Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 4  [ Příspěvků: 52 ]  »

22 zář 2013 22:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Zdravím přátelé.
Než se tu rozjede dlouhá debata o dnešním turnaji Ondřeje Dobisíka http://www.kulicky.com/propozice.php?id=454 , tak bych chtěl nejdříve poděkovat. Díky Ondro za turnaj. .... Díky patří určitě i ostatním pořadatelům, kteří pořádají turnaje.

Navazuji na již jednou vzniklou situaci.
Ondra měl v propozicích plánováno, že poslední kolo se začne do 17 hodin. Však na začátku turnaje, když začal říkat jak se bude hrát, tak zmínil, že se bude hrát nejspíš na 6 kol. Nevím proč, ale myslím, že od Pavla Zoufalého padlo, že stačí při tak nízkém počtu hráčů kol 5. Ondra se toho hned chytil a říkal, že se bude hrát na 5 kol, nebo pokud ještě dorazí několik hráčů, aby to bylo nad 32, tak by se hrálo kol 6. Ale stejně tam stále komponoval čas 17 hodin. Že do této doby by to mělo být skončeno, možná do 17:30. Nevím jak ostatní, ale já to chápal, že se bude pevně hrát kol 5 nebo 6 při počtu hráčů vyšším jak 32. Nakonec nás bylo 29 viz http://www.kulicky.com/vysledkova-listina.php?id=454 . Co mě se týče a nejen mě, tak bych byl rád, kdyby turnaj skončil opravdu po pátém kole. To jsem byl myslím na druhém místě. Ale šup jedeme dál. Já už počítal s koncem, protože bylo odehráno 5 kol, jak Ondra hlásil na začátku. Ale měli jsme zatím dobrý čas. Přiznám se, že jsem již nechtěl hrát, kvůli pozici. Bylo mi jasné, že jak mě to celkem vytočilo, tak že už prostě na hru budu .....
6 kolo jsem hrál s Vášou Pačesem. Tam jsem to už kazil od A do Z. I tu hru jsme protahovali, protože jsme již nechtěli hrát další kolo. Nakonec jsme schválně naši hru dohráli v 16:59. Vašek vyhrál 2:0. I když bylo cca 12 až 15 hráčů proti hraní dalšího kola, tak se okamžitě rozjelo kolo sedmé. To jsem už na hru totálně kašlal. Tak jsem opět prohrál. Nakonec jsem skončil na 7. místě a Vašek na 4. místě. Nevím o kolik to uškodilo Vaškovi, ale myslím, že poslední hru musel prohrát, protože jinak by byl na lepší pozici. A teď bych se chtěl zeptat na vaše názory. Bylo správné, že Ondra nechal odehrát 7 kol s tím, že poslední kolo začalo v 16:59. A nebo se mel držet dle svého vyjádření na začátku turnaje - pěti kol.
Jinak ještě jednou Ondro díky za turnaj, jak se to rozjelo, tak už to frčelo jak po másle. Jen tu přípravu důlků nenechávej na poslední chvíli. :)

A rada pro pořadatele. Martin Dostál udělal super věc a to, že se snaží vpravit do fóra viewtopic.php?f=3&t=646 plno opravdu dobrých informací, tabulek atd... Myslím že nebudu lhát, když tu napíši, že co se systémů týče (nejen), tak na to je opravdu velký profík. Naučte se tyto informace přijímat a pracovat s tím. Ulehčí vám to jako pořadatelům spoustu práce. Třeba krásná věc pro mne je přehledná tabulka, kde zjistíte jak vám budou +- trvat skupiny. Od skupin se odpichuje, čas turnaje. Ten se dá nevhodným (vysokým) počtem hráčů ve skupině hodně prodloužit. Až o hodiny. To je ale spíš na jiné téma a jinou diskuzi. Ale pokud něčemu z toho nerozumíte, tak se nebojte přijít třeba zrovna za Martinem. Pokud od vás uvidí opravdový zájem, tak vám to rád ukáže a vysvětlí. A nebo i jiní vám s tím rádi pomůžou. Jen se nebát zeptat. Sám za sebe vám mohu jen říct: využívejte toho. O moc lehčí to už nebude. :wink:
Děkuji za pozornost a na turnaji na shledanou. :P

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2013 00:03

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Je to minimálně 3 turnaj (na jednom jsem byl, o druhém čtu) kdy Ondra změnil, na popud někoho z hráčů, to, co vyhlásil na začátku. Děje se to občas i u turnajů jiných pořadatelů (a to chodím opravdu jen několikrát do roka, kolik jich bude celkem, nevím...). Takže ten stav, kdy pořadatel je v podstatě jen takový zapisovač náhodných výsledků, určených podle toho, jak vane vítr, je naprosto "NORMÁLNÍ". Víc k tomu nemám.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2013 09:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Pokud někdo udělal nějakou chybu ohledně organizace včerejšího turnaje, tak jsou to jedině hráči, kteří si čím dál víc dovolují kecat organizátorům do turnaje. Kdyby se furt nevyptávali kolik kol se bude hrát (a to skoro neustále už od začátku turnaje), a neměli neustále různé připomínky, že se stmívá a nevím co ještě a nechali pořadatele v klidu pracovat, tak by si Ondra nemusel vymýšlet kolik kol se stihne odehrát,a ani žádná diskuse by tu nemusela být, protože Ondra udělal všechno přesně podle propozic. Spousta z vás chodívá i na turnaje v jiných sportech, petanque, bowling... a pod., a tam taky hučíte do pořadatelů, že mají turnaj dělat jak si to vy představujete? Když Ondra vyhlásil poslední kolo a na to tam někdo z hráčů vyvolal hlasování o tom, jestli se má hrát, to už bylo fakt moc, absolutní ignorace pořadatele. A i kdyby se začalo poslední kolo hrát až po 17 hod tak bych to považoval za rozumné řešení nesportovního úmyslného zdržování posledního zápasu.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2013 10:42

Offline
Registrován: 23 srp 2013 13:48
Příspěvky: 14

Opravdu nechutná diskuze


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2013 11:18

Offline
Registrován: 10 čer 2013 12:25
Příspěvky: 35

A nechcete už toho Ondru nechat na pokoji?

Už při čtení propozic jsem si všimla, že tam Ondra přidal poznámku, aby nevznikla situace a následně diskuse, přesně tahle původní vyvolaná Martinem Dostálem a tohoto dodatku se také celou dobu držel. Tak proč do něho rýpete ještě tady? To to nestačilo na turnaji?

Ondra upozornil nás všechny ještě před začátkem turnaje, že se bude hrát MINIMÁLNĚ 6 kol, ne že se bude hrát pouze 6 kol. Také dodal, že pokud se probíhající kolo do 17 hodiny dohraje, začne kolo nové. Takhle jsem to pochopila já. Přesto už v půl páté se pomalu hlasovalo, kdo ještě hrát chce a kdo ne. A když bylo jasné, že do té 17 hodiny dohrajeme a začne kolo nové, tak začali poslední dva hrající úmyslně zdržovat. Nazvala bych to už pomalu neúctou k pořadatali.

Pokud někdo hrát nechtěl, kdo ho nutil? Každý tam byl přeci dobrovolně a mohl kdykoliv skončit. Já si tím sedmým kolem taky pohoršila. A i když jsem to předpokládala, kdyby se mi hrát nechtělo, tak si prostě nedovolím oponovat Ondrovi jako pořadateli turnaje a bojkotovat mu to tam...

Vážně mě to hodně zklamalo - měli jsme tam čtyři juniory, dva z nich byli na svém prvním turnaji a byli tak trochu hozeni do vody s rozkazem a plav, snažili se zorientovat jak takový turnaj probíhá a co viděli? To k čemu je rozhodně vést nechci - nesportovní chování.

Ondro - až na tu vzpouru to byl bezva turnaj a už se těšíme na další, který budeš pořádat. Příště si asi vytiskni přesné, podrobné a jasně srozumitelné propozice na list papíru a nech je vyvěšené, aby je měl každý neustále na očích.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2013 15:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Souhlasím s Věrou,co napsala. Vše šlo podle pravidel a je logické, že chtěli ukončit hru jen ti,co byli na předních pozicích. Pokud vím, tak Švýcar je výborný kvůli tomu, abychom mohli nabírat nové lidi (o což jsem se, jako vždy v Kunraťáku - výborná lokalita, snažila) a na druhou stranu si z něj může zase kdykoliv a kdokoliv odejít, když potřebuje. Kuličky hraji doopravdy moc ráda a nemyslím si, jak to o mě tvrdí nějací lidé ,že honím body...tak to tedy není vůbec o tom. Prohraji, prohraji, to se přece stává. A kvůli prohře brečet a nebo něco hůř, tak to doopravdy nemám v úmyslu spáchat. - http://www.kulicky.com/vysledkova-listina.php?id=454 - Vždy se těším na lidi a hlavně - jsem venku, než být zavřená někde v paneláku. Ondrovi děkuji za turnaj a Věře a Jardovi posílám obdiv za to,že jezdí na turnaje i s početnou rodinkou i s tím,že stráví na cestě třeba i skoro dvě hodiny. (A propoooo...děkuji Veruš za půjčování dětí). Mějte se a hrajte v míru :-D


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2013 17:07

Offline
Registrován: 10 zář 2009 20:51
Příspěvky: 26

Ahoj všem.

Předem bych se chtěl omluvit za to, že jsem na začátku turnaje nejspíš nepřesně, nebo alespoň nesrozumitelně, zopakoval z propozic postup, jak se ukončí turnaj. Moje chyba.

Díky za to, že se snažíme si podobné chyby vyříkat mezi sebou, a to s cílem, aby se už neopakovaly. Já se vynasnažím, aby se podobné věci na mých turnajích už nestávaly.

Díky, Ondra Dobisík.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2013 20:37

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Neříkám, že se mi turnaj nelíbil. Ondrovi ještě jednou díky, že turnaje pořádá, ale jen chci upozornit na nesrozumitelnost, která tam vznikla. Taky si rád zahraji, jinak bych na turnaje nechodil.
...... A když nějak pochopím herní systém, který jsem pochopil tak jak jsem psal výš, tak si za ním stojím. Uznávám, že to jak jsem se pak zachoval nebylo zrovna úplně sportovní, ale dle mého názoru jsem tam nebyl sám, kdo to tak viděl.
A ještě by mě zajímalo, proč tu teď nikdo z těch cca 12 až 15 hráčů co bylo proti pokračování nevyjádří svůj úhel pohledu. Zajímal by mě jejich důvod a jak to chápali.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2013 23:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Přemýšlel jsem jak nejlíp zformulovat propozice aby byli všichni spokojeni :). Délka kola sice závisí na různých faktorech jako počet hráčů a počet důlků, ale jinak jednotlivá kola jsou skoro stejně dlouhá. Včera první dvě kola trvala po 35 minutách, a 35 x 6 je přesně do 17 hod. Takže po dvou kolech se dá docela přesně odhadnout kolik kol by se dalo stihnout v předpokládaném čase. Proto bych do propozic dal např. "Turnaj bude ukončen přibližně mezi 17-18 hodinou. Pořadatel po druhém kole oznámí přesný počet kol na které se bude hrát" . Pokud by v tomto včerejším případě po druhém kole napevno řekl "6" nebo "7" tak je to úplně jedno, prostě by to bylo tak určené a tak by se to bez řečí dohrálo (možná :D ). A kdyby přišel extrémně velký počet hráčů a odehráli by se třeba jenom 4 kola, tak svět se taky nezboří :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 zář 2013 23:53

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Stačí napsat, že se začne hrát poslední kolo do 17:00. To měl Ondra i na stránkách. A upřímně, proč říkat, kolik se bude hrát kol. Prostě se hraje do 17 + čas na dohrání kola a je to. Nebo se ještě může dodat, že je třeba odehrát např. 5 kol, aby byl jasný vítěz. Pak podle počtu hráčů se samozřejmě počet kol může lišit.
A jak dlouho se bude hrát se dá lehce spočítat. Jsou celkem hodně přesné teoretické propočty časů, podle kterých se dá relativně odhadnout i čas kola na dvě nebo tři vítězné hry. A pokud vím počet důlků a hráčů, tak jsem schopen si toto dopočítat.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2013 08:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Martin Adamec píše:
Stačí napsat, že se začne hrát poslední kolo do 17:00

Pokud chci zabránit úmyslnému zdržování a taktizování v kole před 17 hodinou tak jak si měl možnost poznat tak tahle formulace opravdu nestačí ;) Přece kdyby to stačilo, tak tu žádná diskuse není :D
Když je to tak jak ty píšeš, tak o počtu kol nerozhoduje pořadatel ale hráči, kteří hrají poslední zápas před 17 hodinou. Když hraje víc hráčů než je důlků a hráči chodí hrát sami na důlky podle toho jaké jsou volné, tak když bude chtít někdo zdržovat tak není problém aby se domluvili, že nezačnou hrát hned, ale počkají až se to vyprázdní a začnou hrát co nejpozdějc.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 zář 2013 09:00

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Z tohoto pohledu máš pravdu. Ale pak jde jen napsat přesný počet kol bez ohledu na čas. Já jsem si otestoval reakce a dle mého názoru to nejde obojí dokonale skloubit.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2013 10:58

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Kouknul jsem se zpětně jak jsem to měl zformulované na svém turnaji. Tam jsem měl jenom větu "Poslední kolo bude ukončeno po 14 hodině." V takovémto případě kdybych viděl že někdo chce schválně dohrát těsně po 14 hod mohl klidně přidat další kolo a nebylo by to proti propozicím, protože po 14 hodině je jakékoliv další kolo :D Ale stejně jak si pamatuju, tak kolem 13 hodiny jsem oznámil, že se budou hrát jenom poslední dvě kola.
Ten přesný počet kol v propozicích je problém psát když nevíš kolik lidí přijde a důlků bude a nemusí se to do tmy stihnout.
Ještě jedna taková ptákovina co mne napadla ne teď ale už někdy dřív :D . Co by to způsobilo, kdyby se vyhlásila v každém kole malá odměna pro hráče, který v daném kole vyhraje zápas jako první. Jestli by to zrychlilo turnaj :D Možná spíš trest pro hráče, který v kole prohraje jako poslední :D . Nebo to zkombinovat, takže hráč, který vyhraje jako první uloží trest hráči, který prohraje jako poslední :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 zář 2013 11:38

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Viděl bych poměrně jednoduché řešení. V propozicich turnaje oznámit orientační počet kol (nikoliv konečný čas, ten se však dá právě podle počtu kol odhadnout) a před započetím samotného turnaje potom (s přihlédnutím k počtu účastníků, důlků a v neposlední řadě i počasí) vyhlásit přesný počet kol a již do toho dál v průběhu turnaje nezasahovat (a ani si nenechat od nikoho dalšího zasahovat). Závazný počet kol vyhlášený před začátkem by se neměl nijak dramaticky lišit od toho orientačního (hlavně kvůli tomu, že třeba někteří účastníci počítají s koncem k určité hodině, mají pak další program a v případě prodloužení turnaje by ho nestihli dohrát). Snad jen v případě extrémně nepříznivého počasí, ale v takovém případě by se jednalo spíše o celkové zkrácení turnaje.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2013 13:00

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Čau kuličkáři,

nebyl jsem tam, abych měl možnost mít relevantní názor, ale z toho, co čtu ve fóru, se mi nejsmysluplněji líbí Loešův příspěvek.

Přeji nám všem krásný podzim, ať se dobře cvrnká.

Zatím zdar,

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 4  [ Příspěvků: 52 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron