Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

11 říj 2008 03:20

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

S radostí oznamuji kuličkovému světu, že se mi podařilo dokončit program pro výpočet národního žebříčku, který s sebou přináší mnohá pozitiva:

Rychlost
Během několika vteřin se spočítají a vyexportují do podoby publikovatelné na internetu všechny žebříčky a výsledkovka.

Rozsáhlé statistiky
Jména hráčů ve výsledkových listinách a žebříčcích jsou nyní klikatelná. Po kliknutí můžete sledovat statistiku svých výsledků - kdy a kde jste získali kolik bodů, kolikátí jste skončili a z kolika. U každého hráče se zobrazuje i aktuální klubová příslušnost. Názvy klubů jsou taktéž klikatelné - podobně jako u hráčských statistik můžete sledovat, kdy si jak vás team vedl. Pokud jste hráli (kdykoliv od roku 2007) za juniory i za dospělé, naleznete statistiky pro obě kategorie odděleně na různých stránkách.

Datum aktuálnosti žebříčku
Program vkládá datum, ke kterému je žebříček aktuální. Doposud jsem žebříček kopírovat z excelu do html ručně a datum jsem tam nedával, protože bych ho asi dost často zapomněl aktualizovat a neplnilo by to tak svou roli. Nyní se o vše stará program, takže není třeba se bát chyby.

Minimalizace rizika chyb
V původním způsobu výpočtu pomocí excelu bylo nutno ručně kopírovat velké množství dat, o což se nyní stará program. Navíc má zabudované kontrolní funkce, takže s velkou pravděpodobností pozná např. chybně uvedené jméno ve výsledkovce. Riziko chyb se tak minimalizuje.

Zjednodušení hlášení výsledků v blízké budoucnosti
Pořadatelé nebudou muset psát celou výsledkovou listinu a posílat ji. Místo toho každý pořadatel dostane seznam hráčů a u přítomných napíše pouze umístění. Takže turnaj s 30 hráči znamená pro pořadatele napsat 30 číslic a odeslat. Toto bude k dispozici, až dokončim ochranu proti situaci, kdy pořadatel omylem zedituje některé z polí, které by neměl.


Žebříček je aktuální k 27. září, což je poslední turnaj, ze kterého mám od pořadatele výsledky.

Tvorba programu zabrala 7 měsíců, neboť klasické programování jsem nikdy předtím nedělal, takže jsem musel začít pár týdny pouhého studia a následně hledat a učit každou maličkost. Zpracování dat do podoby, v jaké s nimi program manipuluje, si vyžádalo předělání výsledkových listin za poslední 2 roky do správného formátu. Z důvodu časové náročnosti jsem se o prázdninách rozhodl naplno věnovat vývoji programu a ušetřit čas, kterého při současném počtu turnajů neúnosně moc zabíraly výpočty původním způsobem. To jen ve zkratce na vysvětlenou, proč poslední dobou nebyly aktualizovány výsledky. Doufám, že s výsledkem budete spokojeni :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 říj 2008 09:59


Ahojky.Tak konečně je to tu!!!!! Program na světě a doufám,že bude sloužit přesně podle tvých představ.A vlastně i našich! Děkuji dulek :oops: :lol:


Nahoru Nahoru
 
 

#

12 říj 2008 12:00

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj Petře. Tak se ti to konečně povedlo. Posílam obrovské gratulace a doufam, že to oslavíme. :D :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 říj 2008 20:49


Gratuluji Ti k tomuto počinu Petře. :D


Nahoru Nahoru
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron