Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

16 dub 2012 15:16

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Již minimálně čtyři poslední roky byla klubová soutěž ne o kvalitě lidí, ale o počtu zúčastněných klubů a ukazuje se,
že letos to asi nebude jiné.
Prosím členy výkonného výboru, zdali by každý mohl napsat své stanovisko k počtu lidí z jednoho
klubu započítávaných do klubové soutěže.
Díky
P.s. léta používaný argument, že větší počet započítávaných přispěje k většímu počtu hráčů, jak všichni víme
neplatí, pouze se hráči přemísťují z jednoho klubu do druhého.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 dub 2012 15:18

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Oprava první věty : ne "o počtu zúčastněných klubů" ale "o počtu zúčastněných z klubu"
Omlouvám se


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 dub 2012 15:53

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ahoj Michale,
mne se o tom nyní poněkud hůře diskutuje, jelikož to může budit zdání, že když jsem v minulých sezónách patřil k týmu, který právě z počtu svých členů těžil, tak mi to nevadilo a reaguji až nyní. Není to pravda, ostatně měl jsem možnost se před sezónou připojit k v současnosti nejpočetněji zastoupenému klubu, což by ovšem v této soutěži pak bylo už úplně o ničem (jako že nejspíš bude i takhle). Máš pravdu v tom, že k nějakému náboru nových členů moc nedochází a vlastně ani není kde brát. Většinou se jedná jen o přeskupení sil z klubu, který byl z nějakého důvodu rozpuštěn (před časem Ondra Lebowski, nyní Kuba Fuss). A letos, kdy se po loňských účastnických rekordech počet startujících v turnajích zas, zdá se, navrací ke střízlivějším číslům, to bude se soutěží klubů v tomto ohledu ještě problematičtější. Samozřejmě, že když v podstatě není o co hrát, mnoho lidí pak tato soutěž nezajímá a na prestiži a nějakém pozvednutí zájmu ji to rozhodně nepřidá. Můžeme tento problém samozřejmě zas na výboru oživit, ale v této rozehrané sezóně už asi žádně změny dělat nepůjdou. Částečným východiskem je letos prvně pořádané MČR klubů, kde se rozdílné počty v klubech do jisté míry eliminují. Tak uvidíme, co to přinese za zkušenost...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 dub 2012 16:23

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Díky Leoši za názor, mám jen dvě drobnosti
1) Změny lze podle mne dělat vždy, když se na tom vv(pozor neplést s věcmi veřejnými) dohodne
2) Jaký je tedy podle Tebe ideální počet započítávaných členů klubu?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

16 dub 2012 16:42

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Já bych se klonil k počtu čtyři. To je, myslím, docela reálné a v řadě sportů i obvyklé zastoupení, které by kluby mohly a měly naplnit. A jestliže ani to ne, pak prostě v klubovém klání nemohou soupeřit. Zvolit ještě menší počet by už přece jen bylo problematické a mohlo by to vést třeba i k účelovému vytváření supertýmů, co já vím... Týmům, které mají členů víc, stejně by zůstala výhoda v tom, že mohou vybírat z více výkonů čtveřici nejlepších, kdežto třeba v čtyřčlenném družstvu musí zahrát dobře všichni.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron