Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 33 ]  »

01 lis 2010 21:20

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Sezóna nám skončila, a tak je načase domluvit se na termínu letošních extrémů. V minulých letech to bývalo před Silvestrem, loni jsme se domluvili na předvánočním termínu. Letos před vánoci budou někteří z nás působit na Výstavišti v Holešovicích, takže je třeba zvážit, jestli opět před vánoci nebo až po nich.

Napište sem prosím vaše návrhy, v brzké době budu tvořit online průzkum týkající se sice mnohem serióznějších záležitostí než tato, ale mohu k němu přihodit i seznam navrhovaných termínů - takže začněme s návrhy zde.

Jinak stalo se takovou tradicí, že (alespoň ze začátku :) ) turnaj pořádám já, na této tradici ovšem netrvám, takže pokud by někdo měl chuť se do toho pustit, pište sem též.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 lis 2010 12:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Jsem pro termín před silvestrem.
Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

12 lis 2010 22:24

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Mě je to fuk, hlavně když to bude po 19.12.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 lis 2010 01:43

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Uvítal bych termín mezi Vánoci a Silvestrem kromě 29.12.- to chystám akci na kuželně.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 lis 2010 13:54

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Takže termíny, které podle mě připadají v úvahu a které bych zařadil do průzkumu - dávám tam termíny kolem vánoc a nového roku s vyloučením těch, které tu byly zmíněny jako nevhodné. Pokud někdo máte návrh na doplnění, dejte prosím vědět.

20. - 23. 12.
27. - 28. 12.
29. 12. - 2. 1.
8. - 9. 1.
15. - 16. 1.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 lis 2010 17:22

Offline
Registrován: 09 zář 2009 20:28
Příspěvky: 32

Ahoj, jsem pro termín v lednu.

A mohla bych si tady tak trochu postěžovat? (vím,že to nepatří sem do tohoto vlákna, ale někam to chci nacpat). Jde mi o to,že jsem vždycky diskuzi sledovala a věděla jsem co se děje, ale momentálně to vůbec nevím. Je tu totiž v řešení asi tak 16témat na pravidla a musím se přiznat,že některým z nich ani nerozumím (a přijde mi,že už se řeší i extrémní situace). Chápu,že pravidla jsou důležitá, ale obávám se, aby těch pravidel nebylo tolik, že na "novém" turnaji vůbec nebudu vědět co se může a co ne..a už vůbec si neumím představit nová pravidla vysvětlit nováčkům.. Možná je to tím,že nemám tolik času si tady všechna vlákna pořádně přečíst (některé příspěvky jsou opravdu dlouhé), ale přijde mi,že se z kuliček vytrácí právě ta jednoduchost, která ke kuličkám patří...

Mějte se.

Lenka N.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 lis 2010 00:55

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Lenka N. píše:
Ahoj, jsem pro termín v lednu.

A mohla bych si tady tak trochu postěžovat? (vím,že to nepatří sem do tohoto vlákna, ale někam to chci nacpat). Jde mi o to,že jsem vždycky diskuzi sledovala a věděla jsem co se děje, ale momentálně to vůbec nevím. Je tu totiž v řešení asi tak 16témat na pravidla a musím se přiznat,že některým z nich ani nerozumím (a přijde mi,že už se řeší i extrémní situace). Chápu,že pravidla jsou důležitá, ale obávám se, aby těch pravidel nebylo tolik, že na "novém" turnaji vůbec nebudu vědět co se může a co ne..a už vůbec si neumím představit nová pravidla vysvětlit nováčkům.. Možná je to tím,že nemám tolik času si tady všechna vlákna pořádně přečíst (některé příspěvky jsou opravdu dlouhé), ale přijde mi,že se z kuliček vytrácí právě ta jednoduchost, která ke kuličkám patří...

Mějte se.

Lenka N.

Termíny jsou tedy včetně těch lednových v průzkumu.

Co se přehlednosti fóra týče, tak soudě z toho, že na stejném scriptu běží i ta největší fóra na světě, kde jsou denně tisíce nových příspěvků a jejich struktura má stejnou logiku, jako struktura našeho malého fóra, tak se nejspíš budou hodit tyto rady (takhle fórum používám já a protože v něm pracujeme na návrzích výkonného výboru, tak se v něm vyznat musím):

1. Asi nejužitečnější funkcí je odkaz "zobrazit nepřečtené příspěvky" v horním menu. Když přijdeš jen jednou za čas a mezitím se vyrojí spousta příspěvků, najdeš tu všechna vlákna, kde je něco nového, cos ještě nečetla.

2. U každého z těch vláken najdeš malou ikonku, která Tě přesměruje na první nepřečtený příspěvek. To se hodí, když má vlákno několik stránek, jedním klikem jsi tam, kde jsi potřebovala.

3. V nastavení si můžeš vybrat oblíbená vlákna + tam najdeš spoustu dalších funkcí, které se mohou hodit.

Co se pravidel týče, pokud si přečteš alespoň jedno vlákno, které bylo vyřešeno, tak se můžeš přesvědčit, že všechny ty dlouhé příspěvky tu jsou právě proto, aby ve výsledku byla pravidla co nejjednodušší. Při rozhodování o nich se nejprve analyzují všechny možnosti, které mohou nastat, je třeba na stůl hodit všechna pro a proti a teprve potom, když jsou všechny možnosti vyřešeny, dojdeš k nějaké co možná nejobecnější, co nejkratší formulaci. Jde to i obráceně, začít krátkou formulací, jen bývá problém v tom, že na 99 % je to kravina :)

To, co vidíš v sekci pro výkonný výbor, není nic nového, stejný způsob práce se praktikuje již léta, jediný rozdíl je v tom, že teď kromě výsledků se každý může podívat i na důvody, proč a jak se k čemu došlo. Je tu snaha, aby ve výsledku vše bylo maximálně jednoduché, ovšem cesta k té jednoduchosti je dosti složitá :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 lis 2010 10:42

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Osobně bych se přikláněl také k nějakému lednovému termínu. To už bude hektická sváteční doba za námi a můžem to jaksepatři roztočit (rozkutálet) :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 pro 2010 15:33

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Hned využiju zpracovaného průzkumu a začnu tím nejjednodušším - u termínů extrémů po loňském posunu před vánoce se letos evidentně prosadil nápad uspořádat je až po novém roce - viz. výsledky níže. Nejvíce hlasů dostal termín 8. 1.

Protože přiletím jen krátce na období svátků a nového roku, v těchto termínech extrémy uspořádat nemohu, takže je třeba dobrovolník, který by se toho ujal.

Pokud byste se rádi zúčastnili letošních extrémů, které z následujících termínů pro vás připadají v úvahu?
Odpověď Počet Procenta
22. 12. (SQ003) 3 7.32%
20. 12. (SQ001) 3 7.32%
21. 12. (SQ002) 3 7.32%
23. 12. (SQ004) 3 7.32%
27. 12. (SQ005) 5 12.20%
28. 12. (SQ006) 8 19.51%
30. 12. (SQ007) 6 14.63%
31. 12. (SQ008) 4 9.76%
1. 1. (SQ009) 3 7.32%
2. 1. (SQ010) 4 9.76%
8. 1. (SQ011) 12 29.27%
9. 1. (SQ012) 8 19.51%
15. 1. (SQ013) 11 26.83%
16. 1. (SQ014) 5 12.20%
Jiné 4 9.76%

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 pro 2010 16:57

Offline
Registrován: 01 zář 2009 13:10
Příspěvky: 51

To znamená že se ani nezúčastníš ? Nebylo by to bývalo dobré uvést před začátkem průzkumu ? Přijde mi krapet divný, abys na extrémech chyběl zrovna ty. . .


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 pro 2010 18:52

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Pavla Kvasničková píše:
To znamená že se ani nezúčastníš ? Nebylo by to bývalo dobré uvést před začátkem průzkumu ? Přijde mi krapet divný, abys na extrémech chyběl zrovna ty. . .

Nn, 9. 1. musím být nutně na Lanzarote a předtím se potřebuju stavit ve Stockholmu, takže ani 8. 1. nemám šanci stihnout být na extrémech.

V průzkumu byly všechny možnosti, abychom věděli, co považujeme za ideální. To teď víme a jen vybíráme z možností - buď ta ideální, ale musí se toho někdo ujmout nebo turnaj uspořádám já v termínu, kdy tu ještě budu a který dostal nejvíce hlasů (z těch, ve kterých to mohu zorganizovat).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

07 pro 2010 19:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Zdarec Petře. Ským bych se měl lépe zmatlat než s tebou. V loni ( nejen ) to bylo super. Tak to jsem teda zvědavej na termín.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 pro 2010 15:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Samozřejmě, že bych vás moc rád viděl, obzvláště při extrémech :) ...nicméně ta preference termínů vypadá dost jasně. Viděl bych to tak, že vhledem k tomu, že máme začátek prosince, počkal bych do konce týdne, pokud se najde pořadatel pro 8. 1., budou extrémy v ideálním termínu, pokud ne, uspořádal bych je já v době, kdy budu v ČR v den, který dostal nejvíce hlasů.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 pro 2010 16:22

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
jak psala už Pavla..mělo být toto zohledněno v průzkumu,třeba by to dopadlo úplně jinak..já se vzdávám jakéhokoliv pořádání extrémů v termínu, kdy tady nebudeš :)
zajímá mě cca od kolika hodin by se turnaj uskutečnil, kdyby to bylo nakonec v termínu po-pá.

Průzkum byl Martine o tom, jaké termíny pro hráče připadají v úvahu a nevybírali jeden jediný - mohli zaškrtnout třeba všechny. Účel to tak podle mě splnilo. Jestli si dobře pamatuju, tak se začínalo vždy nějak kolem 13 h - v případě, že bych pořádal já, víceméně bych zkopíroval loňské propozice a jen změnil datum.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 pro 2010 23:31

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Pro mne by nebyl vůbec žádný problém uspořádat extrém kdykoli v lednovém termínu (které jsem také preferoval v průzkumu), nebylo by to poprvé, co bych dělal turnaj, který nikdo jiný nechtěl, ale nebudu ho dělat, protože jsem také toho názoru, že ty tam být prostě musíš. Když by to nevyšlo v prosinci, tak by byl extrém až přiletíš z teplých krajin.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 33 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron