Kuličky - diskuze
http://forum.kulicky.com/

Tipy od pořadatelů pro pořadatele
http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=3&t=752
Stránka 1 z 1

Autor:  petr.sejba [ 19 dub 2014 17:37 ]
Předmět příspěvku:  Tipy od pořadatelů pro pořadatele

Mnozí z nás mají spoustu nápadů či zkušeností, které by se mohly hodit ostatním pořadatelům. Zakládám tedy toto vlákno za účelem shromáždění co největšího počtu tipů pro pořadatele turnajů. Můžete zde přispět svými nápady a zkušenostmi, popř. odkazy na ně, pokud jste je již někde publikovali.

Přispěvatelé:

Aby toto vlákno zůstalo pro pořadatele hledající tipy přehledné, snažte se prosím přidávat opravdu jen tipy či odkazy na ně. Pokud chcete diskutovat o některém z příspěvků, otevřete pro tento účel samostatné vlákno.

Pořadatelé:

Ačkoliv snahou přispěvatelů do tohoto vlákna je maximálně vám pomoci, berte prosím v potaz, že to, co se osvědčilo jenomu, nemusí vždy fungovat i pro druhého. To, co zde naleznete, by pro vás měla být užitečná inspirace k přemýšlení, nikoliv návod, který byste měli do detailu následovat.

Pro začátek zde přidám pár odkazů:

Sekce pro pořadatele na stránkách ČKS & herní systémy ke stažení včetně návodů: http://www.kulicky.com/poradatele.php
18 otázek, které by si měl každý pořadatel položit před turnajem: http://weblog.kulicky.com/2014/04/19/18 ... -turnajem/
Kuličky a kvalita povrchů: http://weblog.kulicky.com/2007/06/14/ku ... povrchu-3/
Jak najít hřiště pro turnaj v kuličkách: http://weblog.kulicky.com/2007/10/16/ja ... kulickach/

Autor:  petr.sejba [ 24 črc 2014 16:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tipy od pořadatelů pro pořadatele

Právě jsem narazil na několik Android aplikací pro vedení turnaje. Existují aplikace jak pro jednoduché systémy jako je každý s každým nebo KO, tak pro švýcarský systém. Moc jsem nezkoumal funkce, ale viděl jsem tam např. možnost sdílet výsledky přes email, bluetooth a asi i přes sociální sítě.

Napadají mě možné přínosy:¨

1. Více lidí má u sebe telefon, méně nosí počítač (i když máme kuličkový notebook k zapůjčení).

2. Pomocí sdílecí funkce by mohlo jít udělat to, že každý hráč, který si přinese telefon, si přímo na něm může prohlížet data o průběhu turnaje (aleternativa k oblehlým stolkům pořadatelů či méně pohodlného zapisování na nástěnku).

3. Baterie telefonu zpravidla vydrží déle než u notebooku a pokud by aplikace umožňovala sdílení dat i na jiný android telefon, mohly by se takto dělat zálohy, popř. pokračovat v turnaji na telefonu někoho jiného, pokud by přecijen barerie docházela.

Autor:  Spanker [ 24 črc 2014 20:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tipy od pořadatelů pro pořadatele

V carromu používají švýcarský systém zpracovávaný přes internet. Vypadalo to docela hezky, akorát mám pocit, že se musí registrovat na jejich stránkách a je to určené jenom pro carromové turnaje. Přikládám jednu ne moc povedenou fotku, kterou jsem vyfotil pořadatelům přes rameno. Na obrazovce jsou momentálně otevřené tři okna, vlevo seznam hráčů, uprostřed se zapisují výsledky do právě probíhajícího kola, vpravo je pořadí hráčů.

Přílohy:
svycar_carrom.jpg
svycar_carrom.jpg [ 218.12 KiB | Zobrazeno 2897 krát ]

Autor:  petr.sejba [ 08 úno 2015 14:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tipy od pořadatelů pro pořadatele

Potřeboval jsem nějaké fotky pro jeden svůj web a narazil jsem přitom na fotobanku, kde je zdarma k dispozici i pár fotek s kuličkovou tématikou. Možná by se vám někomu mohly hodit třeba na diplomy či letáky:

http://www.morguefile.com/archive/#/?q= ... morgueFile

(je třeba trochu zascrolovat, abyste tam našli kuličky - slovo "marbles" znamená i mramor, proto je výsledek vyhledávání takový, jaký je)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/