Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

09 zář 2013 12:34

Offline
Registrován: 10 čer 2013 12:25
Příspěvky: 35

Ahojky všichni, chci se zeptat na jednu věc, které jsem si všimla až po našem bídném dospěláckém výkonu včera v Neratovicích. Proč se nám do soutěžě klubů započítaly body jen dospěláků, ale dětí ne? Vždyť za klub přeci taky hrají, tak by se nám jako klubu měly počítat i jejich výkony.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 zář 2013 12:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Pokud nehráli v kategorii dospělých nemohou se jim počítat body do žebříčku klubů.
Ten se počítá jen z kategorie dospělých.
Aspoň tak to vidím já :-)

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 zář 2013 09:04

Offline
Registrován: 10 čer 2013 12:25
Příspěvky: 35

Jsem si to taky myslela. Akorát mě to trklo až teď, oni většinou hrajou s dospěláky společně, tak mě to ani nenapadlo, že jejich body mít nebudeme. Ale myslím, že by se i výkony juniorů mimo kategorii dospělých počítat měly.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

10 zář 2013 22:17

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Je to tak, jak píše David. Ve chvíli, kdy jsme zaváděli klubovou soutěž, jsme zvažovali 3 varianty:

1. Tak, jak je to nyní (pouze pro hlavní kategorii).
2. Zvlášť pro dospělé a zvlášť pro juniory.
3. Body juniorů i dospělých se počítají do jednoho společného žebříčku.

Pokud si dobře pamatuji, bod 2 neprošel kvůli minimální účasti juniorů na turnajích. Když o tom teď přemýšlím, tak byl oříšek naprogramovat script tak, že pokud se 3 junioři sejdou, hrají společně s dospělými, ale ve výsledcích jsou uvedeni zároveň v kategorii juniorů (pokud jsou alespoň 3, tak takhle získají body do juniorského žebříčku), tak aby se juniorské body nezapočítaly 2x.

U bodu 3 si vůbec nejsem jist, proč neprošel - možná proto, že je diskutabilní, zdali body takto míchat, možná to bylo kvůli programátorské náročnosti (ten systém jsem programoval celou zimu a poslední měsíc to byla šílená honba, aby se to stihlo rozumně dokončit se začátkem sezóny).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 kvě 2014 09:38

Offline
Registrován: 10 čer 2013 12:25
Příspěvky: 35

Znova si musím postěžovat, že ti junioři se nám nepočítají do klubových výsledků. V Neratovicích teď uhráli skoro 300 bodů, minule to bylo možná ještě víc a o mistrovství republiky ani nemluvě. Nešlo by přeci jen přehodnotit nějak to započítávání bodů, když nehrajou s dospěláky? Je mi jasný, že to musí být náročný naprogramovat, ale kdyby byla nějaká možnost to změnit...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 kvě 2014 10:01

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Tohle by bohužel bylo už na samostatný dlouhodobý projekt pro zkušeného programátora a navíc i o nastavení bodování. Technicky by ještě možná s rozumným úsilím šlo naprogramovat zvlášť klubovku juniorů a zvlášť dospělých, ale při počtu juniorů, kteří se účastní turnajů, by se asi často stávalo, že bude na turnaji jen jeden klub (v jun. soutěži).

Pro počítání to dohromady je jednak otázka, jak to bodovat (např. nelze dát stejné body získané v nabité kategorii dospělých a v kategorii juniorů, to by v praxi nejspíš znamenalo, že pro vítězství v klubovce je třeba jen vzít na turnaj juniory). Další oříšek by asi nastal, když hrají junioři dohromady s dospělými a zároveň ale jsou min. 3, takže mají svou výsledkovku a své body do žebříčku. Tam by programátor musel pracovat s nějakým algoritmem, aby jednak body nebyly počítány 2x a u každého juniora zjišťovat, v které kategorii získal více bodů.

Jak píšeš, určitě to jde, ale vyžadovalo by to víc práce, než je zvládnutelné.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 kvě 2014 11:03

Offline
Registrován: 10 čer 2013 12:25
Příspěvky: 35

A nešlo by třeba, aby se juniorům počítaly body do klubovky jako doteď, akorát na turnajích, kde hrají zvlášť by se jim připočítaly ty body co uhráli mezi juniory? Nevim, jestli jsem to napsala, jak to myslím, takže příklad : V Neratovicích jsme měli asi 67 bodů z dospěláků a těch skoro 300 bodů v juniorech a do soutěže klubů by se započítaly oba výsledky - i dospělých i juniorů...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

29 kvě 2014 11:14

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Z hlediska regulernosti systému by to asi bylo nejlepší řešení. Pak už zbývá jen to, co jsem psal dříve (mimochodem, už jsem aspoň pár měsíců nikde nenapsal, že schopní PHP programátoři jsou vždy vítáni, tak využívám příležitosti a opět to zde zmíním :) ).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron