Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

25 kvě 2021 15:41

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

V příloze příspěvku naleznete pozvánku na mimořádnou valnou hromadu Českého kuličkového svazu z.s. s termínem konání 26.6.2021 v Bedihošti

Všem přeji příjemný den

S pozdravem
Honza Fait


Přílohy:
scan.pdf [480.02 KiB]
314 krát
Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

25 kvě 2021 15:45

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

... tady lépe čitelný dokument ... holt v tiskárně došel toner :D
... ovšem bez podpisu


tak mi to snad odpustíte :D

Mějte se krásně ..

HonzaF


Přílohy:
Pozvánka na Valnou hromadu.pdf [491.28 KiB]
355 krát
Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

03 čer 2021 19:49

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Martine,
vzhledem k tomu, že je tvůj příspěvek obsáhlý, zpracování si vyžadovalo obšírnější pojetí.
Proto odpovědi najdeš v přiloženém souboru.
Přeji hezký den

Honza Fait
prezident ČKS z.s.


Přílohy:
ČKS.pdf [277.87 KiB]
332 krát
Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 čer 2021 11:05

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Martine,

zkusím tedy ještě o doplnění informací tak, jak zde píšeš

1. Poplatek který se platil ročně je za zpracování účetnictví jako takového. Tedy za roky 2018 a 2019 si nemyslím, že by měl někdo něco hradit. Předpokládám, že účetnictví nakonec Dan předá buď mně nebo po volbách novému vedení. Moji snahou je, aby se vše uvedlo do správných kolejí a nevznikal tak problém do budoucna.
Co se týče pokladny. Netuším. Nikdy mi předaná nebyla a informace mám jen neúplné. Pravdou je, že mne zarazil rozdíl financí (na účtu pro rok 2019 - 19.200,- Kč, podle tabulky zaplacených příspěvků asi 23.600,- Kč). K informacím, kde je případný rozdíl, jsem se nedopídil. Pro zpracování závěrky uvedeného roku mohu vycházet jen z dostupných a relevantních informací, které mám podložené. Proto je uvedena i částka 19.200,- Kč.

Za mne je to na bod pro VH, jestli svolat mimořádnou, nebo to nechat na VH po sezoně... toť otázka na nové vedení po volbě.

2. Děkuji za podnět, myslím si, že to realizovatelné je. Po pravdě, nezaznamenal jsem v letech minulých za celé působení kuliček, že by někdo takovou zprávu vůbec udělal. Souhlasím s tebou, že je vhodné to takto zpracovávat. Za mne jen s dovětkem, aby měli přístup jen řádní členové ČKS.
Co se týče predikovaných výdajů - jde o nákup pohárů, medailí, diplomů pro 4 MČR, vyhlášení sezony 2020 a TM (tohle bohužel neumím na korunu, proto je to predikované) a zabezpečení drobných věcných cen pro tyto uvedené turnaje. Ano je možné jít různými cestami. Každá cesta má své pro a proti. Osobně se snažím spíše vidět pozitiva. Ve firmě kde odebíráme tyto ceny máme vykomunikovanou slevu 20%.

3. Je to výdaj na základě rozhodnutí VH starého vedení. Vzhledem k tomu, že nedošlo vypořádání, z důvodu již uvedených, je výdaj přenesen do roku 2021. Víte, že jsem na přelomu roku měl své osobní důvody a nekomunikoval jsem z celým světem. To přineslo i nějaké resty, které se ovšem v rámci svého působení snažím narovnat ... Proto je tam výdaj 3000,- ( Mistr Hané 800,-; Unětická liga 400,-; Kralupská liga 500,- Říčanská liga 300,- Liga Petřínské rozhledny 600,- a Mirošovická liga 400,-) je přenesen do roku 2021. Pro rok 2021 se ligy vyplácet nebudou.

4., 5., 6, Děkuji za zpětnou vazbu. Je to příležitost pro zlepšení nás všech. Uvedené záležitosti lze dokomunikovat osobně. Postup jak se jsem s uvedenými záležitostmi vypořádat jsem již psal.

Dám sem tedy novou informaci:

V termínu konání OH 2021 23.6.-8.8. je možné uspořádat v areálu olympijských vesniček (Praha, Brno) turnaje v kuličkách. S ohledem na to, že již celorepubliky a Mastery jsou zajištěny, je možné uvedené realizovat pro Openy a pro zviditelnění kuliček jako takových. Proto prosím zájemce o pořádání turnajů, nechť se mi ozvou, aby bylo možné zajistit termíny. Veškeré zázemí bude poskytnuto (hřiště - 2 volejbalová hřiště, stany, židle, stoly, ozvučení, wc, ...). Čím dříve se zájemci ozvou tím lépe. Je to příležitost pro všechny.

7. Tady mi šlo spíš o proces, nikoliv o slovíčka. Podal jsi to za mne velmi slušně a hezky. Jen jak jsem psal. Možná je dobré se ozvat VV, nebo dát jako podnět do diskuse. Možná je moje čeština špatná, pochopil jsem to tak, že uvedené chceš zapracovat hned. Myslím, že umíme najít společnou řeč a žabomyší války nestojím. To snad nikdo z nás. Pokud se Tě moje reakce nějak dotkla, omlouvám se, nebylo to myšleno osobně..

V neposlední řadě je na zvážení, zda se kuličky posunuli dopředu, zda se povedli věci, tak abychom financování postavili na jiném principu a nedřeli lidi z kůže. Zároveň, aby oceňování na turnajích nějak vypadalo a tím i plnili postavení vedení ve svazu. Může mít kdokoliv jiný názor, ale já se za působení moje a VV nijak nestydím a všem za spolupráci děkuji. Souhlasím, že je spousta příležitostí jak fungování uvnitř VV i navenek zlepšit. A protože chceme v nastaveném pokračovat, podali jsme kandidatury, i když po delším zvažování. Pokud jsou tu jiní, kteří vědí, jak na to a mají chuť čas, náladu a entuziasmus, může takový člen ČKS z.s. též podat kandidaturu. Volby se blíží. Já na té funkci nijak nelpím, a jsem velmi rád, že je rok 2021 zajištěn výše uvedeným způsobem. Stejně tak si myslím, že v bylo v roce 2020 odvedeno spoustu práce. Bylo to překotné, ale povedlo se to. Ale můj názor může být odlišný. Každý máme právo na názor.

A tobě Martine, děkuji, nejen za spolupráci s VV, ale i za tyto podněty... víc hlav, víc ví.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 čer 2021 14:59

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Martine,
jen doplním, aby to bylo srozumitelnější:

bod 1. 1500,- placeno starým svazem/Danem je za zpracování účetnictví. 3000,- Kč hrazeno mnou, je za zpracování účetnictví roku 2020 a uzávěrek 2019 a 2018, což bez zpracování veškerých podkladů nepůjde. Tudíž budu chtít, či nové vedení by mělo chtít, pokud se za mého mandátu nestane, aby Dan zpracované roky odevzdal. Jsou to dvě jiné záležitosti, proto bych to nebral jako zmařené zdroje. Je pravda, že situace let minulých náklady na rok 2020 prodražily.

body 2. až 4. nechám bez doplnění.

bod 5. VV za mého působení hematit neschválil. Osobně jsem byl proti tomu, aby se s nimi hrálo. Nakonec se to nedořešilo.
Co je vlastně Hematit: Hematit, chemický vzorec Fe2O3 (oxid železitý), je klencový minerál. Název hematit je řeckého původu, haĩma - αιματoεις (krev) přes latinské haema a vystihuje barvu minerálu. Starší český název je krevel.

Pravidlo kuliček, cituji:
2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16,5 mm.

Přehled kovů dle periodické tabulky prvků:
Alkalické kovy: Li, Na, K, Rb, Cs, Fr
Kovy alkalických zemin: Be, Mg, Ca, Sr, Ba, Ra
Přechodné kovy:
- Sc, Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn;
- Y, Zr, Nb, Mo, Tc, Ru, Rh, Pd, Ag, Cd;
- Hf, Ta, W, Re, Os, Ir, Pt, Au, Hg;
- Rf, Db, Sg, Bh, Hs, Cn
Nepřechodné kovy: Al, Ga, In, Sn, Tl, Pb, Bi, Po, Fl
Ušlechtilé kovy: Cu, Ag, Au, Hg, Ru, Rh, Pd, Re, Os, Ir, Pt
Kovy skupiny železa: Fe, Co, Ni
Platinové kovy: lehké: Ru, Rh, Pd; těžké: Os, Ir, Pt
Lanthanoidy: La, Ce, Pr, Nd, Pm, Sm, Eu, Gd, Tb, Dy, Ho, Er, Tm, Yb, Lu
Aktinoidy: Ac, Th, Pa, U, Np, Pu, Am, Cm, Bk, Cf, Es, Fm, Md, No, Lr

Sloučeniny těchto prvků jsou kovovými materiály.

Za mne tedy by Hematit (neb je to jen čistý oxid železa bez dalších příměsných sloučenin) na hřištích neměl co dělat. Bohužel to otvírá debatu, zda těžké kuličky (z olověného skla - kde je 48%PbO) nejsou též z kovového materiálu. Stejně tak je tomu u kuliček zirkonových (Zirkonium (chemická značka Zr, latinsky zirconium) je šedý až stříbřitě bílý, kovový prvek, mimořádně odolný proti korozi).

Jen připomenu, že nejběžnější sklo je sloučeninou SiO2 – CaO – Na2O a nemá krystalickou mřížku.

VV neřešil jedinou stížnost, stejně tak nebyl na VV podán podnět k řešení. Pravdou je, že jsme vedli diskusi, ale nebyla nijak uzavřena. Vše se nechalo na pořadatelích. Ti též nepřišli s žádnými restrikcemi. Za mne je to na 100% na diskusi na VH. Jen abychom se nakonec nedostali do situace, že budeme muset analyzovat každou kuličku.
Možná by stačilo omezit kuličku na rozměr a váhu, nevím ... jak říkám, je to za mne diskusi do širšího pléna.

body 6. a 7. k těm již nemám též co dodat - je třeba zlepšit komunikaci, věřím, že se nám to všem podaří.

Každopádně beru kuličky jako zábavu. Čas který jim věnuji, jim věnovat chci. Beru to jako událost, kde se potkává spoustu skvělých lidí.
Proto je má snaha takové prostředí podporovat a vytvářet mu co nejlepší zázemí. Je to volnočasová aktivita, která má lidem přinést radost.
Proto jsem tenkrát do toho šel a moje přesvědčení zůstává neměnné.

Ještě jednou všem díky
a jsem s pozdravem
Honza Fait, prezident ČKS z.s.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 čer 2021 18:15

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Jen rychlá reakce na Honzu...
Už jsem to tady ve fóru psal několikrát... skleněná kulička bude VŽDY nekovová, i když je vyrobená s vysokým obsahem oxidu olova (PbO), či jiných příměsí sloučenin kovů. Pořád se jedná o SKLO a sklo je a bude nekovový materiál vždy... Obsah olova je nejčastěji 24%, ale není výjimkou i 48% olovnaté sklo. Kdo by přesto nevěřil, můžeme si o tom popovídat osobně :wink:
S hematitem to bude asi složitější...
Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 čer 2021 13:53

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Ahoj Jiří,
předpokládám, že narážíš na tuhle větu:

"Bohužel to otvírá debatu, zda těžké kuličky (z olověného skla - kde je 48%PbO) nejsou též z kovového materiálu."

Přeci tím netvrdím, že je SKLO není SKLEM.

Moje myšlenka byla spíš směřována, že "nekovový materiál" nemá vlastní oficiální definici. Nechci si hrát na malého chemika, šlo mi jen o to, že to pravidlo je vágní.

Myšlenkový pochod:
Materiál lze definovat mnoha způsoby, v rovině hmotné se pak jedná o látku pevného, kapalného či plynného skupenství.
Nikdy se nehovoří, zda by se mělo jednat o slitinu, sloučeninu, čistý chemický prvek nebo o cokoliv jiného.
Slovo nekovový - definice nekovu neexistuje, za mne pak to vnímám tak, že v uvedené látce se nenachází kovový prvek (viz můj příspěvek před tím).
Pokud tedy máme sloučeninu s kovovým prvkem, a to olovnaté sklo rozhodně je ... nemohu tak mluvit o nekovovém materiálu.
Ano existuje definice kovu, ale v tomto případě je to irelevantní, neb jak jsem psal neexistuje definice nekovu.

Je to dogmatické, a při tvrdé aplikaci takového výkladu si necvrnkneme ani s hlíněnkami. :D
To rozhodně není vůbec můj zámysl .. Z uvedeného důvodu jsem se osobně nepouštěl do větších akcí, občas jsem brblal. Zcela otevřeně se mi hematitové kuličky na hřištích nezamlouvají.

Netuším, zda se definicí "nekovový materiál" míní, že kulička může být zřejmě z veškerého materiálu mimo kovovou slitinu (tedy ložiskové kuličky, mosazné kuličky, atd.), nebo jsou i do toho počítány rudy? Nikdy mi to nikdy nevysvětlil. Bohužel nemáme ani výkladové stanovisko.

Jsem naprosto za, pravidlo uchopit tak, aby bylo jasné a nevnášelo zbytečně chaos. Rozhodně se tu nehodlám hádat. Jen jsem tím chtěl naznačit, že osoby rigidněji založené a trvající na dogmatickém výkladu pravidel by mohly mít případně s daným pravidlem problém.

Za mne bychom se měli snažit, aby podmínky na hřišti byly pokud možno mezi soupeři srovnatelné. Pokud vezmu, že jeden hráč hraje s hematitem a druhý s klasickou skleněnkou (rozdíl váhy je víc jak 2násobek), tak tu relativní spravedlnost při hře postrádám.

Opravdu mám kuličky jako zábavu a chci se jimi bavit. Pravda zůstává, že definice kuličky, ač se zdá být jednoduchá, může přinést spoustu starostí.
Berme to prosím s nadhledem. Zájmem je přeci se bavit, užívat si a ne se hašteřit a soutěžit o zlatý trenky, případně si dokazovat svou pravdu.
Toť vše ohledně mého úhlu pohledu. Každý má právo na názor.

S přáním hezkého dne

Honza


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron