Kuličky - diskuze
http://forum.kulicky.com/

Hodnocení Masters Odolena voda
http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=3&t=1055
Stránka 1 z 1

Autor:  marekbandy [ 15 kvě 2018 10:12 ]
Předmět příspěvku:  Hodnocení Masters Odolena voda

Vážení kuličkáři.
Myslím, že turnaj Masters v Odolena vodě byl úspěšný. Odhalil jsem řadu skutečností, které mi pomohou vylepšit své organizační dovednosti a příští turnaj udělat ještě lepší.
Mým cílem při pořádání turnajů je poskytování maximálního komfortu a pohodlí pro všechny zúčastněné. Spoléhal jsem plně na svůj plán a program, který selhal.
Naštěstí se kuličkáři nesložili, vytáhli z kapes papíry formátu A4, hromady propisek a turnaj mohl pokračovat.
V rozlosování důlků se bohužel nikdo nevyznal, nebo nechtěl vyznat a tak jsem nucen toto pohodlí oželet a upustit od něj, prozatím.
Opravím program. Tabulky budou k dispozici na monitorech pro všechny s omezeným přístupem pro vedoucí skupin, tak jak je zvykem. Budou na jednom místě. Po proškolení vedoucích skupin budou schopni zadávat výsledky do svých tabulek za pomoci scanneru, čárových kódů a myši. Program sám vypočítá podle výsledků bodový zisk jednotlivců. Pořadatel po skončení kola základních skupin dopíše pořadí do předepsaného sloupce a tím prakticky přesune hráče do pavouka a dohrávek.
Přepnutím pavouka na hlavní monitor získají přehled všichni soutěžící a v duchu vzájemné dohody ohledně volby důlku mohou pokračovat v turnaji samostatně. Forma přidělování důlků. Buďto se hráči domluví a obsadí nejbližší volný důlek v pořadí od jedničky, anebo půjdou hrát na důlek určený pořadatelem, ten bude vždy nejbližší volný od 16 vzestupně.
Dohrávky poběží na druhém monitoru. Monitory jsou propojené tak bude stačit pouhé přesunutí myši mezi monitory, vybrat určenou buňku a zadat 1 pro výhru prvního v pořadí, nebo 2 pro výhru na druhém místě.
Program opět sám posune hráče do dalšího duelu.
Budu mít v záloze spoustu papíru a propisek pro všechny, kteří toto jednoduché ovládání nezvládnou. Tiskárnu pro jistotu taky.
Pevně věřím, že ovládání myši zvládnou všichni a díky tomu budou mít přehled o celém turnaji na jednom místě.
Vysvětlím rozlosování skupin. Na stránkách ČKS je k dispozici aktuální plovoucí národní žebříček, který kopíruji do samostatného listu mého programu. Při prezentaci značím barevně registrované hráče z tohoto žebříčku. S pomocí filtru okopíruji pouze registrované hráče podle pořadí do naprogramovaných buněk. Program pak sám přesune tyto hráče do předefinovaných tabulek. Rozlosování probíhá podle klíče od nejlepšího ABCDEFGHHGFEDCBA.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/