Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 11 ] 

03 zář 2021 18:21

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Vzhledem k tomu, že Turnaj Mistrů byl ustanoven jako nežebříčkový, tak nevidím důvod, proč ukončovat sezonu posledním Masterem. Klidně by mohla pokračovat dál a končit týden před termínem TM. Sezona končila posledním Masterem především proto, aby bylo jasné, kdo se kvalifikoval na TM a tam mohly být vyhlášeny výsledky celého ročníku. Toto píšu jen proto, že termín TM zatím není znám a tudíž by byla škoda ukončovat sezonu zbytečně brzo.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 zář 2021 19:35

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Soutěžní řád bod 5.4 praví, že sezóna končí posledním turnajem Masters (kategorie dospělí), nebo turnajem Open (kategorie junioři). Takže jak píše Martin je to dle regulí. Ano, je škoda že sezóna končí tak brzy, ale kdo mohl tušit, jak se budou vyvíjet covidová opatření. Takže užívejme si turnajů i když budou třeba nežebříčkové.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 zář 2021 11:25

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Soutěžní řád samozřejmě znám, jen jsem napsal svůj názor. Pravidla se měnila, mění a měnit budou, je to přirozené vzhledem k vývoji. Tak proč nezměnit i toto? VV by to mohl probrat. Samozřejmě, že letos to nepřipadá v úvahu, na to už je moc pozdě.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 zář 2021 17:57

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Vážené kuličkářky, vážení kuličkáři, přeji všem hezký den.

Výkonný výbor nespí a k dané problematice jednohlasně přijal stanovisko na zasedání výkonného výboru ČKS, které se dočtete na závěr tohoto prohlášení.

Dovolte mi tedy, abych za výkonný výbor zareagoval na příspěvky v tomto vlákně a pokusil se uvést věci na pravou míru, a to tak, jak tomu velí právní výklad našich pravidel dle lege artis.

Nejdříve bych se rád vyjádřil k příspěvku prvnímu, tedy od Martina Dostála.
Martine, víš, že jsme tuhle situaci spolu řešili osobně, a na základě toho, že jsi moje argumenty nepřijal, což plyne i z tvého příspěvku, nechal jsem si udělat rozbor od erudovaných právníků. Ten zde uvedu následně. Vím, že jsi člověk, který se velmi rigidně snaží držet pravidel, ovšem ne vždy dojde k tomu, že tvůj výklad je ten 100%. Proto bych Ti velmi rád připomněl pravidlo SŘ 8.4., cituji:
8.4 Výklad Pravidel, Soutěžního řádu jakožto ostatních předpisů ČKS provádí výkonný výbor.
Následně, myslím si, že jsem člověkem, který si na funkcích nijak nezakládá, přesto tento tvůj příspěvek mi přijde, jako by tvé výklady byly řekněme „legibus solutus“. Stejně tak mi přijde s podivem, aby ač řadový hráč velkých kvalit jako jsi ty, člověk velmi podnětný a musím uznat, že jsou situace, kdy ti dávám za pravdu, tímto způsobem směroval rozhodnutí výkonného výboru.

Vraťme se tedy k pravidlu SŘ 5.4, který cituji:
„5.4 Sezóna začíná 1. ledna daného roku a končí posledním turnajem Masters (kategorie dospělí), nebo posledním turnajem Open (kategorie junioři) v tomto roce.“
PRÁVNÍ VÝKLAD LEGE ARTIS: Vzhledem k tomu, že není v pravidle pro zahájení či ukončení sezóna kategorizována (viz. slovo první pravidla – pouze a jen „Sezóna“) a není tomu ani v další části uvedeného, jde o sezonu celkovou, tedy všech kategorií. Kategorizace uvedené v závorkách se vztahuje pouze a jen k označení turnaje. Z toho plyne, že sezona byla zahájena datem (1.ledna) a ukončena událostí taxativně vymezenou pravidlem (první událostí je turnaj Masters (kategorie dospělí), druhou událostí jest Open (kategorie Junioři)), a to právě tou, která nastane jako poslední.
V překladu: Sezona ukončí buď Masters (kategorie dospělí) nebo Open (kategorie juniorů), tedy ten turnaj, který nastane jako poslední z výše uvedených.

Dále bych uvedl něco k ohýbaní či neohýbaní pravidel a též k vysvětlení, proč sezona končící v roce 2020 nebyla ukončena tak, jak tomu bude letos.

Dozajista si všichni vybavíme situaci okolo Covid 19. Pro jistotu jen připomenu:
Sezona byla ukončena posledním Mastrem (kategorie dospěli) dne 26.9.2020, a to zejména z pohledu na situaci Covidovou byli všichni rádi že se sezona stihla dohrát. Pravdou zůstává, že v té době nikdo uvedené pravidlo neřešil, neboť v povědomí všech zůstávalo z dob ukončení sezon Turnajem mistrů, který byl počítán do kategorie Masters, že bývala sezona ukončena Masterem. Proto nikomu nepřišlo podivné, že sezona 2020 byla takto ukončena. Proč nebyl vyhlášen OPEN Juniorů, jednoduše proto, že jej nikdo nepořádal. Též s ohledem na situaci ohledně Covidu. Něco málo ze statistik dohledatelných na webu. Denní nárůst počtu nakažených osob větší než 3 000 byl zaznamenán poprvé 17. září 2020. Denní nárůst větší než 5 000 osob byl zaznamenán poprvé 7. října 2020 a více než 10 000 osob přibylo poprvé dne 16. října 2020 (celkem 11 105 osob). Dne 23. října byl denní nárůst poprvé nad počtem 15 000. Od 14. října 2020 došlo k uzavření všech škol s výjimkou mateřských, všech restaurací, zákazu pití alkoholu na veřejnosti či omezení shromáždění venku i uvnitř pro více než 6 osob. Tudíž opět byl dodržen SŘ pravidlo 5.4. – Sezona 2020 byla zahájena 1. ledna 2020 a ukončena Masters (kategorie dospělí).
Tedy naprosto v souladu s právním výkladem výše uvedeným.

Stejně tak letošní sezona bude ukončena v souladu s uvedeným pravidlem a s ohledem na situaci rozhodl výkonný výbor ČKS o využití možnosti ukončit Openem Juniorů s předpokládaným termínem 16.10.2021.
Rozhodnutí výkonného výboru ČKS též koresponduje s názorem širokého kuličkového fóra sezonu neukončovat tak brzy, tedy 11.9.2021.

V neposlední řadě si nedokáži přesně vysvětlit manipulativní závěrečnou větu Martina Dostála, ale dovoluji upozornit, že jde o rozhodnutí VV ČKS, stavěného na erudovaných závěrech právníků.

S přátelským pozdravem

Jménem VV ČKS
Honza Fait
prezident svazu ČKS


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 zář 2021 20:47

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

"Je dovoleno vše, co není zákázáno"
Dle bodu 1.2.1 cituji: "Turnaje Masters pořádá Český kuličkový svaz, popř. pořadatelé pověření výkonným výborem ČKS. Pořádají se celorepublikově v termínech uvedených v termínovém kalendáři schváleném výkonným výborem ČKS."
Když dnes zadám turnaj Masters s datem 2.10.2021, tento bod předpisu mi to nezakazuje. Splním podmínku bodu 1.2.2 když odešlu propozice do termínovky dnes (včas 21 dnů), tím se propozice objeví v termínovém kalendáři a bude čekat na schválení VV.
O argumentu, že jsem nebyl pověřený pořádat turnaje Masters v roce 2021 bych polemizoval, neboť toto právo jsem nabyl prvním turnajem Masters, který jsem pořádal v předchozích sezonách a nebylo mi odebráno. Cítím se pověřeným pořadatelem s právem vkládat turnaje Masters do termínovky. Seznam turnajů Masters stanovených před začátkem sezony je orintační a je vyslovením minimálního požadavku turnajů této kategorie. Nicméně počkám na reakci VV na mou připomínku, zda můj přidaný Masters v sezoně 2021 odsouhlasí.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

05 zář 2021 21:58

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Mary,
zajímavá připomínka, jen jsi malinko zapomněl na pravidlo SŘ 5.2. ... zde je stanoven celkový počet Masterů za sezónu. Pro sezónu 2021 je to 6 .. tudíž i přes tvůj pocit, nebude tvému požadavku vyhověno.. Nelze vytahovat pouze jedno pravidlo ze SŘ a navíc si jej vykládat po svém.

SŘ dozajista tak, jak Pavel Zoufalý psal, dozná změn.

Přesto děkuji za tvoji aktivitu.

S pozdravem
Honza Fait
prezident ČKS


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 zář 2021 10:42

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Zapomněl, nojono :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2021 23:22

Offline
Registrován: 05 kvě 2019 23:49
Příspěvky: 4

Ahoj Martine,
Odpovídám pouze za sebe, ne za VV.
Více řádků by podle mého názoru stejně nikdo nečetl, pokud by se nejednalo o bulvár.
Poslední platnou novelu soutěžního řádu, jsem na stránkách našel ze dne 28.02.2020.
5.4 Sezóna začíná 1. ledna daného roku a končí posledním turnajem Masters (kategorie dospělí), nebo posledním turnajem Open (kategorie junioři).
Viz. výše odstavcem použitého ze soutěžního řadu je pro mě řečeno, že sezóna bude ukončena posledním Openem juniorů v Zastávce (Chrobákův Dětský Open v Zastávceí) dne 16.10.2021. Pokud existuje jiná aktuální písemná novela SŘ, o které nevím, tak se hluboce omlouvám.

S přátelský pozdravem. Igor


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

20 zář 2021 23:40

Offline
Registrován: 05 kvě 2019 23:49
Příspěvky: 4

Igor Čermák píše:
Ahoj Martine,
Odpovídám pouze za sebe, ne za VV.
Tak stručně, více řádků by podle mého názoru stejně nikdo nečetl, pokud by se nejednalo o bulvár.
Poslední platnou novelu soutěžního řádu, jsem na stránkách našel ze dne 28.02.2020.
5.4 Sezóna začíná 1. ledna daného roku a končí posledním turnajem Masters (kategorie dospělí), nebo posledním turnajem Open (kategorie junioři).
Viz. výše odstavcem použitého ze soutěžního řadu je pro mě řečeno, že sezóna bude ukončena posledním Openem juniorů v Zastávce (Chrobákův Dětský Open v Zastávceí) dne 16.10.2021. Pokud existuje jiná aktuální písemná novela SŘ, o které nevím, tak se hluboce omlouvám.

S přátelský pozdravem. Igor


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2021 00:03

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Martine, ty chlape úžasný,
VV koukl na tvůj protest sepsáný,
nechal přezkoumat rozhodnutí komisí...
kontrolní,ať názory se nemísí...
VV sám zjistil, že rozhodnutí nezmění ani mik!
o konci sezóny není žádných polemik!!!!!
Kontrolni komise říká, protestu dávám vale!!
VV NEPOCHYBIL, právo zná a žádných ALE.
Ať se ti to líbí, nebo máš Vv za lháře,
ROZHODNUTÍ platí pro všechny kuličkáře ..

zítra pro kmen co to nepobral..


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

24 zář 2021 23:03

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Tady bych se chtěl přidat na stranu Martina v jeho argumentaci, která je logická - nehledě na právní výklad, který je možná správný. Leč argument, kdy jeden rok ukončíme sezónu a hned následující rok sezónu necháváme dohrát, a to prosím pěkně obojí na základě jednoho a téhož ustanovení Soutěžního řádu mi přijde nesprávné.
Dvojí výklad stejného textu, natož "Soutěžního řádu" je špatně!
Píši s plným vědomím, že na ukončení loňské sezóny jsem se podílel i já, jakožto člen tehdejšího VV...

S úctou Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron