Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

13 zář 2010 19:19

Offline
Registrován: 24 črc 2010 09:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Vratimov

Ahoj, mám takový dotaz... jaký má význam to, že junioři mohou hrát i za dospělé i za juniory? V žádném sportu co si vzpomínám není toto možné(možná že se ale pletu), příjde mi to trošku nefém poněvač tímpádem mají dvě šance se umístit, jsou rozehraní, mají zasebou jistě pár vyhraných zápasů takže do zápasů se staršíma jdou se sebevědomím a nebo lhostejností k výsledku a obě pozice jsou dejme tomu výhodné. Navíc se může stát že jejich zápasy v kategorijích se mohou krýt a může to narušit chod turnaje( neříkám že musí, protože nevím,jelikoš se o juniory na turnaji moc nezajímám). Ale určitě nejsem proti aby hráli na turnaji za dospělé ale buď jen za ně nebo jen za juniory. Docela by mě zajímalo jaký na to mají pohled ostatní...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 zář 2010 19:26

Offline
Registrován: 13 zář 2010 19:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Vratimov

Já sem všemi deseti s Klárkou... přijde mi to hloupé a zbytečné ! buď ať hrajou za juniory nebo za dospělé... protože když mají na to hrát na urovni dospělých tak ať nechají uspět také menší hráče a ne že schrastnou všecki věci z obojich kategorii... je to hold na zváženou... :-)


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky ICQ 
 

#

13 zář 2010 19:30

Offline
Registrován: 10 zář 2009 20:51
Příspěvky: 26

Nevím, kde jste se to dočetl. Na žádném turnaji kde jsem byl toto možné nebylo, vždy, když bylo juniorů málo pouze padl dotaz, zda chtějí hrát třeba tři čtyři v samostatné kategorii nebo současně s dospělými, pokud vím, tak nikdy snehráli junioři ve své vlastní kategorii a zároveň s dospělými. jesli se nemýlím, tak narážíte spíš, že když hrají s dospělými, vyhlášení mají vlastní, tj. jeden skončí celkově 7., druhý 9. a vyhlásí je jako prvního a druhého v juniorech, přičemž mohou vyhrát obě kategorie, stále ale fakticky hrají pouze jednu soutěž. O této problematice ale spíš nechám mluvit někoho povolanějšího, také, pokud jsem udělal nějakou věcnou hybu, budu rádm když mě někdo (p)opraví :-). Ondra Dobisík.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 zář 2010 19:37

Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Klára naráží na sobotní turnaj ve Vsetíně, kde někteří junioři hráli jak za juniory i za dospělý. Sám jsem si toho všiml a taky mne to zarazilo. Je vůbec možné, aby hráli za obojí? To mě taky přijde nefér vůči dospělím, protože jsou někteří junioři, kteří jsou stejně silní jako dospělí. Ještě mě napadá, jak se jim pak započítávají body? Co zahraje lépe?


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 zář 2010 19:39

Offline
Registrován: 13 zář 2010 19:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Vratimov

Přesně takKuba má dobrou otázku... a kdyby to bylo na openu tak čert to vem ale na supermasteru by se tohle stavat nemělo...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky ICQ 
 

#

13 zář 2010 20:05

Offline
Registrován: 13 zář 2010 19:57
Příspěvky: 1

No podlě mě to je hodně velká hloupost aby junioři hrály obě dvě kategorie, takže samozřejmě souhlasim, jak s Klarou, tak s Davidem. :)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 zář 2010 20:11

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Jde o to,jestli je to v pravidlech a pokud to tam není, tak asi záleží na pořadateli?


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

14 zář 2010 06:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 kvě 2010 18:07
Příspěvky: 130
Věk: 44
Bydliště: Vratimov

U nás Ve Vratimově jsme zatím hráli 2 turnaje a pokaždé hráli junioři svoji vlastní soutěž a 1 hodně dobrý a zkušený junior ze Vsetína se souběžně účastnil i soutěže dospělých. Juniory 2x vyhrál, v dospělých byl druhý a třetí. Body se mu počítali jak do žebříčku juniorů- vítězství (hráli pouze 4 hráči), tak do žebříčku dospělých.
Ale tuto variantu jsem zvolil ze 2 důvodů:
1- pouze tento hráč hraje dobře, 3 ostatní junioři by všechny své zápasy prohráli celkem jasně - může dojít ke znechucení, tak hráli krásné a vyrovnané hry.
2- počet účastníků na obou turnajích nebyl nijak vysoký, takže nám případná kolize a čekání na juniora nevadilo.
Myslím si, že se to nikde nezakazuje- pokud si junior zaplatí startovné v obou kategoriiích, a pořadatel zvolí zvlášť tabulku juniorů- nic a nikdo tomu nemůže zabránit.
PS: Někteří junioři jsou v žebříčku dospělých hodně vysoko.

_________________
www.ddmvratimov.cz


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 zář 2010 07:43

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Pokud jsem si dobře všiml, tak ve Vsetíně se junioři připojili k dospělím až po vyřazovací tabulce. Možná se pletu, ale myslím, že to bylo tak. V tom případě se mi zdá absolutně postavené na hlavu to, že se vyhnuli nebezpečí vyřazení ze základních skupin. Ale jak píši, možná se pletu. Třeba jsem si jen nevšiml, že hrajou i s dospělíma již od začátku. Ale je pravda, že je divné, aby hráli zároveň za juniory a i za dospělé.

_________________
Kuličky hraji hlavně pro zábavu, ale pohár mě rozhodně neurazí. :-)


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

14 zář 2010 07:57

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Když je "víc" juniorů,tak jsem jedině pro,aby měli svojí kategorii.Jsou přece ve vývinu a nemůžeme je přetěžovat.:-)))


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 zář 2010 12:11

Offline
Registrován: 14 zář 2010 11:35
Příspěvky: 61

Nějak nerozumím této diskusi. Můj junior odehrál soutěž juniorů na dvou turnajích (Petřín 10.8. a Libčice). V obou případech byly výsledky juniorů odvozeny ze soutěže dospělých - pokud to dobře chápu, juniorský zápas se počítal v obou kategoriích - jestli to bylo jinak, nechám si to vysvětlit. Ve Vsetíně jsem nebyl, ale např. v Libčicích bylo juniorů pět, takže by si asi moc nezahráli a co se týká mého syna,dokážu si představit, že by ho to asi spíš přestalo bavit i v případě, že by hrál stejný počet zápasů - vícekrát se stejným soupeřem. Radši si zahraje a prohraje s. např. Martinem Dostálem a pak mi hrdě řekne, že prohrál o tři kuličky. Jeden až dva zápasy si vyhraje, takže i jeho vítězný duch si přijde na své. Myslím, že význam pro malé hráče má, aby mohli sledovat svoje výsledky na samostatném žebříčku a měli svoje vyhlášení, ale soutěž by měli hrát spíš s dospělými jako jeden celek, tam se víc naučí a taky si zahrajou. Je to i o volbě turnaje.
Ještě poznámečka - Pepovi je šest a rozhodně to není hráč, který by nějak zásadně promlouval do pořadí turnajů, jako třeba Martin Mišovič.
Zítra si půjde zahrát do Modřan ve "své" kategorii dospělých :D


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 zář 2010 16:14

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Co se pravidel ohledně juniorů týče, řeší je soutěžní řád, zejména následující část:
3.2 Hráč spadající věkem do kategorie juniorů má právo nechat se postaršit a hrát za dospělé.
3.3 Hráči mohou v daném turnaji hrát i v obou kategoriích, ovšem pouze v případě, že jim to pořadatel umožní.

Pokud je junior tak dobrý, že je schopen konkurovat dospělým, tak mi přijde jedině dobře, když si s nima může zahrát a zároveň nepřijde o možnost poměřit se svými vrstevníky. V tomto ohledu je zásadní to, jestli to neohrozí organizaci turnaje - proto čl. 3.3 jasně říká, že je to možné jen když to pořadatel dovolí.

Při účasti více juniorů bych jako pořadatel byl velice opatrný, neboť většina herních systémů je postavena tak, že pokud se jeden zápas zpozdí o x minut, celý turnaj se prodlouží o x minut bez možnosti ztrátu dohnat. Takže čím více juniorů, tím více se tato časová ztráta může načítat. Příkladem systému, kdy to může působit potíže, je pavouk nebo švýcarský systém, naopak při hře v početnějších skupinách, kdy každá skupina má méně důlků, než je třeba k tomu, aby mohli všichni hrát najednou, riziko potíží klesá.

Jinak vše ostatní perfektně shrnul Martin, jsem stejného názoru, takže bych jen opakoval jeho slova.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: SemrushBot a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron