Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 29 ]  »

18 zář 2011 19:48

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Ahoj.
Tohle, co se pokusím sepsat, mi v hlavě leží už delší dobu. V současné době, při daném způsobu počítání bodů pro hodnocení soutěže klubů, bývá (což vidíme všichni) velmi brzo rozhodnuto a celá soutěž se redukuje na dva kluby, jejichž náskok se stává prakticky nepřekonatelným. Má to dva důvody - prvním je hráčská kvalita a druhým to, že je pro ně snadnější obsadit turnaj dostatkem hráčů a tím získat maximum bodů do soutěže.
Tady jim, podle mého názoru, pomáhá systém hodnocení k tomu, aby jejich náskok rostl takto rychle. Navrhoval bych proto jiný způsob hodnocení - body do soutěže by se počítaly na základě umístění klubu v turnaji, ne prostou sumu bodů získaných v turnaji.

Co by to mělo přinést:
- v hodnocení by se zvýšila složka hráčské kvality klubu a zároveň by neztratil vliv na hodnocení ani počet hráčů v turnaji
- soutěž by se vyrovnala a vzrostla by konkurenceschopnost menších klubů
- soutěž by získala větší náboj

Co si o tom myslíte?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 zář 2011 23:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj.
Zrovna včera jsem nad tímto přemýšlel. Klubová soutěž má motivovat kluby k získávání nových hráčů. Pokud má klub např. jen 3 členy, tak je jasné, že v tuto chvíli nemá šanci vyhrát klubovku. Konkurence je velká. Získávání členů je jedno pro. Tak jsem také přemýšlel, jak upravit pravidlo počítání klubové soutěže. Jako první mne napadlo snížit počet započítávaných hráčů, ale zde by klesla ta motivace, aby si kluby hledali nové hráče. Tak mne napadl ještě jeden kompromis. Mohli by se počítat body např 4 nejlepším hráčům z daných klubů. 4 hráče může dosadit skoro každý klub. Ale jako motivační bonus bych dával ještě body za každého zúčastněného hráče. Zde bych asi doporučil nějaký limit ( na počet bonus hráčů ). Bonus body by museli být přizpůsobeny druhu turnaje. Na opnu "málo" a mastru x 3. Nemělo by to být kdo ví kolik, jen aby v tom bylo malé plus za větší účast, ale aby i malé týmy měli možnost vyhrát.
To jsem zase sesmolil ptákovinu. Doufám, že za to nebudu moc lynčován. :wink:

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 zář 2011 23:44

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

tady bych položil jednu otázku - co se myslí tím získáváním nových hráčů? Pokud jde o získávání hráčů ve smyslu náboru, v současnosti to nepovažuji za nutné. Pokud jde o to, aby klub měl co nejvíc členů, přijde mi to zvrhlé, protože v první stovce má klubovou příslušnost většina (bez klubu jsou opravdu vyjímky). Takže kluby si budou hráče přetahovat, kdo bude chtít vyhrát klubovku půjde ke Snaživým nebo Rohožkám, pak jsou patrioti (Kladno - Srby) a já jsem se rozhodoval mezi Snaživými a Zoufalými - zvolil jsem druhé, protože to není tak velký klub a v souvislosti s tím druhá věc - za současného stavu vždycky boduju i za tým. Takže - co se myslí získáváním nových hráčů?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 zář 2011 00:01

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Získáváním nových hráčů jsem myslel úplně nových hráčů. Rozhodně né přetahování z týmu do týmu. Když to vezmu z pohledu na náš klub Strangalia tým, tak nyní nemáme moc aktivních hráčů. Bohužel Karel Tesař s rodinou již na turnaje moc nechodí ( spíš vůbec ). Karel má moc práce a na kuličky které ho moc baví bohužel nemá čas. Takže na turnaje chodim já a Mišovičovi. A zde je právě ta otázka. Jaké máme šance vyhrát klubovku? To mi Ben vtlouká stále do hlavy. Proto bych měl být motivován a hledat nové potencionální talenty. Samozřejmě, že by Mišovičovi mohli jít i do jiného klubu a tam být na prvních místech v klubovce, ale to by již nebyla ta soutěživost a soutěž by úplně ztrácela smysl. Proto jsem i navrhoval počítat bonus body jen do několika hráčů, např 7. Proč některý kluby májí velkou členskou základnu. Protože pro to něco udělali a tak si za to taky něco zaslouží.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 zář 2011 09:32

Offline
Registrován: 01 zář 2009 13:10
Příspěvky: 51

Docela se mi líbí ten nápad, aby se započítávaly body jen 4 lidem, protože jediný tým, který je v současné době schopen na každý turnaj dosadit potřebný počet hráčů jsou snaživci. Od začátku co kuličky hraji vlastně vyhrává vždy ten klub, který má největší počet aktivně hrajících členů a klubová soutěž tím postrádá význam. S těmi body za zúčastněné hráče už tolik nesouhlasím. My jako klub se snažíme být spíš přáteli a nejde nám o to mít mezi sebou co nejvíc hráčů kvůli bodům. Na turnajích si chodíme vzájemně koukat na zápasy a fandit si a podporovat se a scházíme se i mimo kuličkové turnaje. Nevidím smysl v tom, zaplnit si klub dalšími dvaceti lidmi jenom kvůli bodům. (Pro všechny vztahovačné: nenarážím na nikoho konkrétně :D )


Naposledy upravil Pavla Kvasničková dne 19 zář 2011 11:25, celkově upraveno 1

Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 zář 2011 10:17

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Martine, podle toho, co píšeš, se ze soutěže klubů stává spíš soutěž v náboru a hráčská kvalita je až jako dodatečné kritérium. Máme stejný počet aktivních hráčů (já jsem Zofalej) a když se oba týmy sejdou, je kvalita na vaší straně. Jenže ta kvalita se dá poměřovat víceméně u týmů se stejným početním obsazením.
Tým se zúčastní turnaje 7 hráčů, kde boduje v 6 hráčích a dostane 100 bodů. Na silnějším turnaji se třemi týmy a 18 hráči bude poslední, ale zase dostane svých 100 bodů. To je to, co mi nesedí a působí to jako ne úplně fér. Tabulky můžou vypadat takto (pro hodnocení pořadí jsem zvolil přičítání bodu po jednom od posledního místa)

První turnaj: 1. A 100 b.
2. B 36 b. (hráč skončil na 3.místě)

Druhý turnaj: 1. B 144 b.
2. C 140 b.
3. A 100 b.

Tabulka podle současného počítání:

1. A 200 b.
2. B 180 b.
3. C 140 b.

Tabulka na základě navrhovaného principu:

1. B 4 b.
2: A 3 b.
3. C 2 b.

( a jak by to vypadalo, kdyby se počítalo podle používaného principu na základě procenta poražených soupeřů
1. B 68,
2. A 51
3. C 33 )


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 zář 2011 11:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

....a co kdyby se bodovali jen 4 nejhorší (neurážím,myslím to v dobrém slova smyslu) hráči z klubu? :D Pro ně by to byla motivace ke zlepšení a pro klub snaha se i "těchto" lidí víc všímat a povzbudit je..... :wink:

Hmmm,to asi neklapne... :|


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

19 zář 2011 11:35

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

To není úplně nezajímavý - když se boduje šest, je to o týmu - bodování čtyř už se blíží soutěži nikoliv týmů, ale redukuje se to na ty nejlepší v týmu (to jsem si dobře vybral, protože nikdy jsem v rámci týmu horší než čtvrtý nebyl :D ). Ale dva nejlepší a dva nejhorší je zajímavé ...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 zář 2011 12:26

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Konečně se zde rozpoutala diskuse o věci o které já mluvím již víc než rok. Za posledních několik let vyhrály soutěž klubů pouze dva a buďme upřímní, i když v nich jsou velmi dobří kuličkáři, tak vždy je to pouze o účasti. Již dlouho tvrdím, že započítávaný počet 6 je moc a argument, že mám schánět další kuličkáře mě opravdu nepřesvědčil. Pro ilustraci : obsadí-li tým A první čtyři místa a tým B páté až desáté, tak mě nikdo nepřesvědčí, že je lepší tým B. Jestli se někdy počítání klubové soutěže změní, bude jen dobře. Pokud ne nastává situace, kterou tu velmi výstižně popsala Pavla Kvasničková. Budeme chodit stejně jako teď pro radost a jestli vyhraje klubovou soutěž Franta nebo Pavel nám bude srdečně jedno.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 06:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 zář 2010 19:58
Příspěvky: 70
Věk: 62
Bydliště: Kladno

Dobré ráno kuličkový národe.
Tak ještě jedna myšlenka jak zpestřit soutěživost mezi kluby a přitom zapojit nejen nejlépe a nejhůře umístěného hráče na daném turnaji.Což takhle vylosovat tři hráče z každého týmu na konci turnaje a pak započítat jejich body.Po celou dobu turnaje se budou všichni snažit,protože nikdo vlasně nebude vědět jestli zrovna jeho umístění a body nebudou ty započítávané.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 08:54

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Jestli má být účelem klubové soutěže i získávání nových členů, tak započítávání některých nejhorších ( ať už výsledkem nebo losem) vlastně bude kluby tlačit do toho nové členy nepřijímat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 10:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Pořád jsem nevědel jak se do této debaty nám zapojit. Jak si já sám osobně přestavuji výpočet bodů do klubové soutěže.
Napadlo mě zprůměrovat všechny hráče klubu na turnaji.
Neříkám, že to je nejideálnější varianta, ale další z možných jak by se body daly počítat.
Hlavně výsledky na Masters ve Frýdku dopadly trošku jinak než oficiální.
Navíc tento výpočet jde asi taky proti novým členům.

Moje výpočty naleznete v příloze.

Čuste David Böhm


Přílohy:
kulicky.doc [126.5 KiB]
430 krát

_________________
www.ddmvratimov.cz
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 zář 2011 12:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Ahoj,
momentálně nejsem sice v žádném klubu, ale dovolím si též přispět svým názorem. Myslím, že by stačilo započítávat dva či tři nejlepší hráče, tím by se soutěž vyrovnala a měli by tak šanci i kluby s menším počtem aktivních hráčů.
Petra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

20 zář 2011 12:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Ahoj, mě napadl takovýto systém bodování:
1. podle 3 nejlepších hráčů klubu udělat pořadí, ve kterém kluby získají body podle pořadí 10-7-5-3-1-1-1.....1 (případně trochu jinak)
2. další bod za každého hráče klubu který se zúčastnil turnaje a zároveň byl na 3 turnajích za posledních 12 měsíců (když to vezmu do extrému tak bych nepovažoval za nového hráče pana učitele s 30 žáky kteří přišli na turnaj vyhrát klubovou soutěž a už je nikdo nikdy neuvidí)
3. po součtu prvních dvou bodů se stanoví konečné pořadí klubů, v případě rovnosti rozhoduje 1.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

20 zář 2011 14:12

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Tak jsem svou tabulku ještě rozšířil.
Najdete v ní výsledky 2 open turnajů z posledního týdne a Mastru z Frýdku.

Oficiální klubové výsledky (nejlepších 6 hráčů) jsem porovnal s:
1- zprůměrováním bodů všech hráčů klubu
2- nejlepší 2 hráči klubu
3- nejlepší 3 hráči klubu

Můžete si sami z přílohy udělat představu co to udělá s klubovými výsledky.

Čau


Přílohy:
kulicky II.verze.doc [134 KiB]
418 krát

_________________
www.ddmvratimov.cz
Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 2  [ Příspěvků: 29 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron