Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 29 ]  »

20 zář 2011 16:04

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Ty tabulky jsou zajímavé, ale ukazují, že těžko můžeme dělat prostý průměr. Přijde-li za klub pouze jeden hráč a je to shodou okolností Mistr světa, pak mají ostatní kluby velmi těžkou práci :)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 16:36

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Já nic neprosazuju já jen ukazuju jaké vidím možnosti.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 zář 2011 17:30

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Davide, ty tabulky jsou super. Díky, že jsi si dal takovou práci.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 19:19

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 zář 2010 19:58
Příspěvky: 70
Věk: 62
Bydliště: Kladno

Že jsem sem vlez,jak někdo pořád do zábavy a radosti ze hry chce zatáhnout chladnou matematiku a průměrovat. No pokud někdo kuličky vidí takto,tak bude nejlepší ani nehrát a jen spekulovat a počítat.
Tak to já na příští Masters jedu a počítám,že nadšenců přijede 20,chladně kalkulujících po bodech taky dvacet, tak to máme v průměru pěkně zpackanej výlet za 550+startovné,to je v průměru 4 piva deně celej týden. Dobrej průměr Davide jedeš taky?.......pokus o žert. Ale když už diskutujete a chválíte je třeba trocha opozice.
Pokud se to někoho osobně dotklo,jsem rád a můžem mi to při cvrnkání pěkně vrátit.
čulis kutulis zábava na prvním místě


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 20:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 zář 2010 19:58
Příspěvky: 70
Věk: 62
Bydliště: Kladno

:shock: Davidovi se veřejně omlouvám :oops:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 20:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Omluva přijata. Vyřešeno soukromě. Pěknou noc.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 zář 2011 22:04

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Ahoj kuličkáři.

Je třeba, abych jako předseda v současnosti nejsilnějšího klubu, také něco řekl k této diskuzi. Předem chci říci, že když jsem začínal před třemi léty s kuličkami a hrál jsem za Rohožky, také jsem byl pro změnu systému. V té době byl nejsilnější klub Rohožky a nebyla šance jej porazit. Mnoho hráčů vůbec nesledovalo klubovou soutěž, protože to bylo jasný. Příchodem našeho klubu se pár věcí změnilo. Když jsme klub zakládali, netušili jsme, že následující sezónu vyhrajeme a porazíme Rohožky. Klubovou soutěž začalo sledovat více hráčů, vznikly další kluby a klubová soutěž se všeobecně zpestřila. Bohužel jsme se dostali na druhou stranu, jako před tím Rohožky, že všechno vyhráváme a je to od začátku roku "jasné" kdo vyhraje. Ale myslím si, že jsme ukázali, že lze i v tomto systému postavit takový tým, který klubovou soutěž vyhraje. Nechci se nijak vyvyšovat nad ostatními. Na druhou stranu rozhodně nejsme týmem, který se snaží mít co nejvíce lidí, aby soutěž vyhrál. Jsme také partou, kteří se vzájemně podporují a klubové záležitosti řešíme společně. O tom je týmová hra, není to jen o předsedovi klubu.

Já osobně nejsem proti změně systému, protože to klubovou soutěž posune jiným směrem a kluby budou více vyrovnané. Ale má to několik rizik, jako vše. Klub o třech lidech se nemůže rovnat s klubem, který má členů dvacet. Tím by se snaha získaní nových hráčů vytratila a to je škoda, protože kluby by se měli stále snažit nabírat nové lidi. Přesně nevím, jaký systém bude nejlepší. Snížením počtu započítávaných lidí by možná vedlo k vyrovnanějším výsledkům, protože jsou kluby, které nemají tolik hráčů. Zase budou mít nevýhody v tom, že když budou jen 4, tak ne na všech turnajích se sejdou všichni, jako oproti lidem z klubu, kde jich je 20. Průměrování nebo los není vhodnou volbou, protože se najdou lidi, kterým se systém rozhodně nebude líbit. To není o kvalitě klubu, ale trochu o náhodě.

Na závěr bych chtěl říci, že pokud chcete změnit klubovou soutěž, tak by se mělo vrátit udělování ceny pro nejlepší klub na jednotlivých turnajích. To je také motivací pro jednotlivé kluby. Letos to většina pořadatelů vůbec neudělovala.

Jakub


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 zář 2011 11:35

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Ahoj všem,
stručně se též vyjádřím - žádné výpočty či průměrování ode mne nečekejte, na to jsou tu jiní. Klubová soutěž je opravdu v ústraní, většinu hráčů nezajímá, protože se jich netýká (soupeří mezi sebou v podstatě jen dva kluby) a na turnajích není většinou nijak propagována ani zmíněna. Jak z toho? Myslím, že cestou určitě není výrazněji omezovat počet započítávaných hráčů z jednoho klubu. Podle mne musí tým tvořit minimálně čtyři hráči, pak už nemá smysl hovořit o klubové soutěži. Diskutuje se tu o náboru nových členů- to je určitě jedna z možností. Dále větší propagace během turnajů-třeba to alespoň některé dosud nezainteresované kuličkáře zaujme. Mohlo by se zvážit i něco jako oficiální přestupní termín-například v období po a před sezónou. Jistě, přejít do jiného klubu či z něj vystoupit se může i teď a kdykoli, ale tohle by mělo pevný termín, bylo víc na očích (mohlo by to probíhat třeba i zde na těchto stránkách) a vedoucí klubů by tak měli větší motivaci vyvinout aktivitu, jak vytipované hráče zlanařit na přestup či roční hostování. Ona občasná výměna dresů by mohla být docela oživením. Šlo by i zvážit, zda početněji zastoupené kluby by třeba nemohly sestavit a do soutěže přihlásit i svůj B a C tým. Nejradikálnějším řešením je pak zrušit klubovou soutěž v dosavadní podobě vůbec a uspořádat pouze jednorázové mistrovství ČR, jak se tu o tom diskutuje v jiném vláknu.
Leoš


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

21 zář 2011 22:08

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Martin Dostál píše:
Pro Petra - byl by v případě schválení jiného počtu velký problém pro tebe toto předělat? Nerozumím programování, představuju si to asi hodně zjednodušeně - předělat pár věcí z počtu 6 na jiný.


Současné scripty pro výpočet NŽ umožňují řadu nastavení (koeficienty soutěží, kategorie hráčů nebo třeba nové kategorie soutěží), nicméně vše týkající se klubové soutěže je "natvrdo" v jádru scriptu (to bych ho programoval ještě teď, kdyby měly být nastavitelné úplně všechny možné detaily).

Změna tedy znamená projít několik tisíc řádků zdrojového kódu, pochopit jejich logiku a implementovat případné změny tak, aby se tím nic nepokazilo. Poté musí nezbytně přijít testování, v našem konkrétním případě by to bylo na kalkulačku a každý turnaj přepočítávat ručně a ověřovat, že vše funguje, jak má. Jen pro ilustraci, když jsem testoval výpočet NŽ, na jednu drobnou chybku jsem přišel až po otestování na vzorku turnajů za 3 roky (to jen pro nadšence, kteří by se domnívali, že si spočtou 2 - 3 turnaje a když to vyjde, tak je vše připraveno k ostrému použití).

Pro netechniky stručně a jednoduše - případná změna bude někoho stát rozhodně více práce, než sehnat pár lidí do teamu, který má potenciál uspět v klubové soutěži.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 zář 2011 08:33

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

To Jakub : Nějak Jakube nechápu Tvoje myšlenkové pochody. Na jednu stranu říkáš, že když jsi byl v Rohožkách a ty byly suverénně nejlepším klubem ( všichni víme že to bylo hlavně počtem členů) byl jsi pro změnu systému. Teď když jsi v jiném klubu, který je dnes také suverénně nejlepším ( ovšem opět pouze počtem členů) tak už tolik pro změnu systému nejsi. A hlavně myslím, že by si nemusel mluvit o náboru nových členů, když celý Tvůj klub vznikl pouhým sjednocením již zavedených kuličkářů do Snaživců.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 zář 2011 11:21

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Michal Petr píše:
To Jakub : Nějak Jakube nechápu Tvoje myšlenkové pochody. Na jednu stranu říkáš, že když jsi byl v Rohožkách a ty byly suverénně nejlepším klubem ( všichni víme že to bylo hlavně počtem členů) byl jsi pro změnu systému. Teď když jsi v jiném klubu, který je dnes také suverénně nejlepším ( ovšem opět pouze počtem členů) tak už tolik pro změnu systému nejsi. A hlavně myslím, že by si nemusel mluvit o náboru nových členů, když celý Tvůj klub vznikl pouhým sjednocením již zavedených kuličkářů do Snaživců.


To po Tobě taky nidko nechce, aby jsi chápal moje myšlenkové pochody. Když jsem byl v Rohožkách, tak jsem z mnoha míst slyšel, že furt vyhrávají jen Rohožky. To bylo taky jedním z důvodů, proč jsem z Rohožek odešel a založil s dalšími lidmi jiný klub, abych je "oslabil". V té době jsem mluvil o změně systému, ale nic se nestalo. Proto jsme se snažili získat nové lidi do klubu, abychom dle současného systému byli nejsilnější. A povedlo se. Teď pro změnu slýchávám z mnoha míst, že furt vyhrávají Snaživci.

Náš klub nevznikl pouhým "sjednocením již zavedených kuličkářů." Zakládali jsme ho ve třech lidech a tak i začali hrát. Postupem času jsme nabírali nové členy, i úplné nováčky. Jinak nevím jak pro tebe, ale pro mě je každý člen, co vstoupí do klubu, novým členem. Každý z nás mohl takto klub založit a dnes vyhrávat turnaje. Lidi ale jen brblají...

Jinak já nejsem proti změně systému, ale jak ho chceš nastavit, aby klub o 3 lidech konkuroval klubům o 15 lidech? Vždy budou mít určitou výhodu.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 zář 2011 12:37

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jestli jsou pro Tebe např. Marta V., Bára H., Leoš K., Martin F. atd. novými členy, tak pak nemám co dodat.
Omlouvám se všem, jejichž jména jsem použil bez jejich vědomí :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 zář 2011 15:48

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Michal Petr píše:
Jestli jsou pro Tebe např. Marta V., Bára H., Leoš K., Martin F. atd. novými členy, tak pak nemám co dodat.
Omlouvám se všem, jejichž jména jsem použil bez jejich vědomí :wink:


Pokud nikdy nehráli za náš klub, tak jsou pro mě novými členy v klubu. To je snad srozumitelný.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 zář 2011 21:16

Offline
Registrován: 27 črc 2010 21:27
Příspěvky: 45
Bydliště: PRAHA - Modřany

Připojujeme se i my se svým postojem.Jak M.Adamec řekl tak klubová soutěž je pro nás bezpředmětná a už nás ani nezajímá.Chtěli jsme být dokonce originál a založit první rodinný klub/trio/ a dokázat v tom základním klubovém počtu oslnit,ale už jsme pochopili,že pravidla nás znevýhodňují a také jsme se o tom už v praxi přesvědčili.Nevím proč zrovna počet 6 a ne 3,když 3 jsou základním kamenem vzniku klubu.Navíc se tady z živé debaty dovídám,že dochází ne k získávání nových členů,ale jen přeskupování pod jiným názvem.Vždyť samotný fakt,že má určitý klub třeba 15 hrajících členů ho už zákonitě zvýhodňuje,neboť při různé absenci/práce,nemoc,atd./bude jeho účast vždy hojná na rozdíl od několikačlenného klubu,který by nezaplnil ani ta pouze 3 započítávaná místa a pozice by mohl dobít jen stálou účastí a bravurními výkony.Takových malých klubů může být třeba 20,soutěživost se zvýší a nemusí být klubovka jen samozřejmou záležitostí 2 klubů. B+M+K Mišovičovi


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 29 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: