Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 28 ]  »

25 říj 2011 16:59

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Ahoj,

Chci tady sdělit svoje rozhořčení na proběhnutým turnajem mistrů, resp. na zvoleným systémem. Nechápu, když jsme hráli tabulku, kde hrál každý s každým, se muselo hrát ještě minipavouk první se čtvrtým a druhý s třetím a následně proti sobě vítězové a poražení. To se člověk snaží celou tabulku, kde vyhraje 9 zápasů z 11 a je prvním v tabulce. Pak přijdou dva zápasy, které člověk prohraje a je nakonec čtvrtý. Přijde vám to spravedlivé? Mě teda rozhodně ne! Proč turnaj neukončit po dohrání tabulky, když jsme hráli každý s každým? V té chvíli už je rozhodnuto.

Doufám, že vítězové mají obrovskou radost z turnaje mistrů a že se budou vychvalovat, jak dopadli na turnaji. Vím, že si nijak nepomůžu a že budou padat ošklivé přirovnání na moji adresu, ale je mi to jedno. Jen píšu, co si myslím.

Na závěr chci poděkovat lidem, kteří se mě zastali na turnaji, především těm, u kterých jsem to nečekal.

Díky Jakub


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 říj 2011 22:58

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

To nebylo dopředu dané, že se tak bude hrát?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 říj 2011 23:22

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Těžko mohu soudit, protože jsem na turnaji nebyl. V propozicích stálo, že o herním systému se rozhodne na místě podle hlasování hráčů. Předpokládám tedy, že tento systém byl schválen většinou. Jestli se o následných hrách první čtveřice rozhodovalo až v průběhu turnaje, je to podle mne špatně. Jestli před jeho zahájením, pak bylo asi vše v pořádku, třebaže i mne se zdá nesmyslné, proč při systému "každý s každým", který je nejspravedlivější, ještě pak hrát nějaké dodatkové hry. Škoda, že vrchol a závěr sezóny je poznamenán něčím negativním, což se ostatně letos nestalo poprvé. Přes zimu je to určité námět k zamyšlení. Jinak pro příště by asi bylo lepší, aby pořadetel turnaje mistrů herní systém dopředu pevně určil (osobně bych se přikláněl k zavedenému "každý s každým"), aby s tím každý již byl předem srozuměn a zabránilo se zbytečným dohadům, nervozitě i taktizování na místě samém.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 00:54

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Dle toho co jsem si zjistilk, tak hrací systém byl znám dopředu a byl dodržen, takže není co řešit. Naprosto stejným herním systémem bylo například v roce 2008 řešeno MR žen, hrají se tak i hokejové či jiné nejvyšší soutěže. Většinou až v tom play-off se ukáže, zda na to ten člověk (tým) má či nikoliv. Je to kolikrát o štěstí, ale je i o tom, zkoncentrovat se na nejdůležitější zápasy. A navíc má pak soutěž pořádné vyvrcholení a o titulu rozhoduje opravdu až poslední zápas.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 10:45

Offline
Registrován: 26 říj 2011 09:36
Příspěvky: 4

Ahoj Kubo,

to že mě nemáš rád víme oba. Nevím kdy přesně to začalo, ale beru tak jak to je. Já s Tebou problém nemám a i přesto že nejsi člověk kterého bych chtěl mít za kamaráda, tak Tě respektuju jako soupeře a člověka, který má rád kuličky a snaží se pro ně i něco dělat.
Nemám problém podat Ti po dohrané hře ruku a vyloudit úsměv.

Ale zpět k TM 2011
chtěl bych jen informovat hráče, kteří nebyli přítomni, jaký byl systém.
Bylo na výběr ze 2 variant.

A- každy s každým a 4 nejlepší pla-off systém 1-4 a 2-3
1 a 2 hráč měl náskok 1:0 a hrálo se na 4 vítězné.... finále pak bylo bez náskoku.

B-každý s každým a 8 nejlepších bude hrát play-off

PŘED TURNAJEM JSEM ŘEKL OBĚ VARIANTY A HRÁČI SOUHLASILI S PRVNÍ VARIANTOU.

Vím žetřeba pro Martu V. byly obě varianty nevyhovující.... chápal jsem ji.....

Když jsem přijel na turnaj dvojic do Plzně a byl tam jiný systém než jsem čekal (nebyl předem napsán na netu, stejně jako propozice na TM2011), tak jsem protestoval a prudil Karla Tesaře, ale on a i jiní hráči mi argumentovali tím, že je to v pořádku, protože pořadatel na to má právo. Bylo to tak!!!
Karel si zasloužil omluvu za to, že tam prskám... místo toho jsem hrál turnaj naštvanej s pocitem křivdy a omluvy se nedočkal.

Snad jsem na sobě po této stránce zapracoval....

Příklad Plzně uvádím z toho důvodu, protože jsem si stěžoval před začátkem turnaje což považuju za lepší variantu než po turnaji!!

Proto musím napsat následující:

Kubo máš zapotřebí stěžovat si na foru jako malej kluk, že Ti bylo ublíženo?
Kdybych věděl že na turnaji jde o tolik dal bych pohár i za vítěze skupiny...
Proč jsi nevznášel námitky před turnajem? proč ne v průběhu turnaje? Proč ne před play-off?

Jak už psal Ondra Lebowski. Je to tak i v jiných sportech.... co má říkat hokejista, který vyhraje po 50 zápasech základní část a jde do play-off bojovat od nuly??
Mimochodem vedl jsi 1:0.....

Je pravda, že jsem se z turnaje vytratil, ještě než se dohrála tabulka, ale měl jsem své důvody...
I tak bylo dost času na to, abych vyslech tvé argumenty.... místo toho musela Lenka poslouchat nejen Tvé stížnosti....

Chápu i další hráče, že se jim to nezamlouvalo, ale vše proběhlo podle platných pravidel!!!

Omluva patří Lence. Pořádal jsem to já, ale nejvíc práce měla ona společně s týmovou kuchařkou Martou.

Je mi líto, že tenhle vzkaz musím dneska psát.... věděl jsem už po turnaji jak se to řešilo, ale říkal jsem si, že hráči vychladnou a uznají že pravidla jsem neporušil....

Tvé reakce je mi Kubo líto, protože kuličkáři a nejen kuličkáři by se měli respektovat. To co jsi napsal mě nakrklo....

Jinak doufám, že v nové sezoně nebudeš mít problém podat si semnou ruku a případné problémy řešit osobně, ale doufám že nebudou.

A závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat Lence a Martě za pomoc. Mezi náma na přípravu turnaje jsem se vybodl, ale v tom je síla Rohožek.... :-)
No a samozřejmě chci poděkovat Kladenákům za dobrou náladu na turnaji (já ji neměl, což mi Růženka vyčetla) a přinešené dobroty.

PS. promiň Bene, že jsem na tebe promluvil zrovna když si hrál rozhodující kuličku.

Jirka Pavlů


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 10:53

Offline
Registrován: 26 říj 2011 09:36
Příspěvky: 4

Promiňte... ještě musím poděkovat Pavle Kvasničkové....
Pájo děkuju za donešené koblihy:-) pár jsem jich snědl... a pak ještě a pochvilce ještě pár....
Jirka P.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 11:54

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Už jen obecně ke zvolenému systému, neboť dle výše uvedeného Jirkova vysvětlení proběhlo na turnaji mistrů vše v souladu s pravidly. Jak píše Ondra výše, systém play-off je samozřejmě možné použít a jistě má své kouzlo. Ovšem stejně tak je možné použít systém "každý s každým" (jestliže Ondra uvádí příklad hokejové ligy, pak já zas mohu sáhnout pro příklad k fotbalové lize), záleží na roozhodnutí kompetentního orgánu či osoby. V tomoto případě to byl pořadatel, který pouhý systém "každý s každým" předem vyloučil a nechal hlasovat pouze o dvou variantách s další "nádstavbou". Znovu zopakuji, že pro příště by asi měl pořadatel určit předem pevně daný systém, jelikož, jak vidno, v tomto ohledu se přílišná demokracie moc nevyplatila. A nemohu se ubránit pocitu, že ač byl systém s dalším pokračováním po odehrání skupiny schválen většinou, vyvolal docela kontroverzní reakce a to nejen u Kuby. Loňského roku při odehrání turnaje mistrů systém "každý s každým" si nic takového (pokud mne pamět neklame) nepřihodilo...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 12:21

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Mé doporučení pro všechny pořadatele - Doma si v klidu sedněte a vymyslete hrací systém, který považujete VY OSOBNĚ, za správný pro danou akci, uveřejněte ho dopředu a VŽDY SI ZA NÍ STŮJTE, i kdyby se líbil jen vám. Máte na to plné pořadatelské právo a i když se zavděčíte třeba jiným systémem většině, NIKDY SE NEZAVDĚČÍTE VŠEM. Pokud to budete mít dané dopředu a budete si za tím plně stát, každý bude dopředu vědět do čeho jde a je jen na něm, zda se zůčastní či ne, pokud ano, tak stvrzuje, že souhlasí. Stává se to bohužel na turnajích běžně (to, že pořadatel dává na hráče ať rozhodnou), nejen na tomto Turnaji mistrů. A pak jsou zbytečné dohady. Mějte se a užívejte života v radosti a berte ho takový jaký je bez hádek a napadání.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 12:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Jsem realistka,myslela jsem,že nebudu na toto téma reagovat,ale když už ses Jirko opřel o mé jméno,tak musím.
Nikdy jsem neměla nic proti pořadatelům.Ba naopak,vím,co to obnáší,i když ty osobně,ses moc v den Turnaje mistrů nenadřel.
Jestli sis všiml,tak zvolené systémy byly vlastně identické a osobně si myslím,že i kdybychom navrhli "každý s každým",tak by si nám tuhle šanci hrát ani nedal. A nepiš,že ju.Byli jste tak skálopevně rozhodnuti s tím na 4 lidi do semi,že jste se báli nesouhlasu a proto jste zvolili další nevhodný systém pro tento turnaj na 8lidí.Byli jste si jisti,že ten volit už vůbec nebudeme.Další volba nebyla a to jsem si myslela,že zazní.Nezazněla.Při hlasování jsem se dívala okolo sebe,zvedlo se asi jen asi 7 rukou,co souhlasilo.To Ti stačilo na zběsilé odstartovaní ,ani jsme se nestačili nadechnout.A protestovat už vůbec ne,kecat pořadatelům do systému se přece nesmí.To je citace,co jsem slyšela na mou osobu od M.D. Mějte se moc hezky a těšte se na další sezónu.Nastoupí "Glásféráci". Bude to klub vyrovnaných a hodných lidí.Vždy a všechno si nejdříve promyslíme,než by jsme dělali unáhlené závěry.Naslouchám hráčům,co si přejí a co se jím líbí.A proč jim nevyhovět?! A hlavně budeme hrát a to je naše priorita. :lol: :lol: :lol:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 říj 2011 13:39

Offline
Registrován: 26 říj 2011 09:36
Příspěvky: 4

Jestli sis všiml,tak zvolené systémy byly vlastně identické a osobně si myslím,že i kdybychom navrhli "každý s každým",tak by si nám tuhle šanci hrát ani nedal. A nepiš,že ju.Byli jste tak skálopevně rozhodnuti s tím na 4 lidi do semi,že jste se báli nesouhlasu a proto jste zvolili další nevhodný systém pro tento turnaj na 8lidí.Byli jste si jisti,že ten volit už vůbec nebudeme.Další volba nebyla a to jsem si myslela,že zazní.Nezazněla.Při hlasování jsem se dívala okolo sebe,zvedlo se asi jen asi 7 rukou,co souhlasilo.To Ti stačilo na zběsilé odstartovaní ,ani jsme se nestačili nadechnout.

Marto,
jak jsem už psal a říkal i přímo na turnaji oba systémy byly hodně podobné. Byl to i záměr.
Hrát každý s každým jsem Vám nenabízel zcela vědomě.

Jinak se omlouvám ,jestli sis vyložila co jsem psal jako že se o tebe otírám. Tak to vůbec nebylo napsáno a ani myšleno.
Naopak jsem rád, že jsi už předem říkala že se Ti to nelíbí. A kdyby jsi špatně nepochopila co jsem k tobě napsal, tak ani nereaguješ podrážděně.

Jak už jsem jednou psal. Bylo na výber ze dvou možností ( podobných ) a po té co jsem hráčům řekl obě varianty proběhlo hlasování. Pro variantu A byla většina tudíž se nemuselo hlasovat o druhé variantě.

Pro ty hráče kterým se to nezamlouvalo, bych dal radu ať se obrátí na VV. Ten rozhoduje o tom co pořadatel může a nemůže.

Marto ještě jednou promiň, jestli jsi pochopila moji větu nějak zaměřenou proti Tobě.

Jirka P.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 13:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Jirka P. píše:
Jestli sis všiml,tak zvolené systémy byly vlastně identické a osobně si myslím,že i kdybychom navrhli "každý s každým",tak by si nám tuhle šanci hrát ani nedal. A nepiš,že ju.Byli jste tak skálopevně rozhodnuti s tím na 4 lidi do semi,že jste se báli nesouhlasu a proto jste zvolili další nevhodný systém pro tento turnaj na 8lidí.Byli jste si jisti,že ten volit už vůbec nebudeme.Další volba nebyla a to jsem si myslela,že zazní.Nezazněla.Při hlasování jsem se dívala okolo sebe,zvedlo se asi jen asi 7 rukou,co souhlasilo.To Ti stačilo na zběsilé odstartovaní ,ani jsme se nestačili nadechnout.

Marto,
jak jsem už psal a říkal i přímo na turnaji oba systémy byly hodně podobné. Byl to i záměr.
Hrát každý s každým jsem Vám nenabízel zcela vědomě.

Jinak se omlouvám ,jestli sis vyložila co jsem psal jako že se o tebe otírám. Tak to vůbec nebylo napsáno a ani myšleno.
Naopak jsem rád, že jsi už předem říkala že se Ti to nelíbí. A kdyby jsi špatně nepochopila co jsem k tobě napsal, tak ani nereaguješ podrážděně.

Jak už jsem jednou psal. Bylo na výber ze dvou možností ( podobných ) a po té co jsem hráčům řekl obě varianty proběhlo hlasování. Pro variantu A byla většina tudíž se nemuselo hlasovat o druhé variantě.

Pro ty hráče kterým se to nezamlouvalo, bych dal radu ať se obrátí na VV. Ten rozhoduje o tom co pořadatel může a nemůže.

Marto ještě jednou promiň, jestli jsi pochopila moji větu nějak zaměřenou proti Tobě.

Jirka P.



Tak jsem měla vlastně ve všem pravdu :wink:
Jirko mír :D :D


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 říj 2011 14:06

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Martin Dostál píše:
na ty srač*y ohledně hodnejch a vyrovnanejch lidí a nového klubu jsem Vám založil nové vlákno viz viewtopic.php?f=2&t=437&start=0 a příspěvky tam přesunul.


Co se s tebou děje Martine,že musíš být až tolik vulgární? Vadí Ti slušní lidé?
Nové vlákno si založ ty,já ho nepotřebuji :!: :shock:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

26 říj 2011 14:35

Offline
Registrován: 01 zář 2009 13:10
Příspěvky: 51

martik píše:
Co se s tebou děje Martine,že musíš být až tolik vulgární? Vadí Ti slušní lidé?
Nové vlákno si založ ty,já ho nepotřebuji :!: :shock:


Marto, pokud jsi to nepochopila, tak se tu řeší Jakubovo rozhořčení a né tvůj klub ani slušní lidé v něm.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 17:01

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Ahoj všem,

Jirko, to že spolu nebudeme kamarádi, to máš asi pravdu. Taky mě moc nemusíš, víme to oba. Ale nemám s tebou problém bavit se, usmát se na tebe a podat ti ruku. S tím má problém někdo jiný a měl by se nad sebou zamyslet...

Možná si takhle stěžuji jako malé dítě, ale jak jsem říkal...narážky na mne mi jsou jedno. Ano, byl systém na začátku odsouhlasen, stěžuji si pozdě. Proto jsem taky psal, že si už nepomůžu. Jen jsen chtěl napsat svůj názor, že zvolený systém byl špatný. Tobě jsem to už nemohl říci, protože jsi se vytratil z turnaje, leč jsi byl pořadatel. Lenka se mi přišla omlouvat, ale té jsme řekl hned, že to není nic proti ní. Chtěl jsem jen tímto říci svůj názor a pocit. Ročilovalo se tam daleko více lidí. Pro mě tedy konec sezóny skončil negativně a uvidíme, co bude další rok.

Jinak ještě připomínka k Martinovi. Měl by jsi se trochu krotit se svými výrazy jako člen VV, bohatě stačí to co předvádíš na turnajích...

Jakub


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

26 říj 2011 17:54

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ahoj kuličkáři,
musím zde také zareagovat na výše uvedené téma. V propozicích TM sice bylo uvedeno, že hráči rozhodnou o systému, kterým se bude hrát, jaké však bylo moje překvapení, když mezi uvedenými systémy nebylo prosté "každý s každým" (k jehož použití se TM přímo nabízí), nýbrž dvě jeho "vylepšené" varianty. Nic jiného na výběr nebylo, tak jsem hlasoval pro menší zlo.
Při jakémkoliv jiném systému má play-off svoje opodstatnění, proč ho však hrát ještě poté, kdy se všichni utkali se všemi? Vždyť to je ten nejspravedlivější (a bohužel na jiných turnajích nepoužitelný) systém, ze kterého vyjde vítězně ten opravdu nejlepší.
Byl jsem fakt zklamán!
A teď ještě něco pro Martina D: Kdo ti dál právo takhle se vyjadřovat o příspěvcích, které do tohoto fóra píší ostatní hráči? Nemyslíš, že už to hodně přeháníš? Původní příspěvek Martičky byl také o tomto tématu a že si pak s Leošem začali povídat, tě snad nemusí rozzuřit k nepříčetnosti!
A také jsem od tebe už několikrát slyšel, že hráči "nemají co kecat" pořadatelům do turnaje. Já bych mohl na prstech (a možná bych je ani nepotřeboval) spočítat letošní turnaje, při nichž bys o něčem pořadatelům do toho nežvanil ty! Takže ty můžeš a ostatní ne? To mi přijde trochu divné. Tak si laskavě přestaň myslet, že jsi sežral Šalamounovo hovno, uklidni se, přestaň ostatní urážet a buď zase ten Martin, kterého jsme znávali cca před 2 lety!


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 28 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: