Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 23 ]  »

23 zář 2014 18:05

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Mohl by zde Martin Dostál logicky vysvětlit (a nezajímá to pouze mne), co ho vedlo k určení rozdílného startovného na turnaji 4.10.?
Nechápu, proč hráči, které kuličky opravdu baví a pravidelně na turnaje chodí i když jejich výkonnost není zatím na takové úrovni aby dosahovali na příčky nejvyšší (což se časem může změnit), takže hrají především pro zábavu, by měli platit vyšší startovné, než hráči, kteří se turnajů zúčastňují pouze kvůli zisku bodů! Tento krok považuji za diskriminaci poměrně velké skupiny hráčů a nedivil bych se, kdyby je to od dalších turnajů odradilo. Nehledě na další formulace v propozicích, které jsem pochopil asi ve smyslu "ty jsi kámoš, tak to budeš mít zadara a ostatní budou platit jako mourovatí!".
Něco jiného je zvýhodněné startovné pro členy klubu, protože pokud turnaj pořádá klub, předpokládá se, že jeho členové s přípravou pomohou a je to jistá forma odměny za jejich práci. To samé platí i pro prémiové členy, kteří našemu svazu přispěli buď finanční částkou, nebo nějakými činnostmi prospěšnými pro svaz. V těchto případech to chápu. Ale aby byli hráči rozděleni na skupiny podle toho, jestli hru "žerou", nebo hrají pro radost, to by pořadatel dělat neměl! A nic na tom nemění výše startovného, která je v tomto případě dost nízká. Věřím, že většina hráčů by určitě zaplatila i více, ale za spravedlivých podmínek.
Děkuji předem za vysvětlení.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2014 19:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Jestli si Martin chce zjišťovat,kdo pro co vlastně hraje,to je asi jeho věc a jeho záměr,ale věta: ****Hráči, kteří mají problémy s novinkami či se neumí přizpůsobit změně systému během turnaje a znepříjemňují tím svým chováním turnaj nejenom pořadateli, ale i ostatním hráčům - zůstaňte doma, nestojím o Vás.**** mě nakrkla. Koho tímto na turnaje chceš zvát? Snad každý může mít názor na systém nebo cokoliv jiného během turnaje (byť je to novinka nebo ne), kdy chce ne? To si můžeš Martine rovnou udělat jen své soukromé turnaje pro VIP lidi,co budou vyhovovat jen tobě!!!!!


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2014 19:49

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Když se zamyslím nad cenou startovného, tak mě napadá jediná věc. Že se chce Martin přesvědčit, kdo to opravdu hraje pro zábavu a hrdě to dá najevo i když zaplatí více. Prostě že si za tím tímto způsobem bude stát. Ale ano, uznávám, že to není zrovna dobře doladěno. Možná až mi to Martin vysvětlí, proč to tak formuloval, tak že tomu porozumím lépe.
Věta, kterou uvedla Martička si mohl Martin také odpustit. Je mi jasné na co naráží, ale přiznávám, že turnaj v Konst. Lázních, jsem projel změnou systému. Snad z toho budu mít veliké ponaučení.
Ale abychom jen nekritizovali Martina. Každý ví, že Martin umí dotáhnout turnaje k dokonalosti. Je to precizní člověk, který kuličkám rozumí jak málo kdo. To, co pro kuličky udělal je velkým přínosem. odvážím si napsat, že do jeho příchodu, se hrálo převážně jedno a to samé. Né že by byla na kuličkové scéně do té doby odvedena malá práce, ale Martin nám dodal další herní možnosti.
Martin je jaký je a já ho tak respektuji. Každý máme plus a mínus. Jen je na vás co raději vyhledáváte. Po turnaji dvojic jsem slyšel spousty chvály. Tak věřte jako já, že tento turnaj bude opět skvěle připraven a nakonec si jej i pěkně užijeme.
Nenechte si kazit náladu a buďte zdrávy.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2014 20:51

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já rozhodně nechci upírat Martinovy zásluhy o kuličkový sport. Dělá pro něj fakt hodně a jeho turnaje jsou perfektní. Ale statistika se dá udělat i férovějším způsobem. Opravdu nevím, proč hráč hrající pro zábavu by měl zaplatit víc peněz a ještě na to být hrdý!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2014 23:12

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Rozdílné startovné není žádnou novinkou přece.
Již dříve jsme se setkávali.
Mě napadá toto k dřívějšímu i stávajícímu.

:idea: prémioví členové třeba, ano, zmíněno...
proč: jsou prospěšní svazu fin. příspěvky či činností

:idea: členové klubu, normální, nikdo se nepozastavuje... i když turnaj nepořádá celý klub... dokážete si představit, že by pořádalo turnaj 40 lidí Hanácké Trefy? :mrgreen:
proč: jsou prospěšní klubu pro skupinovou morálku klubu, zvláště docházkovou morálku, prezentaci klubu, prezentace klubu = dále rozšiřování základny hráčů celkově prospěšní svazu

:idea: hráči mimo vybranou lokalitu
proč: integrace svazu, snaha přilákat další hráče, rozšiřování základny = prospěšné svazu

:idea: zvýhodnění konkrétních hráčů obdoba klubového zvýhodnění
proč: protože třeba všech 40 lidí v klubu není nápomocno při přípravě.... a taky mohou pomoci i hráči z jiného klubu a pomoc je prospěšná pořadateli pro lepší kvalitu turnaje a to = prospěšné svazu

:idea: nováčci
proč: a pro všechny další případy to nebudu zde tapetovat dále a navrhuji zamyšlení za domácí úkol

V Ostravě byly (2013) jsou a budou turnaje vždy s rozdílným startovným.
různé zvýhodněné startovné:
výpomoc na turnaji, nekuřáci, předem přihlášení (zvláště přes FB), junioři, nováčci, samičky za hubičku, členové klubu, členové Hanácké Trefy, gastroservis, fotoslužby, muži v sukni.... apod. co považuji za přínosné pro organizaci, zlepšení a především propagaci turnaje.
Ještě se nad tím nikdo ani nepozastavil... jakože to není v Praze nebo nejsem Martin Dostál nebo co!? :evil:

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

23 zář 2014 23:52

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Anketa samozřejmě není vůbec relevantní.
Obecně lidi do anket nepřiznají svůj skutečný postoj/názor, ale prezentují zamýšlenou image. Nejen v kuličkách, znám z profesní praxe. (jediné funkční otázky anket se týkají toho, co lidi chtějí s možností toho pravdivou odpovědí dosáhnout, to umí lidi popsat důsledně :twisted:)

Můj dojem z mého pohledu hráče pro úspěch ze soutěže: Myslím, že jsem pochopitelně zvýhodněn, protože tohle je turnaj snad poslední "velký" OPEN, kde se dají nahrabat body. Tohle je především soutěžní turnaj! Takových nás tam bude spousta, nejradši bychom všichni turnaje hned dva, abychom nakřečkovali, co se dá!

Můj dojem z pohledu hráče pro zábavu: Jsem v pohodě, neřeším. :roll: Pojedu si zahrát za pade fpoho, ne? 8)
Co třeba ti, kteří pojedou vlakem až z OV za tři kila a ještě 24 Kč jízdenku a 24 Kč + tři kila zpátky! (Doprd...:!: :mrgreen: )

Jo a k té logické, inkriminované, z hlediska PR asi nevhodně formulované větě:
"Hráči, kteří mají problémy s novinkami či se neumí přizpůsobit změně systému během turnaje a znepříjemňují tím svým chováním turnaj nejenom pořadateli, ale i ostatním hráčům - zůstaňte doma, nestojím o Vás."

Přečtěte si prosím ještě jednou a pozorně, bez emocí a zeptejte se sami sebe, jestli se jedná o Vás...
a zeptejme se sami sebe, jestli na turnaji takové lidi chceme jako hráči i jako pořadatelé.

Mj. běžně slýchávám na jiných turnajích (nebudu jmenovat, nestěžuji si) při jakékoliv mé slušné, konstruktivní připomínce (např.: Proč hráč prvního pavouku není zvýhodněn ve finále? Proč hrajem na důlku, kde si házíme přes hlavu se sousedem, když je celé hřiště volné?)
"Jestli se Ti to nelíbí, udělej si u sebe svůj turnaj podle sebe."
A nikdo se nepozastavuje :!: .....jakože to není v Praze nebo to není Martin Dostál nebo co!? :lol:

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

24 zář 2014 00:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Pavel Zoufalý píše:
Ale aby byli hráči rozděleni na skupiny podle toho, jestli hru "žerou", nebo hrají pro radost,

A gratuluji Martinovi k rozpoutání diskuze, byť pobuřujícím způsobem, a zamyšlení nad tímto dělením! :mrgreen:

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

24 zář 2014 10:58

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Pro zájemce, kteří by se v tom chtěli vyznat z hlediska zákona, je to celkem dobře tady vysvětleno:
http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_u ... 10-JKV.pdf


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 zář 2014 12:50

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Vida, co se v souvislosti s kuličkami lze vše dozvědět. Patrně to bude chtít v budoucnosti nastudovat ještě další platné zákony, předpisy a ustanovení, aby člověk věděl, zda se při pořádání turnajů (nebo i pouhou účastí v nich) neocitá už někde za hranicí práva a nevystavuje se tak nebezpečí trestního stíhání. Jo, kde jsou ty časy, kdy se na Střeláku sešlo (doslova) pár desítek lidí, na lavičce a na koleně se účastníci zapsali do tabulek, odehrál se turnaj a všichni šli s čistou hlavou domů. Pokrok zkrátka nezastavíte. Můj příspěvek neberte nijak vážně, rozhodně tu nechci přilévat olej do ohně. Jsem zkrátka staromilec a zřejmě se už do této dynamické doby příliš nehodím...:)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2014 13:11

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

leos.kofron píše:
Jo, kde jsou ty časy, kdy se na Střeláku sešlo (doslova) pár desítek lidí, na lavičce a na koleně se účastníci zapsali do tabulek, odehrál se turnaj a všichni šli s čistou hlavou domů

Myslím, že tu je jeden takový malý detail a tím je tato diskuse :). Ze začátku internetové stránky byly takové nijaké, maximálně tam byl seznam termínů a výsledků a to bylo všechno. A hlavně tam nebylo diskusní fórum. Zkuste si představit, že by toto diskusní fórum nikdy neexistovalo, jak by to dnes vypadalo?


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 zář 2014 13:53

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Jak by to dnes vypadalo? Složitá otázka. Nejspíš by kuličkový sport nebyl na tak vysoké úrovni, co se týká celé organizace turnajů a hracích systémů, ale třeba by zas celkově převládala přátelštější a méně konfrontační atmosféra. Těžko říct. Samozřejmě za to nemůže zřízení diskuzního fóra a už vůbec ne snaha o zdokonalení kuličkového sportu. Všechno je opravdu jen a jen v lidech. Ale nerad bych tu zabředával do nějakých soudů či dokonce odsudků. Psal jsem přece, že jsem staromilec a můj předchozí příspěvek netřeba brát vážně...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2014 14:05

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

František Gregor píše:
Anketa samozřejmě není vůbec relevantní.
Obecně lidi do anket nepřiznají svůj skutečný postoj/názor, ale prezentují zamýšlenou image. Nejen v kuličkách, znám z profesní praxe. (jediné funkční otázky anket se týkají toho, co lidi chtějí s možností toho pravdivou odpovědí dosáhnout, to umí lidi popsat důsledně )

V tomhle máš pravdu, ale myslíš si, že lze získat relevantnější informace o postoji/názorů lidí tím, že jednotlivé odpovědi podmíníš různými finančními bonusy? Logicky se většina dotazovaných bude klonit k tomu, co je pro ni finančně nejvýhodnější a to i v případě, kdy jde jen o desetikoruny...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 zář 2014 11:04

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Rád bych se tu také rozepsal jako František, ale za 1) ze slohu jsem ve škole skoro propadal a za 2) Franta vše napsal úžasně, pod vše se podepisuji.
Nechápu, proč by se mi mělo líbit, když na turnaji někdo neustále krafe, přečtěte si ten odstavec od Franty o tom zda nejste náhodou míněni Vy. Pokud ne,
tak se nad tím povznesu, pokud ano, zamyslím se nad sebou.
Já bych pouze stanovil startovné obráceně, pro radost zdarma, pro body za peníze :lol:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 zář 2014 11:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Děkuji Leoši za doplnění a rozvíjení myšlenky. Ano máš pravdu, že podmínění finančními bonusy při výzkumu je velmi zpochybnitelné, co do věrohodnosti dat. :mrgreen:
Chybová data se snadno naberou na skupině
    těch, kteří chtějí ušetřit desetikoruny
    těch, kteří rádi přispějí více a přestože hrají pro body zaplatí jinou, vyšší částku
    těch, kteří chtějí "na truc" prezentovat image, že jsou "v pohodě" a "hrají pro zábavu".
    těch, kteří se "na truc" výzkumu nezúčastní.

Jediný funkční ukazatel, zdali existují skupiny "hráčů pro zábavu" a ta druhá skupina "hráčů vyčleňovaných z té první skupiny" (.....nevím jak to nazvat, sám tomu totiž vůbec nerozumím jak to ti, kteří to dělí, myslí.) a kolik kterých je, by bylo funkční opatření.
Funkční opatření by bylo opatření technické s možností volby. Každý z hráčů by si v hráčském účtu mohl sám zvolit, zda hraje jen pro zábavu a nepotřebuje započítávaní bodů z turnaje anebo zda se počítá mezi "ty vyčleněné ze zábavy" a jde mu o body na turnaji. Existovaly by stále 3 kategorie turnajů (nežebř., open, master), body by se rozdělovaly stále stejně, ovšem "hráčům pro zábavu" by se do žebříčku nezapočítávalo 12 nejlepších výsledků, ale 0 výsledků z průběhu roku. Pak bychom to spočítali jednoduše.

Věřím, že jakékoliv takovéto rozdělování je v nejčastějších případech pouze útočná, jízlivá, osočovací pomůcka
"Já jsem v pohodě hraju pro zábavu a ty/vy nejsi/nejste!"
anebo výmluva pro banalizaci neúspěchu.
A věřím, že i když nás baví i jen samotná hra, tak samozřejmě soutěžení a úspěch je zábava taky. Domnívám se, že asi i nosná, protože bez prvku soutěžení bychom nejezdili na turnaje a hráli bychom sami se sebou jen pro tu zábavu z cvrnkání do kuliček. (I takových případů znám celkem dost, ovšem tento typ hráčů se téměř vůbec neúčastní turnajových událostí, ani nežebříčkových.)

Osobně se dokáži empaticky vcítit
- do toho skutečného pohodáře, který s radostí, bez brblání přispěje na kvalitní turnaj pade.
- i do toho hráče, kterého kuličky baví natolik, že do nich v průběhu roku investuje mnoho energie, značnou finanční částku a mnoho času a ještě k tomu je úspěšný (i díky předchozímu zmíněnému) a proto se ho osočovací pomůcka "Já hraji pro zábavu..." může velmi dotknout.
- i do toho, komu se nelíbí, že by startovné mělo být děleno dle domnělých ideových přístupů.

Jsem rád, že bylo Martinem toto téma rozvířeno a samotný způsob dělení startovného nijak nehodnotím, protože jak jsem psal, dělení startovného je obecně běžnou praxí a dobře to plní určité účely.
A věřím, že dělené startovné se nijak výrazně nepromítne na účasti, ani na osobní finanční bilanci hráčů.

P.S. Michale: Děkuji za uznání a prosím s mou osobou se užívá standardně František či Fra(nesklonné) "Franta" se v mém okolí používá pouze pokud se mi nadává, díky :wink:

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Naposledy upravil František Gregor dne 25 zář 2014 11:26, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

25 zář 2014 11:23

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Že já se do toho pouštěl, hned průser. :evil:
FRANTIŠKU promiň, už si to budu pamatovat a nikdy se to už nestane (i když při mém alzheimerovi :?: )


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 23 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron