Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

23 dub 2013 12:05

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

1. Důlky
Když už se tu mluví o důlcích tak napíšu svůj nápad, nad kterým delší dobu uvažuju, ale neodvážil jsem se ho vyslovit :D. Protože mi je jasné že většina řekne, že to je složité a že to prodlouží turnaj, ale když nad tím víc přemýšlím, tak snad ani ne. Princip je celkem jednoduchý, prostě po každé hře (teda setu, ne zápasu) se hráči posunou na vedlejší důlek o číslo větší. Sice by se muselo počkat až na něm skončí ti co tam zrovna hrají, ale v podstatě stejně se vždycky musí čekat až všichni dohrají kolo, i když je pravda, že se zápasy částečně prolínají a nějaké prodloužení by tam bylo, ale nedokážu odhadnout jak velké.

2. Systém
Co se týče systému, tak vycházím z té myšlenky, že chceme být plnohodnotným sportem :) A ve kterém sportu se mistrovské turnaje pořádají s ohledem na to aby si hráči co nejvíc zahráli? Tenista letí na druhý konec světa, vypadne v prvním kole a letí zpátky domů a nerozčiluje se, že pořadatele neudělali systém aby si víc zahrál :) Přesto hráče chápu, ale čím víc se pořadatel bude snažit vyhovět každému, tím dýl turnaj bude trvat - nejenom to, že hráči chtějí skupiny, dohrávky, ale dokonce i to jestli junioři chtějí hrát zvlášť nebo s dospělými, což taky prodlouží turnaj. Nevím jak kdo, ale já teda bývám ke konci turnaje docela dost unavenej, takže nejlepší výkony podávám ve skupinách kde o nic nejde, a finálové zápasy kde by se teoreticky mělo hrát nejlíp už moc nezvládám, takže i v tomhle mají mladí určitou výhodu, což by taky mohlo být jedním z důvodů pro zavedení věkových kategorií :).
Další věc, která ovlivňuje kvalitu zápasů je prvek náhody. Že náhoda hraje v kuličkách velkou roli je myslím jasné každému. Když jsem přemýšlel nad srovnáním s jinými sporty, tak jsem nepřišel na žádný,který by v tomto kuličky předčil. Proto se také hrají mistrovské turnaje na 3 vítězné sety, proto na mých turnajích se hrává s 15 kuličkami. Takže tohle je myslím taky jasné každému, že čím víc setů a čím víc kuliček, tím větší eliminace prvku náhody.
Takže když to shrnu, já bych si klidně dokázal představit mistrovské turnaje systémem pavouka na jednu porážku s 15 kuličkami na 5 vítězných her. Protože na mistrovských turnajích by hlavním hlediskem měla být kvalita zápasů a ne množství. Ale pokusil bych se přeci jenom uspokojit i ty co si teda chtějí hodně zahrát :), takže systém by mohl vypadat takto:
11:00 Turnaj Master (MČR) - jednostranný pavouk na 5 vítězných her s 15 kuličkami, nasazení podle plovoucího žebříčku
13:00 Turnaj Open - švýcarským systémem na 2 vítězné hry. Do turnaje se mohou připojit hráči, kteří již nehrají v turnaji Master + samozřejmě kdokoliv jiný


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 dub 2013 21:52

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahojte.
Co se týče střídání důlků, tak bych to sám za sebe viděl až po zápase a ne po jedné hře. Jednak čas a za druhé, jak již zmínil Martin, tak si ten povrch chce hráč ozkoušet.
A jestli hrát s patnácti kuličkami, tak jsem proti a asi v tom nebudu sám, protože jich tolik nemam. Myslím tím ty těžké kuličky dělané na zakázku. Jinak by to však určitě eliminovalo prvek náhody.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 dub 2013 18:51

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já jsem také pro střídání důlků po zápase, ostatně už jsem to takhle dělal na MČR dvojic a nesetkal jsem se s negativními reakcemi. Časová prodleva byla minimální.
O počtu kuliček rozhoduje pouze pořadatel. Zatím nikde není určeno, s kolika kuličkami se musí hrát.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron