Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

21 říj 2014 11:26

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Ahoj, letos jsem sledoval hlavně diskuze zde na webu a zúčastnil se jen 4 turnajů, z toho jednoho Masters a jednoho ve cvrnkané, zaroveň nejsem v žádném klubu, takže mohu koukat trochu z nadhledu a nezaujatě.

Protože jsem osobně navrhoval a prosadil, jako člen VV, před 7 lety hodně z toho, co se hraje - nynější podobu bodování, turnaj mistrů, MR dvojic, aj., mám k tomu teď pár věcí, které můžete ignorovat, protože přece vše klape, nebo s tím VV může něco dělat, aby se kuličky jako sport (za který ho někdo chce plně považovat) někam posunuly.

1) Turnaj mistrů - počítat ho pro jeho účastníky jako 7 masters - navrhoval jsem to již před pár lety, teď mi to přijde ještě aktuálnější - bylo by stále až do konce sezóny o co hrát, byla by větší šance, že se zúčastní i lidé, kteří to mají dopředu spočítané. Navrhoval jsem to již před pár lety, bylo mi řečeno, že by to narušovalo bodování průběžného žebříčku na další rok. Osobně na průběžný nekoukám a řekl bych, že většina lidí také ne. A nasazení do turnajů, při vyrovnanosti, která je, to také moc ovlivnit nemůže.

2) Turnaje Masters všeobecně - v čem jsou jiné než Openy, mimo toho, že jsou 3x více bodované?

Na hraní a na setkávání s přáteli je za rok spoustu Ahoj, letos jsem sledoval hlavně diskuze zde na webu a zúčastnil se jen 4 turnajů, z toho jednoho Masters a jednoho ve cvrnkané, zaroveň nejsem v žádném klubu, takže mohu koukat trochu z nadhledu a nezaujatě.

Protože jsem osobně navrhoval a prosadil, jako člen VV, před 7 lety hodně z toho, co se hraje - nynější podobu bodování, turnaj mistrů, MR dvojic, aj., mám k tomu teď pár věcí, které můžete ignorovat, protože přece vše klape, nebo s tím VV může něco dělat, aby se kuličky jako sport (za který ho někdo chce plně považovat) někam posunuly.

1) Turnaj mistrů

počítat ho pro jeho účastníky jako 7 masters - navrhoval jsem to již před pár lety, teď mi to přijde ještě aktuálnější -
a) bylo by stále až do konce sezóny o co hrát

b) byla by větší šance, že se zúčastní i lidé, kteří to mají dopředu spočítané.

Navrhoval jsem to již před pár lety, bylo mi řečeno, že by to narušovalo bodování průběžného žebříčku na další rok. Osobně na průběžný nekoukám a řekl bych, že většina lidí také ne. A nasazení do turnajů, při vyrovnanosti, která je, to také moc ovlivnit nemůže.

2) Turnaje Masters všeobecně - v čem jsou jiné než Openy, mimo toho, že jsou 3x více bodované?

Na setkávání s přáteli a "hraní" si na sport je spousta Openu, Masters by dle mě měl být o tom S PORTU, za který by ho rád někdo měl.

Řekl bych, že Poslední turnaj nebyl výjimkou v tom, že hrací systém je takový, že postupuje, co nejvíce lidí, klidně i na úkor toho, že NIKDO ze skupin nevypadne. Ano, je pak volné kolo pro vítěze, který po pouhých 2 utkáních ve skupině, čeká dál (půl hodiny, hodinu?) až na něj přijde nějaký rozehranější soupeř. Pak prohraje třeba ještě jednou a konec - po 4 utkáních, kdy ve dvou se nemohl pořádně rozehrát a pak již šlo o vše.

a)Proč se nehraje o VŠE HNED a POŘÁDNĚ ? Skupiny po 5-8 lidech, postup 3-5 lidí, s tím, že by postupovalo i pár lidí nepřímo, z dalšího místa, jen z nějakých skupin, podle bodů ze VŠECH zápasů, kdy by každý zápas byl o něčem, protože by NIKDO NEMĚL NIC JISTÉHO. Každý by musel hrát každý zápas naplno.

Argumenty, že je to moc zápasů, že lidi nechtějí vypadávat...více zápasů, při dobře organizovaném turnaji nemůže být problém, protože nejsou žádné prostoje, stále se hraje, nečeká se. Osobně jsem poslední Masters pořádal na 9 důlcích při 53 lidech, za 8,5 hodiny. Kdo byl, třeba si vzpomene, že si lidé zahráli až 11 zápasů a hrálo se neustále. Při tom, kolik je důlků nyní, by měl turnaj probíhrát plynule, ať již bude organizovat skoro kdokoliv.

Že někdo vypadne? O tom to je, a i když tomu dá někdo vše a přesto vypadne, tak alespoň může říci, že po kvalitních zápasech a ne proto, že byl nerozehraný. V težkých zápasech se ale většinou projevuje kvalita a odpadá náhoda.

V tom hlavně by se měli Masterý odlišovat od Openů, v kvalitě hracího systému a pak také v organizaci.

b) Proč nemohu mít jako hráč přehled jak se turnaj vyvijí?
Stačí k tomu psát výsledky veřejně, na plochu dobře viditelnou pro všechny. STAČÍ NA TO TABULE. Tohle by měla být na Masters povinnost, pokud sě tedy stále chtějí kuličky považovat za sport.

3) Propagace kuliček, noví hráči, konkurence

Někdo si možná ještě pamatuje, jak se dostal ke kulickám, přečetl si na sloupu či dveřích leták, že dělám turnaj. Ta úspěšnost je zavislá na počtu vylepených plakátů.

Kdo z pořadatelů dělá nějakou propagaci mimo toho, že umístí propozice na zdejší stránky?

Kolik nových lidí, kteří se opravdu věnují plně kuličkám za 6 let, co jsme začali s pořádným budováním a žebříkem, přibylo?

Stačí kouknout do historie ve statistikách.

SHRNUTÍ

Buď alespoň turnaje Masters budou na nějaké urovni, aby se dalo kuličkám říkat SPORT, nebo to bude pořád jen hraní si na něco při státní hymně.

Napsal jsem fakta, jak to vidím a NEBUDU s nikým o tom polemizovat a PŘESVĚDČOVAT ho o něčem, každý má jiný názor a pohled

Povídat lze do nekonečna, bez činů, je to ale nepodstatné.

Osobně se mužů nebo nemusím zúčastňovat toho, co se děje teď

Osobně mužů nějaký turnaj zorganizovat - pokud ale nevidím žádný celkový posun, tak to může být jen něco vyjimecně a pro ty, kteří budou brát kuličky jako sport

Jinak nevidím důvod, proč dělat nějaké jakoby, když kuličky jdou hrát pro zábavu i bez bodů, stejně jako cokoliv jiného na světe.

Toto posílám ještě VV (tedy těm, co si myslím, že tam jsou a mám na ne spojení) Tady je otázka, zda v té záplavě příspěvků, kolikrát jen osobního charakteru, si toho ho kdo všimne.


Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 říj 2014 17:48

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Lebowski píše:
Ahoj, letos jsem sledoval hlavně diskuze zde na webu a zúčastnil se jen 4 turnajů, z toho jednoho Masters a jednoho ve cvrnkané, zaroveň nejsem v žádném klubu, takže mohu koukat trochu z nadhledu a nezaujatě.

Protože jsem osobně navrhoval a prosadil, jako člen VV, před 7 lety hodně z toho, co se hraje - nynější podobu bodování, turnaj mistrů, MR dvojic, aj., mám k tomu teď pár věcí, které můžete ignorovat, protože přece vše klape, nebo s tím VV může něco dělat, aby se kuličky jako sport (za který ho někdo chce plně považovat) někam posunuly.

1) Turnaj mistrů

počítat ho pro jeho účastníky jako 7 masters - navrhoval jsem to již před pár lety, teď mi to přijde ještě aktuálnější -
a) bylo by stále až do konce sezóny o co hrát

b) byla by větší šance, že se zúčastní i lidé, kteří to mají dopředu spočítané.

Navrhoval jsem to již před pár lety, bylo mi řečeno, že by to narušovalo bodování průběžného žebříčku na další rok. Osobně na průběžný nekoukám a řekl bych, že většina lidí také ne. A nasazení do turnajů, při vyrovnanosti, která je, to také moc ovlivnit nemůže.

2) Turnaje Masters všeobecně - v čem jsou jiné než Openy, mimo toho, že jsou 3x více bodované?

Na setkávání s přáteli a "hraní" si na sport je spousta Openu, Masters by dle mě měl být o tom SPORTU, za který by ho rád někdo měl.

Řekl bych, že Poslední turnaj nebyl výjimkou v tom, že hrací systém je takový, že postupuje, co nejvíce lidí, klidně i na úkor toho, že NIKDO ze skupin nevypadne. Ano, je pak volné kolo pro vítěze, který po pouhých 2 utkáních ve skupině, čeká dál (půl hodiny, hodinu?) až na něj přijde nějaký rozehranější soupeř. Pak prohraje třeba ještě jednou a konec - po 4 utkáních, kdy ve dvou se nemohl pořádně rozehrát a pak již šlo o vše.

a)Proč se nehraje o VŠE HNED a POŘÁDNĚ ? Skupiny po 5-8 lidech, postup 3-5 lidí, s tím, že by postupovalo i pár lidí nepřímo, z dalšího místa, jen z nějakých skupin, podle bodů ze VŠECH zápasů, kdy by každý zápas byl o něčem, protože by NIKDO NEMĚL NIC JISTÉHO. Každý by musel hrát každý zápas naplno.

Argumenty, že je to moc zápasů, že lidi nechtějí vypadávat...více zápasů, při dobře organizovaném turnaji nemůže být problém, protože nejsou žádné prostoje, stále se hraje, nečeká se. Osobně jsem poslední Masters pořádal na 9 důlcích při 53 lidech, za 8,5 hodiny. Kdo byl, třeba si vzpomene, že si lidé zahráli až 11 zápasů a hrálo se neustále. Při tom, kolik je důlků nyní, by měl turnaj probíhrát plynule, ať již bude organizovat skoro kdokoliv.

Že někdo vypadne? O tom to je, a i když tomu dá někdo vše a přesto vypadne, tak alespoň může říci, že po kvalitních zápasech a ne proto, že byl nerozehraný. V težkých zápasech se ale většinou projevuje kvalita a odpadá náhoda.

V tom hlavně by se měli Masterý odlišovat od Openů, v kvalitě hracího systému a pak také v organizaci.

b) Proč nemohu mít jako hráč přehled jak se turnaj vyvijí?
Stačí k tomu psát výsledky veřejně, na plochu dobře viditelnou pro všechny. STAČÍ NA TO TABULE. Tohle by měla být na Masters povinnost, pokud sě tedy stále chtějí kuličky považovat za sport.

3) Propagace kuliček, noví hráči, konkurence

Někdo si možná ještě pamatuje, jak se dostal ke kulickám, přečetl si na sloupu či dveřích leták, že dělám turnaj. Ta úspěšnost je zavislá na počtu vylepených plakátů.

Kdo z pořadatelů dělá nějakou propagaci mimo toho, že umístí propozice na zdejší stránky?

Kolik nových lidí, kteří se opravdu věnují plně kuličkám za 6 let, co jsme začali s pořádným budováním a žebříkem, přibylo?

Stačí kouknout do historie ve statistikách.

SHRNUTÍ

Buď alespoň turnaje Masters budou na nějaké urovni, aby se dalo kuličkám říkat SPORT, nebo to bude pořád jen hraní si na něco při státní hymně.

Napsal jsem fakta, jak to vidím a NEBUDU s nikým o tom polemizovat a PŘESVĚDČOVAT ho o něčem, každý má jiný názor a pohled

Povídat lze do nekonečna, bez činů, je to ale nepodstatné.

Osobně se mužů nebo nemusím zúčastňovat toho, co se děje teď

Osobně mužů nějaký turnaj zorganizovat - pokud ale nevidím žádný celkový posun, tak to může být jen něco vyjimecně a pro ty, kteří budou brát kuličky jako sport

Jinak nevidím důvod, proč dělat nějaké jakoby, když kuličky jdou hrát pro zábavu i bez bodů, stejně jako cokoliv jiného na světe.

Toto posílám ještě VV (tedy těm, co si myslím, že tam jsou a mám na ne spojení) Tady je otázka, zda v té záplavě příspěvků, kolikrát jen osobního charakteru, si toho ho kdo všimne.


Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 říj 2014 08:11

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Ahoj, letos jsem sledoval hlavně diskuze zde na webu a zúčastnil se jen 4 turnajů, z toho jednoho Masters a jednoho ve cvrnkané, zaroveň nejsem v žádném klubu, takže mohu koukat trochu z nadhledu a nezaujatě.

Protože jsem osobně navrhoval a prosadil, jako člen VV, před 7 lety hodně z toho, co se hraje - nynější podobu bodování, turnaj mistrů, MR dvojic, aj., mám k tomu teď pár věcí, které můžete ignorovat, protože přece vše klape, nebo s tím VV může něco dělat, aby se kuličky jako sport (za který ho někdo chce plně považovat) někam posunuly.

1) Turnaj mistrů

počítat ho pro jeho účastníky jako 7 masters - navrhoval jsem to již před pár lety, teď mi to přijde ještě aktuálnější -
a) bylo by stále až do konce sezóny o co hrát

b) byla by větší šance, že se zúčastní i lidé, kteří to mají dopředu spočítané.

Navrhoval jsem to již před pár lety, bylo mi řečeno, že by to narušovalo bodování průběžného žebříčku na další rok. Osobně na průběžný nekoukám a řekl bych, že většina lidí také ne. A nasazení do turnajů, při vyrovnanosti, která je, to také moc ovlivnit nemůže.

2) Turnaje Masters všeobecně - v čem jsou jiné než Openy, mimo toho, že jsou 3x více bodované?

Na setkávání s přáteli a "hraní" si na sport je spousta Openu, Masters by dle mě měl být o tom SPORTU, za který by ho rád někdo měl.

Řekl bych, že Poslední turnaj nebyl výjimkou v tom, že hrací systém je takový, že postupuje, co nejvíce lidí, klidně i na úkor toho, že NIKDO ze skupin nevypadne. Ano, je pak volné kolo pro vítěze, který po pouhých 2 utkáních ve skupině, čeká dál (půl hodiny, hodinu?) až na něj přijde nějaký rozehranější soupeř. Pak prohraje třeba ještě jednou a konec - po 4 utkáních, kdy ve dvou se nemohl pořádně rozehrát a pak již šlo o vše.

a)Proč se nehraje o VŠE HNED a POŘÁDNĚ ? Skupiny po 5-8 lidech, postup 3-5 lidí, s tím, že by postupovalo i pár lidí nepřímo, z dalšího místa, jen z nějakých skupin, podle bodů ze VŠECH zápasů, kdy by každý zápas byl o něčem, protože by NIKDO NEMĚL NIC JISTÉHO. Každý by musel hrát každý zápas naplno.

Argumenty, že je to moc zápasů, že lidi nechtějí vypadávat...více zápasů, při dobře organizovaném turnaji nemůže být problém, protože nejsou žádné prostoje, stále se hraje, nečeká se. Osobně jsem poslední Masters pořádal na 9 důlcích při 53 lidech, za 8,5 hodiny. Kdo byl, třeba si vzpomene, že si lidé zahráli až 11 zápasů a hrálo se neustále. Při tom, kolik je důlků nyní, by měl turnaj probíhrát plynule, ať již bude organizovat skoro kdokoliv.

Že někdo vypadne? O tom to je, a i když tomu dá někdo vše a přesto vypadne, tak alespoň může říci, že po kvalitních zápasech a ne proto, že byl nerozehraný. V težkých zápasech se ale většinou projevuje kvalita a odpadá náhoda.

V tom hlavně by se měli Masterý odlišovat od Openů, v kvalitě hracího systému a pak také v organizaci.

b) Proč nemohu mít jako hráč přehled jak se turnaj vyvijí?
Stačí k tomu psát výsledky veřejně, na plochu dobře viditelnou pro všechny. STAČÍ NA TO TABULE. Tohle by měla být na Masters povinnost, pokud sě tedy stále chtějí kuličky považovat za sport.

3) Propagace kuliček, noví hráči, konkurence

Někdo si možná ještě pamatuje, jak se dostal ke kulickám, přečetl si na sloupu či dveřích leták, že dělám turnaj. Ta úspěšnost je zavislá na počtu vylepených plakátů.

Kdo z pořadatelů dělá nějakou propagaci mimo toho, že umístí propozice na zdejší stránky?

Kolik nových lidí, kteří se opravdu věnují plně kuličkám za 6 let, co jsme začali s pořádným budováním a žebříkem, přibylo?

Stačí kouknout do historie ve statistikách.

SHRNUTÍ

Buď alespoň turnaje Masters budou na nějaké urovni, aby se dalo kuličkám říkat SPORT, nebo to bude pořád jen hraní si na něco při státní hymně.

Napsal jsem fakta, jak to vidím a NEBUDU s nikým o tom polemizovat a PŘESVĚDČOVAT ho o něčem, každý má jiný názor a pohled

Povídat lze do nekonečna, bez činů, je to ale nepodstatné.

Osobně se mužů nebo nemusím zúčastňovat toho, co se děje teď

Osobně mužů nějaký turnaj zorganizovat - pokud ale nevidím žádný celkový posun, tak to může být jen něco vyjimecně a pro ty, kteří budou brát kuličky jako sport

Jinak nevidím důvod, proč dělat nějaké jakoby, když kuličky jdou hrát pro zábavu i bez bodů, stejně jako cokoliv jiného na světe.

Toto posílám ještě VV (tedy těm, co si myslím, že tam jsou a mám na ne spojení) Tady je otázka, zda v té záplavě příspěvků, kolikrát jen osobního charakteru, si toho ho kdo všimne.

P.S.Nikdo z VV ani nepotvrdil, že toto četl, tak i když jsem to do fóra již dával, dávám to ještě sem, když jsou hráči vyzíváni, ať napíší návrhy

Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 říj 2014 09:48

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ondro neboj četli jsme to a již to i probíráme.
1. Počítat Turnaj mistrů jako 7 masters.
Jestli to dobře chápu, tak jediným 12 hráčům by se počítalo o turnaj víc. Ano, je to motivace, aby se dostavil na TM, ale co když zrovna opravdu nebudu moct? Nemoc, úraz atd.? Tak přijdu cca o 400 bodů a mohu hned padnou o několik míst. A to by myslím daného hráče hodně mrzelo. Takže zde jsou zatím různé pocity. Ale i tak má TM velký vliv na konečný národní žebříček. Jen když si vzpomenu u sebe na rok 2012, tak dle umístění v TM, jsem se umístil i žebříčku. Bylo to opravdu hodně našlapané a i letos jsem byl svědkem, jak Martin Fazekaš díky výborně zahraném turnaji skočil až na druhé místo.
2. Turnaje masters
Ano, dá se říct, že je to jako každý jiný turnaj (open), ale jak jsi již zmínil, tak je lépe bodován. Díky tomu, je masters více v oblibě. Plno hráčů hraje kuličky i pro body. Jaký vybrat systém a jak by měl být a nebo neměl být krutý je už další kapitola. Když se dělal průzkum, tak hodně hráčů bylo pro volné kolo v pavouku, pokud vyhrají skupiny. Díky průzkumu, se děje spousta věcí, které někomu zas až tak dobře nemusí sedět, ale pro většinu hráčů by to mělo být plusem.
b. Vývoj turnaje.
Zde by hráč měl mít možnost se informovat. Buď formou dotazu a nebo se sám podívat. Veřejná tabule je dobrý nápad, ale sám si nejsem jist, jak bych to stíhal zapisovat, kdyby hráči okupovali tuto tabuli a já bych se tam ani pořádně nemohl dostat. Vím, že je to už hodně nadsázka, ale možná by tam nějaké mínus mohlo být. Každopádně, jsem pro a snad se to vyzkouší i ve velkém. Někdo již přehledné tabule dělal, ale nepamatuji se, jak to bylo časově náročnější a kolik hráčů tam bylo. Ty zkušenosti sem třeba někdo dá.
3. Propagace kuliček
Přiznám se, že propagace kuliček mezi hráči trochu upadla. Svého času bylo vidět, že se spousta klubů snaží nalákat nové hráče a tak se tomu věnovalo více úsilí a času. Letáky bylo možné zahlédnout v okolí turnaje, nebo se i média zvaly na turnaj. Ne jednou jsem měl na turnaji lidi z novin a to je bych řekl velká reklama.

Máme nad čím přemýšlet.

Díky Ondro

S pozdravem

Martin Adamec

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 říj 2014 13:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

2. Turnaje masters
Tady budou vždy problémy hlavně kvůli tomu, že tu máme dost velký rozpor v tom jak se na turnaje dívají hráči pro zábavu a pro body, a jak je známo vyhovět všem se nikdy nedá.
Kdyby se všechny turnaje bodovali stejně výhodou by bylo, že by hráči mohli bojovat o čelo žebříčku i kdyby neměli z nějakých důvodů na to aby kvůli bodům cestovali po celé republice. Myšlenku turnajů Masters chápu, vím co je jejich smyslem, ale to všechno upadá s tím jak se na nich právě přizpůsobuje hráčům pro zábavu (snaha tam nacpat co nejvíc zápasů aby si zahráli). A jak je vidět, ani na Mistrovství republiky (a vlastně i MSvěta je to vlastně to samé) se moc nechce něco měnit.

b. Vývoj turnaje.
Že by pořadatel nestíhal tak to plyne úplně ze stejné věci jako výše uvedené. V jiných sportech, kterých se účastním tak ty tabule jsou, ale taky se tam za celý den odehraje mnohem míň zápasů, nikdo se tam tolik nehoní aby se odehrálo toho co nejvíc. Pro zajímavost přikládám foto tabule z kuličkového turnaje ve Vrchlabí. Tak moc barevné je to proto, že každý tým má svou vlaječku, každý hráč cedulku s touto vlaječkou, takže je vidět na první pohled kdo k jakému týmu patří a jak si vedou.

3. Propagace kuliček
Když já ji dělal naposled a rozvěšel to po celém okolí obory Hvězda, hlavně na Petřinách, tak na turnaj (a počasím to nebylo) na základě letáků nepřišel ani jeden hráč. Od té doby už to nedělám, protože na co se věnovat něčemu co nemá žádný účinek.


Přílohy:
tabule.jpg
tabule.jpg [ 621.94 KiB | Zobrazeno 3601 krát ]
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 říj 2014 11:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

I když jsem letos moc kuličkám nedal, pořád sleduji dění.
V bodě o turnajích Masters jsem stejného názoru jako Ondra a Spanker. Probíral jsem to s pár lidma na Masters na Invalidovně.
Proč třeba postupuje 5 lidí z pětičlenné skupiny- to naprosto ztrácí smysl.
V tenisy když vypadnete v prvním kole, tak ani není opravný pavouk- jedete prostě domů.
Kdyby Masters hrálo 60 hráčů- a do pavouku postoupilo 32, tak i když nepostoupím mám šanci si zahrát hodně zápasů a skončit až 33,pokud je tomu uzpůsoben systém.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 říj 2014 20:42

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Ahoj, předem se omlouvám, že to bude krátké, ale jsem v časové tísni :-) Přesto se chci k tématu vyjádřit.

1) Turnaj Mistrů - osobně si myslím, a dobře vím že nejen já, že tento turnaj by měl být vyvrcholením pro nejlepší hráče, mělo by jít o čest si na tomto turnaji zahrát a z tohoto titulu by neměl být bodován ani jako Open, ani jako Masters. Navíc toto vychází už jen z toho, že se jedná o turnaj s omezeným právem účasti. Tento názor mohu klidně podložit i našim, každoročně pořádaným, turnajem o Mistra Hané, kde má právo účasti 8 nejlepších hráčů uplynulé sezony. Tento turnaj je nebodovaný a přesto, myslím, pro hráče dosti prestižní. Co se týká divácké kulisy - i s tímto jsme se na Mistru Hané dva roky potýkali, tento rok jsme ve stejný termín a na stejném místě uspořádali rychlý Open (tedy klasický tenisový pavouk - vypadneš, nehraješ), který přilákal především další hráče a díky hernímu systému vlastně i diváky.
Líbí se mi i Spankerův návrh, že by se tento turnaj konal až následující rok v létě, hrálo by nejlepších 12 z minulého roku. Výhodou by bylo především to, že pak už by jeho bodování úplně postrádalo smysl a šlo by skutečně jen o tu prestiž. A vzhledem k počasi by se možná vyřešila i ta divácká kulisa.

2) Masters - zde k hernímu systému nemám co bych moudře dodal, myslím, že je to na pořadateli jak se rozhodne, kolik nechá postoupit hráčů, jaký čas chce turnaji věnovat, kolik má připravených důlků, je to prostě zodpovědnost toho, kdo Masters chce zajistit. Samozřejmostí však musí být nastavení herního systému dle pravidel pro pořádání těchto turnajů a oznámení tohoto systému v propozicích turnaje

3) Vedení turnaje - opět si trošku přihřeji polívčičku, ale opravdu není problém aby byly výsledky vedeny na tabuli, kdo k nám jezdí tak ví, že již dva roky je toto standardem na každém našem turnaji, tedy zdaleka nejen na Masterech, ale i na každém Openu. Důležité je jen to, vybrat pro umístění tabule vhodné místo, tedy nejlépe co nejblíže hřiště, kde se také nejčastěji pořadatelé vyskytují.

4) Propagace - zde musím, bohužel, souhlasit že většinou jsou turnaje buď zcela nepropagovány nebo jen tak, že se v okolí místa konání nachází vylepené letáčky. Ale ruku na srdce, pokud jdu na procházku, náhodou dojdu k místu konání turnaji, přečtu si letáček a i se mi ta hra líbí, tak kolik z nás má čas zůstat na místě celý den, když ještě ráno o konání turnaje nemělo ani tušení? A zase z vlastní zkušenosti - turnaje propagujeme předem v místním tisku, na místních webových portálech (např. www.pvnovinky.cz , www.iprostejov.cz, apod.. , každé město jich musí mít několik). Pořádáme-li turnaje mimo naše obvyklá hřiště, vytiskneme plakáty a ty pak rozvezeme (opět dopředu) po okolních obcích. Myslím, že se nám takto daří přilákat dost nováčků, např. při turnaji v Hněvotíně jich bylo více jak deset.

To je asi tak vše a závěrem ještě malé šťouchnutí, předem upozorňuji, že sám vím moc dobře jak je pořádání jakéhokoliv turnaje náročné a nechci se tedy dotknout nikoho z ostatních pořadatelů. Naopak, vážím si jejich práce a vím, že to nemají jednoduché. Ale přece, alespoň při těch Masterech, nechť se pořádají na zajímavých místech a to alespoň tím, ať je dostupné běžné občerstvení v místě turnaje a třeba taky tak obyčejná věc jako je WC :-) Vím, že jsem teď možná někoho mírně naštval, ale opravdu není vůbec těžké najít taková hřiště a domluvit se na uspořádání turnaje - z vlastní zkušenosti: majitelé se sice zpočátku trošku smějí, když slyší o kuličkách, ale nakonec jsou velmi rádi, že jim zajistíte přísun strávníků a pijáků na celý den. Jisté překvapení v tomto směru připravujeme zase i na příští rok.

Lukáš


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 lis 2014 19:34

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Vzhledem k opravdu velkému vytížení můj příspěvek bude ještě kratší, než ten Lukášův, ale snad i těch několik málo slov vám bude k užitku :)

Je možné, že někteří z vás, kteří jste se vyjádřili v této diskuzi, budete v následujícím funkčním období buď přímo (jako členové výkonného výboru) nebo nepřímo (svými podněty na výkonný výbor) o těchto a dalších souvisejících záležitostech spolurozhodovat. Abyste byli dostatečně v obraze a měli šanci přicházet s návrhy, které budou komplexně fungovat, přidávám níže pár informací, které by vám měli dát možnost vidět tyto záležitosti v souvislostech. Je to vesměs vysvětlení některých detailů, jak a proč funguje funguje současný systém a jak jsme se k němu dopracovali. Tyto věci je dobré brát v potaz, abychom předešli tomu, že na jedné straně dojde k nějakému vylepšení a na straně druhé tím někde vznikne problém.

Takže zde jsou slíbené postřehy inspirované vašimi příspěvky:

Citace:
Turnaj mistrů počítat ho pro jeho účastníky jako 7 masters - navrhoval jsem to již před pár lety, teď mi to přijde ještě aktuálnější -
a) bylo by stále až do konce sezóny o co hrát
b) byla by větší šance, že se zúčastní i lidé, kteří to mají dopředu spočítané.

Navrhoval jsem to již před pár lety, bylo mi řečeno, že by to narušovalo bodování průběžného žebříčku na další rok. Osobně na průběžný nekoukám a řekl bych, že většina lidí také ne. A nasazení do turnajů, při vyrovnanosti, která je, to také moc ovlivnit nemůže.

Započítání 7 turnajů kvalifikovaným na Turnaj mistrů by znamenalo pro ně výhodu v plovoucím NŽ (tj. žebříčku počítaném za poseledních 12 měsíců). Nezáleží na tom, jestli se na něj někdo dívá nebo ne, podle tohoto žebříčku se nasazuje do turnajů. Ovlivnilo by to tudíž regulernost nasazení turnajů.

Dále se 12-měsíční žebříček používá pro kvalifikaci na mistrovství světa.

Nutno ještě podotknout, že script pro výpočet národního žebříčku umí pracovat s libovolným počtem započítávaných turnajů ročně, je to otázka nastavení. Nejde to ale nastavit tak, že někomu se započte 6 Masters a někomu 7, tohle neumí.

Citace:
a) bylo by stále až do konce sezóny o co hrát

Ještě se vrátím konkrétněji k tomuto bodu, protože podobnou myšlenku neslyším prvně. Při přemýšlení o nějakém kroku vedoucím k tomu, aby poslední turnaj byl nějaký dramatičtější ohledně posunů v NŽ, bych se zamyslel nad tím, o co v NŽ nám vlastně jde:

1. Buď o to hrát celý rok a na konec zažít pořádné drama.
2. Nebo mít žebříček, který co možná nejobjektivněji hodnotí, jak dobře si kdo vedl na turnajích v průběhu celého roku.

Co se týče bodu 1, o ten myslím vůbec nepřicházíme - od toho je Mistrovství republiky. 1 turnaj, jeden den a právě v ten musíte být schopni ze sebe vydat to nejlepší. Tam se projeví právě to napětí, jestli v daný okamžik dokážeme prodat, co v nás je.

Naopak co se žebříčku týče, co jsem slyšel od většiny hráčů, úspěchu v něm si cení ze všeho nejvíce, a to právě proto, že odráží výkony za celý rok.

Citace:
Zrušit Mistrovství ČR v té podobě jaké je, Turnaj Mistrů v té podobě jaké je pouze přejmenovat na Mistrovství ČR.

...

Jednou z upravených možností by bylo, že toto mistrovství by se konalo jako obvykle v červnu s tím, že se ho smí zúčastnit 12 nejlepších minulého roku.

Pokud by zůstalo bodované, je třeba si uvědomit, že by to znamenalo zásah do základních principů národního žebříčku. Pokud teď máme Turnaj mistrů jako poslední turnaj sezóny, tak to, že se na něj spousta lidí nedostane, je nijak neznevýhodní, protože v žebříčku je už nikdo přeskočit nemůže. Případné další body už mohou získat jen hráči před nimi, kteří si mohou mírně prohodit pořadí mezi sebou.

Citace:
Turnaj Mistrů - osobně si myslím, a dobře vím že nejen já, že tento turnaj by měl být vyvrcholením pro nejlepší hráče, mělo by jít o čest si na tomto turnaji zahrát a z tohoto titulu by neměl být bodován ani jako Open, ani jako Masters.

Tady je dobré vědět, že historicky mezi hráčskou veřejností se vyvíjel názor na ideální počet Masters za rok a ideální počet započítávaných turnajů. Vše to je podloženo průzkumy na maximálně možném velkém vzorku hráčů. Na základě těchto průzkumů se dlouhodobě navyšoval počet hlavních turnajů až na současný počet a v případě nebodování jednoho z nich by bylo nejspíš nutno zůstat jen u 9 Masters, protože další velká akce už by se špatně vešla do termínového kalendáře (snažíme-li se, aby byly mezi nimi ideálně 3 týdny, kde to jen je možné). V případě další velké akce by bylo třeba počítat nejen s našponovanějším kalendářem, ale také s tím, že čím více velkých akcí, tím větší šance, že buď na ně nebude dostatek pořadatelů nebo pokud se najdou, je stále menší pravděpodobnost, že jich bude více než je třeba a tudíž nebude možno moc mezi nimi příliš vybírat.

A zde ještě nějaké zamyšlení nad jinými tématy:

Citace:
Někdo si možná ještě pamatuje, jak se dostal ke kulickám, přečetl si na sloupu či dveřích leták, že dělám turnaj. Ta úspěšnost je závislá na počtu vylepených plakátů. Kdo z pořadatelů dělá nějakou propagaci mimo toho, že umístí propozice na zdejší stránky?

Co se vhodnosti používání letáků týče, tak v tom naprostý souhlas a je dobře to občas zmínit. Jak se divím na turnaje, tak většina pořadatelů nad rámec základních nutností svůj turnaj nějak vyšperkuje, ať již třeba zajímavými cenami, snahou o zajímavý herní systém, prostředí turnaje apod. A pokud se někteří rozhodnete svůj turnaj vylepšit i jeho propagací, bude to naprosto skvělé :)

Na tomto místě připomínám, že abychom podpořili pořadatele, kteří věnují úsilí propagaci turnaje, jsou vypsány bonusové kredity za tuto činnost (nemusí jít jen o letáky, ve svém hráčském účtu najdete nespočet návodů na reklamu, včetně generátoru tiskových zpráv. Neváhejte toho tedy využít.

K letákům samotným mám co říci i co se týče čísel. Před časem jsem dělal poměrně rozsáhlý test, kdy jsem zpracoval několik návrhů letáků a ty následně testoval. Jednalo se o více než celodenní testování spojené s popíjením malinové limonády v Krčském lese :) Jednotlivé letáky byly umístěny na poměrně frekventované cestě a zaznamenával jsem reakce lidí (všimli x nevšimli si letáku; četli chvílí; zaujal je a četli jej déle). Na vzorku několika stovek lidí se prokázal předpoklad, že leták s grafickým rozvržením ve styly internetové landing page, který v té době byl na netu nejrozšířenější, má nejlepší výsledky i v offline světě.

Následně při pořádání jednoho turnaje na Petříně jsem ho otestoval v praxi. Leták není žádné grafické veledílo (popravdě, je dost jednoduchý a jestli trochu ovládáte grafiku, určitě uděláte hezčí) - co je na něm důležité je použití a rozložení prvků - vlevo obrázek (kdybyste měli možnost vyměnit za fotku, nejspíš zvýšíte úspěšnost - fotka zaujme víc, než obrázek, obrázek víc než text...), vpravo od obrázku 4 důvody, proč se zúčastnit (studie zaměřené na internetový marketing, které jsem v té době analyzoval, se shodovaly, že 4 body jsou ideální - 3 jsou málo, 5 moc) a dole tzv. call to action - výzva, aby si přišli zahrát. V případě tohoto letáku je tam uvedeno místo konání bez data a času s tím, že turnaj probíhá právě teď (v praxi to znamená hrát systém, který umožňuje přihlášky v průběhu turnaje, zejména švýcar nebo mít alespoň tréninkové důlky a nějakou doplňkovou hru pro veřejnost). Tyhle letáky tudíž částečně slouží i jako směrovky. Navíc se dají do folie na dokumenty - takové ty s dírkama po straně - a za provázek se dávají na lampy apod. Snadno je pak sundáte a při turnaji na stejném místě znovu použijete - co se nákladů na čas týče, jste úplně jinde, než kdybyste tiskli letáky na akci s konkrétním datem.

Výsledná čísla pro Petřín byla snadno zapamatovatelná - 5 letáků = 1 nově příchozí. Stáhnout si ho můžete v sekci pro pořadatele.

Stejný leták umístěný v Újezdu nad Lesy před jiným turnajem měl nulovou úspěšnost (alespoň co se týče účastníků, matně si vzpomínám, že někdo se přišel podívat). Ve stejné oblasti Ondra dělal dlouhodobě výborné výsledky s tradičními letáky, umístěnými několik dnů předem. Jak je vidět, v místech s velkým pohybem lidí, kteří vyrazili ven za nějakou volnočasovou aktivitou, fungují dobře letáky typu "pojďte teď si zahrát", zatímco "sídlištní traffic" oslovíte lépe, když umístíte letáky předem.

Speciálně na Petříně, co se domluvit 20 lidí, aby každý dal 10 letáků? Pokud statistiky zapracují jako minule, máte z toho 40 lidí navíc :)

Jinak Ondro, neuvažuješ o uspořádání nějakých turnajů ve stylu Tvých prvních? Jak jsem naznačil výše, každý pořadatel má své vychytávky, je dobré si čas od času tu propagaci turnajů připomenout, ale bylo by naivní očekávat, že napíšeme do fóra a druhý den to všichni začnou dělat. U Tebe právě toto byla silná stránka turnajů a viděl bych jako velký přínos jí v příštím roce opět využít.

Citace:
Ale ruku na srdce, pokud jdu na procházku, náhodou dojdu k místu konání turnaji, přečtu si letáček a i se mi ta hra líbí, tak kolik z nás má čas zůstat na místě celý den, když ještě ráno o konání turnaje nemělo ani tušení?

Myslím, že tohle hodně souvisí s tím, co jsem psal výše. Věřím, že letáčky umístěné v den turnaje např. na koupališti, kam lidi jdou "zabít čas" mohou fungovat, protože těm lidem nabízíš činnost ze spektra činností, za kterými přišli (prostě cílovka = lidi v daný moment připravení trávit volný čas nějakou zábavu). Při turnaji v Křenůvkách či Mostkovicích myslím, že by tohle nefungovalo, naopak ten způsob, který praktikujete, je perfektně šitý na míru dané situaci.

Citace:
nebo s tím VV může něco dělat, aby se kuličky jako sport (za který ho někdo chce plně považovat) někam posunuly.

Odhadem 1 - 2x do roka zaslechnu někde takový zmatený názor, že kuličky snad nejsou sport a jestli neuděláme to či ono (zpravidla to, co od výkonného výboru původce výroku požaduje), tak ani nikdy nebudou. Což mě přivádí na myšlenku ujasnit si, co je to sport.

Sport je slovo se svým jasně definovaným významem. Stejně jako např. lampa je přístroj, který zajišťuje v noci světlo, sport označuje konkrétní záležitost. Není to tudíž věcí názoru, zda kuličky jsou či nejsou sport (a nebudu vás napínat - opravdu jsou sport :) ), stejně jako není věcí názoru, zda lampa slouží k tomu, aby v noci svítila - je to věc definice.

Definici si můžete přečíst např. na wikipedii, kde nalezete i odkazy na zdroje:
The closest to an international agreement on a definition is provided by SportAccord, which is the association for all the largest international sports federations (including association football, athletics, cycling, tennis, equestrian sports and more), and is therefore the de facto representative of international sport.

SportAccord uses the following criteria, determining that a sport should:[1]

have an element of competition
be in no way harmful to any living creature
not rely on equipment provided by a single supplier (excluding proprietary games such as arena football)
not rely on any "luck" element specifically designed into the sport
They also recognise that sport can be primarily physical (such as rugby or athletics), primarily mind (such as chess or go), predominantly motorised (such as Formula 1 or powerboating), primarily co-ordination (such as billiard sports), or primarily animal-supported (such as equestrian sport).


Jak vidíte, kuličky perfektně zapadají do této definice a jsou tudíž sportem.

Citace:
Toto posílám ještě VV (tedy těm, co si myslím, že tam jsou...

:) Kdybyste to někdo potřeboval, tak tady najdete aktuální přehled: http://www.kulicky.com/vedeni-cks.php

Ještě pár slov závěrem

1. Co se týče ostatních otázek, ke kterým jsem se v tomto příspěvku nevyjádřil, díky za vaše názory. Stejně jako v ostatních případech členové VV fórum sledují, v případě podnětů, o kterých si alespoň 1 člen VV myslí, že si zaslouží pozornost, se vede diskuze a pokud se dojde k názoru, že u některého navrhovaného řešení převažují výhody nad nevýhodami, jde do oficiálního projednání a následného hlasování.

2. Příspěvky 2 vláken, týkající se toho samého tématu, jsem pro přehlednost sloučil v jedno.

Toť vše, snad vám tyto informace budou k užitku :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron