Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

24 kvě 2012 13:28

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Měl bych prosbu týkající se otestování jedné maličkosti, zabere vám jen pár vteřin.

V poslední době se vyskytly 3 na sobě nezávislé případy, kdy někomu nedošel potvrzující email po registraci ve fóru nebo email s odkazem pro vytvoření nového hesla do hráčského účtu. Nicméně scripty jsem otestoval a maily odchází v pořádku, což mě vede k domněnce, že problém bude někde na seznamu, který většina z hráčů používá.

Abych mohl zjistit příčinu, potřeboval bych pár testerů, kteří:

1. Mají vytvořen hráčský účet.
2. Na http://www.kulicky.com/administrace/zap ... -hrace.php zadají svůj email - měla by vám dojít zpráva umožňující změnu hesla. Tu ignorujte, jde jen o to, jestli dojde nebo ne.
3. Napíší do tohoto vlákna, zdali email došel a uvedou, kde svou emailovou schránku mají (seznam, centrum, vlastní doména...).

Díky :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

24 kvě 2012 23:40

Offline
Registrován: 09 zář 2009 20:28
Příspěvky: 32

Ahoj,
zkusila jsem a žádný email mi nepřišel (mám ho na seznamu). Tak to buď nechodí a nebo jsem to nezvládla já :)

Lenka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 kvě 2012 07:33

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Též mi nic nepřišlo a jsem na seznamu.
Leoš


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 kvě 2012 08:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

.....chju asi "seznam" protestuje....také mi na něj nic nepřišlo...i když jsem to žádala :idea:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 kvě 2012 15:36

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Díky, problém se zdá být skutečně na seznamu, jinam emaily chodí v pořádku, budu ho tedy řešit tam.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 kvě 2012 14:30

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

Seznamovské emailové domény (seznam, email či co ještě mají) filtrují automatické emaily z info@kulicky.com jako spam. Zprávy přicházejí, zkuste najít ve složce spam a viry.

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

26 kvě 2012 14:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Frarach píše:
Seznamovské emailové domény (seznam, email či co ještě mají) filtrují automatické emaily z info@kulicky.com jako spam. Zprávy přicházejí, zkuste najít ve složce spam a viry.

To bylo první, co mě napadlo, ale 2 lidi nezávisle na sobě potvrdili, že ani ve spamu zprávy nenašli. Prohlížel jsem nastavení antispamu na seznamu a je tam možnost nastavit si různé možnosti, takže to ještě otestuju na jednotlivých variantách nastavení.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 kvě 2012 15:00

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

admin píše:
Frarach píše:
Seznamovské emailové domény (seznam, email či co ještě mají) filtrují automatické emaily z info@kulicky.com jako spam. Zprávy přicházejí, zkuste najít ve složce spam a viry.

To bylo první, co mě napadlo, ale 2 lidi nezávisle na sobě potvrdili, že ani ve spamu zprávy nenašli. Prohlížel jsem nastavení antispamu na seznamu a je tam možnost nastavit si různé možnosti, takže to ještě otestuju na jednotlivých variantách nastavení.


Ano, asi záleží na konkrétních kritériích. Proto pro verifikaci hypotézy, navrhuji nechť zmiňovaní nepříjemci upraví nastavení ochrany proti spamu, dle instrukcí v samotném nastavení a zkusí: Chcete-li mít jistotu, že zprávy od určitého odesílatele vám budou vždy doručeny, přidejte si jeho adresu do povolených kontaktů.
Pokud pak emaily budou docházet, poukazuje to na filtrování spamu.

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

22 čer 2012 14:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Aktuálně se má situace s nedoručenými emaily takto:

Testováním jsem zjistil, že jsou seznamem blokovány všechny příchozí emaily, které obsahují řetězec "kulicky.com". Ten samozřejmě obsahují všechny potvrzující emaily, maily pro nastavení nového hesla v případě zapomenutí apod. Blokováním mám na mysli to, že emaily vůbec nedochází, nejsou ani ve složce se spamem.

U fóra jsem to vyřešil tak, že registrace je dočasně možná i bez potvrzení emailu. Kontrolní otázka při registraci se zdá být dostatečnou ochranou proti spamu.

Pokud někomu, kdo má mail na seznamu, budete něco psát o kuličkách, neuvádějte adresu "kulicky.com", jinak pravděpodobně mail nedojde.

Problém již několikátým dnem řeším s podporou seznamu. Z jejich reakcí nejsem schopen poznat, zdali se mě jen snaží okrást o co nejvíc času, abych dal pokoj nebo skutečně potřebují všechny podklady, které si vyžádali. Každopádně po dnešku slíbili, že věc předají kolegům, kteří se mají ozvat do 2 (asi pracovních) dnů.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 čer 2012 20:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 kvě 2012 13:52
Příspěvky: 86

admin píše:
Testováním jsem zjistil, že jsou seznamem blokovány všechny příchozí emaily, které obsahují řetězec "kulicky.com".


Od kterého data se tak stalo? Ještě 30.5 mám emaily z kulicky.com v pohodě (viz obrázek)
Aby se tě "podpora" jen nesnažila "krást o.... nebo spíš se jedná o tzv. taktiku neustálého přidávání požadavků: vyžadují další a další vstupní parametry, čímž většinou postupem času klienta utahají, ten to přestane radši řešit a "podpora" tak nemusí nic dělat :P )

Příloha:
emailKulicky.jpg
emailKulicky.jpg [ 51.03 KiB | Zobrazeno 3814 krát ]

_________________
Kulotvor z hor František
Kulotvorstvo

Nemyslete si, že chápete. ;-)


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

22 čer 2012 22:49

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Já si pamatuju, žes o tom psal. Testoval jsem to tento týden. Úplně identické emaily, jeden obsahoval řetezec "kulicky.com" a druhý něco jako "kulircky.com" (prostě jeden znak navíc). Odesíláno pomocí php scriptu i přes normálního poštovního klienta, přes 2 různé smtp servery (jeden v čr, jeden v uk, abych vyloučil možnost problémů se zahraničním smtp serverem - kulicky.com jsou na uk serverech).

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 čer 2012 14:11

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Podle zprávy z podpory seznamu se zdá být problém vyřešen. Otestoval jsem to na 2 zprávách zaslaných jak přes Thunderbird tak pomocí php ze serveru, obě v pohodě došly.

Zde je mail od popory seznamu:
Citace:
Dobrý den,

kolegové z technického oddělení provedli úpravu v konfiguraci kontroly nevyžádané pošty. Zkuste prosím emailovou zprávu odeslat nyní, v případě že by problém i nadále přetrval neváhejte nás kontaktovat, abychom mohli situaci dále prověřit.

Za způsobené komplikace se velice omlouváme.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron