Přihlásit se | Registrovat

Stránka 4 z 8  [ Příspěvků: 112 ]  »

15 říj 2013 05:41

Site Admin

Martin Dostál píše:
Jak funguje bodové ohodnocení jednotlivých turnajů a přepočítávání NŽ při uskutečnění dvou turnajů ve stejný den?
- Měl jsem za to, že se spočítají body u každého jednotlivého turnaje a teprve poté se přepočítá NŽ právě proto, aby turnaj, který byl odeslán dříve neovlivňoval body turnaji, který byl odeslán později.(aby bodové vyhodnocení vycházelo ze stejných dat)
- Předevčírem večer jsem přišel na to, že žebříček přepočítáváte ASI po každém jednotlivém turnaji a tudíž se vždy vychází z jiných dat.(vyšly mi jinak výsledky petřínského turnaje v kategorii dospělých)

Díky za data, důkladně jsem si je prošel a zjistil, že za určitých okolností se script v tomto ohledu skutečně nechová, jak by měl. Chybička se vloudila loni na začátku sezóny, kdy jsem odstraňoval bug, který neumožňoval spočítat žebříček, pokud sezóna začne nežebříčkovým turnajem. Proto jsem pro jistotu nechal běžet přepočítání bodů za poslední 2 roky. Na pořadí v žebříčku tento zádrhel neměl žádný vliv, nicméně mírně to ovlivnilo pár bodových hodnot - nejčastěji o několik desetin bodu.

Tímto se kuličkovému národu co nejsrdečněji omlouvám za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jedenkrát za deset let :)

Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 

#

13 lis 2013 12:00

13.navrhuji úpravu varianty 1 pro pořádání republikových turnajů pro systémy "Skupiny s postupem do dalších skupin" a "Švýcarský systém + skupiny" a to takovou, že by se na 3 vítězné hry nehrálo AŽ ve finálové skupině, ale od nějakého minimálního počtu hráčů v turnaji(nejlépe 32, navrhuji 16). Tak jak je to nastaveno nyní vůbec principielně nejde dohromady s variantou 1 u ostatních herních systémů republikových turnajů hlavně z toho důvodu, že právě tyto podmínky mají zaručovat hrou na 3 vítězné zápasy co nejmenší prvek náhody pokud možno celý, či co nejdelší úsek herního systému. Když to zjednoduším a přirovnám k pavoukovi, tak by se pavouk ve variantě 1 také mohl hrát na 3 vítězné zápasy až od umístění 3-4.

14."Pořadatel se může v odůvodněných případech odchýlit od těchto zásad."
možná by bylo fajn, kdyby se tyto odůvodnitelné případy vyjmenovaly a nastavily pro ně podmínky, aby bylo dopředu jasné, CO ten odůvodnitelný důvod je a co už je třeba "zjednodušení si" systému pořadatelem.

15.světový žebříček
přemýšleli jste o vytvoření světového žebříčku a s ním související případné nasazování do turnaje? plánujete ho do budoucna nebo ne?(z jakého důvodu?)

16.právo účasti na MS
navrhuji změnu práva účasti na MS
z "k určitému datu jsou do 30. místa (včetně) v národním žebříčku ČR vypočítaném za posledních 12 měsíců (plovoucí NŽ)"
na "k určitému datu jsou do 30. místa (včetně) v průběžném národním žebříčku ČR.

vracím se po 2 letech zpět k tomuto návrhu, kdy se mi nelíbilo, že účast na tomto turnaji je mnohdy podmíněna za "zásluhy" z roku předešlého.
příklad: kdyby se MS konalo příští rok a já a i pár dalších hráčů bychom příští rok do MS neodehráli ani jeden turnaj měli bychom při "momentálním" počtu bodů účast na MS na 95% jistou, což mi přijde prostě "divný".
Bylo mi správně argumentováno, že když se MS koná každý rok je tento klíč k právu účasti "za posledních 12 měsíců" na místě.
Nyní, když se MS koná každé 2 roky mi přijde logičtější tento "klíč" změnit tak, jak navrhuji(aby se MS skutečně účastnili ti aktuálně nejlepší hráči) nebo nějak jinak.

17.nepřemýšleli jste o založení nového uživatele ve fóru např. "Výkonný výbor", pod kterým by VV dával oficiální vyjádření k různým situacím které nastávají na turnajích, řeší se zde ve fóru atd. a mj. by mohla být brána jako "nezvratný " fakt a nešlo proti nim nic namítat, protestovat atd.? Dále by tímto došlo k transparentnosti příspěvků členů VV, kde kolikrát není úplně jasné, zda se jedná o jejich soukromou aktivitu či to má být bráno třeba právě jako to "oficiální vyjádření" přes které nejede vlak atd.

18.turnaj(pořadatel) roku
přišla mi hrozná škoda, že když se turnaj roku nevyhlašoval na turnaji mistrů(hlasování na Petříně) tak pořadatelé posledních 4 turnajů neměli šanci se v anketě umístit. O to víc mi to přijde líto u Katky a Martina, kdy se v jejich případě jedná o nesrovnatelně nejmenší a hlavně nejmladší pořadatele v historii a ten turnaj byl pořadatelsky zvládnutej na jedničku. Další věcí je to, že se hlasování vlastně mohli zúčastnit pouze hráči přítomní na turnaji na Petříně a ani se toto hlasování poté nevyhlásilo veřejně, aby se i hráči, kteří na tomto turnaji nebyli mohli ankety zúčastnit. V případě, kdyby Petr nestihl to na čem ohledně online systému hlasování pracuje by bylo určitě lepší, kdyby možnost bojovat o turnaj roku měli všichni pořadatelé, stejně jako by mohli o tomto ohodnocení rozhodovat všichni hráči.

Další věc, která mě ohledně tohoto napadla je, jestli by nebylo lepší změnit tuto kategorii z "turnaj roku" na "pořadatel roku" z toho důvodu, že nějaký pořadatel může během roku uspořádat 10 kvalitních turnajů, ale je hodně nepravděpodobné, že se všichni hráči, kteří pro tohoto pořadadele hlasují shodnou na jednom konkrétním turnaji, kdežto pořadatel, který uspořádá za rok jeden, dva turnaje je v tomto pohledu "zvýhodněn".

Nahoru Nahoru

#

15 lis 2013 10:29

ad 13) Martine, jistě to máš vše dobře časově propočítané, ale určitě se nezmýlím, když budu předpokládat, že případným schválením tvého návrhu se časový program turnaje celkem znatelně prodlouží. Bude tím vyvíjen ještě větší tlak na pořadatele, který, předpokládám, v takovém případě muže zareagovat jen jedním způsobem: zvolit mnohem drsnější postupový klíč, tedy že počet hráčů, kteří vypadnou hned po odehrání švýcara či neprojdou sítem skupin, bude podstatně větší. Vždy je prostě něco za něco...

14) Sem může spadat (kromě třeba extrémně nepříznivého počasí) to, o čem píšu v předchozím bodu. Ovšem asi by nebylo ideální rozehrát soutěž na 3 vítězné hry, pak v průběh dne zjistit, že se nabírá časový skluz a poté tedy rozhodnout o zkrácení dalších zápasů na 2 vítězné hry. Opačně, tedy začít na 2 hry a v průběhu (kdy už zbývají ti nejlepší hráči) přejít na 3 hry mi přijde logičtější a snad i spravedlivější.

15) Vzhledem k prakticky nulové účasti zahraničních hráčů jsem dost dobře nepochopil, v čem by se světový žebříček lišil od toho tuzemského...

16) Může být, ale prakticky to patrně žádný větší dopad mít nebude. Ti nejlepší z plovoucího žebříčku v drtivé většině chodí kontinuálně na většinu turnajů i dál a tudíž se se vyskytují v první třicítce i průběžného žebříčku. A jestliže z těch nejlepších náhle někdo přestane chodit, pak k tomu má jistě závažné důvody (osobní, pracovní, zdravotní) a nejspíš by se tedy nezúčastnil ani MS. Změna se může týkat snad pár jmen z z pořadí někde kolem 25.-30. místa.

17) Dobrý nápad, že by ve fóru člen VV diskutoval pouze za sebe a ve zvláštním oddílu by pak bylo oficiální stanovisko celého VV. Avšak je to čistě záležitost nastavení programu, takže tohle já rozhodně nevyřeším...:)

18) Ano, pořadatelé posledních pár turnajů jsou v tomto ohledu znevýhodněni. Ideální by bylo vyhlásit tuto soutěž, po skončení sezóny a během zimy tady na fóru by se mohlo hlasovat tak, aby na prvním Masteru následujícího roku byly vyhlášeny výsledky. Potíž je v tom, že sem na fórum chodí diskutovat omezený počet účastníků a aby o turnaji roku rozhodlo třeba šest sedm hlasů, to by asi též nemělo velký smysl. Turnajů Masters se zúčastňuje kolem 50-60 lidí, takže, i když ne každý anketu vyplní, pořád je to nejvíc dosažitelný počet hlasujících. A co si budeme povídat, většinou se rozhoduje mezi nějakým Masterem či vydařeným turnajem třeba z léta, tak bych možná jen na posledním Masteru upozornil, že hlasující by měli svůj tip odevzdat až v okamžiku, kdy budou odcházet a nic jim nebrání hlasovat i pro něj. Naopak, bude-li se jim zamlouvat, mají ho v nejčerstvější paměti. Samozřejmě se může udělat souběh a kromě vyhlášení při poslední Masteru to zveřejnit ještě i na fóru a do nějaké data očekávat hlasy od těch, co na posledním Masteru nebyli. Pár hlasů by tak možná ještě přibylo.
K druhé poznámce o "pořadateli roku". Jistě je záslužné, když někdo uspořádá během roku více "obyčejných" kvalitních turnajů. Avšak tato anketa je prostě postavena trochu jinak. A nic nebrání pořadateli, který uspořádá třeba deset turnajů, aby ji vyhrál. Naopak má víc želízek v ohni proti tomu, kdo uspořádá jen jeden. Tady bych prostě nezaměňoval kvantitu a kvalitu. Navíc, nikdo snad turnaje nepořádá kvůli nějakému diplomu a jak byli účastníci s jeho turnajem spokojení či nikoliv, stejně se dozví hned bezprostředně při turnaji samotném. A pokud si pamatuji, v posledních letech se tato anketa nevyhlašovala vůbec.

Nahoru Nahoru

#

15 lis 2013 19:38

Site Admin

Martin Dostál píše:
13.navrhuji úpravu varianty 1 pro pořádání republikových turnajů pro systémy "Skupiny s postupem do dalších skupin" a "Švýcarský systém + skupiny" a to takovou, že by se na 3 vítězné hry nehrálo AŽ ve finálové skupině, ale od nějakého minimálního počtu hráčů v turnaji(nejlépe 32, navrhuji 16). Tak jak je to nastaveno nyní vůbec principielně nejde dohromady s variantou 1 u ostatních herních systémů republikových turnajů hlavně z toho důvodu, že právě tyto podmínky mají zaručovat hrou na 3 vítězné zápasy co nejmenší prvek náhody pokud možno celý, či co nejdelší úsek herního systému. Když to zjednoduším a přirovnám k pavoukovi, tak by se pavouk ve variantě 1 také mohl hrát na 3 vítězné zápasy až od umístění 3-4.

Tento návrh mi zní relativně logicky, vložil jsem to do fronty úkolů k projednání s výkonným výborem. Nepočítal jsem konkrétní čísla, v principu souhlasím s myšlenkou, jen bych podotkl význam 3 vítězných her - jde o to eliminovat prvek náhody. A tady u těch skupin bude hodně záležet, kolika členné skupiny to budou a kolik bude postupovat (jen teoretický příklad na totálním extrému - skupina 10 lidí, 9 postupuje dál, hrají na 1 vítěznou hru - oproti tomu skupina 5 lidí, 1 postupuje, hrají na 3 vítězné - v tomto případě bude menší prvek náhody u první varianty, přestože v druhé se hraje na 3 vítězné. Samozřejmě, že ani jedna z takto extrémních skupin asi nikdy nenastane, ale ilustruje to hlavní myšlenku - jde o eliminaci prvku náhody a počet vítězných her je jen jedním z více možných nástrojů, jak toho docílit).

Martin Dostál píše:
14."Pořadatel se může v odůvodněných případech odchýlit od těchto zásad."
možná by bylo fajn, kdyby se tyto odůvodnitelné případy vyjmenovaly a nastavily pro ně podmínky, aby bylo dopředu jasné, CO ten odůvodnitelný důvod je a co už je třeba "zjednodušení si" systému pořadatelem.

Já Tě chápu. Ale zkus mi přinést na papíře vytištěný seznam takto vyjmenovaných případů a nestrhat se :p

Martin Dostál píše:
15.světový žebříček
přemýšleli jste o vytvoření světového žebříčku a s ním související případné nasazování do turnaje? plánujete ho do budoucna nebo ne?(z jakého důvodu?)

O světovém žebříčku jsem jednal kdysi na Czech Open, když tu byli Slováci, Holanďané a Němci. Idea byla mít národní open takhle v každé zemi 1x ročně a z toho udělat světový žebříček. Bohužel jsme byli jediní, komu se chtělo pořádat. Ale líbilo by se mi moc.

Martin Dostál píše:
16.právo účasti na MS
navrhuji změnu práva účasti na MS
z "k určitému datu jsou do 30. místa (včetně) v národním žebříčku ČR vypočítaném za posledních 12 měsíců (plovoucí NŽ)"
na "k určitému datu jsou do 30. místa (včetně) v průběžném národním žebříčku ČR.

vracím se po 2 letech zpět k tomuto návrhu, kdy se mi nelíbilo, že účast na tomto turnaji je mnohdy podmíněna za "zásluhy" z roku předešlého.
příklad: kdyby se MS konalo příští rok a já a i pár dalších hráčů bychom příští rok do MS neodehráli ani jeden turnaj měli bychom při "momentálním" počtu bodů účast na MS na 95% jistou, což mi přijde prostě "divný".
Bylo mi správně argumentováno, že když se MS koná každý rok je tento klíč k právu účasti "za posledních 12 měsíců" na místě.
Nyní, když se MS koná každé 2 roky mi přijde logičtější tento "klíč" změnit tak, jak navrhuji(aby se MS skutečně účastnili ti aktuálně nejlepší hráči) nebo nějak jinak.

MS se koná po 6 Masters -> do NŽ se započítává 6 Masters -> průběžný stav NŽ je tedy hodně ovlivněn účastí na turnajích (a to nejen Masters, někdo i s Openama má v tu dobu 12, jiní to mají rozjeto třeba tak, aby tu dvanáctku navštívili průběžně během roku). Znamenalo by to, že by se neškrtal žádný Masters a bylo by třeba se více účastnit turnajů, než hrát dobře.

To je tady důvod, proč se nasazuje podle 12-měsíčního žebříčku - protože v půlce sezóny je objektivnější.

Pak je třeba ještě zmínit, že se uvažuje o posunutí MS dříve, dokud tu ještě jsou zahraniční vysokoškolští studenti, z jejichž řad v průběhu let bylo na běžných turnajích víc účastníků než na MS. V takovém případě by to byla totální honba za počtem turnajů, kterých se hráč zúčastní. Ne že by taková challenge nebyla zajímavá, ale jako systém pro kvalifikaci na MS mi to nepřijde nejlepší.

Martin Dostál píše:
17.nepřemýšleli jste o založení nového uživatele ve fóru např. "Výkonný výbor", pod kterým by VV dával oficiální vyjádření k různým situacím které nastávají na turnajích, řeší se zde ve fóru atd. a mj. by mohla být brána jako "nezvratný " fakt a nešlo proti nim nic namítat, protestovat atd.? Dále by tímto došlo k transparentnosti příspěvků členů VV, kde kolikrát není úplně jasné, zda se jedná o jejich soukromou aktivitu či to má být bráno třeba právě jako to "oficiální vyjádření" přes které nejede vlak atd.

Já myslím, že vše jsou naše soukromé názory až na pár výjimek, kdy je to jasné - např. když informujeme o něčem, co jsme schválili. Napadá Tě nějaký konkrétní příspěvek, kde to jasné není?

Martin Dostál píše:
18.turnaj(pořadatel) roku
přišla mi hrozná škoda, že když se turnaj roku nevyhlašoval na turnaji mistrů(hlasování na Petříně) tak pořadatelé posledních 4 turnajů neměli šanci se v anketě umístit. O to víc mi to přijde líto u Katky a Martina, kdy se v jejich případě jedná o nesrovnatelně nejmenší a hlavně nejmladší pořadatele v historii a ten turnaj byl pořadatelsky zvládnutej na jedničku. Další věcí je to, že se hlasování vlastně mohli zúčastnit pouze hráči přítomní na turnaji na Petříně a ani se toto hlasování poté nevyhlásilo veřejně, aby se i hráči, kteří na tomto turnaji nebyli mohli ankety zúčastnit. V případě, kdyby Petr nestihl to na čem ohledně online systému hlasování pracuje by bylo určitě lepší, kdyby možnost bojovat o turnaj roku měli všichni pořadatelé, stejně jako by mohli o tomto ohodnocení rozhodovat všichni hráči.

To by předpokládám stejně vyžadovalo nějakou online formu, pokud by tu možnost měli mít i ostatní hráči?

Martin Dostál píše:
Další věc, která mě ohledně tohoto napadla je, jestli by nebylo lepší změnit tuto kategorii z "turnaj roku" na "pořadatel roku" z toho důvodu, že nějaký pořadatel může během roku uspořádat 10 kvalitních turnajů, ale je hodně nepravděpodobné, že se všichni hráči, kteří pro tohoto pořadadele hlasují shodnou na jednom konkrétním turnaji, kdežto pořadatel, který uspořádá za rok jeden, dva turnaje je v tomto pohledu "zvýhodněn".

Na jednu stranu mi to zní dobře, na druhou někdy je docela velký pořadatelský team (např. kdybys za nejlepší turnaj považoval Masters Křenůvky, těžko by ses rozhodoval - ten výsledek byl super, ale evidentně za ním byli i lidé, kteří při samotném turnaji nebyli tolik vidět).

Nahoru Nahoru

#

17 lis 2013 11:57

ještě poznámka k bodu 18) Na rozdíl od všech turnajů a žebříčků, kde se soutěží podle předem daných regulí a pravidel, tohle je "pouhá" anketa, v níž vždy do značné míry bude hrát roli subjektivní hledisko, takže nějakých absolutně spravedlivých kritérií se zde zkrátka dobrat nelze. Dá se předpokládat, že někdo bude mít nejlepší vzpomínky a tedy upřednostní turnaj, kde se mu výsledkově dařilo a získal pohár a třeba organizačně perfektně připravený turnaj, kde však vypadl hned po základní skupině, prostě pomine. Stejně tak nelze nevzít do úvahy stejnou klubovou příslušnost s konkrétním pořadatelem, přátelské vazby k němu či naopak určitou antipatii. To všechno bezpochyby při hlasování sehrává svoji roli.

Nahoru Nahoru

#

17 lis 2013 17:57

19. hřiště v Prčicích
Leoši posílám nákres hřiště tak, jak jsme na něm udělali důlky, snad to pomůže pro další ročníky.

jedna buňka v excelu značí 10cm ve skutečnosti.
středové, červeně vyznačené 2m volné prostory kolem důlku s největší pravděpodobností nevycházejí tak "dobře" jak jsou nyní nakresleny, ale jejich vzájemné umístění není změřeno. V případě, kdy budou ve skutečnosti k sobě blíže, mohou se tyto důlky posunout směrem ke kraji hřiště až o 50cm na každé straně a stále bude na vnějších důlcích(modře vyznačené prostory) 2m volný prostor. Když tam někdy budeš a vyjde ti čas a budeš mít chuť zkus to změřit, překreslím ti to dle skutečnosti nebo udělám jiný návrh.

Co se týče časových údajů turnaje, tak na celém sobotním turnaji jsme ztratili oproti předpokladu 3 hodiny, tj.cca 10min/kolo.
Níže jsou uvedeny časové údaje z nedělního openu.

1.kolo - 20min
2.kolo - 30min
3.kolo - 20min
4.kolo - 25min
5.kolo - 25min
6.kolo - 25min
7.kolo - 25min

vše se hrálo jednokolově

Přílohy:
prčice.pdf [51.39 KiB]
388 krát
prčice.xlsx [41.12 KiB]
386 krát
Nahoru Nahoru

#

18 lis 2013 09:43

Díky moc Martine, určitě to pomůže k tomu, aby příští rok byl turnaj v Sedlci po organizační stránce ještě lépe zabezpečen.

Nahoru Nahoru

#

18 lis 2013 21:57

Věk: 41

jj nákres je super a dobrovolně se již teď hlásím s pomocí. :-)

Nahoru Nahoru

#

28 lis 2013 15:00

ad 13.
Leoši je jasný, že když se automaticky navýší počet vítězných her ze 2 na 3 tak se to za stejných postupových klíčů prodlouží, ale určitě si nemyslím, že by byl tímto na pořadatele vytvářen o dost větší tlak(jestli vůbec nějaký) a nebo že by musel jít cestou nějakého drsného klíče(co je to vlastně drsný klíč? pro každého něco jiného). To samé mohli říci pořadatelé u pavouka když se automaticky pro všechny kola(cca 11-13) navýšil počet vítězných ze 2 na 3. Pořadatel má myslím dost nástrojů k tomu, aby podmínky zvládnul v pohodě(spouta vychytávek nejenom ohledně času je buď v tomto vlákně nebo v sekci pro pořadatele + při použití písku jsou ty časy diametrálně odlišné).

Leoš píše:
Opačně, tedy začít na 2 hry a v průběhu (kdy už zbývají ti nejlepší hráči) přejít na 3 hry mi přijde logičtější a snad i spravedlivější.

Přesně o tomhle a o ničem jiném nemluvím.

Co se týče výpočtu, když jsem to navrhl, tak jsem to nějak ani nepočítal, ale nemělo by to být tak úplně složité složité (sice je tam dost "kdyby"), ale příkladem ti to ukážu na Tvém letošním turnaji.
Tím jak sis perfektně od A do Z vychytal herní systém trošku jinak než jak to je šablonovitě v zásadách, tak i když jsi hrál od počtu 16ti hráčů v turnaji na 3 vítězné hry a postupovej klíč jak ze švýcara tak i z každé ze skupin byl dost příjemnej, konkrétně na povrchu v Prčicích jsi tím mohl ušetřit cca 45minut právě oproti tomu systému skupin až do konce uvedeným v zásadách když by se na 3 vítězné hrála až a pouze finálová skupina(časy beru orientačně z nedělního openu). Být to ještě na trochu "lepším" povrchu, tak ty časy NEJENOM v tomto případě jsou úplně někde jinde(řádově hodiny) i v případě, že bys hrál systém skupin od začátku do konce a na 3 vítězné hrál daleko dříve než až ve finálové skupině.

Petře jasně, ale tyhle situace určitě nenastanou, víceméně se tu bavíme o 4-5členných skupinách, z nichž budou postupovat dejme tomu 2-3 hráči. Nemyslím si, že by někdo v této fázi turnaje (okolo počtu 16hráčů v turnaji) hrál na vícepočetnější skupiny a nebo dal nějaký extrémní postupový klíč tak, aby třeba z 24 hráčů postupovalo pouze hráčů 8 a i kdyby ano, pořád "lepší" mít podmínku 3 vítězných pro 8 hráčů než pro 4. 4 mi prostě přijde málo.

Jak jsem psal v prvním příspěvku tohoto bodu, srovnávám toto principielně s pavoukem.

ad 14.
Leoši to co popisuješ v bodu 13 sem určitě nepatří, to je právě to "zjednodušení" si systému pořadatelem.

Petře když pominu valnou hromadu(nemožnost odehrát turnaj na předem předpokládaný počet hodin a i tak se na to dá připravit), extrémní počasí (zima, horko atd) a s tím související nápor na zdraví hráčů(na druhou stranu se na tyto podmínky dá díky předpovědi poměrně snadno připravit) dále zase extrémní počasí (déšť, kroupy atd) a s tím související nemožnost odehrát turnaj na předem předpokládaný počet hodin(přerušení turnaje atd), na předpokládaném počtu důlků
(zaplavení hřiště atd) tak si myslím, že za stávajících podmínek do 73(80) hráčů v turnaji by žádné další odůvodnitelné důvody nemusely nebo dokonce být neměly.

Jde o to, že by u jakéhokoliv systému mělo fungovat to, že si to pořadatel "musí" umět spočítat a ne že se třeba po skupinách stane to, že se pavouk hraje na 2 vítězné z časových důvodů, to pak nemusíme mít zásady pro republikové turnaje žádné :)

ad 17.
Petr píše:
Já myslím, že vše jsou naše soukromé názory až na pár výjimek, kdy je to jasné - např. když informujeme o něčem, co jsme schválili. Napadá Tě nějaký konkrétní příspěvek, kde to jasné není?

Ano, napříč fórem tu je nebo bylo a určitě bude dost věcí, které si oficiální názor zasloužily aby se skutečně vědělo, že TOTO je konečné rozhodnutí a z kterých to takto skutečně poznat nejde.

Další věcí je to, že tu jsou a budou opět napříč fórem různé stížnosti, návrhy hráčů atd. u kterých by se také jakékoliv ofiko vyjádření hodí z toho důvodu, aby měl dotyčný nějakou zpětnou vazbu od "vedení". Nebudu tady detailně vypisovat příklady atd., zbytečně by se to zvrhlo.

ad 18.
Petr píše:
To by předpokládám stejně vyžadovalo nějakou online formu, pokud by tu možnost měli mít i ostatní hráči?

Samozřejmě. Když už nějaká takováto anketa tak určitě tak, aby se mohli zúčastnit všichni pořadatelé i hráči. I časově mi online anketa(asi ne hned napoprvně, ale po vytvoření šablony by to mohla být otázka pár minut) vychází lépe než jí dělat pomocí papírků a pak to jednotlivě počítat(+ se u této varianty zvyšuje riziko chybovosti).

Ještě mimo, ale trochu to s tímto souvisí. Pamatuji si, že jsi před MČR v roce 2009 na Petříně rozdával Petře diplomy s poděkováním hráčům za přínos pro kuličky. To se mi líbilo a i potěšilo daleko víc než kdovíjaké umístění v jakékoliv anketě, taky možnost jestli třeba nejít i touto cestou.

Nahoru Nahoru

#

28 lis 2013 15:15

20.Valná hromada
návrhy na možné změny týkající se valné hromady

1.změna termínu konání se VH
VH uspořádat příští rok nejdříve v "letních" měsících
důvody:
momentálně je myslím (buď jsem to někde četl nebo mám nevím díky čemu vsugerováno) začátek/konec funkčního období VV nastaveno k datu 1.5., tzn, že VH se "musí" daný rok uspořádat na prvních masterech nebo se to alespoň takto děje. S tím souvisí to, že už takto jsou pořadatelé prvních masterů značně omezeni brzským stmíváním se + přibývá VH (letos délka trvání minimálně cca 1,5h) což je docela poměrně velký zásah do časového harmonogramu daného republikového turnaje.

Další věc která souvisí s "letními" měsíci a i tak trochu s tím co píši v bodě 14 je ta, že když je VH na prvním masteru v roce, je větší předpoklad chladného počasí k čemuž došlo letos, někteří hráči mezi skupinami a pavoukem stáli 2hodiny a více, následně proběhlo hlasování o tom jestli se bude díky zimě hrát na 2 či 3 vítězné hry a v poměru hlasů lidí v pavouku *16-2/15-3/1-se zdržel* se rozhodlo, že se bude hrát na 2 vítězné což mi přijde po 2hodinovém čekání v zimě tak nějak víceméně jasné a myslím, že VH zbytečně turnaj připravila o hru na 3 vítězné.

2.změna místa konání se VH
byl jsem na 3 VH, z toho se 1x konala v Borském parku a 2x na Petříně(veřejnější místo). Jako pořadatel velkého počtu turnajů na Petříně moc dobře vím, co taková organizace na veřejném místě obnáší a jaké jsou s tím "komplikace" a i vzhledem k tomu jak letos VH probíhala navrhuji, jestli by nebylo lepší VH udělat na jiném, "pořadatelsky" příjemnějším místě, kde by bylo co nejméně "rušivých elementů" a i tímto by se VH zbytečně neprodlužovala.

Jako ideální pro oba dva body se mi jeví nedělní termín v Prčicích nebo jakýkoliv jiný masters pořádaný v červnu.

3.Předčasná(mimořádná) VH
svolat předčasnou VH viz bod 1, 2 + níže

- tím, že kdyby se uspořádala VH v "letních" měsících by bylo pro další roky více příležitostí v daný rok VH svolat. V případě, kdy ten datum 1.5. pro začátek/konec funkčního období VV bude souhlasit se může jednoho dne klidně stát to, že na prvních masterech(prvním masteru) se nesejde potřebný počet klubů a VH se nebude moci konat a poté již nebude tolik příležitostí jí svolat a s tím souvisí to, že by jí následně ani po 1.5. neměl KDO svolat, protože i prezidentovi, který VH svolává by funkční období skončilo a neměli bychom ani VV. (tohle nevim jak je ošetřeno, nikde jsem to nenašel a je úplně dost možné že to co tu píšu je nesmysl)

- v roce 2015 se bude volit nejenom nový prezident a v této chvíli jsou zatím známí 3 kandidáti, z toho 2 nejsou ve VV což je může trochu znevýhodňovat oproti nynějším členům VV a možná by mohlo být fajn, kdyby se tito kandidáti mohli stát součástí VV(samozřejmě záleží na jejich volbě) a s tím souvisí to, jestli by nestálo za úvahu rozšířit tým VV z 5ti třeba na 7(samozřejmě v závislosti na počtu kandidátů) nejenom z důvodu volby, ale také proto, že poměrně dost často slýchávám že VV nemá na různé věci "čas" atd a tímto by se práce VV mohla rozdělit mezi více lidí.

4.k jednotlivé volbě do VV
- nastavit nejzazší datum k podání kandidatury na daný post do VV tak, jak je tomu třeba pro MČR klubů(hráči budou s předstihem z informací ve fóru vědět, kdo na jaký post kandiduje a kluby se mezi sebou mohou domluvit na svých kandidátech předběžně a tím pádem se může volba urychlit a ani nedojde k tomu, že se kandidáti budou dopisovat až těsně před VH)

- do fóra jednoduše napsat "jak" bude VH probíhat, aby se přibližně s předstihem vědělo co a jak nás čeká(kdy a jak dlouho bude vyžadována účast zástupců klubů, jakým stylem se má hlasovat atd). - ušetření času

- nakombinovat volbu tak, aby se mohlo volit v prvním kole pokud možno pouze 1x(najednou prezident, tajemník, reprezentanti VV) a ne na každý post zvlášť, tj. 3 volby. V případě, kdy jeden či více hráčů budou kandidovat na více postů toto zohlednit a teprve poté volbu rozdělit - ušetření času, papíru atd.

- změnit délku funkčního období ze 2 let na rok 1 - 2 roky je zbytečně dlouhá doba pro případ, kdy nějaký člen VV nebude zastávat svojí funkci ať už z jakéhokoliv důvodu nebo z toho důvodu, kdy do VV bude chtít kandidovat více jiných hráčů a budou muset "zbytečně" čekat poměrně dlouhou dobu na VH.

Nahoru Nahoru

#

16 dub 2014 13:30

21.Švýcarský systém - přítomnost tiskárny na turnaji, zveřejnění výsledků jednotlivých kol + výsledkové listiny

Švýcarský systém narozdíl od ostatních systémů jako je třeba pavouk nebo systém skupin "neumožňuje" bez přítomnosti tiskárny jednoduché, přehledné, průběžné zjištění aktuálních výsledků, stavu, umístění atd(kontrola) jednotlivých hráčů aniž by o to samotný hráč v průběhu turnaje pořadatele nepožádal kor když pojem buchholz zná a hlavně ví jak se počítá asi tak 10 lidí. Z tohoto důvodu bych chtěl VV požádat, zda-li by se nešlo zamyslet a hlavně přenést do reality nad nějakým opatřením, postupem, kontrolním mechanismem, který by co nejvíce snižoval možnou chybu pořadatele a zajišťoval "regulérnost" turnajů hraných tímto systémem.

1.přítomnost tiskárny na turnaji
1.1 před každým kolem vytisknout herní plán daného kola kam by hráči psali výsledky
1.2 pořadatel zapíše výsledky dle zápisu do NB + by proběhla ještě jedna kontrola, kdy pořadatel přečte výsledky z NB a dobrovolník mu to zkontroluje oproti papíru - tato křížná kontrola se velmi dobře osvědčila na turnajích v Prčicích
1.3 ideálně třetí kontrola může proběhnout tak, že pořadatel vytiskne výsledky daného kola a hráči si mohou jednotlivě zkontrolovat(možná už zbytečné)
1.4 vytisknout průběžný stav po daném kole

2.nepřítomnost tiskárny na turnaji
2.1 herní plány napsat v ruce + postup viz bod 1.2

3.nepřítomnost tiskárny na turnaji + vynechání bodu 2.1
3.1 hodit po turnaji screeny jednotlivých kol a celkový přehled po posledním kole na stránky ke kontrole jednotlivým hráčů

Kontrola viz body 1 a 2 by nejenom mohla odhalit chybu pořadatele při zápisu výsledků, ale i by zaručovala "správné" nasazování soupeřů do dalších kol rovnou na turnaji.
Kontrola viz bod 3 by mohla odhalit chybu pořadatele při zápisu po turnaji, ale již by nezaručila "správné" nasazování soupeřů do dalších kol.

Nahoru Nahoru

#

16 dub 2014 15:05

ještě jsem zapoměl napsat to, že v nepřítomnosti tiskárny na turnaji by šla zpětná kontrola udělat tak, že pořadatel čte výsledky po právě proběhnutém kole před všemi hráči a ti si to kontrolují.

Nahoru Nahoru

#

19 dub 2014 17:38

Site Admin

Inspiroval jsi mě tímto Martine k založení vlákna s tipy pro pořadatele. Je to už hodně dávno, co jsme spolu mluvili o tom, že oba máme v zásobě napsané nějaké tipy a že by se mohly nějakým způsobem publikovat. Já teď nějaké našel, hodil to na svůj blog a přidal odkazy i na nějaké starší články do již zmiňovaného vlákna.

Myslím si, že je to ideální způsob, jak pořešit to, o čem píšeš - dát pořadatelům tipy, jak různé věci mohou dělat. Nevěřím tomu, že bychom jako výkonný výbor mohli vymyslet tak dobré řešení, že by pořadatelé nemohli přijít s něčím ještě lepším (proto upřednostňuji jim dát právě rady než třeba cokoliv konkrétního nařizovat). Možná by stálo za to dát do onoho vlákna přímé odkazy na některé příspěvky, které jsi publikoval a které zahrnují nějaké rady pro pořadatele.

Nahoru Nahoru

#

20 čer 2014 12:20

22. Zamyšlení se nad remízovými (opakovanými) zápasy na MČR klubů – pro Míru + VV.

MČR klubů se nám blíží a tak reaguji na situaci, která se stala minulý rok ve vzájemném zápase mezi kluby HVS GINZEL Rakovník a M-Dream Team, kdy v zápase čtyřčlenných týmů(nejdelší zápas) došlo k remízovému stavu, zápas se opakoval a turnaj se díky tomuto prodloužil. V případě, kdy se toto stane v turnaji vícekrát(nemusí vůbec, může), tak ani snížení počtu kuliček během turnaje nebo nastavení menšího, malého počtu kuliček od začátku turnaje nemusí vůbec stačit(automaticky to ubere na atraktivitě turnaje) a turnaj se výrazně prodlouží s tím, že letos bude o 50% větší šance než loni, že k těmto situacím bude moci docházet(6 klubů místo 5ti).
Druhá cesta o které se uvažovalo po vzniklé situaci byla ta, že se body rozdělí mezi oba kluby což zase ale není v pravidlech.

Nahoru Nahoru

#

07 črc 2014 16:01

23. Herní plány pavouka na 3 prohry pro až 64 hráčů - pro pořadatele + VV

v přílohách přikládám 3 soubory

1.pavouk-na-3-porazky-pro-az-64-hracu.xls - herní plány pro všechny 3 pavouky (optimalizace všech pavouků na 2 A4 na šířku)
2.dohravky-pri-pouziti-pavouka-na-3-porazky-pro-az-64-hracu.xls - dohrávky
3.barevné rozklíčování - v případě, kdy by se chtěl někdo podívat na to proč, jak, kam, odkud atd + by chtěl případné rozklíčování předělat a nevyhovuje mu systém "střelec na G4"

pdfka mám taky, ale nepustí mě to vložit více jak 3 přílohy

Přílohy:
pavouk-na-3-porazky-pro-az-64-hracu.xls [53.5 KiB]
356 krát
dohravky-pri-pouziti-pavouka-na-3-porazky-pro-az-64-hracu.xls [54.5 KiB]
365 krát
barevné rozklíčování.xlsx [46.18 KiB]
348 krát
Nahoru Nahoru

Stránka 4 z 8  [ Příspěvků: 112 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]