Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

21 zář 2021 22:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 87

Ahoj všem.
MČR klubů se blíží a proto mi dovolte pár upřesnění, jak to bude letos probíhat - tedy doplňuji (upřesňuji) info z propozic turnaje...

1. počet kuliček: 5 kuliček na hlavu, tedy 20 kuliček / tým
2. důlky 7,5 cm s možností před každým cvrnkem kuličky z důlku vyndat (za přítomnosti soupeře) do předem připravených nádob
3. hrací systém: 2 skupiny á 4 týmy, postupují první tři týmy do KO pavouka na jednu prohru, vítězové skupin zvýhodněni a postupují rovnou do semifinále. Ve skupinách i v pavouku se hraje na 2 vítězné hry.
4. Bodování ve skupinách české, v případě shody bodů rozhoduje vzájemný zápas, u více týmů počet vítězství ze vzájemných zápasů / rozdíl skóre ze vzájemných zápasů (vyšší rozdíl je lepší) / rozdíl skóre ze všech zápasů (vyšší rozdíl je lepší) / zápas na 1 hru všech zúčastněných, u nichž nedošlo k určení pořadí ve skupině dle výše uvedených kritérií.
5. nasazení do skupin dle žebříčku klubů z roku 2020
6. střídání hráčů: během započaté hry (zápasu) není povoleno - před započetím každého zápasu odevzdá tým soupisku čtyř hráčů, kteří odehrají celý zápas v tomto složení. Na další zápas pak mohou být nominováni jiní hráči.
- dle Zásad pro pořádání republikových turnajů, kde bod 2.5.6 praví: "složení svých nominovaných týmů pro jednotlivé hry může klub tajit a oznámit je písemně pořadateli až těsně před započetím každé hry, nejpozději však před rozhozem" ... = rozhoz je vždy na začátku zápasu a tak z logiky věci se hrou v této formulaci pravidel rozumí zápas.
Dalším možným výkladem by mohla být varianta, kdy tým dodá před rozhozem pořadateli soupisky hráčů na jednotlivé hry (sety) zápasu, tedy v našem případě 3 soupisky (hrajeme na 2 vítězné hry, kdy stav může být 2:1) a podle nich poté nastupoval - tato varianta má slabinu v možné remíze během kteréhokoliv setu a upřímně, nevím jak toto řešit... kdo pak nastupuje k další hře?...
Takže platí, že střídání v již započatém zápase není povoleno.
Vznesl jsem na toto téma oficiální dotaz na Výkonný Výbor, ale dodnes se mi nedostalo oficiální odpovědi, proto jsem se jako pořadatel rozhodl tak, jak píši... (tímto nicméně děkuji Robinovi a Igorovi za jejich náhledy na věc ;)). Asi je to námět pro VV na budoucí úpravu, aby nedocházelo k pochybnostem...

K dnešnímu dni mají zapacené startovné tyto kluby (upozorňuji, že na místě je startovné o 100 Kč dražší (viz propozice)):
HVS GINZEL Rakovník
SKK Rohožky
Sklerotici
SK ZASTÁVECKÁ KOULE
WOLF CVRNK TEAM

Těším se na všechny v sobotu ;)
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 zář 2021 09:00

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Jiří,

VV ČKS bude zasedat ve čtvrtek v 18.00 hod.
Oficiální stanovisko se určitě dozvíš, tedy nejpozději 24.9.2021 večer.
Ač mám kuličky rád, jsou pořád jen zábavou a vše má svůj čas.
Není třeba býti netrpělivý.

Btw. za mne - osobně souhlasím s tvým vyložením pravidla bodu 6 dle zásad.

Opravdu chápu, že jsou někteří nastavení tak, že když se zeptají čekají odpověď ihned. Vzhledem k tomu, že nejsme nijak limitovaní (resp. MČR se koná až v sobotu), pořád máme čas k zaujetí stanoviska.

Přeji Ti hezký den a ve čtvrtek očekávej mail.
Honza Fait


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 zář 2021 13:40

Offline
Registrován: 01 zář 2019 21:39
Příspěvky: 17

Ahoj Jiří,
podle mého názoru, který jsem ti psal, je tvůj výklad otočený o 180 stupňů proti minulosti. Dle pravidel je za hru považován set utkání. Na každý set mohlo družstvo sestavu změnit. Podle zkušeností z minula je za mne rozhozem myšlen nához.
Je to chyba a nedokonalost. Jen přikládám výklad z roku 2018...
Těším se na sobotu
Robert Kříž


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 zář 2021 23:26

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 87

Ahoj Honzo.
Nehodlám tady vyvolávat slovní přestřelku, ale na tvůj příspěvek reagovat musím. Nevím, jestli tvá slova mají vyznět jízlivě, nebo ze mě děláš netrpělivého idiota... ale to je vlastně jedno.


HonzaF píše:
Opravdu chápu, že jsou někteří nastavení tak, že když se zeptají čekají odpověď ihned. Vzhledem k tomu, že nejsme nijak limitovaní (resp. MČR se koná až v sobotu), pořád máme čas k zaujetí stanoviska.
MČR se koná "až" v sobotu a vy mi dáte své stanovisko "už" ve čtvrtek večer, možná i v pátek (to pokud se nejedná o překlep v datu - 24.9. je pátek...). Jedna otázka: proč se tedy MUSÍ kluby přihlásit 14 dnů předem? Myslel jsem, že je to pro klid pořadatelů, aby si mohli vše nachystat včas - jsou na světě i lidé, kteří neradi nechávají vše na poslední chvíli. Seznámím tě s některými :wink:
A poopravím tě - nečekal jsem odpověď IHNED, poprosil jsem v pátek ve tři ráno mailem o odpověď do úterního večera, to je 4 a půl dne (mé "ihned" opravdu vypadá jinak...)


HonzaF píše:
Ač mám kuličky rád, jsou pořád jen zábavou a vše má svůj čas.
Taky mám kuličky rád, jsou pro mne zábavou, leč jako pořadatel mám i jisté povinnosti... takže tvé "vše má svůj čas" mne celkem vytáčí...


HonzaF píše:
Není třeba býti netrpělivý.
... raději nekomentuji...


HonzaF píše:
Oficiální stanovisko se určitě dozvíš, tedy nejpozději 24.9.2021 večer.
Hlavně to oficiální stanovisko dejte vědět všem zúčastněným, tedy hráčům. Nerad bych strávil pátek vysvětlováním, jak to tedy vlastně bude v sobotu...

Toť asi vše. Omlouvám se všem, které to nezajímá, ale některé věci opravdu špatně snáším. A jen pro pořádek. Můj první mail zaslaný Výkonnému výboru minulý pátek ráno byl pokorný dotaz na objasnění pravidla se střídáním hráčů během zápasu... Do úterka nepřišla žádná odpověď, tak jsem si dovolil provést vlastní výklad po konzultaci s některými zkušenými hráči a poté i rozhodnout jak to v sobotu budeme hrát...

Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 zář 2021 23:48

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 87

Ahoj Robine.
Vážím si tvého názoru i toho, že jsi obratem reagoval na můj mail. Souhlasím s tebou, že dle pravidel se zápas skládá z jednotlivých her. Jak píši v předchozím příspěvku, posílal jsem dotaz na výklad tohoto bodu v Zásadách pro pořádání turnajů na VV a byl jsem připraven na obě varianty, jen jsem měl v plánu dát včas vědět, jak to budeme hrát. Přeci jen se bavíme o Mistrovsví ČR, to by mělo mít jistou štábní kulturu hodnou takovéto akce. I když se jedná "jen" o kuličky...


Robert Kříž píše:
Podle zkušeností z minula je za mne rozhozem myšlen nához.
Je to chyba a nedokonalost.
No jo, jenže ono se jedná o oficiální dokument, který nařizuje pořadateli, jak řídit turnaj. Jsou to sice jen slovíčka, ale asi bychom si neměli zvykat vykládat si jednotlivá (i když asi chybná) slovíčka v regulích svazu po svém... A zase se budu opakovat - právě proto jsem posílal dotaz na VV, aby tento sporný bod vyložil... a nic :roll:

Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2021 10:28

Offline
Registrován: 01 zář 2019 21:39
Příspěvky: 17

Ahoj Jirko,
v mailové komunikaci k tomuto bodu ti dva členové VV napsali výklad z minulých let. Nevím proč to nestačí k tomu, aby jsi to pravidlo použil tak, jak bylo použito v minulých letech. Ptal jsem se zda to chceš ofiko od VV, že to jde. Bral jsem to jako vyřízenou věc o které již není třeba dál jednat.
Ještě navážu na Honzu. Nevím v čem to uleví pořadatelům, nebo změní cokoliv pro ně. Na stůl pořadatele pouze přistane lístek se soupiskou před každým setem.
Když se podívám na týmy, které se zúčastní MČR, tak by jsi musel daleko víc vysvětlovat, kdyby jsi se držel svého nového výkladu.
S pozdravem
Robert


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2021 11:51

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Jiří,
mnou psaný příspěvek nebyl mířen osobně, naopak obecně.

Vše má svůj čas = rozhodnutí VV, které obdržíš dnes, nijak nezasáhne do příprav turnaje. Pravidlo budeš stejně muset sdělit při jeho zahájení s tím, že budeš mít v ruce jeho výklad od VV. Tudíž je úplně jedno jestli bys jej dostal za hodinu po tvém dotazu, nebo dnes večer.
24.9. = ano jde o překlep, mail pošlu a výsledek na DF vložím ještě dnes.

Můj život jest postaven na principech - děti (5 a 9 let - potřebují svého tátu, pokud mám čas s nimi, neb jsem rozvedený, což navíc nepředstavuje pouze návštěvu jednou za 14 dní, pak věnuji čas výhradně jim, pokud tedy nejde o situaci hodné zřetele, což v tomto případě s nadhledem se dozajista nejedná, děti jsou moji prioritou; práce (pracuji pro 2. největší nemocnici v ČR a nyní pracuji na projektech v úhrnné hodnotě sta-milionů korun, což bere velkou kopu času. A vím, že nejsem jediný člověk, který je takto zaneprázdněn; osobní zábava - tedy zbylý volný čas, poprvé to nejsou jen kuličky, podruhé v čase pro kuličky, teď myslím svaz, je třeba kompilovat čas 5 lidí ve VV (btw. pokud bychom si psali po mailech stejně to zabere několik dní).

V neposlední řadě, respektuji, že jsou lidi různí, což svět dělá světem. Nemám potřebu se do Tebe opírat. To že se Ti mnohé mé názory nelíbí, případně, že je bereš osobně, není mojí záležitostí a nijak to neovlivním. Již poněkolikáté směruješ na to či ono, že Chrobáci neučinili. Nejsem předseda Chrobáků, jsem pouhý řadový člen. Případně pokud se neustále vracíš do minulosti, tak tu nezměním. Neřkuli, bytostně nemám rád zbytečnou práci, která končí v koši.

Nepotřebuji v naší komunikaci používat sarkasmus, či jízlivost. Snažím se věci řešit s nadhledem. A to, že mne svět vnímá jinak? Pak je to jen o tom, že zřejmě některé věci neumím podat, nebo že to svět ode mne neumí přijmout. Mrzí mne, že jsi můj příspěvek pobral tak, jak jsi zde uvedl. Večer tedy dostaneš výklad dle pravidla SŘ 8.4.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Honza F


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2021 23:44

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

VV v rámci tvého dotazu rozhodl.

hlasování 4:1
4 = Kříž, Kočí, Čermák, Vlček
1 = Fait

pravidlo o střídání hráčů během utkání je možné a každý tým po každém setu dá pořadateli soupisku hráčů pro daný set.

zvykové právo .. hraje se to tímhle způsobem celou dobu .. VV hodnotilo situaci nejen k napsanému pravidlu, ale též k historii hraní daného turnaje.. též k možnosti střídání hráčů a atraktivnímu způsobu hry. Je si plně vědom, chyby ve slově rozhoz, který byl celou historii kuliček vnímán jako nahoz...

buďme tedy tolerantní k tomu, že máme nedokonale pravidlo, které platí mnoho let a stejně není respetovano..

Za VV
Honza Fait


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2021 06:46

Offline
Registrován: 25 čer 2019 09:29
Příspěvky: 12

Kluci,vykašlete se na ty pitominy.
Já se jedu pobavit s fajn lidma,užít si hru a to že vyhrajeme berte jako fakt.
To,jestli se bude střídat před nebo po,je mi úplně fuk.

Roman


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 zář 2021 07:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 124
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Robert Kříž píše:
Podle zkušeností z minula je za mne rozhozem myšlen nához.

Robert Kříž

Ahoj Robine, doporučil bych pro pochopení složitosti Tvoji úvahy, kdybychom začali raději používat v terminolgii kuliček určité jasnější vzorce. První kulička ve hře znamená rozhoz. Deset kuliček v okolí důlku jednoho hráče znamená nához. Deset kuliček v důlku jednoho hráče znamená ukončení jedné hry a výsledek skore znamená ukončení zápasu. 8)


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron