Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

11 led 2011 10:49

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Tak o posunu konce sezóny se jistě dá uvažovat, i když letos už jsou termíny schválené. Ale i tak nevím, zda protahovat sezónu až do listopadu je rozumné. Jednak se už dost brzy stmívá a počasí bývá též hodně nevlídné. Myslím, že loni to vyšlo tak tak. Navíc, třeba já osobně už toho mívám za ty předchozí měsíce docela dost a přestávku vítám. Je to ale věc názoru a jistě se na toto téma může diskutovat.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 led 2011 15:21

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Práve proto jsem to psal Martine.
Možná si dáme místní turnájek dřív ale jen rozehřívací a bez bodů.
Právě proto by mělo být nějaký startovací datum pro pořádání
bodovaného turnaje.
Teď mě něco napadlo: co tak celou sezónu startovat a končit změnou letní/zimní čas.

Což je myslím ke konci března a konci října.
Tím je i vyřešena doba stmívání, která se tím o hodinu posunuje.

Jo a k jinéhu tématu klidně přijeďte testovat k nám :D ,
hřiště je čisté, upravené bez sněhu, ale asi do něj nezašlápnem kuličku. :D :D
To je tak ze srandy. čuste

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

11 led 2011 15:58

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Míro, to, co píšeš, je samozřejmě rozumný požadavek. Jednak je mi jasné, že by pro některé jasně definovaný začátek sezóny jako např. 15. 3., zněl dobře, a hlavně by samozřejmě bylo fine, kdyby případné změny pravidel platily celou sezónu.

Zásadní otázkou ovšem je, jestli to něco vyřeší, krom toho, že budeme mít pěkné datum v termínovce. Co se týče konce, o tom jsme již psali více. Co se začátku týče (ten je 1. 1. a v praxi jde jen o to, kdo udělá první turnaj), tak nevím, proč by např. ve Vratimově nemohli mít Open, když k tomu mají podmínky. Již druhým rokem se mi občas ozývají 2 zájemci o pořádání, kteří mají možnost zastřešení a mohou pořádat v podstatě kdykoliv. V těchto konkrétních případech to nevypadá, že by to bylo z jejich strany dotaženo dokonce, ale pokud by někdo s tímto skutečně přišel, tak proč to omezovat. Obzvláště, když toto vlákno bylo založeno kvůli prodloužení sezóny.

Jediný možná rozumný důvod pro stanovení pevného začátku může být přesně to, co píšeš v souvislosti se schvalováním návrhů. V tomto Tě bohužel musím zklamat - za ta léta ve výkonném výboru mohu zodpovědně říci, že návrhy nepřichází vždy ve vhodnou dobu, aby bylo dostatek času na jejich zpracování. Ať stanovíš začátek sezóny na jakékoliv datum, s největší pravděpodobností přijde k řešení něco na poslední chvíli. Pokud by byl tak velký problém, že by se nějaké pravidlo změnilo v průběhu sezóny, nezbývá nic jiného, než veškerá nová pravidla schvalovat s platností od sezóny následující.

Je však fakt, že pravidla jsou za ta leta na takové úrovni, že snad nebude potřeba přílišných zásahů v dalších letech. Takže případné problémy se stihnutím schválení různých záležitostí do začátku sezóny by se snad měly týkat méně podstatných věcí.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 led 2011 12:36

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Petře prý s tebou byla vedena konzultace ohledně turnaje ve Vratimově.
Já jsem tady psal že plánujeme první turnaj ke konci března, aby už platili všechny pravidla.
Kromě mě, mohou turnaje hlásit ještě oba předsedové našich klubů.
Což se teď stalo.
Takže má předchozí diskuze je naprosto zbytečná.
Bohužel s tímto nemohu já nic dělat.

David

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 led 2011 13:08

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

Ano Martine chápeš správně.

Ve Vratimově jsem já, osoba,
která zatím pořádala všechny turnaje kromě 1.
A dále jsou tam 2 předsedové klubů, kteří si také mohou vypsat turnaj.
Tento turnaj prý byl konzultován s Petrem.
U nás se kulička nedá zašlápnout (na umělé trávě), ale další věci,
které se řeší jsou u nás možné. (zastavení kuličky apod).
Právě proto jsem psal, že plánujeme první turnaj ke konci března.

Já s tím nic nemůžu dělat.

PS: navíc ten den odjíždím na kurz, takže pro mě navíc nevýhodný termín.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 led 2011 13:52

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

No právě proto jsem psal výše že první turnaj uspořádáme ke konci března.
Ale vedoucí klubu od nás má asi jiný názor a nechce se mu čekat až se všechny pravidla utřepou
a zavedou.
Stejnak není kam spěchat. Počet turnajů, které se počítají do žebříčku je 12 nemýlím-li se. Takže tyto turnaje poté stejnak propadnou sítem. Určitě jich uspořádáme dost a s lepší účastí tz. s větší bodovou hodnotou.

PS: Martine kdy spíš????? Dneska v noci přispíváš do fóra, teď zase. :D :D :D

No nic přeju Vám ať se to konečně schválí a uvede v platnost.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 led 2011 14:05

Offline
Registrován: 14 led 2011 14:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Vratimov

Asi bych se k tomu mohl taky přidat, když je pořádám já ve spolupráci s DDM, vím že nyní řešíte mnoho věcí, ale jednoduše řečeno my chceme hrát :) a myslím, že tím, že neuškodí s těchto turnajů udělat oficiální :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 led 2011 14:53

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Přátelé kuličkového sportu. Můj názor je takový, že kuličkový turnaj by se mohl udělat klidně hned teď, ale nepočítal by se do národního žebříčku. Mohl by se tedy brát jako přípravný turnaj před začátkem kuličkové sezóny. Jestli bude jeden a nebo deset je úplně jedno. Jen by se nepočítaly.
Moravo na nic nečekej a trénuj. :-)

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 led 2011 22:07

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

S Davidem, pořadatelem turnaje ve Vratimově, jsem si na toto téma psal. Podle soutěžního řádu mohou v lednu již turnaje začít, takže nic jejich soutěži nebrání.

Mějme na paměti, že i když návrh týkající se zvedání kuliček nám dává hodně práce, jde pořád o maličkost, kvůli které by bylo škoda jakkoliv omezovat turnaje. Turnaj proběhne podle pravidel, která fungují už 11 let. Pouze se krátce po něm jedno pravidlo ještě o něco vylepší (doufejme).

Nejdůležitější je, abychom mohli hrát, kdo chceme - pravidla a podpora svazu tu jsou proto, aby hraní činili zajímavější a ne aby ho omezovali. Btw. zahlédl jsem na facebooku, že možná dorazí někdo "mimomoravský" - tak si to tam pořádně užijte a nezapomínejte na priority - pořádně si to užít - ostatní je vedlejší :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 led 2011 23:00

Offline
Registrován: 14 led 2011 14:01
Příspěvky: 4
Bydliště: Vratimov

Petře, děkuji za podporu, hřiště je připraveno a pokud by tedy přijel někdo z čech a čte si to zde,ať da jakkoli vědet ohledně přesneho dojezdu do cíle :) budu se na všechny těšit :)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 2 z 2  [ Příspěvků: 25 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron