš velký zájem, který mě mile překvapil ;-) V současné době čekám na vyjádření OÚ Trpišovice (pro turnaj Stvořidla).
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 srp 2018 16:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Hledáme 2-4 dobrovolníky na akci v neděli 16.9. odpoledne v Klánovicích. Zapisuje se pouze počet cvrnků. Nežebříčkový turnaj. Info: Dan Beseda, 777231324, info@kulicky.com
Děkuji


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 zář 2018 09:10

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Sháním 1 - 2 dobrovolníky na pohodovou nedělní akci (23.9.) na Hanspaulce. Dozor u pétanque (spíše rekreační a výklad pravidel kolemjdoucím); + 2 sady koulí s sebou. Bývá za to i drobná odměna (cca 300 - 350 Kč). - Moc děkuji. Pište - volejte mi na: 777 23 13 24. Dan

Info na:
http://www.rodamiento.cz/pozvanka-koule ... 3-09-2018/

Jak to vypadalo minulý ročník - např. zde:
http://www.rodamiento.cz/koule-a-kulick ... 1-10-2017/

Dobrovolníkům dále předám šekovou (poukázky, vouchery) knížku v hodnotě 2000,- Kč na všechny akce pořádané klubem Club Rodamiento (platnost je 2 roky).
Díky všem, info u mě, nebo Pavla Zoufalého.

Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 dub 2019 14:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

V sobotu 4.5. (Únětice) budu mít s sebou kuličky na prodej. Pokud máte někdo zájem (zejména kluby a pořadatele) dejte mi včas vědět jaké a kolik. Dan.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: SemrushBot a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron