Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 4  [ Příspěvků: 46 ]  »

06 kvě 2014 09:05

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Pro pořadatele, kteří při svých turnajích využívají jako herní systém hru ve skupinách s následujícím postupem, nabízí VV ke zvážení a využití následující doporučení:
Sejdou-li se v téže skupině hráči ze stejného klubu, případně hráči, mezi nimiž jsou příbuzenské vazby, doporučuje se, aby jim bylo ještě před rozehráním bojů v této skupině sděleno, že by své vzájemné zápasy měli odehrát přednostně hned na začátku, bez ohledu na pořadí, které je vygenerováno v tabulce.
Tento pokyn je doporučením, není závazný (tedy jeho případné nedodržení nemá zatím oporu v pravidlech, aby jej šlo nějak postihovat), nicméně jeho nerespektování je možno považovat za zřejmý signál, že právě tyto zápasy by pak měly být ostře sledovány ostatními účastníky skupiny, případně i někým z VV.
K tomuto doporučení vede snaha dosáhnout co nejregulérnějšího průběhu turnajů a omezit možnost (v ideálním případě zcela zamezit) domlouvání výsledků mezi klubově či příbuzensky spřízněnými hráči ve chvíli, kdy jeden z nich má už postup ze skupiny jistý a druhý o něj teprve bojuje. Spekulace na toto téma se totiž objevují již delší dobu a nevyhnula se jim ani tato sezóna, přestože začala teprve před pár týdny.
Jako další možnost, jak tomuto nešvaru (který lze vyhodnotit jako nesportovní chování a velmi nekolegiální čin vůči ostatním hráčům ve skupině, z nichž někteří takto přijdou o postup do další části turnaje) poněkud předejít, je využití systému zvýhodněných skupin, v němž jsou hráči do dalších bojů nasazováni dle pořadí, v jakém se ve skupině umístili (viz turnaj Masters v Srbech z 3. 5. 2014).


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 kvě 2014 10:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Asi půjdu proti proudu,
ale pokud budu hrát poslední zápas ve skupině se svým klubovým partnerem a on bude potřebovat uhrát aspoň set,
tak proč bych to neudělal.
Potřebujeme, aby z klubu postoupilo co nejvíce hráčů.
Něco jiného je v pavouku, to už hraje každý sám za sebe, ale ve skupinách se budu snažit vyřadit hráče z jiného klubu na úkor svého klubu.
A nevidím v tom nic proti regulérnosti turnaje! Nebo se pletu?
Přece záleží jen na mě, jak si tu hru zahraji.
Navíc některé kluby jsou tak velké, že to nejde udělat, aby spolu nebyli ve skupině.
david

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 11:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

O tom jsem chtěl psát taky už loni, ale nějak jsme tu řešili některé věci dýl než jsem předpokládal a víc věcí najednou jsem probírat nechtěl. Ale teď nevím, jestli si vzpomenu na všechno co mne tehdy napadlo :D.
1. varianta
V základní skupině místo systému každý s každým použít minipavouky. Nevýhoda je ne u ideálního počtu hráčů, ale proč by nemohli mít nasazeni hráči výhodu. A ještě by se ušetřil čas.
2.varianta
Taková trochu divoká :D Hráči by byli ve skupinách jako dosud. Rozdíl by byl akorát v tom, že by pořadatel nevyhlásil kdo je ve které skupině a posílal by na důlky hráče pouze on sám, tak jak to dělá i v pavouku. Hráči by nesměli vidět složení skupin. I kdyby ke konci si už domysleli kdo že je všechno v jejich skupině a na konci by hráli spřízněné osoby, tak dost těžko by se dopočítali jak na tom jsou (ale tomu by samozřejmě pořadatel sám zabránil kdyby posílal kdo kdy půjde hrát).
Výhody: hráči by museli hrát všechny zápasy naplno, využili by se ke hře všechny důlky pro všechny hráče (ne 2 důlky pro skupinu kde se dohaduje kdo na kterém bude hrát víckrát)
Nevýhoda: velká zátěž na pořadatele (uvažoval jsem na naprogramování takového systému na počítači, že by ani pořadatel nevěděl kdo kde hraje, počítač by jenom vypisoval zápasy za sebou zpřeházeně z různých skupin)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 11:36

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

davidbohm píše:
Asi půjdu proti proudu,
A nevidím v tom nic proti regulérnosti turnaje! Nebo se pletu?
Přece záleží jen na mě, jak si tu hru zahraji.
david

Já třeba loni v tom turnaji (skupiny až do konce) hrál přeposlední skupinu o postup do finále v tříčlenné skupině s Martou a Veronikou Völfelovými (postupovali dva). Hráli jsme podle čísel v tabulce, nejdřív já proti Martě, potom já proti Veronice a nakonec Marta proti Veronice. Moc příjemné mi to nebylo i když jsou to hráčky u kterých nějaký kalkul ani nečekám. Ale stejně jsem je bedlivě sledoval :), ale hráli opravdu naplno, taky jsem postoupil :D. Ale i tak by mi bylo příjemnější kdyby první zápas hráli spolu. Kdyby na jejich místě byli jiné spřízněné dvojice, to bych tak klidný rozhodně nebyl.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 12:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Spanker píše:
Ale i tak by mi bylo příjemnější kdyby první zápas hráli spolu. Kdyby na jejich místě byli jiné spřízněné dvojice, to bych tak klidný rozhodně nebyl.

Já ten pocit přesně chápu.
Ale je hodně sportů, kde rozhoduje týmová strategie.
Já vím, že kuličky jsou z velké většiny individuální sport, ale neměli bychom zapomínat, že jsou do toho nějak implementovány i týmy.
A tudíž, pokud se někde objeví týmová strategie, nemůžeme proti tomu nic namítat.
Oni se snaží hrát co nejlépe pro tým.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 13:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Stalo se mi i ve švýcarském způsobu, že si v posledním zápase spříznění hráči mohli pomoct ke stupňům vítězů (vítěz to měl jisté, kolegovi mohl věnovat některé další místo). Do švýcara zatím zadáváme jenom body z žebříčku, ale je tam možnost zadat i klub. Má někdo zkušenosti s tím co by to udělalo, jaký to má vliv na párování dvojic? Aby se to vyzkoušelo, chtělo by to aby v plovoucím žebříčku podle kterého se nasazuje byl u hráče uveden i klub. Což by nakonec nebylo na škodu kdyby to bylo uvedeno v obou žebříčcích normálně standardně :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 13:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Souhlasím ve všem s DAVIDEM !!!!!! Hraji individuálně kuličky, ale za tým. (Pokud budu hrát poslední zápas ve skupině se svým klubovým partnerem a on bude potřebovat uhrát aspoň set,tak proč bych to neudělal....psal David)......osobně se mi to také stalo, hráč na to upozornil, ale ne mě, tak jsem si to ani neuvědomila. Nikdy jsem totiž netaktizovala a jen hrála podle čísel v tabulce, ale za tou Davidovou větou teď budu stát. Tak půjdeme proti proudu už dva:-) A nevidím v tom neregulérnost. Na co by byly potom týmy? Ty nejsou jen kvůli reklamě na zádech. (A klidně jsem pro, aby si týmoví hráči zahráli ve skupinách, pro potvrzení regulérnosti a klid na hřišti, jako první.)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 13:59

Offline
Registrován: 01 zář 2009 13:10
Příspěvky: 51

A nepřijde ti to pak maximálně nefér třeba vůči nováčkovi, který je ve skupině a měl by nárok postoupit dál, ale díky tomu, že si někdo z megatýmu o x členech domluví postup díky vzájemnému zápasu, tak má smůlu ? Bude pak chtít ještě někdy přijít a hrát o něco, když dopředu ví že to nemá smysl... ?

Celu dobu se tu řeší striktní dodržování pravidel a pak přistoupíme na to, že se hráči budou domlouvat kdo koho nechá postoupit ? Tohle ti přijde jako fair play ?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 kvě 2014 14:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Pavla Kvasničková píše:
Celu dobu se tu řeší striktní dodržování pravidel a pak přistoupíme na to, že se hráči budou domlouvat kdo koho nechá postoupit ? Tohle ti přijde jako fair play ?

Pavli v tom máš taky pravdu. Která ovšem nic nemění na tom co jsem psal já.
Jenže, i když si to nedomluví, ale ten který už má postup jistý, zápas neodehraje ani na 50 %. Co se mu dá vyčíst?
Že pošetřil síly a čas na další část turnaje?

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 14:49

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Spanker píše:
ve švýcarském způsobu je tam možnost zadat i klub. Má někdo zkušenosti s tím co by to udělalo, jaký to má vliv na párování dvojic?

Jsem si to vyzkoušel, tak si odpovím sám :D
Pokud do švýcara vyplníme i klub tak je možno zvolit ve kterých kolech nechceme aby se setkali hráči stejného klubu. Takže klidně i na celý turnaj, nebo třeba jenom na poslední kolo.
Chcete to hned vyzkoušet tento čtvrtek? :) že by nehráli proti sobě hráči stejného klubu vůbec? :)

Pokud teda někdo příjde :D, zatím se předem moc hráčů nepřihlásilo, což sice není nutné, ale rád bych věděl kolik důlků budu potřebovat. V případě nutnosti budou použity i 4 důlky na umělém gumovém hřišti. Děkuji Honzovi Lorišovi za včerejší pomoc na úpravě terénu ke které se sám nabídl, pustil se do toho opravdu s vervou a dost jsme to tam rozhrabali, doufám, že k lepšímu :D No, ale jak tu jednou někdo podotkl, dobrý hráč se vypořádá s jakýmkoliv terénem ;)

Pokud by se chtěl někdo přihlásit předem, tak přihlášky jsou na http://doodle.com/ky9pmgiqqzy2wtq9 . Předem přihlášeni dostanou malý dárek, který souvisí s jednou novinkou na turnaji, kterou chci vyzkoušet.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 15:00

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Zřejmě jsem byl dodnes naivní, když jsem se domníval, že o prvenství klubu by měla rozhodovat kvalita hráčů, kterou prokáží při hře a nikoliv to, jak si předem domluví a přepustí zápasy. Můžeme jít ovšem ještě dál a zavést tuto ctihodnou praktiku i napříč kluby. Když mi někdo slíbí nějakou odměnu (finanční, naturální, poskytnutí služeb nejrůznějšího charakteru), co je špatného na tom, abych ho pak nechal vyhrát? Úspěch není nikdy zadarmo a skutečně soudržný klub, který táhne za jeden provaz, jistě takovou obět rád podstoupí. A ti troubové, kteří v důsledku toho nepostoupí ze skupiny dál, mohou přičíst vinu jen sobě. Měli si vybrat správný klub.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 kvě 2014 15:21

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Pavlo, také jsem byla nováček a hrála jsem jak jsem hrála. Řídila jsem se jen striktně pravidly pořadatele a to dělám do teď. (Až vyhlásí sám pořadatel, že se zakazuje to a to, tak ho také poslechnu.)Jako nováček jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, co pro mě má smysl a co ne. Hlavně jsem chtěla hrát. Přijď si jednou poslechnout, co říkám nováčkům ve skupině (a nejen v ní), a možná změníš názor na to, že se nechovám fair play.
Na všechno budou mít lidé připomínky. Mohl by se hrát místo skupin švýcar s postupem do pavouka a myslíš, že se nenajdou problémy? Najdou.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 17:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

leos.kofron píše:
Zřejmě jsem byl dodnes naivní, ...Měli si vybrat správný klub.

Leoši, otočil jsi to ad absurdum.
Myslím si, že tak to v kuličkách nefunguje a fungovat dlouho nebude. Ale již několikrát jsem si všiml, že poslední zápasy ve skupinách přinášejí velmi zajímavé výsledky. že třeba ten, kdo vyhraje před tím všechny zápasy najednou prohraje. Třeba prostě nechtěl hrát naplno, třeba si něco zkoušel co ty víš.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 kvě 2014 17:47

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ještě jednu důležitou okolnost je třeba v souvislosti s tímto tématem zmínit. Ono se nejedná jen o ovlivnění klubové soutěže, ale samozřejmě i soutěže jednotlivců. Vypadnout ze skupiny a hrát jen dohrávky o poslední místa či naopak s "čistým" štítem postoupit do dalších vyřazovacích bojů a mít možnost zasáhnout do klání o nejpřednější příčky, to už je pořádný rozdíl v bodovém přídělu. Takže zde už bych nějakou klubovou "výpomoc" jednotlivci už vůbec nebyl ochotný akceptovat. To jen, abychom viděli problém i ve všech dalších souvislostech...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 kvě 2014 17:53

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

davidbohm píše:
leos.kofron píše:
Zřejmě jsem byl dodnes naivní, ...Měli si vybrat správný klub.

Leoši, otočil jsi to ad absurdum.
Myslím si, že tak to v kuličkách nefunguje a fungovat dlouho nebude. Ale již několikrát jsem si všiml, že poslední zápasy ve skupinách přinášejí velmi zajímavé výsledky. že třeba ten, kdo vyhraje před tím všechny zápasy najednou prohraje. Třeba prostě nechtěl hrát naplno, třeba si něco zkoušel co ty víš.


Jistě, je to posunuto do další fáze, ale vlastně, proč ne. Princip zůstává stejný: že z nějakých zištných důvodů pustím hru soupeři. A že to tak v kuličkách nefunguje a fungovat dlouho nebude? Zatím. Co ty víš...


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 4  [ Příspěvků: 46 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron