Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

20 lis 2011 15:44

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Několik let se snažím přesvědčit ostatní, že počítat pro soutěž družstev šest nejlepších na každém turnaji je nesmyslně vysoký počet, neboť většina klubů tolik lidí ani nemá. Vždy mi bylo oponováno, že je to aspoň motivace pro kluby získávat nové členy.
Nyní se dovídám, že Mistrovství České republiky klubů budou hrát tři hráči.
(Podotýkám, že o pořadatelství tohoto jsem požádal a hrubě nastínil, jak bych si představoval systém turnaje)
Proto jsem teď velmi překvapen, že výkonný výbor schválil tuto variantu tří hráčů v týmu (už nemáme motivaci získávat nové členy???). Prosím členy výkonného výboru, zdali by zde mohli napsat, jak v této otázce hlasovali a odůvodnit svoje rozhodnutí.
Děkuji a všechny Vás zdravím.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 lis 2011 16:18

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Michale, celou diskusi k MČR klubů najdeš v sekci pro výkonný výbor. Na úvodní stránce fóra najdeš i info, jak si vytvořit přístup do této sekce, pokud jsi tak ještě neučinil.

Sám za sebe jsem důvod, proč preferuji na první pohled jinou strategii na MČR klubů a u klubové soutěže, rozepsal zde:
viewtopic.php?f=5&t=414&start=15#p2495

Nicméně je tam mnohem více příspěvků na dané téma, když to prolistuješ, jistě najdeš to, co hledáš.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 lis 2011 22:23

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Tak jsem si přečetl celou Vaši diskusi ohledně Mistrovství ČR klubů. Nezlobte se na mne, ale Vaše argumenty pro tříčlenné týmy mě naprosto nepřesvědčili. Navíc je to, jak tam také někdo psal, pouze o jednoho člověka víc než na turnaji dvojic. Musím se stále opakovat, ale několik sezon mě přesvědčujete o tom, že není dobré zmenšovat počet lidí v "klubovce" a najednou to nevadí a MČR klubů chcete dělat pouze pro tři lidi. Nezlobte se, ale nějak mě přešla chuť se na organizaci takového MČR klubů podílet.
Chápu, že pokud to vezmeme jako MČR klubů, měl by do toho výbor asi mít možnost co mluvit, ale mrzí mě, že jste třeba neudělali anketu mezi ostatními i o počtu členů družstva.
Kuličkám zdar :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 lis 2011 11:43

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ahoj Michale, nemohl jsem se z osobních důvodů (zažíval jsem opravdu hektické období) příliš zúčastnit oné diskuze, tak alespoň pár poznámek k tomu nyní. Ze svého pohledu máš pravdu. Protože patřím k těm dvěma přehlasovaným hlasům, které byly pro čtyřčlenná družstva, není mi tvůj názor tak vzdálený. Ano, dlouhodobě je cílem získávat nové členy do týmu, ale jak potvrdil i letošek, zatím se to moc nedaří. Jiná věc je, zda se pro zvýšení prestiže klubové soutěže dělá dost. Avšak MČR klubů je nová, nevyzkoušená a hlavně jednorázová akce a zřejmě by reálně hrozilo, že při vyšším počtu lidí v družstvu by třeba soutěžily jen dva či tři týmy a nemělo by to důstojný průběh. Jistě, dá se to třeba řešit formou hostování či nějakých kombinovaných týmů, ale to se asi musí teprve vychytat. Já bych to zatím bral jako takový nultý zkušební ročník a uvidíme, co to přinese. Podle toho se dají podmínky pro příště změnit a nastavit jinak.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 lis 2011 13:26

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Pokud je tedy rozhodnutu, že mají na MR klubů hrát jen 3 hráči v zápase, tak se také vzdávám pořadatelství, které jsem chtěl, jako nezainteresovaný v žádném klubu, tedy nezávislý na tom, co kterému klubu vyhovuje, pořádat. Nabízel jsem variantu 4 lidí v zápase, (při plném počtu zápasů každý s každým) kdy se dá i během zápasu vyměnit hráč, spolu se dvěma čtyřhrami (dva proti dvou na důlku) na začátku, vždy do 10 vyhraných zápasů. Dalo se tedy vyhrát 10:0 i být remíza 9:9. Nikdo z výkonného výboru mě nekontaktoval (stejně asi jako nikoho dalšího mimo VV, který chtěl MR pořádat) aby se třeba na to optal toho, koho se to má konkrétně týkat, když se jako pořadatel přihlásil.

Když vidím diskuzi k Turnaji mistrů, tak pravděpodobně bude časem přesně určené jakým systémem se musí hrát a pořadatel bude jen od toho to dodržet. Všichni budou dělat to samé, to co se líbí většině. Asi jako ve společnosti, takže nic nového. Více se vyjadřovat k tomu tady nebudu.


Naposledy upravil Lebowski dne 22 lis 2011 22:34, celkově upraveno 2

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 lis 2011 14:09

Offline
Registrován: 26 říj 2011 09:36
Příspěvky: 4

Ahoj,

myslím, že by bylo dobré, kdyby tu šlo dávat palce nahoru za názory, které se nám líbí.
Ondřejův názor bych podepsal.

VV měl letošní nultý ročník nechat plně v režii pořadatele a podle připomínek v dalším ročníku dát konkrétní pravidla...

Jirka P.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 lis 2011 19:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Já dodam jen jedno a vemte si z toho co chcete. Na založení klubu je třeba 3 hráče. Proto se zvolilo, že budou stačit za klub jen 3 hráči. Ovšem může být i víc. Představte si, že máte malý ( např. nový ) klub o 3 hráčích, ale již jste klub. Tak proč bych se nemohl zúčastnit turnaje klubů. Já kdybych byl předsedou tohoto klubu, tak bych byl dost ( pardon za ten výraz ) " nasranej ". Měl bych v hlavě myšlenku, proč se teda dá založit klub již od 3 lidí, když se pak nemůžu zúčastnit klubového turnaje.
A co se týče režie pořadatele, tak pokud se nepletu, nechal Michal Petr rozhodnutí a vymyšlení podmínek na VV. Domlouval to s Petrem Šejbou.
Věřte, že i když se vám to nelíbí co vymyslíme, tak že se to snažíme vymyslet co pro vás nejlépe. Hold se občas netrefíme do vašeho gusta. Ale před tím než to vyšleme do světa, je dlouhá porada a diskuze.
Snad jsem nikoho neurazil. :-)
Ahóóóój

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 lis 2011 22:34

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Tak přeci jen - nedávno jsem se přihlásil ke sledování diskuze VV a nějak jsem se nezorientoval ve stránkách a o MR klubů jsem četl jen první stranu diskuze, v dojmu, že je to zatím vše co k tomu VV probírá...teprve nyní jsem kouknul, kdy a kde že bylo to hlasování o kterém vůbec nevím, a ono na 5 straně diskuze...takže, kdybych koukal pořádně hned, mohl jsem k tomu svůj názor také říci, takhle jen vidím, že VV probral co mohl a rozhodl jak rozhodl, na základě svého nejlepšího přesvědčení.

Přehodnocuji své stanovisko ohledně pořádání MR klubů a pokud bude nechána pořadateli možnost volby hracího systému a budu vybrán, tak MR uspořádám, buď v Praze na Invalidovně nebo dle nabídky Jardy Zacha v Srbech a to systémem v jednotlivých zápasech každý s každým, tedy 9 zápasů dvojhry + jeden zápas šestihry, která by byla hodnocena 2 body, takže by mohla otočit ve vyrovnaném dosavadní průběh z 4:5 na vítězství 6:5.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 lis 2011 00:10

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Pořád meldujete o tom, že k založení klubu je potřeba tří hráčů a proto jste se rozhodli pro variantu tří lidí pro družstvo.
Mám k tomu pár posledních připomínek :
1) Ve většině sportů se pod pojmem družstvo rozumí minimálně čtyři lidé
2) Když k založení klubu stačí pouze tři lidi, tak vám nevadí, že se celou sezonu takový tým nemůže vůbec zúčastnit soutěže klubů a najednou pro jeden turnaj to vadí ???
3) Jestliže mezi kuličkáře rozšiřujete průzkumy o herních variantách, proč jste do průzkumu nezavedli i dotaz o počtu členů družstva, podle mého informaci nejdůležitější.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 lis 2011 09:25

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Michal Petr píše:
2) Když k založení klubu stačí pouze tři lidi, tak vám nevadí, že se celou sezonu takový tým nemůže vůbec zúčastnit soutěže klubů a najednou pro jeden turnaj to vadí ???


Pohled jak jsem to viděl od začátku je takový, že pokud se Klubového MČR zúčastní klub který má 100 členů, tak může na jakýkoli zápas nominovat kohokoli z těch svých 100 hráčů. Pokud se to neomezí třeba tak, že před zápasem klubu A proti klubu B se musí odevzdat soupiska kdo bude který zápas hrát, což by podle mě bylo lepší. Ale další zápasy proti klubu C už budou hrát třeba jiní hráči.
Ale klub který má pouze 3 hráče tím nijak nevlivníme, jen budou muset všichni 3 odehrát všechno.

Toto jsem, myslím navrhoval hned na začátku ve svém dopise Petrovi.

Zdravím z Vratimova

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

23 lis 2011 22:27

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Citace:
2) Když k založení klubu stačí pouze tři lidi, tak vám nevadí, že se celou sezonu takový tým nemůže vůbec zúčastnit soutěže klubů a najednou pro jeden turnaj to vadí ???


Soutěže klubů se může zúčastnit jakýkoliv tým. Každému týmu je vždy započítán výsledek 6. nejlepších hráčů v daném turnaji. Týmu, který má hráčů méně jsou započítány výsledky všech jeho hráčů, nicméně samozřejmě nemůže počítat s nějakým lepším umístěním. V tomto je právě motivace pro kluby, aby se snažily rozšiřovat svoji členskou základnu. Ale MR klubů bude specifický turnaj pouze pro kluby a nevidím důvod, proč řádně založené menší kluby diskriminovat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 lis 2011 17:21

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Pavle promiň, ale tři lidi pro mne nejsou družstvo, ať už klub může založit kolik chce hráčů.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 lis 2011 18:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

A kolik lidí ( hráčů ) je družstvo?

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 lis 2011 07:56

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Už to tady bylo řečeno ve více případech. Nelze se zavděčit všem, bohužel nebo bohudík.
Komu se MČR klubů líbí ten si příjde zahrát, komu se to nelíbí příjde taky :-))

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

25 lis 2011 09:41

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

To Martin A. Kdyby si četl pořádně moje příspěvky, tak se to tam již objevilo.
Ve většině sportů je družstvo minimálně čtyři lidi.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 27 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: