Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

30 zář 2020 17:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

Vážení kuličkáři, letošní žebříčková sezóna dospěla do svého konce, a tak bych chtěl tímto pozvat, dvanáct nejlepších hráčů na Turnaj Mistrů. Ale nejen to, jelikož kvalitních hráčů máme mnohem více, a tak jsem pro letošek si dovolil uspořádat i takové klání útěchy Turnaj druhého tuctu, pro hráče na 13 až 24 místě žebříčku, pro hráče, jež neměli tolik štěstí se na letošní Turnaj Mistrů probojovat. Oba dva turnaje by měli proběhnout v Kamenném Přívozu na antukovém hřišti, které již někteří znáte z letošní Přívozské ligy. Hrát se bude na malých důlcích (7,5 cm) systémem každý s každým. S tím rozdílem, že TM se bude hrát na tři vítězné a Turnaj druhého tuctu jen na dvě vítězné hry.
Bohužel nám letos do hrací sezony zasáhla covidová epidemie a nebude tomu bohužel jinak ani na tomto dvou turnaji. S tím, že nařízení vlády povoluje od pondělí 5.10. maximálně 20 účastníků pro venkovní akce, potřeboval bych znát co nejdříve počet zúčastněných. Respektive poprosím vás o potvrzení účasti na tom či onom turnaji, a to těmi kterých se to týká. Pokud bude počet nahlášených nad povolený limit, budu muset druhý turnaj zrušit či spíše se pokusím jej uspořádat v jiném sektoru, aby se hráči obou turnajů vzájemně míjeli.
Děkuji za pochopení a poprosím vás tedy o předběžné přihlášky zde ve fóru či na email jjarusek@seznam.cz nebo telefon 723909021. Nejpozději do středy 14.10.2020 (včetně). Přihlášené budu průběžně zveřejňovat v propozicích turnaje.
Jarda Jarušek (Wolf Cvrnk Team)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 říj 2020 12:04

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

S počtem účastníků bych si hlavu nelámal, protože téměř každý hráč je členem nějakého jednotlivého týmu. Omezení platí pro jednotlivé týmy na hromadné akci :))


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 říj 2020 12:37

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Marku, buď tak hodný a nešiř tady Tvé nepodložené úsudky ohledně platných nařízení. Od pondělí platí omezení pro pořádání akcí ve venkovních prostorech na max. 20 lidí, bez ohledu na nějaké týmy. Nařízení platí do 18. října, tedy i v době kdy se mají konat zmíněné turnaje.

Doporučuji čerpat z ověřených zdrojů, jako například přímo ze stránek Ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/, kde se mj. jasně píše:

Vláda od 5. do 18. října 2020 přichází s krizovým opatřením v souvislosti s pandemií covid-19, na základě vyhlášeného nouzového stavu. Od pondělí se na 14 dní zakazují koncerty a divadelní představení, při kterých se převážně zpívá, a dále hromadné akce pro více než 10 osob ve vnitřních prostorech a více než 20 osob ve vnějších prostorech. Na území hlavního města Prahy a krajů, které jsou podle platného semaforu zařazeny do oranžové a červené, bude od 5. do 18. října 2020 omezen provoz středních, vyšších a vysokých škol. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude v těchto krajích zakázána osobní přítomnost studentů na výuce. Nově nebude součástí vzdělávání zpěv a sportovní činnosti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 říj 2020 20:57

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

.. Díky Luke, líp bych to nenapsal.

Honza F.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 říj 2020 20:27

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Lukáši cituji z ověřeného, Tebou navrhovaného zdroje: "Omezují se také sportovní akce organizované sportovními svazy tak, že se jich účastní pouze sportovci a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích a osob zajišťujících zpravodajství v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště. Stejné omezení se vztahuje i na přípravu sportovců pro sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy." Předpokládám, že ČKS je svazem, zahrnutým do tohoto nařízení a těším se, až na Turnaj Mistrů a Turnaj druhého tuctu ve stejný den dorazí více jak 130 osob?
Někde dál pak bude zmínka o sportovních klubech na které se vztahuje nařízení 20ti osob, ale to už v tomto okamžiku není důležité, tak Tě prosím Lukáši, přečti si nařízení celé a nevytahuj pouze detaily z kontextu. Děkuji


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2020 08:21

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ahoj Marku. V tomto případě má Lukáš pravdu.
Český kuličkový svaz není bohužel brán jako uznávaný sportovní svaz s uznávaným profesionálním sportem.
Takže opravdu na naše "volnočasové soutěžní aktivity", které ČKS provozuje, se vztahuje omezení počtu účastníků na max 20 osob.

Díky
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 říj 2020 09:27

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Děkuji Danovi, že mi celou situaci vysvětlil. Zmýlil jsem se!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 říj 2020 11:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Dan-Bes píše:
Ahoj Marku. V tomto případě má Lukáš pravdu.
Český kuličkový svaz není bohužel brán jako uznávaný sportovní svaz s uznávaným profesionálním sportem.
Takže opravdu na naše "volnočasové soutěžní aktivity", které ČKS provozuje, se vztahuje omezení počtu účastníků na max 20 osob.

Díky
Dan

Ahoj všichni.
Nechtěl jsem zasahovat do této debaty, ale nedá mi to. Musím se zastat Marka, dle mého názoru má pravdu. Jeho první příspěvek byl trochu zmatený a tak chápu reakci Lukáše, nicméně po prostudování nových nařízení vlády je situace jednoznačná (samozřejmě že není, chybí prováděcí vyhlášky a všelijaké zpřesnění a tak je opět vše o slovíčkách...)

Jediný zdroj, z kterého lze čerpat je "USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 30. září 2020 č.958 o přijetí krizového opatření"

A zde je ona citace, kterou píše Marek. Držme se textu a vyplyne nám, že ČKS je sportovní svaz, což je jasně formulované ve stanovách ČKS. Nikde není psáno nic o uznávaném svazu, či profesionílním sportu... Tedy akce s omezením na max. 130 osob.
To, co píše či říká pan Prymula přeci není možné brát jako rozhodující faktor - on není zákon, on jen vypouští do světa polopravdy, bludy a výmysly, které potom dementuje, omlouvá se za ně ...
Pro náš svaz a pro pořádání TM v plném rozsahu je důležité ono Usnesení vlády, ne kdejaká "zprávička" na internetu...

Zdraví Jirka

p.s.: Lidi neblbněme, nebo z toho opravdu zblbneme... mediální masáž je obrovská, ale zachovejme si trochu odstup a zdravý úsudek... navíc možnost bavit se s přáteli, na čerstvém vzduchu a ještě se u toho hýbat - ideální prevence před jakýmkoli virem :wink:

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 říj 2020 09:20

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj všem,
Nás se bohužel netýká označení sportovního svazu.
I když se tak jmenujeme a jsme zapsáni na MV jako spolek, nejsme součástí ČUS (ČESKÁ UNIE SPORTU) - nástupnická organizace ČSTV, stejně tak nejsme vedení v rejstříků sportovních svazů na MŠMT. Alespoň jak jsem pátral, tak jsem nás tam nenašel.
Myslím, že je to další bod, jak naše kuličky posunout.

V tomto ohledu jsme tedy pouze spolek pořádající volnočasové aktivity, i když máme veškeré atributy, které sportovní svaz má mít.
Tudíž nás se opravdu týká omezení na max. 20 lidí.
Jiříku, tvůj názor se mi moc líbí a strašně moc bych stál o to, aby byl to takhle bylo. Selský rozum na prvním místě a názorově souhlasím. Bohužel formálnost je tu též důležitá a s tím teď bohužel nepohneme.

S pozdravem
HonzaF


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 říj 2020 09:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Přesný výklad neznají ani nejvyšší funkcionáři českého sportu ;-)

K přečtení přikládám pár odkazů:

Definice sportovního svazu:

Pro to abychom byli uznání jako oficiální sport a sportovní svaz v ČR, nesplňujeme několik základních věcí (počet členů, počet oddílů/klubů, nehledě na to, že většina klubů nemá ani právní subjektivitu - tj není spolkem; nemáme zastoupení v dostatečném počtu krajů, nemáme zastřešující světovou federaci, i když jsme začleněni do WMF, tak víme jak to zatím vypadá ;-) ...

Já osobně jsem začal navazovat jednání s možnými zastřešujícími svazy, díky kterým bychom byli oficiálně zahrnuti pod nějaký velký národní svaz (unii), např. osobní jednání s předsedou Zdeňkem Ertlem, ap. bohužel tato jednání nebyla dotažena do konce z důvodu malého zájmu VV a VH).

Co se týče chystaných turnajů 17.10. nebál bych se toho :-) ... i kdyby byl plný počet hráčů tj. 24 (+ nějaký organizační tým), splňuje to téměř těch 20 povolených pro amatérský sport, takže myslím, že vám nikdo problémy dělat nebude. Když tak mějte u sebe stanovy svazu, kdyby kolem projížděla policie :-) asi bych to neřešil. Vím, že sice nejsem ve vedení svazu, takže nenesu za to již odpovědnost, ale pořád jsem v kontrolním orgánu, který má dohlížet na řádné jednání a konání našeho svazu. Proto vám dávám k dispozici tyto texty/odkazy/názory.

Další věc je, že se patrně budou opatření zpřísňovat, viz Prymulova chystaná tiskovka na tento pátek, takže stejně je to všechno nejisté, něco plánovat dopředu.

Děkuji za pozornost, držím palce, držte se! ;-)

Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 říj 2020 09:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Přesně tak Honzo. Je to jak píšeš.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

05 říj 2020 09:34

Offline
Registrován: 25 čer 2019 09:29
Příspěvky: 12

Ahoj,taky všem.
Já se taky připojím,jen taková myšlenka.Turnaje jsou to přeci dva,tudíž na ka ždém turnaji je max 12 hráčů.Nikde jsem si navšiml zákazu,aby dvě různé akce sousedily.A že se mezi sebou baví lidé z různých akcí nemůže pořadatel ovlivnit ani zakázat.Tzn.např.Turnaj mistrů ďůlky 1-10,Turnaj skoromistrů 11-20,a vedle si každý dělejte co chcete a na pivo pouze v šesti.
Roman


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 říj 2020 09:35

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Dane, díky moc za doplnění.
To je přesně co jsme psal ale více rozvinuto.

Cesta tu je, ale to si musíme probrat na VV a následně i na VH.

Dane ještě jednou dík. JF


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 říj 2020 10:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

HonzaF píše:
Cesta tu je, ale to si musíme probrat na VV a následně i na VH.

Pošlu Ti (případně VV) podklady, co se mi do té doby podařilo zařídit, předjednat. Bylo by dobré v tom pokračovat. Kuličky si to zaslouží (je to sport jako každý jiný) ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 říj 2020 21:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Pánové, nechci být neodbytný, ale z mého pohledu se zbytečně šťouráte klacíkem v hovínku...
Veškerá omezení vycházejí prozatím jen a pouze z onoho Vládního usnesení, kde není jediná zmínka o profesionálním sportu, České unii sportu, MŠMT, a já nevím co ještě... Je tam jen věta: "sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy ... v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště..."
Nic víc, nic míň. Vláda ani Ministerstvo zdravotnictví dopusud nevydaly žádné prováděcí vyhlášky, žádné upřesnění. U těchto oficiálních zdrojů je jen a pouze text Vládního usnesení... tak o čem se ještě bavíme???
Výklad jednoho právníka (překvapivě převzatý mnoha weby...) je jen názor jednoho právníka. (kdo ho asi zaplatil? :))
Ostatní Danovo odkazy jsou irelevantní...

A souhlasím s Romanem, jsou to dva nezávislé turnaje, tedy dvě akce ... = každý jeden turnaj se tedy vejde i do vašich teorií :)

Zdravím
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron