Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvek: 1 ] 

23 lis 2008 23:42

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Rád bych vám představil nový online systém, pomocí něhož budou moci kluby a pořadatelé turnajů mnohem jednodušeji provádět úkony související s pořádáním a klubovými záležitostmi.

O co se jedná?
Na adrese http://www.kulicky.com/kluby se nachází zaheslovaná část webu. Pořadatelé turnajů a předsedové klubů mohou požádat o vytvoření uživatelského jména a hesla, které vám umožní využívat následující funkce.

Vkládání nových turnajů
Chcete pořádat turnaj? Místo toho, abyste mi mailovali, já z daných informací musel vytvářet HTML stránku a uploadovat ji (v ideálním případě - v praxi je často potřeba pořadateli ještě poslat nějaké doplňující otázky k propozicím), nyní se jednoduše nalogujete do členské sekce, kliknete na odkaz "přidat nový turnaj", vyplníte několik polí formuláře a odešlete. Nemusíte se starat o to, jestli jste něco nezapomněli vyplnit - bez potřebných informací to ani odeslat nejde :) Následně mě nebo někomu pověřenému systém pošle email s informací o nově vloženém turnaji. Vložená data se pro jistotu překontrolují a z administračního modulu se turnaj schválí. V tu chvíli se vytvoří stránka s propozicemi turnaje, odkaz na propozice se také automaticky objeví v termínovce, mezi nejbližšími turnaji v pravém sloupci (je-li datum turnaje mezi 5 nejbližšími) a na úvodní stránce mezi novinkami.

Editace propozic
Pokud v budoucnosti budete potřebovat v propozicích cokoliv změnit nebo doplnit, nebude třeba nikoho kontaktovat a čekat, až změnu provede. Stačí opět v členské sekci pomocí editace turnajů učinit změnu. Ta se projeví online okamžitě.

Avizování turnajů
Víte, že budete v určitý den na určitém místě organizovat turnaj, ale ještě nemáte dostatek informací pro vydání propozic? Můžete turnaj avizovat a propozice doplnit později. V členské sekci je k dispozici termínovka včetně avizovaných turnajů, takže se můžete podívat, jestli někdo neplánuje turnaj ve stejném datu jako vy, stejně jako ostatní pořadatelé uvidí, když vy avizujete turnaj.

Za minulý rok jsem mnohokrát zprostředkovával kontakt mezi pořadateli, kteří mi nezávisle na sobě zaslali propozice turnaje pořádaného stejný den relativně nedaleko od sebe. Někteří z nich, kdyby věděli, že je na jejich termín plánována jiná akce, by svůj turnaj raději pořádali jindy. Nyní je to mnohem jednodušší - pokud se nechcete s nikým krýt, můžete si v členské sekci prohlédnout i termíny turnajů, které ještě nejsou v termínovce.

Náhledy propozic
Poté, co vyplníte formulář s propozicema turnaje, se vám tento turnaj objeví v členské sekci nejen pro účely případné editace, ale můžete si zobrazit náhled propozic, jak budou vypadat na stránkách. To se může hodit, pokud byste si např. nebyli jisti formátováním apod.

Odeslání výsledkové listiny
Pod odkazem "odeslání výsledkové listiny" naleznete .xls soubor (pro Excel) se seznamem všech hráčů a jejich klubů. V něm jsou i podrobné pokyny, jak vše vyplnit. V principu jde o to, že zatímco doposud jste museli vypisovat výsledkovku ve formátu pořadí - jméno - klub a následně klubovou soutěž, nyní bude stačit najít jméno každého účastníka a na příslušný řádek napsat jeho pořadí. Poté soubor uložíte a odešlete na email. Tento formát výsledkovky mi pak poslouží pro vytvoření zdrojového souboru v podobě, jakou vyžaduje program pro výpočet národního žebříčku.

Eshop
Vytvořil jsem i jednoduchý eshop, kde bude možné zakoupit poháry, medaile a případně další potřeby pro pořadatele. Poháry odebíráme od firmy Poháry Bauer, která má nejlepší ceny na českém trhu a navíc klubům sdruženým v ČKS poskytuje 25% slevu. Občas děláme větší objednávku, aby se snížily náklady na poštovné a aktuální zásobu pohárů naleznete právě v tomto eshopu.

Členská základna klubu
Existují 2 typy uživatelských účtů - klubové a pořadatelské. Pořadatelé mohou využívat všech výše zmíněných funkcí, předsedové klubů pak navíc i funkce týkající se členské základny:
    Vkládání nových členů - pokud váš klub získá nového člena, pomocí vkládání nových členů ho zaregistrujete do centrální databáze. Člen bude zanesen do .xls souboru, který je poskytován pořadatelům ke stažení pro nahlášení výsledků. Tím bude zajištěno, že budou správně započteny body do klubové soutěže i v případě, že váš člen na turnaji neuvede v přihlášce klubovou příslušnost. Letos jsem často dostával do rukou výsledkovky s dosti neúplnými údaji o klubové příslušnosti hráčů, chyby jsem opravoval z hlavy, protože téměř o všech vím, za jaký klub hrají. Protože věřím, že příští rok se rozrosteme natolik, že si to nebudu mít šanci již pamatovat u všech :) je tu toto bezpečné řešení.
    Editace jména hráče - např. po svatbě - opět nelze spoléhat na to, že se o každé změně bude vědět, proto máte možnost ji provést online.
    Přestup hráče - pokud k vám někdo přestoupí z jiného klubu. Po nahlášení bude opět provedena změna v .xls souboru, pomocí kterého pořadatelé budou zasílat výsledkové listiny. Bude tím zajištěno, aby váš klub za daného hráče dostal body do klubové soutěže.


Pokud byste měli někdo nápady na další funkce, dejte vědět co nejdříve - právě teď mezi sezónami je dostatek času na programování a podobné činnosti.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron