Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 28 ]  »

27 říj 2011 09:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Pavliku,budeš se divit,ale to,co si napsal,je ode mě bez komentáře.Proč?
Za 1.se minu nově založeného vlákna :D
Za 2. si tady vlastně vylíčil všechno.
Máme toho dost společného.Mooooc Ti děkuji. :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 říj 2011 10:11

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Je mi smutno z toho, v co se za poslední dobu změnily kuličky a debaty na i kolem nich. Není už to jen o kuličkách....bohužel. Uvědomujete si, jak tohle všechno působí třeba na nové hráče, na juniory, na lidi, kteří na tyto stránky zavítají poprvé? Přidali byste se ke svazu po přečtení tohoto fora????
Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

27 říj 2011 10:57

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

PetraKvas píše:
Je mi smutno z toho, v co se za poslední dobu změnily kuličky a debaty na i kolem nich. Není už to jen o kuličkách....bohužel. Uvědomujete si, jak tohle všechno působí třeba na nové hráče, na juniory, na lidi, kteří na tyto stránky zavítají poprvé? Přidali byste se ke svazu po přečtení tohoto fora????
Petra



Jooooo,holka,i takové věci se dějí.Také je mi smutno z lidí,co to zbytečně rozpoutávájí.Ale věř tomu,že jak se říká,po bouřce přijde klid,tak k tomu snad taky dojde.Vždyť jsme snad dobrá parta nadšenců dřepovat třeba půl dne a k tomu se ještě nasmát.Kde tací lidé ještě jsou? :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 říj 2011 11:28

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

PetraKvas píše:
Je mi smutno z toho, v co se za poslední dobu změnily kuličky a debaty na i kolem nich. Není už to jen o kuličkách....bohužel. Uvědomujete si, jak tohle všechno působí třeba na nové hráče, na juniory, na lidi, kteří na tyto stránky zavítají poprvé? Přidali byste se ke svazu po přečtení tohoto fora????
Petra


Prostě už asi definitivně padla iluze, že jsme něco jako Svědkové Jehovovi, kde se všichni navzájem nekonečně milují. Ono by to ani nebylo normální a zdravé. I tak by se ovšem měla dodržovat jistá pravidla slušnosti a kultivovanosti, což se bohužel neděje. Soutěže se staly příliš prestižními, pro radost ze hry samotné už cvrnká málokdo - jde hlavně o poháry, o body, o postavení v žebříčku. Z toho (ale možná nejen z toho) pak plyne nervozita, podrážděnost, osobní averze a výpady. Tady bych asi měl znovu připomenout naprosto výstižné motto, které ke svým příspěvkům dává Martin Adamec. Nějak na něj všichni zapomínáme. Kuličky se za posledení roky posunuly výš, chodí víc lidí, ceny jsou hodnotnější (pryč je doba, kdy se za Open turnaje udělovaly jen madaile či dokonce pouze diplomy), což je všechno samozřejmě fajn, ale zas to přináší tuhle daň. Já kuličky, přestože jsem ochoten pro ně i něco udělat, stále chci brát hlavně jako zábavu a setkání s příjemnými lidmi. A s těmi, co mě třeba moc nemusí, tak chci udržovat alespoň korektní vztah, aby na turnajích i zde v diskuzích zbytečně nehoustla atmosféra a neotravovala náladu všem ostatním.


Naposledy upravil leos.kofron dne 28 říj 2011 08:28, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

27 říj 2011 19:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Tak jsem to vše přelouskal a rád bych reagoval na vaše rozhořčení a názory.

1. Kubo, to že nejsi z turnaje mistrů šťastnej je jasné. Při "normálním" hraní jen na každý s každým jsi byl vítěz. Tudíž by Ti to minulou sezónu stačilo na prvenství v turnaji. Letos se systém změnil, ale zase díky tomu, to pomohlo někomu jinému. Takže někdo bude vzpomínat rád a jiný nerad. Bohužel tak to je.
To co se odehrává mezi Tebou a Martinem je jen vaše věc a myslím, že tedy neni důvod to tu vícero probírat. Připomínat, že je Martin D. členem VV a že by se měl podle toho chovat je opravdu trochu out. V každém někdy bouchnou saze.

2. Martine D. Vím, že jsi z kuliček dost unavený a otrávený. Již před rokem to bylo dobře vidět. Je toho moc k řešení a nervozita tím pádem stoupá, ale zase na druhou stranu by jsme se měli chovat mírněji. Každý má právo ( nárok ) na svůj názor a když se někdo trochu více rozpovídá ( rozepíše ), tak to není zas tak zlé. Martička má radost z nového klubu a chce se trochu pochlubit. O tom tyhle drbárny jsou. Říct co máme na srdci a popř. se pochlubit úspěchem. Vím, že máš rád pořádek ve fóru, aby to bylo přehledné a nemuselo se "pro někoho zbytečně" číst desatero příspěvků, ale to neznamená, že budu někomu tu radost byť nechtěně kazit. V životě má člověk málo radosti a proto by jsme si ji měli dost cenit a držet. Velice si Tě vážím a považuji Tě za nejlepšího kuličkáře. Jednak jsi super hráč, ale hlavně se v kuličkách a herních systémech dobře vyznáš. Neni snad druhého hráče, který by počítal na turnaji z hlavy, kolik bude za turnaj bodů. Z toho jsem vždy paf. :D

Chtěl jsem toho napsat více, ale nějak jsem pozapomněl co jsem vlastně chtěl. To máte určo velkou radost, protože toho aspoň nebudete muset tolik louskat :wink: .
Jedno všeobecné ponaučení. Každý chybujeme. Ty chyby nás mají nasměrovat správným směrem a máme si z nich vzít ponaučení, tak se hned nezlobte, když neni něco podle vašeho gusta.
Ahóóój

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 lis 2011 17:05

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Martine Dostále

Pro Martu a Pavla co se týče reakce na Martu ohledně „kecání“ pořadatelům do výběru systému:
Bylo to o tom, že Marta tvrdila, že se bude hrát systémem každý s každým a byla o tom 100% přesvědčená, jako kdyby ten turnaj pořádala ona a pořadatel si nemohl vybrat systém podle sebe, proto ta moje reakce. Pak o to více jsem chápal její rozladění


Závidím Ti,že máš čas na sesmolení takového článku stylem,aby si byl ze všeho z obliga,ale to si nemusel.Jirka jako pořadatel "Turnaje mistrů" nám vše vysvětlil a byl už klid.
Na 100% jsem nic o systému netvrdila,co to píšeš?Jen jsem měla 1 názor a doufala v to,že to tak snad bude.A když jsem viděla,že není volba,tak jsem hlasovala pro ten jednodušší,nic víc.
(Měla jsem tu smůlu,že jsem měla názor před tebou,příště si dám pozor na pusu).Čau :D :D :D


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 lis 2011 20:04

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Já si tedy také zareaguji i když se mi nezdá vhodné řešit tyto věci tady ve fóru.
Martin zde uvedl několik příkladů, které se hráčům nemusí vždy líbit a ptal se, jestli je to spravedlive. A já odpovídám: ano, je to spravedlivé z hlediska zvoleného systému. Teď se budu zase opakovat - žádný herní systém není a ani nemůže být úplně spravedlivý až na jedinou výjimku a tou je systém každý s každým. Na TM se však podařilo jeho kombinací s jiným systémem z něho udělat také systém nespravedlivý. Herní systémy se samozřejmě mohou libovolně kombinovat, je to žádoucí a účelné, když se zvolí systémy vhodně a po zralém uvážení. Tato kombinace však byla naprosto nesmyslná. Co se týče divácké podpory při finálovém zápase, tak ta opravdu nebyla nic moc, protože hodně hráčů odešlo právě z důvodu, že se nedostali do závěrečných (zbytečných) duelů. To samé platí i pro vyhlašování vítězů. Kdyby nebylo doplňků, tak by se ho zúčastnili všichni!
Že se do poslední chvíle neví kdo vyhraje, má pro mne určité kouzlo. Hráči jsou právě do poslední chvíle napjatí jak dopadnou. A pro hráče, kterým se toto nelíbí jsou ve švýcarském systému vždy k dispozici průběžné výsledky a u systému každý s každým to lze spočítat. To jsem však nedělal, jak už jsem uvedl, prvek překvapení má pro mne určité kouzlo.
A teď pro Martina D: Martine, já rozhodně nechci snižovat tvoji práci. Děláš toho opravdu hodně a i díky tobě se kuličkový sport posunul kvalitativně kupředu. Výše jsi uvedl několik příkladů, které mám "vynechat" a kterými se vlastně holedbáš i když v některých si naprosto protiřečíš. Finále v Srbech jsi prohrál kvůli tomu, že byla tma a ze stejného důvodu jsi finále v Prčicích vyhrál??? Rozlišuješ více druhů tmy?
Ale o to tady naprosto nejde. Jde o to, že pořadatelům radíš a doporučuješ (já neříkám, že špatně), ale nesouhlasíš s tím, aby to dělal také kdokoliv jiný. Podle mne každý může poradit, případně i vyslovit nesouhlas, když se mu něco nelíbí, ale od tebe jsem už několikrát slyšel (a teď se budu zase opakovat), že do toho "nemáme co kecat".
Ta věta o tom Prorokově exkrementu nebyla myšlena jako urážka, nýbrž jako ustálené rčení pro člověka, který se chová povýšeně, myslí si, že je chytřejší než ostatní a podle toho také jedná. A ty se takto, bohužel, chováš stále častěji. Už jenom věta v tvém příspěvku "samozřejmě jsem měl zase pravdu" svědčí o tvém nezdravě přebujelém sebevědomí. Nikdo není dokonalý, tebe nevyjímaje. Je načase, aby sis to uvědomil!
A opravdu doufám, že v tomto fóru nebudeme nadále takovéto věci řešit. K tomu určeno není, od toho jsou emajly. Souhlasím s Petrou, že případné návštěvníky to může spíše odradit. A to přece nikdo z nás nechce.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 11:37

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Vyjádřím se stručně jen k otázce herního systému turnaje mistrů. Myslím, že tu nikdo nezpochybňoval regulérnost toho letošního, nežádal anulování apod. Jen tu zaznělo rozčarování nad tím, jaký byl vybrán. Všechny příklady, které Martin obšírně uvedl na podporu relativizace "spravedlnosti" toho kterého systému, poněkud pokulhávají z jediného důvodu. Vždy se totiž při nich hráč utká jen se určitým menším procentem soupeřů, kdežto TM jako jediný turnaj dává možnost rozdat si to se všemi. Navíc, TM je specifický turnaj na úplný závěr a vrchol sezóny, kde se střetává tucet nejlepších hráčů, proto stojí za úvahu, zda na něj přece jen nevztáhnout trochu jiná kritéria, než třeba na běžné Openy. Každý pořadatel má během sezóny dost možností vyzkoušet si v rámci daných možnosti různé variace a kombinace herních systému a je opravdu otázkou, zda je správné, prosadit si něco proti vůli většiny účastníků TM, kvůli nimž se snad tento turnaj pořádá. Pominu, že o tom letos zřejmě ani dopředu nevěděli, to je další věc. Mne jde spíš o budoucnost. Je dost prostoru a času na to, tuhle věc prodiskutovat a přijmout nějaké jasně formulované řešení (nechat to v současné podobě, stanovit závazný herní systém pro TM apod.), aby závěr sezóny neprovázely takové rozpaky a rozčarování jako letos.
Ke všemu ostatnímu, co Martin zmiňuje, časem se vyjádřím, ale jen jemu na mail. Myslím, že zde ve fóru už by bylo zcela kontraproduktivní se k tomu vracet.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 14:18

Offline
Registrován: 11 črc 2011 00:41
Příspěvky: 13

Pavel Zoufalý píše:
Co se týče divácké podpory při finálovém zápase, tak ta opravdu nebyla nic moc, protože hodně hráčů odešlo právě z důvodu, že se nedostali do závěrečných (zbytečných) duelů. To samé platí i pro vyhlašování vítězů. Kdyby nebylo doplňků, tak by se ho zúčastnili všichni!

Pavle,
my Růženky, Jirka Spurný, Pavla Kvasničková, Marta Nedvědová, Veronika Šťastná, všichni jsme Vám hráčům dělali diváckou kulisu a pokud vím, vydrželi jsme až do konce. A pokud správně počítám, z konečné fotografie, kde jste mi pózovali, pak jediný hráč co opustil turnaj byl Jirka Pavlů, který to dopředu avizoval a i se omluvil.
Mám tedy za to, že finále i vyhlašování vítězů se zúčastnili všichni.
Posílám odkaz na foto.
http://kskulicky.rajce.idnes.cz/Turnaj_ ... _240-1.jpg
R.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 15:09

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Martin Dostál píše:
Fakta k nedělnímu turnaji:

Jakube já myslim, že se tady do mě nemusíš pouštět kvůli tomu, že ti nechci podávat v našich zápasech ruku s tim, že se mám nad sebou zamyslet, nemusíme tady ventilovat naše osobní rozepře a problémy, nikoho to nezajímá a je to naše věc, Martin to napsal výstižně.
Myslím, že jsem udělal vůči tobě vstřícné gesto jako pořadatel, kdy jsem ti podal ruku a pogratuloval ti při předávání diplomu na turnaji v Libčicích.
Myslím, že jsem udělal vůči tobě hodně velké vstřícné gesto, když jsem ti dal pár podle mě dobrejch tipů na tvůj turnaj masters + jsem ti šel v sobotu pomáhat s důlkama a úpravou hřiště.



Musím taky reagovat minimálně na tohle. My máme nějaké rozepře? Já o tom nevím. Ty jsi začal mít nějaký problém se mnou od té doby, co jse se mnou rozešla Petra, já s tebou problém nemám. Pak tady napíšeš, že vlastně mám být rád, že jsi mi podal ruku na turnaji v Libčicích. Nepřijde ti to směšné? :-D

To, že jsi mi pomohl na turnaji, jsem absolutně nečekal, velice si toho vážím a poděkoval jsem za to. Sice až druhý den, což je špatně, ale přeci. Na druhou stranu mu nepřijde úplně vhod se tady povyšovat, že jsi mi pomohl a dal mi dobré tipy. Trochu moc sebevědomí...

A stále trvám na tom, aby jsi se nad sebou zamyslel. To, že mi nepodáš ruku mi přijde ubohé. Takhle za chvilku si tady polovina lidí nebude podávat ruce, to přeci nechceme. Myslíš si, že je pak příjemný, když za mnou chodí lidé a ptají se mne, proč mi nechceš podat ruku? A ještě před všemi mi řekneš "já ti ruku nepodám"? ...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 lis 2011 15:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Tak já myslim, že tohle by už vážně stačilo, může PROSÍM někdo z VV zamknout tohle vlákno???? Děkuji. Není třeba tu dále veřejně dělat ostudu sobě i ostatním a řešit to, co se dá vyřešit osobně nebo po telefonu. Je mi vážně hanba za všechny tady..... Zamkněte to, prosím, někdo, tohle už není o kuličkách, ale o hlouposti.
Děkuju. Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

09 lis 2011 22:08

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Pavel Zoufalý píše:
Pavle,
my Růženky, Jirka Spurný, Pavla Kvasničková, Marta Nedvědová, Veronika Šťastná, všichni jsme Vám hráčům dělali diváckou kulisu a pokud vím, vydrželi jsme až do konce. A pokud správně počítám, z konečné fotografie, kde jste mi pózovali, pak jediný hráč co opustil turnaj byl Jirka Pavlů, který to dopředu avizoval a i se omluvil.
R.

Ajo. Pěkný úlet. To, že nás bylo oproti ostatním turnajům málo mi evokovalo představu, že jsme přece nemohli být všichni. Velká omluva!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 lis 2011 09:04

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Děkuji za vaše příspěvky, myslím, že k tématu se všichni dostatečně vyjádřili. V komunikaci určené jen konkrétním jednotlivcům pokračujte prosím emailem.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 28 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron