Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

16 bře 2015 17:44

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Pro VV, zda na to má pořadatel právo, omezovat případné startující. Teď jsem koukal na propozice turnaje Masters v Zákolanech a je tam psáno, že zúčastnit se mohou jen ti, kteří se zaregistrují o 3 dny dříve. Tím se vyřadí ze hry všichni, kdo se budou chtít zůčastnit později (budou mít akorát volný den, půjdou okolo, nemají internet, dozví se o turnaji po tomto datu). Je jasné, že to pořadatel dělá aby si mohl hrací systém v klidu připravit a nebyl zaskočen, má se to ale dělat na úkor potencionálních hráčů? Ono celkově letos se spíše než dělají turnaje pro lidi, tak se o tom spíše jen mluví (viz.první turnaj asi až 29.3., když počasí je vhodné minimálně od začátku března). Ano, nezůčastňuji se, tak nemám co kecat...proč se ale zúčastňovat, když turnaje vypadají jak vypadají ? (Viz.v podstatě nezájem o moje přízpěvky ke zkvalitnění úrovně alespoň turnajů Masters na podzim nebo reagovaní na podněty ze strany Martina Dostála). Dá se kouknout zpětně, o kolik se rozrůstá členská základna ročně...Stojí ale o to někdo aby se vůbec rozrůstala a aby se kuličky dostávaly více do podvědomí veřejnosti a mohly být považovány za sport? Vypadá to, že jsou všichni spokojeni se současným stavem. No a ti, co nejsou, tak buď nechodí nebo nadávají bokem při turnajích a veřejně neřeknou skoro nic. Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 bře 2015 20:58

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Díky Ondro za připomínky.
Zda má právo pořadatel omezovat případné startující:

Ze soutěžního řádu.

2. Právo účasti

2.1 Všechny turnaje kromě výjimek uvedených v tomto Soutěžním řádu jsou otevřeny pro všechny hráče, a to i nečleny ČKS.

2.2 Omezení práva účasti je možné:

na mezinárodních turnajích
na Turnaji mistrů
na nežebříčkových turnajích
na ostatních turnajích, pro které tuto výjimku schválil výkonný výbor ČKS
2.3 V případě omezení práva účasti na turnaji musí být tato skutečnost včetně klíče pro účast uvedena v propozicích turnaje.

Otázkou je, kam případ, který je v propozicích ze Zákolan zařadit. Prezentace bude ukončena o pár dní dříve. Proti pravidlům to (pokud se nepletu) není. Bohužel však jak píšeš, se znemožní možnost přihlášení kolemjdoucích do turnaje. Ano, je to škoda. Takto předpřihlášené hráče chápu. Organizátor chce mít cca představu, kolik může očekávat hráčů, ale pokud je to možné, tak bych nebránil možnosti dalšího nabrání v den turnaje. O kolik to asi tak poposkočí? 5 hráčů? S tím se již dá počítat. Udělat několik důlků navíc (podle povrchu to nemusí být až tak těžké). ....... U hráčů kteří pracují na šichty, to může být trochu demotivující. Na poslední chvíli se mu podaří si vyměnit v práci šichtu a pokud by byla prezence až do začátku turnaje, tak by mohli v klidu přijet. Takhle budou poněkud ochuzeni. Ale zde bych ještě rád požádal o vyjádření organizátora turnaje, Dana Besedu. Věřím, že v tom nebude úmysl někoho zbytečně poškodit. Dan je zkušený organizátor a velice vstřícný člověk.

Začátek žebříčkových turnajů. ... První masters většinou vychází na konec března, či začátek dubna. Zda si však někdo udělá open třeba o měsíc dřív, tak to je již na vás. Bohužel v posledních letech se mi též zdá, že organizátorů turnajů open ubývá. Přitom je tu spousta dobrých a zkušených hráčů, kteří by mohli turnaj udělat. Pokud se úplně na to necítí, tak jim určitě rádi pomůžeme. Příprava hřiště, herní systém atd... Vždy vidím na turnajích pomoc od ostatních hráčů (několika). I mě pomáhají sami od sebe a za to jim velké díky. Takže je to jen o lidech, zda chtějí něco udělat pro uspořádání turnaje a nebo si jen chodit v klidu a bezstarostně zahrát.

Příspěvky: Co se týče příspěvků, tak je pročítáme a pokud dávají aspoň trochu smysl a je tam něco k řešení, tak o tom diskutujeme zde na fóru a nebo VV po mailu mezi sebou. Někdy se až divím, jak rozsáhlá debata mailem může vzniknout. Jedna otázka a 50 mailů. :-) Pokud se občas k něčemu nevyjádříme, tak to může být naše chyba, že jsme původní otázku zazdili jinou.

Členská základna a její růst.: Růst je požadován. Pavel organizuje propagační turnaje (a že jich není málo). Někteří mu s nimi již pomáhali a vědí co to obnáší. Rozhodně to není žádné flákání. Tímto způsobem se dají v hojném počtu kuličky dobře prezentovat. ...... Kdysi se Petr Šejba zaměřil na "reklamu" lákání lidí přes letáčky. Začalo to využívat i několik hráčů a nárůst byl evidentní - to víš Ondro i ty sám. Díky tobě, přišla spousta nových hráčů.
Ale mam otázku. Má se jen VV pokoušet přilákat nové hráče a nebo i ostatní hráči. Ten kdo to hraje pro body, tak asi lákat nové hráče nebude. Kdo to hraje pro zábavu (zároveň třeba i pro body), tak ten už někomu klidně řekne. A ten, který má kuličky opravdu rád a chce pro jejich rozvoj něco dělat, tak se snaží o jejich rozvoj a tím i nárůst členů.
Tak jsem to trochu rozepsal, jak já to cítím.
Martin

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 bře 2015 22:57

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Podle mne přihlášky předem se nedají považovat za omezování práva účasti. To je běžná praxe v jakémkoliv sportu na větších akcích. Každý má právo se zúčastnit, jenom se musí včas přihlásit :). Já předpokládám, že nějaké turnaje dělat budu, ale z mého pohledu jsem zatím žádné slušné počasí letos nezaregistroval. Pár hezkých dní se sice objevilo, ale vždy jenom náhle, že to ani meteorologové včas nezaznamenaly :D


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 bře 2015 23:17

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

K tomu začátku sezóny jen malou poznámku. Kalendář turnajů Masters a dalších republikových nežebříčkových turnajů (kluby, dvojice) dával VV dohromady 2.1.2015 a předpovádat v tu chvíli počasí tak dlouho dopředu asi moc nejde. Nepomohli bychom si, ani kdybychom se na to sešli třeba v půli února a vzhledem k tomu, jak pracně a složitě se ladí všechny termíny a konzultuje vše s pořadateli, není to prakticky možné. Nikomu však nic nebráni v tom, aby v případě slušného počasí, uspořádal Open turnaj třeba již v průběhu ledna.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 bře 2015 12:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ahoj Ondro, díky za Tvůj příspěvek. Očekával jsem k tomuto tématu samozřejmě reakce, protože tento způsob registrace není, zatím, mezi kuličkáři zcela běžný. Jsem za něho moc rád, protože je to pro turnaj skvělá reklama a hlavně, díky tomuto fóru také připomenutí všem kuličkářům, kteří se ještě nestihli zaregistrovat, aby tak co nejdříve učinili :-)

Ještě než se rozepíšu více, chci upozornit, že nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je, že se nyní zaregistrujete a v případě, že teprve v den konání turnaje zjistíte, že nemůžete dorazit, kontaktujete pořadatele (telefon, SMS, e-mail, FB; v době chytrých telefonů je to myslím jedno :-) ).

Jak píše Zbyněk F., tento způsob přihlašování (registrace) je v jiných sportech zcela běžný a většinou i povinný. Taky jsem se rozhodl prozatím nejít tak daleko, abych turnaj omezoval max. počtem účastníků (což je taky u jiných registrací zcela běžná věc) a možná by to nebylo ani úplně „košer“ s pravidly ČKS.

Turnaj je opravdu přístupný pro všechny a nikomu tedy v účasti nebráním a nechci ho omezovat. Pouze upozorňuji, že pokud se hráč řádně nepřihlásí (do uvedeného termínu), nemohu mu 100% zaručit účast na turnaji.

Turnaj se koná na novém místě a nelze zcela odhadnout kolik nakonec na turnaj dorazí hráčů. Jak bývá zvykem u našich turnajů - rozjíždím opět velkou mediální kampaň a očekáváme docela hodně nováčků, kteří již nyní pilně trénují a samozřejmě kapacita hřišť (i když máme k dispozici 3 antuková hřiště) není nafukovací a protože je zároveň potřeba dodržet určitou úroveň turnaje a hlavně pravidla pro pořádání republikových turnajů (ČKS), tak nemůžeme samozřejmě garantovat např. stovce hráčům jistý start 8)

Mám samozřejmě vyhrazeno určité procento volných míst pro případné „kolemjdoucí“ a pro místní občany. Právě proto ale spoléhám na to, že zejména zkušení kuličkáři, návštěvníci webu ČKS a pravidelní účastníci turnajů se budou registrovat mezi prvními. Největší přihlašovací nápor očekávám až v termínu 11. - 15. duben a budu samozřejmě kuličkáře informovat o blížícím se konci registrace.

V tomto roce budu pořádat (nebo spolupořádat) minimálně 5 turnajů (1 Masters, 3 Openy, 1 Nežebř.) a na všechny bude nutná určitá forma předchozí registrace :)

Kuličkám zdar! :)
Daniel Beseda


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 bře 2015 13:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Daniel


Přílohy:
thumbs-up1.png
thumbs-up1.png [ 48.49 KiB | Zobrazeno 2406 krát ]
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 bře 2015 19:06

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo z povolaných už přemýšlel nad tím jaká je únosnost v počtu hráčů na turnajích a při jakém množství se to v budoucnosti bude řešit nějakým omezením. Zatím se píše jenom o tom, že by se členská základna měla rozšiřovat, účast na turnajích by se neměla omezovat, takže to vypadá, že je to nastaveno tak, ať si pořadatel poradí s jakýmkoliv množstvím, maximálně ho tu někdo zkritizuje, že situaci nezvládl.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 bře 2015 20:20

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Viděl bych to Zbyňku tak, že na Masters by bylo třeba prostornějších hřišť - ideálně nějaké větší parky, třeba něco, jako je u Trojského zámku. Podobně, jako na začátku bývalo tak 6 - 8 důlků, při nárůstu členů by bylo třeba více. Na Masters by se sjelo větší množství lidí, což bych se mohlo vyřešit právě těmito způsoby, vzhledem k vybranému startovnému by nemuselo být překážkou ani nějaké rozumné nájemné.

U Openů bych to viděl beze změny - budu vycházet ze statistické pravděpodobnosti, že x aktivních hráčů uspořádá y turnajů ročně, kterých se zúčastní v průměru z hráčů na turnaj. Jestliže hodnota x se zdvojnásobí, zdvojnásobí se i y, čímž z zůstane stejné.

Takže by bylo třeba se vypořádat "jen" s Masters, na jejichž organizaci a tím i zajištění vhodných ploch by se podílelo více pořadatelů (opět vycházím ze statistického předpokladu, že když zdvojnásobíš členskou základnu, bude i 2x víc pořadatelů).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 bře 2015 23:45

Offline
Registrován: 09 zář 2009 20:28
Příspěvky: 32

Ahoj.. sice nemáme dáno, že se musíte přihlásit předem.. ale BUDEME MOC RÁDI, KDYŽ TO UDĚLÁTE A PŘIHLÁSÍTE se do 24.3. na email skkrohozky@seznam.cz.. děkuji moc.. Lenka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 bře 2015 23:48

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jako zástupce pořadatele letošního prvního turnaje Masters si dovolím také reagovat.
I v našich propozicích se objevila prosba o předběžnou registraci. Nemáme to tak "kategoricky" jak Dan, ale v zásadě s Danem
naprosto souhlasím. Nikoho přece nezabije věnovat tomu cca 1 min. A jak již tady Dan napsal, pravděpodobně to neznamená,
že by předběžně nepřihlášeného nevzal. Věřte tomu, že pro pořadatele je předem známý počet hráčů velká výhoda. Já osobně si myslím, že jednou dojde i na omezení počtu. Prostě uspořádat slušný turnaj (hlavně časově) prostě pro 100 lidí nepůjde.
Apeluji tedy na všechny kuličkáře, kteří se chtějí prvního letošního Masteru zúčastnit, dejte nám to prosím vědět, DÍKY


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 bře 2015 21:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Michal Petr píše:
Prostě uspořádat slušný turnaj (hlavně časově) prostě pro 100 lidí nepůjde.

Tady si dovolím oponovat.
Jde.
Ale určitě ne tak jak se kuličky hrají dnes.
Půjde to tak jak je to třeba v tenise, prohra a konec. Třeba na více vítězných her.
Nebo bude např 10 skupin po 10. A vítězové skupin budou hrát o 1. - 10. místo, druzí o 11. - 20. apod.
Prostě postupový klíč bude o hodně tvrdší, ale zase může do turnaje zasáhnout hodně lidí.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 bře 2015 22:32

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

"No a vo tom to je" Nějak si nedovedu představit, že by někdo jezdil na turnaj, kde by jednou prohrál a jel domů. To si myslím, že jde třeba zrovna v tenise, ale v kuličkách ???
No uvidíme , jak se v budoucnu toto bude řešit.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 bře 2015 23:09

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Chtěl jsem se tomuto tématu věnovat samostatně a hlouběji, až budu mít čas. Ovšem, už tu bylo nakousnuto. Voláme po nárůstu členské základny. Nic proti tomu, i když si myslím, že kuličky jsou prostě menšinovým sportem-zábavou a těch pravidelných hráčů-nadšenců, kteří budou týden co týden objíždět turnaje po různých místech vlasti, opravdu o mnoho více, než jak je tomu nyní, v nejbližších letech nebude. Ale dejme tomu, že ano. Pak je tu druhá věc, kterou nikdo nezmiňuje - naprostý nedostatek hřišť.

Budu hovořit i situaci v Praze. O Střelecký ostrov a Letnou jsme přišli, zůstává prakticky jen Petřín (ale taky to nemusí být věčně), kde je kapacita omezena a přichystat více než dvacet důlků už je veliký problém. Kdysi speciálně pro kuličky vzniklé hřiště v Újezdu nad Lesy leží ladem, loni se tam nekonal jediný turnaj (letos tu bude zahajovcí Masters), ale kapacitně taky nestačí. Kromě mělého hřišťátka v Modřanech už zbývá jen málo využívaná Invalidovna, ale tam se taky nedají dělat žádné zázraky. Co jsem se soustřil nějaké informace z různých míst, tak buď si tam nechtěji nechat do povrchu hloubit jamky nebo požadují zaplatit za pronájem.

Ano, řešením by bylo zpřísnit kritéria postupu a hrát třeba rovnou play off jako třeba při tenisových turnajích. Jen je otázkou, kolik lidí stráví celý den tím, že pocestují třeba několik set kilometrů, vydají za to nemalé peníze, aby si zahráli jeden zápas, a zas jeli domů. Pak bude zas logicky následovat odliv hráčů a možná návrat k stávajícím hracím systémům...:)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 bře 2015 08:48

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Máte pravdu oba, jak Leoš, tak Michal.
Ale pokud se budou kuličky někam vyvíjet, tak asi jiná cesta nebude.
Nebo dojde na dělení turnajů na Čechy, Morava a potom pro nejlepší společné.
S tím vypadnutím hned- proto má tenis 4 grand slamy, 9x ATP 1000, 11x ATP 500, 40x ATP 250, 178x challenger a 534x futures.
Takže dělí turnaje do 6 kategorií, ale to jen porovnání, my bychom se měli poměřovat s jinými sporty.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 bře 2015 11:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Ahoj Davide, přesně tak, poměřoval bych to s podobnými sporty. Často jsem v kontaktu s vedením - výkonným výborem ČAPEK (Česká asociace pétanque klubů) a konzultujeme navzájem a srovnáváme jak to chodí v kuličkách x pétanque a hodně věcí se jim zamlouvalo.
V době, kdy jsem byl poprvé na valné hromadě ČAPEK (v r. 2012) mě překvapilo jak kvalitní organizaci i systémy (včetně národních žebříčků, webu atd) měli k dispozici kuličkáři proti naopak totálně "kostrbatému" systému v pétanque. Jako příklad mohu uvést, že se o tom, jaká kategorie turnaje to vlastně bude, rozhodovalo někdy až během zahájení turnaje! Na akci přijeli třeba hráči až z Polska - natěšení - a teprve tam se dověděli, že to bude pouze "Open" (v pétanque to nazývají "regionál") a těch příkladů bylo mnohem více.

Naproti tomu od té doby (tj. "pouhé" 3 roky) nás pétanque svaz v mnohem dostihl a mám dojem že ČKS trochu stagnuje.

I proto si myslím, že např. povinná registrace bude v ČKS časem nevyhnutelná a stane se naprosto běžným jevem 8)

Jedno srovnání: v Národním žebříčku ČKS je evidováno cca 300 hráčů (tj. těch kteří si alespoň jednou zahráli na nějakém turnaji v posledním roce). V pétanque svazu je "registrováno" (protože tem je to oficiální registrace, za kterou se platí) cca 800 hráčů / z toho cca 600 se aktivně zúčastnilo alespoň jednoho turnaje. http://czechpetanque.cz/zebricek.html
Na všechny turnaje (pořádané v rámci ČAPEK) je předchozí registrace povinná! Je pravda, že např. u většiny těchto turnajů (zejména nižší kategorie) se dá přihlašovat až do dne konání akce, protože není o ně až tak velký zájem (respektive pořadatelé mají k dispozici dostatek hřišť). Naproti tomu některé kvalitní turnaje, které mají již jméno, jsou plně obsazeny s velkým předstihem. = Zde bych možná hledal analogii s našimi turnaji Masters.

Na velkých turnajích ČKS jako MČR, turnaje Masters ad. zřejmě moc prostoru pro experimenty nebude (a asi by to nebylo ani žádoucí), ale na menších Openech bych se toho nebál 8) a hodlám konečně letos uspořádat jeden odpolední turnajík (bez základních skupin), kdy hráči budou rovnou nasazení do pavouka na jednu prohru (max. by bylo umožněno dohrát pořadí o dělená místa). Jen mám dilema zda to mohu zařadit do termínovky jako regulérní Open, nebo jako Nežebříčkový.

Kuličkám přeji zdárnou budoucnost! 8)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 20 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron