Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

MČR dvojic - 13.9.2014
dvojici složit žena a muž + libovolné složení dvojic rodinných příslušníků 63%  63%  [ 5 ]
dvojici složit libovolně (Ž+M, Ž+Ž, M+M) 38%  38%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 8

12 led 2014 02:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 10 črc 2013 21:00
Příspěvky: 64

Martine, nejsem pořadatel, ale názor mám:-). Pokud se turnaj bude jmenovat "MČR dvojic", tak by se mělo soutěžit o skutečně nejslinější dvojici bez jakéhokoliv předepisování složení. Pokud "MČR smíšených dvojic", tak muž + žena. Rodinné příslušníky bych vůbec neadresoval, to mi připadá jako ničím neodůvodněná nekonzistence s jakýmkoliv jiným sportem. Protože nám v kuličkách ale záleží na společenskosti, tak mi připadá nejlepší varianta: nechat název MČR dvojic, nepředepisovat nic a vyhlásit kategorii "nejlepší smíšená dvojice". A pokud by se na první místo dal ten společenský aspekt, tak bych preferoval předpis žena/dívka + muž/chlapec, přičemž nesmějí být ze stejného klubu :-). Petr H.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 led 2014 10:30

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Pokud by to bylo libovolné, jak zde píše Petr, nestalo by se potom to, že se společně domluví a nakombinují nejsilnější hráči z kraje žebříčku mezi sebou, tím vznikne pár velmi silných dvojic kteří tím od hry odradí ostatní hráče?
Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

12 led 2014 17:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Petra Křečková píše:
Pokud by to bylo libovolné, jak zde píše Petr, nestalo by se potom to, že se společně domluví a nakombinují nejsilnější hráči z kraje žebříčku mezi sebou, tím vznikne pár velmi silných dvojic kteří tím od hry odradí ostatní hráče?
Petra

Nerozumím z dotazu jestli myslíš že se nakombinují nejlepší hráči z žebříčku když to bude libovolné nebo když nebude :), ale já si myslím, že se můžou nakombinovat v každém případě, akorát když to bude omezené tak těch dvojic bude míň. A jen tak mimochodem poslední MČR dvojic jsem vyhrál já s Michalem Kozákem, který je na 111. místě v žebříčku a ještě se nikdy neumístil lépe jak na 10.místě ;) A je hodně pravděpodobné, že pokud se příště nakombinuju opět se "silným" hráčem, tak to nevyhrajem, protože když hrají spolu dva silní hráči tak se hůř domlouvají na taktice, protože oba chtějí aby bylo po jejich :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 led 2014 21:15

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ono to platí i o turnajích jednotlivců. Kdo si přečte prezenční listinu prakticky každého Master turnaje a zjistí, kolik hráčů z první dvacítky žebříčků je přihlášeno, taky by to mohlo odrazovat od hry...:)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 led 2014 12:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Ale jinak si myslím, že ankety takovéhoto typu nemají vůbec smysl, protože je předem téměř jisté kdo co napíše. Ti co mají smíšenou dvojici jistou, nemají důvod chtít nesmíšenou konkurenci , ti co mají silnou dvojici v rodině budou prosazovat účast rodinnou, kdo nemá nikoho bude chtít nesmíšené (samozřejmě že ne všichni, aby hned někdo nepsal, že on to chce zrovna jinak, beru to ze statistického hlediska většiny). Takže kolik hlasů která možnost vyhraje závisí pouze na tom kdo tuto anketu bude číst a bude hlasovat. Ze statistického hlediska bych teda předem předpokládal vítězství první možnosti, protože dvojice, které budou hlasovat mají vlastně dva hlasy, jednotlivci, kteří nikoho nemají tak mají jeden hlas.
Ta kategorie rodinných příslušníků mi stejně přijde taková divná, jak píše Petr, připadá mi to takové "pouťové" jak bývají na různých akcích soutěže rodičů s dětmi. To už bych spíš udělal mistrovství republiky veteránů, které je obvyklé ve všech sportech na celém světě. Když bych vzal za příklad petanque, které je nám typově takové nejbližší, tak ti dělají u nás MČR veteránů od 55 let a těch máme celkem dost a zrovna patřících k těm nejlepším, takže by to mohlo být celkem kvalitní mistrovství.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 led 2014 10:03

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Složení dvojic bych nijak neomezoval. Jde o nežebříčkový turnaj a svým způsobem i o zpestření sezóny (byť samozřejmě tento turnaj svoji váhu a prestiž má), při němž mohou vzniknout i velmi neotřelé kombinace dvojic. Z hlediska účasti je to nejlepší řešení a po sportovní stránce tím turnaj rozhodně nijak neutrpí a ani nelze předem někoho pasovat na jednoznačného favorita.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 úno 2014 16:49

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Poslední dobou sleduji v TV přenosy bezva hry, která se jmenuje Bowls. Tam hrají také vždy 2 hráči, jako u nás a pořádají se i turnaje dvojic. Mají turnaj smíšených dvojic (Ž+M) a taktéž jen turnaj dvojic, kde může mít dvojice libovolné složení. A právě tohoto turnaje se již pár let zúčastňuje dvojice složená ze dvou 5ti násobných mistrů světa a nikdo se nad tím nepozastavuje. A ještě jednu věc má tato hra společnou s námi. Pořádají každoročně mistrovství světa a přitom tam hrájí samí Angličané :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 úno 2014 14:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Mi se zase myšlenka smíšené dvojice líbí. Já bych se i smísil... A kdo chce a může, ať se smísí, je to fajn a zábavné.
Ale nijak bych to na turnaj dvojic nestanovoval jako pravidlo.

Když už jsme u té žebříčkové síly, je tu někdo z TOP10, kdo nemá někoho do dvojice a spokojil by se s žebříčkově slabším Fra? :D - Jsem volný :D
Třeba pan mistr Honců, co? :D

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: