Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 6 ] 

17 kvě 2012 23:34

Offline
Registrován: 16 kvě 2012 09:19
Příspěvky: 3

12.května jsem jako spolupořadatel turnajů v Neratovicích dostal tuto anonymní SMS:

„Dobrý den. Když už je startovné 30 Kč uvítali bychom nějaké rozumné ceny a ne čokolády. Proč mi přijde že vám jde jen o to, namastit si kapsy ???“

Tato zpráva se nás hodně dotkla. Nevím, jaké „rozumné ceny“ má pisatel na mysli. Myslím, že většina kuličkářů hraje pro zábavu ze hry a ne kvůli cenám. Ty jsou u nás pro dospělé skutečně spíše symbolické, ale dětem udělají radost. Výše startovného je podobná jako u jiných turnajů a navíc junioři (na které se snažíme zaměřit) u nás neplatí nic. Do loňska bylo startovné 20 Kč a nepokrylo úplně náklady, proto jsme ho letos zvýšili.

Krátká rekapitulace: za loňský rok přišlo u nás průměrně na turnaj 14 dospělých. To je 420 Kč na startovném za turnaj (při letošním startovném). Za sladkosti pro první 3 dospělé a všechny děti dáme cca 250-300 Kč, Něco stojí medaile pro juniory a za ten malý zbytek kupujeme poháry pro první tři v obou kategoriích za celou sezónu v Neratovicích. Navíc ještě udržujeme hřiště, kde provádíme postřik proti plevelu, který taky něco stojí. Tak nevím, jak si z tohoto „namastíme“ kapsy.
Nechci tady na foru zakládat dlouhé téma o výši startovného na turnajích. Chci jen odpovědět na anonymní zprávu. Snad si to dotyčný pisatel přečte.

Za Kuličkový klub CB Neratovice – Martin Čejka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 kvě 2012 07:56

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jsem jeden z těch, který (nevím jakou náhodou se to stalo) vyhrál jednu ze zmiňovaných čokolád.
S cenou jsem byl spokojen, bohužel až domů nevydržela, protože jsem ji sněd. To by se mi samozřejmě třeba s pohárem nestalo. Ale abych si stěžoval, to by mě ani ve snu nenapadlo. Naopak děkuji pořadatelům za uspořádání turnaje. Letos bych řekl, že s hledáním pořadatelů je trochu větší potíž než dříve a tak bychom měli být rádi za každého. Ještě jednou do Neratovic díky.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 kvě 2012 08:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Docela by mne zajímalo z čeho vlasně kuličkáři vycházejí, že když je nějaké starovné tak podle toho mají být odpovídající ceny? Vím, že jsem to tu viděl v nějakých tématech několikrát v předchozích letech. Já chodím 30 let na běžecké závody a je docela běžné že startovné je na každém, ale na spoustě vůbec žádné ceny (jako příklad zrovna včerejší závod ve Hvězdě http://www.behej.com/zavod/7362-beh-hvezdou ). Nikdo se nad tím nepodivuje ani neprověřuje pořadatele proč je takové starovné. Vím, že občas slyším, že nějaký běžec řekne "tam je velké startovné tam nejdu" no a o tom to je, komu se to nelíbí ať tam nechodí. Pokud bude chtít někdo na turnajích vydělávat tak proč by nemohl? A pokud se mu to náhodou podaří takový turnaj udělat že na něm vydělá, tak ti co mu budou závidět ať si taky takový uspořádají, co jim brání? Pro ty co mne neznají, tak já zatím všechny turnaje co jsem dělal jsem doplácel ze svého, přesto bych to neměl nikomu za zlé že chce vydělat.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 kvě 2012 09:11

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

My jsme na tom ve Vratimově úplně stejně.
Už jsme vyčerpali skoro všechny možnosti co dát za odměnu.
Já na poháry moc nejsem, jsou to jen "lapače prachu".

Tak jsme taky skončili u čokolád.
Dětem udělají velkou radost a většina dospělých taky nepohrdne, nebo jí využijí jnak :-)

Něco jiného je samozřejmě Masters, ale tam je zápisné o dost větší a taky účast.
Plus se snažíme sehnat nějaké sponzory, protože bez nich to taky nejde.

Ten kdo ti poslal sms by si mohl vyzkoušet jeden turnaj pořádat at ví co to obnáší. A pak může moralizovat.

David

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 kvě 2012 09:39

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Má vůbec cenu reagovat na anonymní SMSku takového rázu?
A kdo jí asi tak mohl napsat?:-(
Mám ráda poháry,prach,neprach...ale nikdy bych žádného pořadatele neoslovila,že má oproti startovnému levné ceny atp.Mohu si to třeba jenom myslet.Ale moc dobře vím,co takové pořadatelství obnáší,coby do úpravy hřiště a do cen.Takže ode mne jen krátce: Styď se ANONYME,co jsi byl v Neratovicích. :P


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 kvě 2012 12:55

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Asi tak, jak píše Zbyněk. Když jsem běhal orienťáky, startovné bývalo vyšší než na kuličkách a na většině závodů se lidi rozjeli domů dřív, než byli známy výsledky (včetně těch prvních, protože ti mohli startovat klidně na začátku), takže jakékoliv vyhlášení bylo spíše výjimkou než pravidlem.

Jakoukoliv cenu bych bral jako bonus a jestli má někdo pocit, že si takto pořadatel "mastí kapsy", ať se dotyčný vzpamatuje, jde za 50 na hodinu rozdávat letáky a vydělá si hodinově mnohem víc než pořádáním turnaje.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron