Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

03 pro 2008 09:47

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Měl bych malou připomínku ke klubové soutěži. Jak všichni víte, letos byla v podstatě o ničem. Vyhrál klub s největším počtem členů ( samozřejmě i nejlepších kuličkářů), druhý byl klub, který se také občas sešel v trochu větším počtu a pak se umístili ostatní. Pro nový rpk bych navrhoval buď pouze drobnou úpravu a to započítávat pouze tři členy klubu do týmové soutěže (neboj Jirko, Vám to bude stačit). Anebo bych byl pro úplně nový systém. Například na začátku roku ustavit např. 3-4 člená družstva a ty by soutěžili po celý rok. Je to samozřejmě jen návrh, ale možná by se o tom mohla vést aspoň malá diskuze.
Tímto Vás všechny zdravím a mějte se krásně :D
Michal Petr


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 pro 2008 11:08

 
Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

S klubovou soutěží by se opravdu mělo něco udělat, aby byla zajímavější. Nevím, zda je průchodné omezit týmy na 3-4 členy, ale třeba by se dala udělat jiná věc. Podmínkou pro započítání bodů pro klub by bylo, že v příslušném turnaji startují alespoň tři jeho členové (a tedy samozřejmě klidně i víc) a z jejich umístění respektive bodového zisku by se vypočítal průměr (příklad: tři hráči by dosáhli celkem 135 bodů, družstvu by se zpočítalo 45 bodů). Asi zas bude problém pro mnohé, aby v turnaji měli aspoň ty tři členy, ale zas na druhou stranu- turnajů je za rok hodně a jestli nějaký tým nebude schopen obsadit alespoň započítávaný počet turnaju třemi hráči, pak asi nemá smysl, aby se vůbec klubové soutěže účastnil... Takže tohle berte jako první příspěvek do navrhované diskuze...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

12 pro 2008 19:02

 

Co se mého názoru týče, tak klubová soutěž je spravedlivá a má hlavně motivovat kluby, aby sháněly nové hráče. Jasně, že u týmu z daleka se nepoženou všichni. Né každému se chce cestovat. Ale jelikož se nejvíc turnajů pořádá v Praze, tak nevidim u vás chlapi, žádný problém. Mě se taky moc nechce nejzdit do Prahy, ale stejně jedu, protože mě kuličky baví. Tak se všichni mějte a veselé vánoce Martin Adamec


Nahoru Nahoru
 
 

#

12 pro 2008 19:15

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky za zpětnou vazbu - vaše příspěvky (tyto i z dalšího nedávno založeného vlákna o počtu započítávaných turnajů Open) přidávám do materiálů pro výkonný výbor, aby se těmito názory zabýval na schůzi 14. 12.

Když už tu byla zahájena diskuse na toto téma, přidám i svůj názor. Ten v žádném případě nereprezentuje postoj výkonného výboru, je to pouze můj osobní postoj k těmto věcem a tedy postoj jedné pětiny VV :)

V první řadě musím souhlasit s tím, že většině klubů se na většině turnajů nepodařilo přivést tolik členů, aby měli k dispozici alespoň 6 hráčů, bez nichž to jde dosti těžko. Chápu, že ve chvíli, kdy jste třeba jen 2 z daného klubu na turnaji, motivace vyhrát klubovou soutěž se vytrácí. To je něco k zamyšlení a především k řešení.

Jedno možné řešení bylo nastíněno v příspěvcích výše. Dovolím si přidat další možné řešení situace. Řešení, které pokud vyjde, přinese ještě více skvělé sportovní atmosféry a vyšší úroveň klubové soutěže. Nutno podotknout, že jak už to v životě bývá, řešení, které přináší víc užitku, si žádá i více práce. Míra práce, kterou mám na mysli, však ani zdaleka nedosahuje takové náročnosti, se kterou se v některých (zejména kolektivních) sportech lidé potýkají zcela běžně, protože by jinak vůbec nemohli fungovat.

Tím řešením, o kterém píšu, by mělo být uvědomění si, že klubová soutěž nezačíná s prvním zápasem turnaje. Začíná dávno před turnajem. A je to tom, nalézt pár spoluhráčů. Přestavte si, jaké by to bylo, kdyby každý klub přivedl 6 - 10 hráčů na každý turnaj. Krom toho, že by klubová soutěž začala být mnohem zajímavější, spočítejme si počty účastníků na turnaji. Cítíte tu atmosféru naplněného hřiště a spousty hráčů čekající s napětím na svůj zápas?

Když jsem loni v létě na 2 Openech experimentálně zavedl klubovou soutěž jakožto doplněk, bylo to s úmyslem, aby nás to všechny motivovalo přivést další lidi. A řekněme si na rovinu, že všichni, kdo v nějakém klubu jsme, na to máme. Zkusme se zamyslet nad základními fakty:

1. Minimální počet lidí, kteří mohou založit klub, jsou 3. Takže když každý přivede jednoho, je to 6 - tedy potřebných 6, kteří se započítávají do klubové soutěže. Je to nerealistické? Nemyslím...

2. Teamové sporty jako hokej nebo fotbal - ty proste svých x lidí potřebují, a je to mnohem více než 6. Protože je sehnat MUSÍ, jinak si nezahrají, tak je prostě seženou.

3. Když se podívám na průměrnou členskou základnu klubů ve sportech, které jsem provozoval nebo občas stále provozuji (orientační běh, rádiový OB, šipky), průměrný klub má řádově desítky lidí. Velké oddíly mají stejně členů jako celý náš svaz. A to přesto, že se jedná o individuální sporty jako kuličky. Když jsem v mládí působil v kralupském oddíle OB a ROB, zvládali jsme ve 2 mít permanentně 20 - 40 lidí. Proč bychom to tedy nezvládli my?

4. Být v kuličkách dostatek klubů, které mají běžně 10+ lidí na turnaji, asi by nikoho nenapadlo diskutovat o snižování počtu započítávaných hráčů. Mějme na paměti, že je to jen psychologická záležitost a kdybysme viděli u ostatních klubů mnohem vyšší účast, prostě to nějak uděláme a taky pár lidí přivedeme. Proto chci všechny vyzvat, aby se na jaře pokusili o co největší nárůst členské základny a sami sobě jsme tak ukázali, že to jde. Pokud jde o samotné nábory, lze zajít do středních škol, účastnit se akcí jako např. Bambiriáda apod. V minulosti jsme jako svaz měli na mnoha takových akcích své prezentace, pokud byste některých z nich chtěli účastnit jako kluby, rád s vámi proberu detaily.

Prostě máme na to a dokažme to! Je to víc práce než prostě slevovat z počtu započítávaných hráčů, ale zvládnutelná a dělající z našeho pěkného sportu ještě lepší.


Tak to byl ve stručnosti můj názor na ideální řešení, teď si dovolím pár praktických poznámek:

1. Současný software pro výpočet NŽ změnu počtu započítávaných hráčů nezvládne. Jak už jsem mnohokrát uváděl, jeho vývoj bude muset pokračovat a bude nutné jej obohatit o mnoho dalších funkcí. Pokud to však nechce udělat někdo jiný než já, v nejbližších měsících to nebude.

2. Návrh ohledně započítávání průměrného bodového zisku za každého hráče klubu - už jste někdy nováčkovi nabízeli, jestli by nechtěl hrát za váš klub? Víte, jak zní 90 % odpovědí? "Já nevim, já bych vám to asi kazil." V současném systému to zkazit může jen tak, že za vás hrát nebude. Takhle by opravdu mohl. A vy potřebujete mu dát důvod, proč hrát s vámi, ne proč s vámi nehrát.


Takže malé shrnutí - máme v podstatě tyto možnosti:

1. Pokračovat stejným způsobem dále a snad se výše zmíněná idea stane realitou. Pokud ne, ve chvíli, kdy budu v c++ natolik zběhlý, abych udělal druhou verzi programu, umožňující i změny v počtu započítávaných hráčů do klubové soutěže, změna se provede.

2. Výkonný výbor schválí nižší počet hráčů započítávaných do klubové soutěže a najde někoho, kdo bude schopen a ochoten program předělat.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 pro 2008 20:07

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

A to jsem se bál, abych tu náhodou nepsal slohovku. :lol:
Co teď Petr napsal, jsou ty nejvýstižnější slova. Přesně to podchytil. Kdyby jsme všichni dělali tolik pro kuličky co Petr, tak máme minimálně tisíc členů. :wink:
Tento odstavec mě zaujal svou výstižností:

2. Návrh ohledně započítávání průměrného bodového zisku za každého hráče klubu - už jste někdy nováčkovi nabízeli, jestli by nechtěl hrát za váš klub? Víte, jak zní 90 % odpovědí? "Já nevim, já bych vám to asi kazil." V současném systému to zkazit může jen tak, že za vás hrát nebude. Takhle by opravdu mohl. A vy potřebujete mu dát důvod, proč hrát s vámi, ne proč s vámi nehrát.

Vždy je lepší třeba i jen jeden bod z účasti na víc. 100+1 je víc než 100.

Jak všichni víte, tak jsme tomu letos za Plzeň moc nedali. Karel bohužel byl hodně pracovně vytížen a tak nestíhal jezdit na turnaje. Snad se mu příští sezóna víc časově vydaří.
Ale to sem teď nebudu tahat. Zkrátka a dobře, je na každém co tomu věnuje a jestli přivede někoho nového do týmu. Věřim, že i sem na internet do diskuze chodí plno lidí, kteří kuličky aktivně nehrají, tak bych jim chtěl připomenou, že mají možnost se zde na cokoliv zeptat a klidně se předběžně přihlašovat do klubů. Náš Plzeňský Strangalia tým, určitě rád přivítá nové členy.

Teď je na vás, co si z Petrovo rad odnesete.
Mějte se krásně a na extrémech se snad uvidíme...............Martin Adamec


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron