Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

25 lis 2011 11:00

Offline
Registrován: 10 zář 2009 20:51
Příspěvky: 26

Družstvo jsou tři hráči. Tak je to zavedeno v pravidlech. Někdo může mít samozřejmě jiný názor, ale pravidla se prostě musí respektovat a odvolávat se kvůli jinému problému ne na související článek v pravidlech (v tomto případě Registrační řád, čl. 1.3) ale na svůj názor, to prostě nejde (to bychom už museli diskutovat o změně přímo toho článku v pravidlech, a vlastně v tom ani nevidím problém).

Z tohoto pohledu družstvo pro MČR klubů prostě tři členy mít musí, a pokud někdo chce jiný počet, měl by tedy podat návrh na změnu minimálního počtu hráčů schopných založit klub, jak už jsem napsal výše.

Těch 6 nejlepších hráčů započítávaných do klubové soutěže naopak podle mě dělá to, že zohledňuje nejenom sílu hráčů v tom daném klubu, ale také počet hráčů v tom kterém klubu. A to je dobře, protože úspěšný klub se podle mě pozná i podle velikosti své členské základny (ale o tom lze samozřejmě diskutovat).

Toť můj názor.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 lis 2011 11:33

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Ondro mícháš do sebe dvě rozdílné věci.
Cituješ registrační řád, ale tam se mluví o nutném počtu pro založení klubu, vůbec ne o počtu lidí pro družstvo.
Počet lidí pro družstvo určil výkonný výbor hlasováním.
Mě jen zajímalo proč i o počtu lidí v družstvu nehlasovala širší kuličkářská veřejnost.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 lis 2011 15:32

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Michal Petr píše:
Ve většině sportů je družstvo minimálně čtyři lidi.

To přece vůbec neznamená, že se musíme řídit tím, že většinou to mají jinak. (Ve většině sportů to tak je, ale takový velký sport jako je tenis - soutěž družstev Davis cup, Fed cup - lze nominovat čtyři hráče, ale zápas odehrajou klidně dva, Hopman cup je taky soutěž smíšených družstev a hrají ho dvojice, deblovému páru se říká tým. Když vezmeš Davis cup nebo Fed cup, jsme tedy tvrdší - tři je nutný minimální počet a naopak shora neomezeno). Jinak se mi moc líbí, jak to zdůvodnil Pavel.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 lis 2011 10:59

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Hledat příklady v jiných sportech, kolik lidí má tvořit družstvo, to nikam nevede. V kolové jsou to dva, v ragby zas patnáct. A tady u nás má každý právo cítit tuto otázku trochu jinak. Těžko říct, že jedna varianta je ta správná a druhá špatná.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 lis 2011 07:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 zář 2010 19:58
Příspěvky: 70
Věk: 62
Bydliště: Kladno

Zdarec kuličkáři.
Tak já to vidím na družstvo čtyř kuličkářů............ dva muži a dvě ženy.

A na zápasy:
4 x jednotlivci + 2 x páry: muži,ženy + 1 x smíšený pár
Celkem sedm zápasů, hezké liché číslo,nemyslíte?

čulis kutulis Josef (bez klubové příslušnosti).......zatím


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 lis 2011 08:35

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Přesně takhle jsem si to představoval, jen místo jedné ze tří čtyřher jsem chtěl dát jednu osmihru. Ať je aspoň jednou kolem důlku pořádné "maso" (asi by stačilo s pěti kuličkami)
Bohužel VV stanovil počet lidí na tři, čímž jsou navíc velmi omezeny možnosti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 lis 2011 10:26

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

JoeKam píše:
Zdarec kuličkáři.
Tak já to vidím na družstvo čtyř kuličkářů............ dva muži a dvě ženy.


Což když v klubu nebude žádný muž, nebo naopak žádná žena?
Tím pádem by takové kluby nemohly v MČR klubu startovat?

Nebo třeba 2+2 neseženu, ale budu mít jen 3 muže a 1 ženu na turnaj- zase opět nebude klub moc startovat.


Já jsem tvrdě pro aby z jednoho klubu mohl hrát neomezeně hráčů, jen bych před každým zápasem zavedl nominaci. Podle toho proti komu budu hrát apod ať je tam možnost nějaké strategie.
Ale když přijedou pouze 3 tak tak to odehrajou celé.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 lis 2011 11:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

David Böhm píše:
Já jsem tvrdě pro aby z jednoho klubu mohl hrát neomezeně hráčů, jen bych před každým zápasem zavedl nominaci. Podle toho proti komu budu hrát apod ať je tam možnost nějaké strategie.
Ale když přijedou pouze 3 tak tak to odehrajou celé.


Mě se tohle zdá dobrý i kvůli tomu, že nikdy dopředu nemám jistotu kolik hráčů dorazí. Když bych musel domluvit přesný počet tak vždycky se může něco stát že někdo nakonec nedorazí a je po družstvu. A pokud bych musel domluvit nějaké náhradníky navíc, tak nevím jestli by se to někomu líbilo, že někam pojede a třeba vůbec nebude hrát.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 lis 2011 16:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ze zpráv v tomto vláknu je patrné, že ne každý četl příspěvky na toto téma v sekci pro výkonný výbor, kde se o dané otázce rozhoduje. Pokusím se tedy osvětlit pár důležitých aspektů souvisejících s tímto tématem.

1. Komunikace - aneb to nejpodstatnější

Stojí za připomínku, že jako jeden z mála sportů (a dost možná jako jediný) má každý hráč možnost sledovat jednání výkonného výboru, neboť téměř 100 % záležitostí se projednává online zde ve fóru. Zatímco jinde by se s vámi nejspíš nikdo nebavil a za zavřenými dveřmi by padlo rozhodnutí, náš koncept je naprosto unikátní v tom, že kdokoliv má co říci, je vítán, aby tak učinil.

K tomu, aby se z tohoto nástroje stal nástroj skutečně funkční, je třeba dodržet některé základní principy komunikace (nebojte se, není to těžké :) ):

a) Své návrhy nám sdělit ve chvíli, kdy se záležitost projednává. Kromě některých urgentních rozhodnutí bývá lhůta pro projednání 7 dnů + 5 dnů pro hlasování. U pracnějších otázek, jako MČR klubů, se to někdy protáhne i na několik týdnů/měsíců. Pokud tedy 1 x týdně kliknete do příslušné sekce fóra, nic podstatného vám neunikne. Nevím, jak kolegové ve výkonném výboru, ale pokud já strávím významné množství času prací na nějakém návrhu, opravdu nejsem ochoten celou práci dělat znovu jen proto, že si ostatní naší práce neváží ani natolik, aby se 1 x týdně podívali, zdali se neprojednává něco, k čemu by se rádi vyjádřili.

Pokud malinko odbočím, pak dodržování jednoduché komunikační zásady, říkající, abychom svůj názor vyslovili ve chvíli, kdy se záležitost řeší a ne až potom, může být užitečné aplikovat i v případech, jako např. Turnaj mistrů - pokud se pořadatel ptá hráčů na názor ohledně herního systému, je to mnohem vhodnější chvíle na to, aby se řeklo, že ani jedna z nabízených variant nám nevyhovuje než aby se tak činilo po skončení turnaje, kdy již nelze nic změnit. To přeci není nic těžkého, ne? :)

b) Pokud se rozhodnete vyjádřit včas a přicházíte s nějakým jiným návrhem, je dobré říci PROČ. Při projednávání jednotlivých návrhů najdete napsané důvody, proč se daný člen výkonného výboru kloní k tomu či onomu. Pokud si myslíte, že v těchto důvodech bylo něco opomenuto nebo je v nich logická chyba, napište to. Zprávy typu "vaše argumenty mě nepřesvědčily" těžko přesvědčí někoho z nás, pokud se nedozvíme, PROČ vás nepřesvědčily.

2. Proč 3-členné teamy

Samozřejmě, že jako hráči by se mi také líbilo, kdyby teamy tvořilo více lidí. Osobně bych byl rád, kdyby první ročník ukázal, že kluby budou schopny/ochotny dorazit ve větším počtu. Pokud tomu tak bude, s radostí zvednu ruku pro vyšší počet hráčů v teamu pro další ročník.

Otázka počtu lidí v teamu je otázkou priorit - více lidí v teamu přinese možná zajímavější zápasy, zvyšuje však riziko, že se celý šampionát zvrtne v šaškárnu z důvodu nízkého počtu zúčastněných klubů. Koho by těšilo vyhrát klubovou trofej v konkurenci 3, 4 nebo 5 klubů?

Nikdo z nás bohužel neví, kolik klubů by se zúčastnilo v případě 3, 4 či vícečlenných teamů. Možná, že u 4-členných teamů by se nás sešlo taky dostatek, možná že ne. To prostě nevím ani já ani vy. Nebude v takovém případě tedy rozumné alespoň zvýšit pravděpodobnost, že se sejde rozumné množství teamů tím, že pro 1. ročník začneme s nižším počtem hráčů za team a na základě získaných zkušeností uděláme případné změny pro další ročníky?

Zaslechl jsem názor, že když pro klubovou soutěž je třeba 6 hráčů, tak pro ne pro MČR klubů. Dobrá otázka...

a) Prvně je třeba si uvědomit, že pro klubovou soutěž se započítává max. 6 hráčů, ale nikde není dáno, že se bez nich nemůže team účastnit klubové soutěže.
b) Pokud jako klub nedáte dohromady 6 lidí na běžném turnaji, co se stane? Nic, maximálně máte trochu nižší šanci vyhrát klubovou soutěž.
c) Pokud jako klub nedáte dohromady ani 3 lidí na běžném turnaji, co se stane? Pořád nic, užijete si turnaj a nejspíš se neumístíte moc dobře v klubové soutěži, která je doplňkem turnaje.
d) Pokud jako klub nedáte dohromady nikoho na běžném turnaji, prostě přijdete úplně sami, co se stane? Zase nic - hrajete turnaj, pouze v doplňkové klubové soutěži téměř jistě nic neuhrajete.
e) Dokonce v případě, kdy žádný z klubů na soutěži nemá dostatek hráčů, tak to běžný turnaj nijak nepoznamená.

A teď si zodpovězme otázku, co by se stalo, kdyby potřebný počet hráčů nedala dohromady většina teamů na MČR klubů. Když vezmeme v potaz, že ne každý klub bude mít zájem startovat, kolik by zbylo účastníků, kdyby ti, kteří startovat budou chtít, nedali dohromady potřebný počet hráčů? Byl by to pořád turnaj, na který byste se těšili?

Odpovědi na vaše příspěvky

Michal Petr píše:
Nezlobte se, ale nějak mě přešla chuť se na organizaci takového MČR klubů podílet.

Pouze nemáš chuť nebo ho vůbec nechceš pořádat? V sobotu budeme řešit pořadatele hlavních turnajů včetně tohoto, tak potřebujeme vědět, na čem jsme.

Michal Petr píše:
Chápu, že pokud to vezmeme jako MČR klubů, měl by do toho výbor asi mít možnost co mluvit, ale mrzí mě, že jste třeba neudělali anketu mezi ostatními i o počtu členů družstva.

Michale, průzkum je pouze nástroj. Nástroj, který se hodí pro některé druhy rozhodnutí a pro jiné ne. Průzkum je v zásadě ideální provést v případě, kdy "my nevíme, ale hráči vědí". Např. nevěděli jsme, jestli byste raději hráli jen jednotlivce, trojice či nějakou jinou kombinaci. Zeptali jsme se a dostali odpověď.

Počet lidí v teamu, jak jsem psal výše, je však více než otázkou přání hráčů. Je to zejména o tom, jestli se zúčastní dostatek klubů. A na tuto otázku nám hráči těžko odpovědí. Proto se IMHO pro tuto otázku průzkum nehodí a bylo lepší zvýšit pravděpodobnost nějaké rozumné účasti.

Průzkum je skutečně jen nástroj, který se nehodí v každém případě. Představ si ho jako sekyru. Dá se s ní skvěle rubat, ale hodinky s ní neopravíš. Na to potřebuješ zase jiné nástroje. Stejně tomu je i v rozhodování o MČR klubů.

Lebowski píše:
Pokud je tedy rozhodnutu, že mají na MR klubů hrát jen 3 hráči v zápase, tak se také vzdávám pořadatelství, které jsem chtěl, jako nezainteresovaný v žádném klubu, tedy nezávislý na tom, co kterému klubu vyhovuje, pořádat.

Ondro, ať hledám jak hledám, nikde od Tebe nenacházím přihlášku k pořádání tohoto turnaje? Hlásil si se jen ústně nebo se u mě už začíná projevovat stařecká demence a něco jsem přehlédl? :)

Lebowski píše:
Když vidím diskuzi k Turnaji mistrů, tak pravděpodobně bude časem přesně určené jakým systémem se musí hrát a pořadatel bude jen od toho to dodržet. Všichni budou dělat to samé, to co se líbí většině. Asi jako ve společnosti, takže nic nového. Více se vyjadřovat k tomu tady nebudu.

Měli bychom podle Tebe dělat rozhodnutí taková, aby se většině nelíbila? I pokud preferuješ takovou variantu, tak to přeci neděláme až tak zle, vždyť Tobě a Michalovi se to nelíbí.

Jirka P. píše:
VV měl letošní nultý ročník nechat plně v režii pořadatele a podle připomínek v dalším ročníku dát konkrétní pravidla...

Proč si myslíš, že by to 1 pořadatel vymyslel lépe než 5-členný výkonný výbor, který na tom nechal hodiny práce?

Lebowski píše:
Přehodnocuji své stanovisko ohledně pořádání MR klubů a pokud bude nechána pořadateli možnost volby hracího systému a budu vybrán, tak MR uspořádám.

Co si představuješ pod pojmem herní systém? Počet hráčů v teamu a to, kolik bude jakých zápasů, bylo odhlasováno nebo se o tom hlasuje. Co se týče herního systému jako každý s každým, tam snad neměl být problém.

malyradek píše:
To přece vůbec neznamená, že se musíme řídit tím, že většinou to mají jinak. (Ve většině sportů to tak je, ale takový velký sport jako je tenis - soutěž družstev Davis cup, Fed cup - lze nominovat čtyři hráče, ale zápas odehrajou klidně dva, Hopman cup je taky soutěž smíšených družstev a hrají ho dvojice, deblovému páru se říká tým. Když vezmeš Davis cup nebo Fed cup, jsme tedy tvrdší - tři je nutný minimální počet a naopak shora neomezeno). Jinak se mi moc líbí, jak to zdůvodnil Pavel.

Často slyším argument, že něco bychom měli dělat proto, neboť to tak funguje v nějakém větším sportu. Argument to podle mě často je, většinou však spíš proti než pro. Mnohé velké sporty mají jiné priority a tudíž jsou pro ně dobré i jiné cesty. Pokud se třeba podíváte na herní systémy ve fotbale či hokeji, hrají při jejich výběru velkou roli komerční zájmy (aby se co prodalo co nejvíce lístků na zápas, aby se daly prodat co nejlépe televizní práva apod.). Toho, aby systém byl pokud možno co nejspravedlivější, pak těžko dosahují, pokud jako prioritu stanoví tyto komerční zájmy.

Spanker píše:
David Böhm píše:
Já jsem tvrdě pro aby z jednoho klubu mohl hrát neomezeně hráčů, jen bych před každým zápasem zavedl nominaci. Podle toho proti komu budu hrát apod ať je tam možnost nějaké strategie.
Ale když přijedou pouze 3 tak tak to odehrajou celé.


Mě se tohle zdá dobrý i kvůli tomu, že nikdy dopředu nemám jistotu kolik hráčů dorazí. Když bych musel domluvit přesný počet tak vždycky se může něco stát že někdo nakonec nedorazí a je po družstvu. A pokud bych musel domluvit nějaké náhradníky navíc, tak nevím jestli by se to někomu líbilo, že někam pojede a třeba vůbec nebude hrát.

Davide, Zbyňku,

návrh byl schválen přesně tak, jak píšete. Budou hrát 3-členné teamy, ale ty hráče budete moci libovolně střídat. Pokud jste tedy schopni postavit více lidí, je velice dobrý nápad je na turnaj vzít. Zahrát si mohou postupně všichni a zároveň se nedostanete do problémů, pokud vám na poslední chvíli někdo odřekne účast.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

28 lis 2011 17:44

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Za sebe mohu říct tolik, pokud bude určen počet lidí v družstvu (což už je) i systém turnaje, tak ho pořádat nechci, zvlášť v případě, že vyhraje systém, kdy se bude konat pouze devět dvouher, tedy systém, který vyhrál hlasování.
To je přesně to, co hrajeme celý rok a já si pod turnajem družstev představoval něco jiného.

P.s.
Myslím, že by VV neměl omezovat úplně vše, za chvíli se řekne, jak přesně mají vypadat turnaje Masters, turnaj mistrů atd.
Mám dojem, že pokud na pořadateli necháte pouze vyhloubení důlků, budete jich mít o to míň.
Mě přijde, že člověk chce pořádat turnaj i pro to, aby mohl zvolit např.trochu jiný systém.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 lis 2011 19:18

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Michal Petr píše:
Za sebe mohu říct tolik, pokud bude určen počet lidí v družstvu (což už je) i systém turnaje, tak ho pořádat nechci, zvlášť v případě, že vyhraje systém, kdy se bude konat pouze devět dvouher, tedy systém, který vyhrál hlasování.
To je přesně to, co hrajeme celý rok a já si pod turnajem družstev představoval něco jiného.

P.s.
Myslím, že by VV neměl omezovat úplně vše, za chvíli se řekne, jak přesně mají vypadat turnaje Masters, turnaj mistrů atd.
Mám dojem, že pokud na pořadateli necháte pouze vyhloubení důlků, budete jich mít o to míň.
Mě přijde, že člověk chce pořádat turnaj i pro to, aby mohl zvolit např.trochu jiný systém.


Petře, jen takový poslední postřeh z turnaje mistrů. Tam se nechalo ( trochu ) na pořadateli, jak si zvolí herní systém. I když byl podle pravidel a stanov, tak polovina lidí nadávala. Tak mi pak řekni, jestli je lepší stanovit co nejvíce jasný systém a nebo to nechat na pořadateli a počítat s tím, že bude plno hráčů nadávat, jak je to na prd.

Proč je špatný počet třech hráčů na MR klubů? Je to kvůli tomu, že jste měli nějakou myšlenku v hlavě a nechce se vám ji opustit a nebo je to opravdu špatné? Možná jsi tu již psal podrobněji co je proti 3 a co je pro 4, ale již si to přesně nepamatuji co jsem zde vše četl. Je toho moc.
Fakt mam po těhle hádkách sto chutí, nechat vše na pořadateli a pokud to bude propadák, tak jeho problém a ostuda. Pokud to bude super, tak jemu bude zaslouženě patřit chvála.

S pozdravem Martin

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

29 lis 2011 00:17

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

No vidíš Martine, konečně dostáváš rozum.
A co se týče turnaje mistrů, tak nespokojená určitě nebyla půlka, ale jen menší část ( dle příspěvků ) . A nikdy se nezavděčíš všem.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron