Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 11 ] 

12 črc 2012 14:45

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Mám 3 dobré zprávy pro pořadatele - v sekci ke stažení naleznete 3 nové vychytávky:

1. Martin Dostál zpracoval přehlednou excelovskou tabulku, s jejíž pomocí lépe odhadnete, jak dlouho bude trvat odehrání skupin za různých okolností (různý počet lidí ve skupině, různý počet důlků na skupinu, počet vítězných her). Popis souboru najdete na http://www.kulicky.com/vypocet-casu-pot ... skupin.php.

2. Druhá Martinova vychytávka vychází z původního excelovského souboru pro nasazení hráčů do skupin. Nová verze je však výrazně lepší - jednou si seřadíte hráče podle umístění v NŽ a potom si v příslušné záložce můžete najednou vytisknout tabulky jednotlivých skupin, v nichž jsou hráči správně nasazeni. Více na http://www.kulicky.com/skupiny-pro-tisk-se-jmeny.php.

3. A ještě jedna moje vychytávka - nyní lze stahovat aktuální stav plovoucího národního žebříčku (tj. toho, podle něhož nasazujeme hráče do turnaje) ve formátu xls. Název souboru obsahuje i datum, kdy jste soubor stáhli, takže na první pohled vidíte, zda otvíráte aktuální soubor. Zároveň u jednotlivých hráčů můžete vidět, zdali jsou prémiovými členy (tj. lidé, kteří mají nemalé zásluhy na tom, že náš sport je tam, kde je), takže máte vše potřebné, rozhodnete-li se je jakkoliv podpořit (nižší startovné, nějaká speciální doplňková hra apod.). Více naleznete na http://www.kulicky.com/generovani-xls-p ... -popis.php.

Všechny 3 soubory můžete stahovat na http://www.kulicky.com/poradatele-download.php.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 črc 2012 16:59

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

U žebříčku bych přivítal kdyby jméno začínalo příjmením, anebo zvlášť ve sloupcích příjmení a jméno abych si to mohl seřadit. Osobně raději vyhledávám podle jména. I na jiných turnajích jsem si všiml, že to některým dělá problém najít hráče na žebříčku, zvláště pokud tam ten hráč není jako napsoled když Leoš hledal Zlatníka :D.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 črc 2012 20:29

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jméno a příjmení prohodit by nebylo moc snadné, data se tahají z mysql tabulky, kde v daném sloupci je celé jméno hráče (není tedy sloupec křestní jméno a příjmení). Šlo by to asi nějak rozštípnout ten řetězec do pole podle mezery a přehodit, ale to by se musely ošetřit i případy, kdy jméno hráče obsahuje křestní a prostřední jméno a to už je na víc času, než tomu mohu věnovat. Případnému dobrovolníkovi ale můžu zaslat zdroják a může udělat i obrácenou verzi.

Jinak k nalezení hráče - 2 finty:

1. CTRL + F - mocný to nástroj :)
2. CTRL + F -> zadá se poslední písmeno křestního, mezera a 1. písmeno příjmení (např. hledám hráče Petr Šejba, dám CTRL + F a zadám řetězec "r š". Tímto způsobem se dá hledat dost rychle a možná je i rychlejší, než hledání v seřazeném seznamu.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 črc 2012 07:40

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Jinak k nalezení hráče - 2 finty:

1. CTRL + F - mocný to nástroj :)
2. CTRL + F -> zadá se poslední písmeno křestního, mezera a 1. písmeno příjmení (např. hledám hráče Petr Šejba, dám CTRL + F a zadám řetězec "r š". Tímto způsobem se dá hledat dost rychle a možná je i rychlejší, než hledání v seřazeném seznamu.[/quote]


Jj,díš pravdu Peťo, na CTRL+F nedám dopustit. :wink: :idea:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 črc 2012 08:28

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

martik píše:
Jj,díš pravdu Peťo, na CTRL+F nedám dopustit. :wink: :idea:

Stejně jako na tlačítko "citace" ve fóru, že? :D

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 črc 2012 10:02

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

martik píše:
Jj,díš pravdu Peťo, na CTRL+F nedám dopustit. :wink: :idea:

Nojo, ale ne na papíře :P
Očima na papíře to vyhledám určitě rychlejc. Ale mě osobně to až tak nevadí, sice to trochu práce dá, ale otočit si to dovedu i sám.
Tak jsem to upravil, máte to tu v příloze.
Udělal jsem ještě jednu úpravu :) , máte tam sloupec, který vás upozorní, která jména se skládají z více jak dvou slov (vylučuju "ml.", "st.")


Přílohy:
plovouci-narodni-zebricek-se-seznamem-premiovych-clenu-k-2012-07-12.xls [128.5 KiB]
891 krát
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 črc 2012 19:52

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Nj, některý hardware jako papír 1.0 nemá ctrl + f ještě implementováno. Zkusil bych počkat, až vyjde vyšší verze :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 črc 2012 20:59

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Stejně jako na tlačítko "citace" ve fóru, že? :D[/quote]

Ano,ale to se asi nemá,že? :shock: :lol:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 črc 2012 08:22

Offline
Registrován: 27 dub 2010 21:33
Příspěvky: 63
Bydliště: Kokašice 90

Pro natvrdlé. Jak poznám v plovoucím národním žebříčku ty prémiové členy? Už mám oči vpité do obrazovky a nic nevidím. :shock: :shock:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 črc 2012 08:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

ha-ha píše:
Pro natvrdlé. Jak poznám v plovoucím národním žebříčku ty prémiové členy? Už mám oči vpité do obrazovky a nic nevidím. :shock: :shock:

Pokud narážíš na ten můj upravený soubor výše, tak je to skryté ve sloupci D. Při manipulaci se jmény jsem si ten sloupec schoval, promiň ;). Jinak v originále v souborech ke stažení je vidět.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 črc 2012 09:26

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Máš tam sloupec "prémiové členství do" - pokud je hráč prémiovým členem, je tam datum, kdy mu skončí. Pokud někdy byl prémiovým členem, je tam datum, kdy mu skončilo. Pokud nikdy nebyl, není tam nic.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron