Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Anketa úprava terénu při rozhozu (nahazování)
Anketa končí za 19 lis 2013 00:52
1. Upravovat terén kdykoliv během náhozu (např. po každé kuličce). 44%  44%  [ 4 ]
2. Upravovat terén před započetím náhozu. To je myšleno že by se mohlo upravovat (oba hráči) před nahozením první kuličky. Při dalším náhozu v dané hře, by si hráči opět mohli upravit terén. 22%  22%  [ 2 ]
3. Zákaz úpravy terénu po prvním náhozu. Při dalším náhozu v dané hře, by již terén pro nához upravovat nemohli. 22%  22%  [ 2 ]
4. Úplný zákaz úpravy terénu (hřiště) pro nához. 11%  11%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 9

05 lis 2013 00:52

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

úprava hřiště

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 lis 2013 11:49

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Co je úprava hřiště?

Kelímky s vodou? Zametání? Pískování? Válcování?

Nebo jen úpravy pouze vlastní rukou a botou?

Situace v Ostravě ke spokojenosti všech: každý hráč před svým náhozem rukou odstraní větvičky, žaludy, kamínky, které jemu přijdou za vhodné k odstranění, tady s tím nikdo nemá problém.

Mezi jednotlivými hrami (i třeba jednotlivými hrami v zápasu) na požádání obou hráčů jako pořadatelé upravíme i nástrojově. Nikdo s tím nikdy neměl problém a všichni jsou nadšení úžasnou úpravou hřiště.
A hlavně jsme na to nepotřebovali žádné dohady, nesmyslná pravidla, něco zakazovat a něco povolovat. Funguje to zde naprosto přirozeně, přátelsky, pohodově.

Která tato verze to je v anketě?

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

05 lis 2013 18:46

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj FRA. Mě jde o to zjistit, zda hráči mají potřebu si hřiště před náhozem nějak doupravovat a nebo ne. To že jim to upraví pořadatel je jiná věc. Ale i o ní by se dalo diskutovat. Je to jen anketa, abych věděl jakým směrem se spíše zaobírat.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 lis 2013 22:09

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Čau Martine. Mi přijde celé bizarní se tím zaobírat. Nelze to generalizovat. Třeba letos v Sedlci jsme upravovali asi všichni o 106, a třeba Křenůvkách, nebyl většinou důvod na to vůbec šáhnout.

Jako hráči mi přijde normální a přijde mi nemožné, že by mi někdo zakázal běžné "uklizení nepořádku" rukou či nohou kdykoliv - a je to úprava.
A jako pořadateli mi přijde blbost, aby mi někdo přišel na vymazlené hřiště a nějak ho zničil úpravou typu kropení, zametání či nějaké sypání čehokoliv - taky úprava.

Takže nejde o to KDY, ale nejprve CO je úprava.

Zažil jsem na Hané, kdy nezkušený hráč vzal do ruky smetáček a udělal z pohodového důlku tvrdou kamenou desku (tak 30% na štípnutí každé těžké kuličky). Přišel pořadatel, vyhuboval, řekl ať uvede do původního stavu a schová smetáček navždy. Zdravý rozum a hotovo dvacet. Nikdo neměl problém, nikdo nic neřešil, nikdo nevytvářel zbytečné nesmysly na fóru. Hřiště a prostor turnaje je království pořadatelovo a ten si musím zjednat pořádek. ( K úpravě terénu tudíž existují v soutěžním řádu 7.1 či při opakovaném poškozování hřiště 8.4)

Vyhlašuji úpravu terénu nejbizarnější, nejnesmyslnější a nejhorší diskuzí roku 2013. Stydím se díky ní doporučovat stránky ČKS. :roll:

Už nechybí moc, aby se tady začalo řešit, kdo má výhodu, protože má delší ruce, kdo má větší nehet a jestli si ho může v průběhu zápasu ostříhat...

Ať se zanesou do pravidel úpravy jakkoliv, v praxi budou o to více vznikat spory, co úprava je a co nikoliv, co je fér a co ne.

Jestli se vývoj kuliček bude zaobírat tímto směrem, před každou hrou začaruji důlek a jsme zvědavý, kdo pozná, kdy to dělám jen tak jako a kdy doopravdy a co proti tomu? A co na to pravidla? Je to úprava? :twisted:

(kdyby se radši řešil bod 7.3 soutěžního řádu)

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

06 lis 2013 00:42

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Konečně to tu někdo napsal tak, jak to je .
Vůbec nechápu, jak dokážete o tomto tématu diskutovat již skoro měsíc.
Kam chcete proboha kuličky dostat ? Nechcete je hrát pouze v halách na super rovných površích ? Pak snad budete spokojeni.
P.s. všimli jste si kolik hráčů je ochotno se zúčastnit této naprosto nesmyslné debaty ?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 lis 2013 02:02

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Svatá pravda FRA a Michale. Taky bych to nejraději nechal na selském rozumu, ale přeci jenom je v úmyslu pravidla a spekulace z minimalizovat. I toto bylo řešeno na turnaji. Já jsem pro úpravu, ale nepřehánět to. Hrajme pro radost a ono to bude fungovat.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2013 18:55

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Frarach píše:
Funguje to zde naprosto přirozeně, přátelsky, pohodově.

Která tato verze to je v anketě?

Tohle je defaultní situace :) Pokud bys však pořádal turnaj, kde by se hráči až tak přátelsky nechovali, bylo by lepší mít jako pořadatel krytá záda Pravidly. Proto se je snažíme co nejvíc upřesňovat.

Martine, teď jsem asi 2 hodiny studoval to hlavní vlákno k této otázce a našel více možností řešení. Jde hlavně o to, co naznačil František výše - rozsah úprav (aspoň já bych to nazval takto, slovo úprava myslím že lze nalézt ve výkladovém slovníku, takže nemusíme řešit, co to je, ale v jakém rozsahu a kdy je to ok). Původní myšlenka, jak jsem ji pochopil, byla zamezit situaci, aby si někdo nametl třeba písek z okraje hřiště třeba na celou polovinu dráhy mezi čárou hodu a důlkem. Úprava místa dopadu kuličky, tj. malého prostoru, tomu dává trochu jiný rozměr. Zkusil bys prosím před průzkumem zanalyzovat úplně všechny možnosti, abychom se pak na ně mohli v něm zeptat?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 lis 2013 19:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Petře, tuhle malou anketu jsem dělal jen abych zjistil jak moc hráči chtějí upravovat před (i při) náhozu hřiště a nebo je úprava spíše ani moc netrápí. Zatím z toho vyplývá, že upravovat chtějí. Jak píšeš, tak se dá ještě spoustu času diskutovat o tom do jaké míry povolit úpravu a i co k úpravě mohu použít. Takže pokud tě dobře chápu, tak by jsi chtěl vědět co by hráči chtěli k úpravě použít. Např. někdo jen odstranit pár kamínků, někdo zamést, jiný třeba pokropit či posypat pískem atd..

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2013 20:01

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jestliže zvítězí názor, že mohu upravovat terén při náhozu všech kuliček, následně potom před každým cvrnkem, tak s kuličkami definitivně skončím.
Kam se to proboha suneme ?????


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 lis 2013 20:07

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Adamec píše:
Petře, tuhle malou anketu jsem dělal jen abych zjistil jak moc hráči chtějí upravovat před (i při) náhozu hřiště a nebo je úprava spíše ani moc netrápí. Zatím z toho vyplývá, že upravovat chtějí. Jak píšeš, tak se dá ještě spoustu času diskutovat o tom do jaké míry povolit úpravu a i co k úpravě mohu použít. Takže pokud tě dobře chápu, tak by jsi chtěl vědět co by hráči chtěli k úpravě použít. Např. někdo jen odstranit pár kamínků, někdo zamést, jiný třeba pokropit či posypat pískem atd..

Chápu, jen jak jsi psal ty různé možnosti řešení (mám pocit, že jsem ti viděl ještě někde), tak se zdá, že se to celkem rozrostlo. Takže si myslim, že by stálo za to si vypsat seznam všech možných variant, které byly někde uvedeny, abychom s nimi mohli pracovat (bez ohledu na to, jaký na ně máme názor my).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 lis 2013 22:36

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Mno, tak to bude na delší zimní večer. Pročtu a udělám si poznámky. :)

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 lis 2013 08:46

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 čer 2013 19:34
Příspěvky: 9
Věk: 51
Bydliště: Prostějov

Pokud se řeší, že jak se začne nahazovat nesmí se zasáhnout do terénu, tak nesouhlasím.
Stalo se mi, že jsem asi hodila na jednom turnaji na stejné místo a kulička změnila směr letu samozřejmě směrem od důlku . Když se mi to povedlo podruhé, tak jsem se šla podívat co tam je co mi kazí náhozy - chci mít možnost toto odstranit .
Pokud cvrnkám směrem k důlku a spadne mi do cesty list, chci mít možnost ho odstranit a nečekat až zafouká vítr.
Jestli vidím v cestě k důlku kámen, který může při cvrnku do důlku změnit směr kuličce, chci mít možnost ho odstranit .
Pokud vidím v cestě do důlku kuličku spoluhráče vím, že odstranit ji nemůžu a tak se musím naučit ji přeskočit :)
hezký den všem


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 lis 2013 07:41

Offline
Registrován: 27 dub 2010 21:33
Příspěvky: 63
Bydliště: Kokašice 90

Jsem pro neupravovat, pouze odstranit spadlé. Čím si to budeme dělat složitější a komplikovanější, tím budou větší rozepře. Za chvilku se to bude podobat našemu státu - samé pravidla a zákony a radost ze života( češství, kuliček apod) se úplně vytratí.
To je zvláštní věc sledovat tento děj. Vy si dobrovolně vymýšlíte stále komplokovanější pravidla proto, že se někomu ( většinou jednomu) něco nelíbí - jakože demokracie pro všechny. Ale lidským vlastnostem a osobnostem se žádnými zákony a nařízeními poručit nedá.
Já se účastním málo turnajů, ale jak je to zvláštní, že po mnohém turnaji se cítí někdo ukřivděn, podveden apod. A to asi ještě vše nevyplave do fóra.
Proč před mistrákem slyším , jak se vzájemně pomlouváte?? A abych se bál, že před příštím mistrákem neuslyším nic, protože bych to vykecal?
Pravidla dobrého chování, pokory,úcty a lásky k člověku nám ustupují před zákony co smíme a co nesmíme.
Mějte se kráseně. Petr


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 lis 2013 09:22

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Díky Petře, konečně zase jeden názor "normálního" kuličkáře.
Naprosto souhlasím se vším, co jsi napsal a když už ses dotknul našeho státu - samá pravidla a zákona atd., tak mne napadl ještě jeden příměr - mlčící většina. Jak už jsem do tohoto fóra jednou psal, píší sem stále titíž a je jich co bych na prstech jedné ruky spočítal. Zajímali by mne proto názory ostatních, ale chápu, že málokomu se chce zapojit do této plytké diskuse.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 lis 2013 10:08

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Sleduji a v podstatě nemám slov, protože se nejde nikdy zavděčit všem.. Napíši jen to, jak hraji kuličky od roku 2006 v podstatě stále stejně, pro radost. A tak to všem, s kterými přijdu do styku a o kuličkách se bavíme, prezentuji, hra na čerstvém vzduchu, za málo peněz, napínavá, strategická, jednoduchá...nepamatuji si (to ale neznamená, že to nebylo), že bych někdy odstraňoval něco jiného než to, co se dá odstranit bez zásahu do terénu, odstraňoval jsem i tak minimálně a to spadané kamínky, klacíky, listí. Žádné vydlabávání kamenů, žádné zametání cestičky, žádná úprava pod nějakou kuličkou. Ano, změnil jsem osobní přístup a už mi nejde tolik o výsledky jako dříve, ale i kdyby ano, tak nejprve změním svůj osobní přístup k tomu, co mi vadí (neupravený terén, to, že si ho někdo upravuje na můj úkor, aj.), než abych zasahoval do práv druhého ( může si v podstatě dělat v životě cokoliv, když myslí, že bude tak " lepší" a "spokojenejší"). Ze své životní zkušenosti vím, že šťastný mohu být jen když se vyrovnám UVNITŘ sebe, ne že mi k tomu pomůže úprava hřiště či čehokoliv jiného, co mě v tomto světě obklopuje, pak vyhrávám jen tím, že JSEM. Není to ale přenositelné, takže jsem se jen vykecal :-). Nemá cenu říkat jak se máte mít, či krásně nebo podobně. Stačí jen ŽÍT, bez toho, že něco řeším (stejně se tak nic nevyřeší) a užívat si život jaký je, i s tím, co se mi " nelíbí", protože díky tomu je zajímavý. Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron