Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

18 zář 2011 19:46

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Zdravím všechny hráče.
Trápí mě otázka výsledků ve skupině a nasazování do pavouka. Mám výhradu proti vzájemnému duelu. Kam se vytratil obávaný pan Bucholz. Jde mi o tohle. Hráči se nasazují do skupin podle výsledků v žebříčku. První a poslední řekněme z osmi, získají stejný počet bodů, řekněme tři. To že ten první ve vzájemném duelu s posledním vyhraje, se více méně předpokládá. To že poslední získá tři body se nečekalo. To je důvod proč bych prosazoval raději Bucholze nad vzájemným duelem.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 zář 2011 19:56

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Marku, skupiny se hrají systémem každý s každým a Buchholz je v našem případě součet počtu vítězství všech soupeřů, se kterými daný soutěžící hrál. Pokud mají 2 stejný počet bodů a hráli se všemi ostatními soutěžícími ve skupině, bodou mít i Buchholze stejného. Z tohoto důvodu se ve skupinách neuplatní, zatímco ve Švýcarském systému, kde - zjednodušeně řečeno - se hraje jedna velká skupina, ve které se utkáš jen s vybranými hráči - má své opodstatnění.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

18 zář 2011 20:12

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Ahoj Petře!
Nevytrácí se důvod nasazování do skupin podle umístění v žebříčku. Nastupuji do základní skupiny jako předposlední s tím, že bych měl jeden bod uhrát. U prvního nasazeného z osmi je předpoklad nasbíraných sedm bodů. Nebo jsem pátým očekává se ode mě výsledek 3 body, u čtvrtého nasazeného zase čtyři. Já svůj předpoklad splním, ale ten čtvrtý ne. Porazil sice mě, ale také jen další dva hráče za mnou, což se očekávalo. Já získal svůj třetí bod z vítězství nad favoritem. Byl jsem po mnoha dlouhých měsících opět na jednom turnaji tak si ještě užívám. :P


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2011 20:24

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Nějak jsem nepobral všechny ty myšlenky, nicméně pokud máš na mysli to, že by při shodě bodů ve skupině mohl rozhodovat Buchholz, tak to není možné, protože hráči se stejným počtem bodů ho budou mít vždy stejného.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron