Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

07 říj 2020 13:47

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

jirka.petran píše:
Pánové, nechci být neodbytný, ale z mého pohledu se zbytečně šťouráte klacíkem v hovínku...
Veškerá omezení vycházejí prozatím jen a pouze z onoho Vládního usnesení, kde není jediná zmínka o profesionálním sportu, České unii sportu, MŠMT, a já nevím co ještě... Je tam jen věta: "sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy ... v počtu nepřevyšujícím 130 osob v rámci vnitřního i vnějšího sportoviště..."
Nic víc, nic míň. Vláda ani Ministerstvo zdravotnictví dopusud nevydaly žádné prováděcí vyhlášky, žádné upřesnění. U těchto oficiálních zdrojů je jen a pouze text Vládního usnesení... tak o čem se ještě bavíme???


O tom, že nejsme oficiálně sportovní svaz, i když to máme v názvu, ale zapsaný sportovní spolek ... Tudíž tady jest jádro pudla...
Bude lepší Jiří si to vykomunikavat na úrovni VV, než si to tu takto pinkat ...
Děkuji za pochopení.
Honza F

P.S.: Nejsem Covidista, ale nerad bych pak řešil porušení, byť pro mne stupidních, opatření s úřady.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 říj 2020 15:34

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Počkejme na páteční tiskovku Prymuly. Je dost pravděpodobné, že se budou všechny akce rušit. Dle toho co avizoval. Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 říj 2020 12:51

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ještě jednou si "pinknu", protože tohle je z mého pohledu celkem zásadní otázka a jsem přesvědčený, že by mohla (měla) zajímat širší kuličkovou veřejnost, ne jen Výkonný výbor...

Citace:
O tom, že nejsme oficiálně sportovní svaz, i když to máme v názvu, ale zapsaný sportovní spolek ... Tudíž tady jest jádro pudla...

Vztah "Sportovní svaz" vs. česká legislativa není nikde popsán. Neexistuje (nepodařilo se mi dopátrat...?) termíny jako "oficiální sportovní svaz", či "zapsaný sportovní spolek". Jsme Český kuličkový svaz, který má ve stanovách cituji: "Účelem (hlavní činností) ČKS je podpora výkonu sportovní činnosti,..."
I z následného textu stanov vyplývá, že splňujeme VŠECHNY atributy sportovního svazu. Tečka. Nic víc, nic méně...
Jen malá právní citace: "Pro porozumění problematice je třeba předeslat, že legislativně není postavení sportovních svazů specificky upraveno. Uplatní se tak především ustanovení OZ o spolcích..."

Kdo má zájem, zajímavý výklad pojmů a vůbec pojednání o této problematice najdete např. zde:
https://www.epravo.cz/top/clanky/k-principum-fungovani-sportovnich-svazu-a-k-postaveni-a-vzdelavani-treneru-105007.html - publikováno 21. 2. 2017, autoři JUDr. Jan Brodec, LL.M., Ph.D.,advokát a Mgr. Lukáš Dušek,advokát

https://ftvs.cuni.cz/ftvs-677-version1-14112016_organizacni_struktura.pdf - publikováno 14.11.2016, autor doc. PhDr. František Dvořák, CSc.

Tyto materiály by mohly být zajímavé nejen pro pořadatele turnajů, ale i případně pro nový Výkonný výbor.

S přáním hezkého dne
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 říj 2020 22:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

Vážení kuličkáři, vzhledem k novým nařízením vlády, jsem nucen zrušit jak Turnaj Mistrů tak i Turnaj Druhého Tuctu. Pokud vše pomine pokusím se oba turnaje uspořádat počátkem jara opět v Kamenné Přívozu. Omlouvám se a je mi to líto. Přeji všem pevné zdraví v této těžké době a těším se na lepší časy zase u důlků.
Jarda Jarušek


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 kvě 2021 08:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

Vážení kuličkáři, situace kolem pandemie, mne i nadále nedovoluje uspořádat Turnaj Mistrů a současně Turnaj druhého tuctu. Již potřetí jsem nucen posunout termín a nedělá mi to vůbec radost, jelikož současně s tím se posouvá i zajištěné hřiště s občerstvením v Kamenném Přívoze, které mi pomáhá zajistit Lucka Schnáblová. Lucce tímto též moc děkuji a omlouvám se . Myslím, že je vhodné, aby se tyto turnaje odehrály hned z kraje nové sezóny, když už se nemohly odehrát v tradičním termínu. Proto se je snažím tlačit do kalendáře co nejdříve to bude možné a proto také takovéto zmatky. Chci aby hráči o datu byli dopředu včas informování a nechci nový termín vyhlašovat pár dnů před turnajem. Odpuste mi tedy další posunutí termínu, jelikož bych nerad šel proti nařízením vlády (i přesto, že se mi mohou zdát v ledačems nelogická). Posunutý termín teď vychází na 22.5. Jakmile bude příznivá situace, obrátím se na všechny hráče, kteří potvrzovali již účast při podzimním termínu, aby mne potvrdili i účast v termínu náhradním. Děkuji za pochopení


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 kvě 2021 13:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

K víkendovým turnajům … poprosím účastníky, aby si sebou přinesli prohlášení o absolvovaném testu na covid, očkování či prodělaném covidu. A to pro případ, že by dorazila nějaká kontrola. Navíc v Kamenném Přívozu bude možno posedět u občerstvení na zahrádce a tam je vše potřeba též. U pořadatele bude k dispozici čestné prohlášení případně antigenní test, pokud nebude mít někdo svůj. Jinak by vše mělo být připraveno, až na poháry, které přislíbil dovést Honza Fait.
Účastníky nedělního turnaje v Mirošovicích poprosím o totéž a navíc i o předběžnou přihlášku, jelikož je vládou stanoven 30 lidí na sportoviště a tak aby někdo nejel zbytečně. Účast na neděli zatím potvrdili Jarda Jarušek a Pavel Zoufalý (stav přihlášených budu průběžně doplňovat u propozic turnaje). Vzhledem k tomu, že VV zatím tento turnaj neschválil jako open, bude se možná hrát jako nežebříčkový.
Na shledanou v sobotu a neděli  Jarda Jarušek


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 kvě 2021 21:17

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Ahoj Jardo,

jen krátce k Tvému příspěvku - VV tento turnaj nemohl schválit jako Open, protože VH jasně odsouhlasila, že kuličková sezóna začne až v případě, že bude možné aby se volnočasových aktivit mohlo venku účastnit 100 lidí. Tato situace do neděle jistě nenastane. Tedy jsme se možností, že by bylo možné odehrát Open vůbec nezabývali.

Lukáš


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 22 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron