Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 37 ]  »

09 bře 2022 18:48

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Hezký den všem kuličkářkám a kuličkářům.

S blížící se sezónou bychom rádi poprosili případné zájemce o pořádání turnajů Masters, aby nám dali vědět.

Předběžné termíny jsou následující:

14.5.2022
25.6.2022
23.7.2022
27.8.2022
10.9.2022
24.9.2022

Jde o termíny pro Masters dospělých včetně MČR jednotlivců a nejsou dogmatické.

Stejně tak poprosíme, zda je mezi námi nějaký pořadatel, který by se ujal republikovych turnajů - MČR juniorů, MČR jednotlivců, MČR klubů a MČR
dvojic. Termíny pro uvedené zatím nejsou ani předběžně stanoveny, s tím že bychom je stanovili tak, aby nedošlo ke zbytečnému časovému stresu.

Předpoklad je uspořádat 2 turnaje MČR v lokalitě Čechy a 2 v lokalitě Morava.
Pro Masters pak 3 turnaje v každé z uvedených lokalit.

Dále upozorňujeme, že je třeba do konce měsíce března 2022 zaplatit členské příspěvky ve stejné výši jako v minulém roce, tedy dospělý 100,- Kč. Junioři zůstávají od členských příspěvků osvobozeni.

Děkuji a jsem s pozdravem
H. Fait za VV ČKS z.s.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

11 bře 2022 09:41

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Na titulní straně u odkazu Memoriál Jana Štiky jsou další dva turnaje, které se nezobrazují v termínovce. marek.sinansky@seznam.cz


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

17 bře 2022 18:58

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ahoj všichni. Kontrolní komise probrala na podnět Dana Besedy předchozí příspěvek pana prezidenta Honzy Faita a dospěla k tomuto závěru:
Výši členských příspěvků může určit pouze VALNÁ HROMADA, nikoli Výkonný výbor.
Takže členské příspěvky do doby určení jejich výše Valnou hromadou zatím platit nemusíte, patrně se to do konce března nestihne.
Doufáme, že VV nás všechny bude včas informovat!

Dále kontrolní komise informuje o tom, že platným členem ČKS se hráč stává po zaplacení členských příspěvků a VYPLNĚNÍM PŘIHLÁŠKY DO ČKS!
Někteří hráči v minulosti hráli republikové turnaje, aniž by měli podanou přihlášku do ČKS. Od letošního roku to těmto hráčům již nebude umožněno. Musí buď vyplnit epřihlášku na našich stránkách, nebo papírovou přihlášku přímo na některém turnaji. To se týká i juniorů, za ty podávají přihlášky zákonní zástupci. V případě vyplnění papírových přihlášek i GDPR žádám o jejich zaslání neprodleně VV a mě (Pavlovi)

Tímto také žádáme pořadatele turnajů (hlavně Masters a republikových), aby měli pro hráče k dispozici papírové přihlášky a také formuláře GDPR, které též spousta hráčů nemá vyplněné (ty však nejsou podmínkou členství v ČKS).

V přílohách posílám seznam hráčů, kteří dosud nemají přihlášku a v minulosti již hráli turnaje Masters, nebo v minulosti zaplatili členské příspěvky, nebo u nichž je předpoklad, že budou hrát turnaje Masters, nebo republikové turnaje (mezi ně se počítá i MČR klubů).

Příloha:
Příloha:
Přihláška do ČKS.pdf [31 KiB]
191 krát
Příloha:
Hráči bez přihlášky.xls [31.5 KiB]
220 krát


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 bře 2022 09:20

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

V případě vyplnění papírových přihlášek i GDPR žádám o jejich zaslání neprodleně VV a mě (Pavlovi) .... vybor.cks@gmail.com kulickar@centrum.cz jen jsem doplnil adresy pro zaslání.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 bře 2022 15:39

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Hezký den přeji,
v příloze posílám pozvánku na VH CKS z.s. svolanou na 23.4.2022 v Zastávce.
S pozdravem JF


Přílohy:
2022-03-21_050852-2.jpg
2022-03-21_050852-2.jpg [ 297.98 KiB | Zobrazeno 3636 krát ]
2022-03-21_050852-1.jpg
2022-03-21_050852-1.jpg [ 477.98 KiB | Zobrazeno 3636 krát ]
Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 bře 2022 16:39

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj.
Tak mě napadá. Řádný člen je kdo? Hráč, který má zaplacený členský poplatek? Jelikož zatím nebyl na letošek ještě schválen, tak ani není zaplacen. Proto předpokládám, že se vlastně řádný člen ani nemůže najít. Pokud se pletu, tak se omlouvám, ale pokud ne, tak by to chtělo upravit.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 bře 2022 13:48

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Martin Adamec píše:
Ahoj.
Tak mě napadá. Řádný člen je kdo? Hráč, který má zaplacený členský poplatek? Jelikož zatím nebyl na letošek ještě schválen, tak ani není zaplacen. Proto předpokládám, že se vlastně řádný člen ani nemůže najít. Pokud se pletu, tak se omlouvám, ale pokud ne, tak by to chtělo upravit.

Ahoj Martine, ahoj všichni.
Jediným řešením do budoucna je přesunout termín Valné hromady někam na listopad. Národní žebříčky jsou již uzavřené, dá se tudíž vyhodnotit uplynulá sezóna a lze nastínit podobu sezóny následující. Včetně termínů republikových turnajů a Masters. Ale hlavně v tu chvíli není sporu o legálnosti hlasování v souvislosti s členstvím jednotlivých zástupců klubů... Snad do toho již nebude házet vidle Covid...

Mám na VV, potažmo prezidenta pár dotazů ohledně Valné hromady...
1. jak se bude hlasovat o výši členských příspěvků, když toto není v žádném bodu programu?
2. volba člena VV? Znamená to, že nejste kompletní? Nebylo by fér takovou informaci sdělit veřejnosti? Nebo kde je problém?
3. Soutěžní řád 2022. Dostanou nový návrh k prostudování alespoň předsedové klubů s dostatečnou časovou rezervou tak, aby si mohli změny prostudovat a probrat v klubech?
4. bylo by dobré zveřejnit seznam aktivních klubů, které mají právo hlasovat... Ono by asi nebylo od věci přidat k tabulce se seznamem řádných členů ČKS i seznam klubů, které jsou členy ČKS.

A teď pár obecných...
5. je konec března a opět není aktualizovaná Síň slávy...
6. žádám o odstranění mé fotky a ostatních údajů ze stránky "Vedení ČKS"... nebylo by od věci tuto stránku aktualizovat...
7. opětovně se ptám, proč annoncujeme firmu Ginzel na stránkách ČKS pod záložkou "Prodej kuliček"? Jde o formu obchodního vztahu? Potom bych poprosil o bližší info, díky.

Děkuju předem za odpovědi.
Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

31 bře 2022 17:56

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Ahoj,
přesunout VH na listopad není vhodné.
Podle mě by hlavním bodem programu mělo být rozhodnutí o výši členských příspěvků na letošní sezonu.
Na můj emailový dotaz VV dne 23.3. pod který bod programu toto rozhodnutí spadá, jsem bohužel dodnes nedostal odpověď.
Toto by měl být samostatný bod programu, proto by bylo vhodné ho do programu VH co nejdříve zařadit. Program VH totiž nelze měnit na místě, musí být dán předem. V případě neprojednání výše členských příspěvků nastanou našemu svazu dost velké problémy, bude potřeba změnit soutěžní řád a mnoho jiných věcí!
Jinak souhlasím s Jirkovým příspěvkem.
Ještě bych se chtěl takto veřejně zeptat VV, kdy hodlá vyřešit problém M. Tlustého s jeho doklady? Má také svoje účetnictví. které potřebuje uzavřít.
A opravdu nechápu, proč VV naprosto nekomunikuje s hráči!
Také bych rád předem poděkoval za odpovědi, budou-li jaké.
Jinak přeji všem hráčům úspěšnou a veselou sezonu 2022.
Pavel


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

31 bře 2022 18:23

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ahoj Pavle.
To jsme se nepochopili, nechci přesouvat tuto VH. Měl jsem na mysli Valné hromady v budoucnu...
Ano, výše členských příspěvků MUSÍ být bodem programu VH. Podle mne není šťastné řešení v tuto chvíli měnit již zveřejněný program. Čistší řešení je na začátku VH schválit přidání nového bodu programu... tedy dle mého názoru.
Mám ještě doplňující otázky na VV, potažmo prezidenta:
- doplnění člena VV: asi by bylo dobré seznámit veřejnost o jakou funkci se jedná (tajemník, člen) a umožnit posílání případných kandidatur. Informace, že Svaz hledá kandidáty mi tak nějak unikla...
- pokud se VV rozhodl schválit změnu Soutěžního řádu 2022 na VH, kdy dostanou předsedové klubů návrh změn k prostudování?

Také děkuji předem za odpovědi.
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

31 bře 2022 20:02

Offline
Registrován: 01 zář 2019 21:39
Příspěvky: 19

Ahoj,
přiložím pár rychlých odpovědí na výše uvedené otázky.
Termín vhodný pro konání VH se řeší stále dokola a k ideálnímu řešení jsme se nedostali.
Členské příspěvky se měly řešit v bodu programu rozpočet na rok 2022. Jako bod 4 je uvedeno schválení programu VH. V tomto bodě může dojít k vložení nového samostatného bodů.
Igor Čermák se rozhodl svoji funkci ve VV složit. Oznámil to mailem VV. Měl jsem za to, že to oznámil i široké kuličkářské veřejnosti. To se nestalo a z nás si toho nikdo bohužel nevšiml.
K té komunikaci bych chtěl jen podotknout, že komunikace musí být vzájemná. Od založení tohoto vlákna 9.3. se ozval jediný potenciální pořadatel republikového turnaje. To je také smutná záležitost.
Do soutěžního řadu bude upraven termín ukončení sezóny. Upravenou verzi obdrží předsedové klubů v příštím týdnu.
S pozdravem
Robert Kříž
za VV


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 dub 2022 09:14

Offline
Registrován: 02 dub 2022 08:53
Příspěvky: 7

K vyhlášeným rep.turnajů souhlasím s Robinem.Proč se většinou nahlásí týmy z Moravy? Já vím mluví se o tom stále dokola už pár let,ale za tu dobu by se mohly kluby z Čech nějak dohodnout.Ono by se pak mohlo stát že se vše bude odehrávat na Moravě a hráči ze zbytku republiky budou nadávat, že musí jezdit, že je to stojí peníze atd..... TAKŽE DEJTE HLAVY DOHROMADY A PROBERTE SE ZE ZIMNÍHO A KOVIDOVÉHO SPÁNKU.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 dub 2022 12:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Dle mého názoru, tak se kuličky z Čech vytrácí kvůli tomu, že se to začalo brát moc vážně. Chápu, že jsou různá nařízení která se musí dodržet a respektovat, ale kde je ta hra pro radost? Proč se muselo dojít až tak daleko, že se musela založit komise pro kontrolu "všeho". Né, že by dnes nebyla při turnajích sranda a nepanovala dobrá nálada, ale už to není co dřív. Rád bych si někdy popovídal (nejen) s předsedy klubů, proč již nepořádají a případně ani již nehrají turnaje. Asi je na čase udělat i pár kroků zpět a ne se hnát jen dopředu. Hold jedna strana se snaží jít kupředu a druhá ji nestačí.
A kdo si myslí, že VV si hraje na vlastním píšečku, tak věřte, že to není nic zábavného. Sám jsem byl ve VV několik let a za různého kolektivu. Za ten rok se sejde spousta věcí, které je nutné řešit a někdy jsou tyto záležitosti i nepříjemné. Bohužel nám již pár sezón pokazil i Covid, ale i tak se jede dál a nějak se to operativně dokázalo vyřešit. Bohužel nezájem ze strany hráčů a klubů je pro VV nemotivující. Buďme rádi, že tam vůbec někdo ještě je a snaží se náš Český kuličkový svaz ještě udržet v provozu a funkční.
Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli či podílí na chodu svazu. Celý kuličkový svaz je jako velký orloj a při ztrátě byť jednoho kolečka nebude správně fungovat. A i Staroměstský orloj byl v minulosti několikrát opravován a upravován. No už bylo dost filosofie.
Věřím, že i letos budou kuličky fungovat a že si užijete spoustu krásných turnajů a setkání. Přeji vám spoustu radosti a pohody v této neklidné době. Snad se dostanu na nějaký turnaj, abych vás i letos zase viděl.
Mějte se fajn
Martin

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 dub 2022 19:46

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahojte, uveřejňuji reakci na mail ohledně dokladu požadovaného Mirkem Tlustým, cituji:

"Ahojte,


po prvé ... Mira dostal potvrzení o zaplacení členských příspěvků - příjmový doklad ČKS z.s s uvedením že platba byla provedena převodem z účtu.

po druhé ... doklad byl řádně vyplněn, podepsán a orazítkován 

po třetí ... byly tak naplněny veškeré znaky účetního dokladu, potvrzujícího platbu příspěvků (poplatku) 

po čtvrté ... Mira si doklad vzal ... po jisté době přišel s tím, že tento doklad je pro něj špatný a že požaduje fakturu.

po páté ... snaha o vysvětlení, že faktura je dokladem účetním pro obchodní případy dodávek a služeb, nikoli potvrzením o zaplacení poplatku vyšel vniveč.

po šesté ... uvedené jsem prokonzultovat též s daňovým poradcem, který moje závěry potvrdil - faktura je daňovým dokladem pro obchodní případy, který je založen na objednávce k plnění nebo přímým odběrem zboží - tedy pro dodávky a služby.

po sedmé ... o fakturu nikdy nikdo VV kromě Miry nežádal, i přesto, že mezi námi jsou kluby které vedou podvojné účetnictví a i těmto klubům postačil vždy k provedení účetních uzávěrek pohyb na účtu s přesným popisem transakce. Tudíž kromě požadavku Miry jsem nikdy nezaznamenal požadavek na potvrzení platby stran ostatních klubů.

po osmé ... uvedenou záležitost jsem tedy následně neřešil, neb jsem ji považoval pro uzavření účetnictví daného klubu za dostatečnou, tedy postačuje uvedená platba poplatku - příspěvku účtem (mimochodem ani za poplatky na úřadech nedostanete fakturu, pouze stvrzenku a to jen v případě, že si o ni požádáte).

po deváté ... moje chyba, že jsem již danou věc dále nekomunikoval a nevysvětlil.

po desáté ... za tuto chybu tedy přijměte prosím omluvu.


dále


po jedenácté ... všímám si neustále kritiky na VV a mou hlavu ...  podotýkám, že kuličky jsou pro mne marginální životní záležitostí, ovšem, vždy se udělalo potřebné, někdy pravda až na samém časovém chvostu ... ale vždy se vše zvládlo. Snahou je vytvoření a udržení soutěží tak abychom se mohli scházet na turnajích a užít si kuličky ve srandě a zábavě. Tady se plně ztotožňuji s příspěvkem Martina Adamce v diskuzi. 


S pozdravem 

Honza Fait"

Dále ohledně příspěvků, má kontrolni komise pravdu, nijak jsem si nechtěl usurpovat právo takto rozhodnout a napsal jsem to nešťastně.. tudíž se omlouvám.

Problém, že není v rámci bodů VH hlasovani o příspěvcích- odpovídám je .. viz bod 7 (součástí rozpočtu jsou neodmyslitelně příspěvky členů ČKS), jak psal Robin, resp. pokud by měl být zařazen jako samostatný bod pak lze využít bodu 4. Což tu též zaznelo a tak tohle není ani problém a má své řešení, které nastínil Jiří. Připomínám že každou VH se hlasovalo o programu a dle potřeby byl upraven.

Ostatní body se pokusíme vyřešit ke spokojenosti tazatele.

S pozdravem JF


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 dub 2022 20:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Dejte mi hřiště, uspořádám libovolný turnaj))
Několikrát jsem oslovil starosty obcí v okolí a pokaždé jsem se setkal s leknutím, že jim budeme do "udržovaných" nohejbalových hřišť dělat důlky. Nevzpomínám si, kdy jsem viděl nějaký plakát na nohejbalový turnaj a jestli, tak v Postřižíně mají krásné, nové, univerzální hřiště s hospodou, kde se tyto turnaje konají.
Možná bychom měli začít tahat za delší konec provazu stížnostmi na Ministerstvu školství, že je naše občanské sdružení utlačované nepochopením a diskriminací. Není nám umožněno svobodně a kdekoliv provozovat náš sport a rekreaci.
Věřím, že je po celé ČR a v okolí Prahy spousta vhodných sportovišť (nejsou v majetku soukromníků), která by mohla být přidělena ČKS za symbolickou cenu, zadarmo, právě k tomuto druhu rekreace a sportovního vyžití pro téměř neomezenou škálu věkových kategorií.
Každý víkend od jara do podzimu se průměrně 30 lidí o víkendu ohýbá 300 krát nad důlkem, aby dosáhli svého uspokojení
Během sezony od dubna do října je to 7 měsíců, 28 týdnů, krát kuličkáři se rovná 840 lidí za rok.
(Během sezony 2021 turnaje Masters a Open se účastnilo 745 hráčů včetně juniorů) sezona od června.
Dalším bodem jednání nadcházející VH by mohl být dopis se žádostí o přidělení sportovišť ministerstvem školství speciálně k provozování kuliček s důlky a v druhé řadě i ostatní míčové hry.
Děkuji za pozornost Marek Šiňanský


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 dub 2022 17:10

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 20 říj 2008 20:11
Příspěvky: 33

Míra Tlustý mě požádal o to, abych tuto komunikaci viz email pro VV a předsedy klubů a viz níže vložil sem do fóra což tímto činím, jeho text, komenáře jsou zobrazeny touto barvou, cituji:

Ahoj všem,
Viz níže vložené barevně moje reakce na jednotlivé body:


Ahojte,

po prvé ... Mira dostal potvrzení o zaplacení členských příspěvků - příjmový doklad ČKS z.s s uvedením že platba byla provedena převodem z účtu. – příjmový pokladní doklad nejde použít při platbě převodem

po druhé ... doklad byl řádně vyplněn, podepsán a orazítkován – byl vytvořen špatný doklad

po třetí ... byly tak naplněny veškeré znaky účetního dokladu, potvrzujícího platbu příspěvků (poplatku) – možná pro hotovostní platbu, ale ne pro bezhotovostní platbu

po čtvrté ... Mira si doklad vzal ... po jisté době přišel s tím, že tento doklad je pro něj špatný a že požaduje fakturu. – toto je lež, doklad jsem si nevzal, ale doklad mi byl poslán po Martinovi Dostálovi

po páté ... snaha o vysvětlení, že faktura je dokladem účetním pro obchodní případy dodávek a služeb, nikoli potvrzením o zaplacení poplatku vyšel vniveč. – žádná snaha o vysvětlení mi není známa, špatné doklady jsem vrátil prezidentovi na MČR klubů v září, kde mi prezident řekl, že to dořešíme ( viz níže v tomto mailu je celá komunikace) Ani pomoc Lukášem Vlčkem nebyla nic platná a zase slib prezidenta, že se mi ozve. Neozval se a Lukáše to nakonec mrzelo.

po šesté ... uvedené jsem prokonzultovat též s daňovým poradcem, který moje závěry potvrdil - faktura je daňovým dokladem pro obchodní případy, který je založen na objednávce k plnění nebo přímým odběrem zboží - tedy pro dodávky a služby. – toto není pravda, a zajímá mě zda ten samý daňový poradce doporučil dát jako doklad pro platbu přes účet – pokladní doklad

po sedmé ... o fakturu nikdy nikdo VV kromě Miry nežádal, i přesto, že mezi námi jsou kluby které vedou podvojné účetnictví a i těmto klubům postačil vždy k provedení účetních uzávěrek pohyb na účtu s přesným popisem transakce. Tudíž kromě požadavku Miry jsem nikdy nezaznamenal požadavek na potvrzení platby stran ostatních klubů. – toto je problém každého klubu, jelikož náš spolek čerpá městské či jiné finanční granty, tak podvojné účetnictví je žádoucí a to samé platí pro správné doklady do účetnictví

po osmé ... uvedenou záležitost jsem tedy následně neřešil, neb jsem ji považoval pro uzavření účetnictví daného klubu za dostatečnou, tedy postačuje uvedená platba poplatku - příspěvku účtem (mimochodem ani za poplatky na úřadech nedostanete fakturu, pouze stvrzenku a to jen v případě, že si o ni požádáte). – toto je také lež, na úřadech nedostanete fakturu protože platíte hotově a úřad vám vystaví pokladní příjmový doklad nebo pokladní stvrzenku

po deváté ... moje chyba, že jsem již danou věc dále nekomunikoval a nevysvětlil.

po desáté ... za tuto chybu tedy přijměte prosím omluvu.

dále

po jedenácté ... všímám si neustále kritiky na VV a mou hlavu – já žádnou kritiku nedávám, já chci jen, aby prezident a VV správně fungoval ... podotýkám, že kuličky jsou pro mne marginální životní záležitostí, ovšem, vždy se udělalo potřebné, někdy pravda až na samém časovém chvostu ... ale vždy se vše zvládlo. Snahou je vytvoření a udržení soutěží tak abychom se mohli scházet na turnajích a užít si kuličky ve srandě a zábavě. Tady se plně ztotožňuji s příspěvkem Martina Adamce v diskuzi.

Když to shrnu, tak napsání mailu prezidentem muselo chvíli trvat a kdyby byl prezident správným funkcionářem, tak vypracoval správný doklad (fakturu) za přijatou bezhotovostní platbu a neplácal si tady játra.
Martina Dostála prosím, aby tuto komunikaci vložil na fórum. Nechci a nemám chuť si obnovovat heslo do fóra.

Děkuji všem za pozornost
Míra Tlustý


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 3  [ Příspěvků: 37 ]  »

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron