Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

23 kvě 2024 09:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 45

Ahoj kuličkářky a kuličkáři,
blíží se nám letošní první masters turnaj, který mám tu čest uspořádat společně s Jirkou Bernatem ve Struhařově. Chtěl bych vás tímto všechny potenciální zájemce poprosit o předběžnou přihlášku (viz propozice), ať si můžeme jako pořadatelé lépe rozvrhnout přípravu turnaje a tím i posunout turnaj ke všeobecné spokojenosti. Vím, že v našem sportu se předběžné přihlášky moc nenosí, ale opravdu nám to jako pořadatelům můžete trochu ulehčit. Bohužel, nemáme tady trvalé kuličkové hřiště a důlky je třeba připravit před každým turnajem extra. Jsme též omezeni velikostí možné hrací plochy a je zbytečné dělat maximum možných důlků a pak se zbytečně na hřišti tlačit. Samozřejmě těch důvodů bych zde mohl jmenovat více, ale snad se tu nemusím dlouze rozepisovat.
Každopádně děkuji za vaše pochopení a těším se na vás
Za pořadatele Jarda Jarušek


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 kvě 2024 06:04

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 90

Ahoj přátelé.
Už jsem myslel, že nebudu do fóra psát, ale okolnosti rozhodly jinak. Zaregistroval jsem jistou vlnu nevole ohledně elektronického přihlašování na nejbližší Master ve Struhařově. Jarda v předchozím příspěvku, myslím, pěkně popsal základní důvody tohoto kroku, který je v kuličkářské komunitě neobvyklý, nikoliv ale špatný. Natož zakázaný, nebo odporující některým vnitřním předpisům ČKS.
Důvody, proč se pořadatelé takto rozhodli popisuje Jarda ve svém textu a věřím, že by se našlo ještě několik dalších...

Nyní k souladu / nesouladu s oficiálními předpisy a dokumenty svazu.

Soutěžní řád
bod 2. Právo účasti
2.1 Všechny turnaje kromě výjimek uvedených v tomto Soutěžním řádu jsou otevřeny pro všechny hráče, a to i nečleny ČKS.
2.2 Omezení práva účasti je možné:
- na mezinárodních turnajích
- na republikových turnajích
- na nežebříčkových turnajích
2.3 V případě omezení práva účasti na turnaji musí být tato skutečnost včetně klíče pro účast uvedena v propozicích turnaje.

... tedy na republikových turnajích je omezeno právo účasti jen na řádné členy ČKS (dle Zásad pro pořádání republikových turnajů) a pokud někdo považuje za omezení účasti na turnaji nutnost registrace předem, tak i toto omezení Soutěžní řád povoluje. Tato skutečnost je uvedena v propozicích turnaje, tedy v souladu se soutěžním řádem.

Zásady pro pořádání republikových turnajů

5.2.5 pořadatel republikového turnaje může k přihlašování na turnaj využít také elektronickou registraci (elektronické přihlašování) a to za předpokladu splnění následujících náležitostí:

- konkrétní podmínky a formu registrace si volí každý pořadatel sám
- všichni musí mít stejné podmínky a nesmí být z registrace vyloučeni
- úspěšnou registraci musí pořadatel registrovanému potvrdit (veřejný seznam přihlášených nebo elektronickou formou - telefon, email ap.)

Tento dokument tedy přímo povoluje elektronickou registraci. Asi všichni chápeme, že pokud se registruji elektronicky, je to vždy s předstihem. Jak moc předem je potřeba se přihlásit si volí pořadatel sám, dle výše uvedeného textu. A pokud se rozhodne výlučně pro elektronickou registraci, opět mu v tom nic nebrání. Všichni mají stejné podmínky a jestliže je registrace zájemci potvrzena (odpovědí, nebo uvedením v propozicích), je vše v naprostém pořádku.

Upřímně, kdo z nás se rozhoduje jet na Master až v den konání ráno? A i kdyby, může se registrovat den předem a ráno prostě pošle SMS pořadateli s omluvou, že nepřijede. Žádné sankce, žádný problém, jen trocha ochoty.
A upřímně ještě jednou... není moc sportovních turnajů s "kvalitou" Masters, kam lze prostě přijít a říct "jdu si zasoutěžit", že? Často je nutné hlásit se i týdny předem, platit startovné předem, atd.. A jen pro to, že "se to nikdy v kuličkách nedělalo" není nutné otrávit pořadatele, který dle mého názoru, nechce až tak moc ;).

Toto není oficiální stanovisko VV ČKS, ale mé osobní vyjádření k problematice.

Díky za pozornost. Zdravím všechny.
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 kvě 2024 21:10

Offline
Registrován: 01 zář 2019 21:39
Příspěvky: 22

Ahoj Jirko,
schválně jsem ti psal do soukromé zprávy, aby zase na fóru nevznikla veřejná hádka. Ale zopakuji tedy svoji výtku veřejně.
Pokud chceme elektronikou registraci nemám s tím problém. Ale určete ji jako povinnost pro všechny turnaje Masters. Ne že bude hráč hledat zda musí nebo ne. V zásadách pro hráče je omezení pro členy.
Nejsem si jistý, že organizátor může zakázat hrát na turnaji Masters řádnému členu ČKS, pokud nebude zaregistrován.
P.S. je nás dohromady cca 60.
RK


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 kvě 2024 21:41

Offline
Registrován: 07 bře 2019 12:41
Příspěvky: 33

A taky upřímně, na jakou kvalitu Masters si hrajeme, když místo otevření pro širokou veřejnost se Český kuličkový svaz čím dál víc uzavírá? A není to jen o elektronické registraci (s tím m rozhodně problém nemám)


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron