Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

07 kvě 2020 00:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ahoj všichni.

Doplňuji Výkonným Výborem schválené dokumenty pro sezónu 2020, která odstartuje 16.5.2020, podrobnosti vám oznámí ve čtvrtek Honza, jakožto prezident...

"Soutěžní řád 2020" https://drive.google.com/file/d/1px6Rn0-RJ5iFjajHlXaPFWOctJkh55Jn/view?usp=sharing

"Pravidla pro pořádání republikových turnajů 2020" https://drive.google.com/file/d/1VBQIpQEybffq7ZvflTWfOPebdL--rWpD/view?usp=sharing

Ve stručnosti zde zmíním přehled změn v dokumentech:
- započítává se 10 nejvyšších bodových zisků dosažených v hodnoceném období, přičemž se započítává maximálně 4/6 turnajů Masters uskutečněných v hodnoceném období. Na MČR jednotlivců nebude vyhlášena kategorie juniorů, aby byl zachován stejný počet Masterů pro obě kategorie (vypadl z bodování Turnaj mistrů)
- stejné pravidlo platí i pro hodnocení klubů
- turnaj Mistrů je v sezóně 2020 nežebříčkový (schváleno VH 2020)

Zdravím a těším se na setkání u důlků :)
Jirka Petráň

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 kvě 2020 10:44

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ahoj Martine. Dobrý nápad, zvýrazním změny, bude to přehlednější...
Teď jsem mimo PC, budu až v pondělí, mrknu na to.
Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 kvě 2020 23:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ahoj.
Na podnět Martina jsem v obou dokumentech zvýraznil změny oproti původním verzím.
Dokumenty naleznete na webu ČKS v sekci Pravidla kuliček.
Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 kvě 2020 23:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Důležitá změna v Soutěžním řádu!!!

Výkonný výbor schválil změnu započítávaných turnajů do Národního žebříčku jednotlivců a klubů takto:

5.2 Do národního žebříčku se každému hráči započítává 8 nejvyšších bodových zisků dosažených v
hodnoceném období dle čl. 5.1, přičemž se započítává maximálně 4/6 turnajů Masters uskutečněných v
hodnoceném období.


6.2 Do národního žebříčku klubů se každému klubu započítává 8 nejlepších výsledků dosažených v
hodnoceném období (tj. daný kalendářní rok nebo posledních 12 měsíců pro 12-ti měsíční žebříček),
přičemž se započítává maximálně 4/6 turnajů Masters uskutečněných v hodnoceném období. Aby mohly
být výsledky klubové soutěže započítány do žebříčku, musí být na turnaji být přítomny alespoň 2 kluby.


Tedy při započtení 4/6 turnajů Masters se započítají již jen 4 turnaje Open.
Touto úpravou VV reagoval na zkrácení sezóny. Věříme, že se setká s pochopením.

Za VV
Jirka P.

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 kvě 2020 00:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Rád bych na tomto místě poděkoval Martinovi Dostálovi za zpracování podkladů a připomínek k Soutěžnímu řádu a Pravidlům republikových turnajů. Významně nám pomohl při práci na těchto dokumentech ... díky Martine.
Poděkování patří i Jardovi Jaruškovi za připomínky k jednotlivým bodům.
Škoda, že se nezapojilo více lidí, dokumenty zde na fóru visely dost dlouho...
Zdraví Jirka P.

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

17 kvě 2020 21:27

Offline
Registrován: 25 čer 2019 09:29
Příspěvky: 12

Ahoj,můžete mi někdo vysvětlit,koho a proč napadla myšlenka započítávat stejně masterů jako openů.Masterů je vypsaných šest a openů v tuto chvíli osmnáct.Jelikož byla Bedihošť vrácena na poslední chvíli a další dva jsou o prázdninách,tak moje "a nejen moje"účast na masterech bude poněkud problematická.Omlouvám se dopředu,pokud to někoho urazí,ale tady něco smrdí.Zaříznete spoustu malých turnajů,jelikož,tam o nic nepůjde.Pokud to budu brát ze svého hlediska,myslím,že nejen z mého,pokud sotva stihnu čtyři mastery a jeden podělám,tak jsem v žebříčku ze hry.Není to kde dohnat.

ale kuličky mě stejně baví Roman


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

18 kvě 2020 09:17

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Ahoj Romane,

Vysvětlím Ti to rád. Návrh na započítávání 4 Masterů ze 6-ti a 4 Openů podal Martin Dostál (s odůvodněním, viz. níže). VV se tímto návrhem zabýval a schválil ho poměrem hlasů 4:1.

Odůvodnění: počítáme-li, že plná sezona trvá většinou do konce září, pak to máme od prvního Masteru v Bedihošti 18 týdnů. V této době se odehraje celkem 9 republikových turnajů – 6x Master, MČR juniorů, MČR klubů a MČR dvojic. Tedy zbývá 7 týdnů, kdy se mělo původně započítávat 6 nejlepších Openů. Z logiky věci tedy plyne, že by se pak hráčům započítával téměř každý Open, vítězem žebříčku by tedy nebyl ten, kdo hraje nejlépe, ale ten co by měl čas být na kuličkách každý týden. A zde počítáme, že v době po naprostém uvolnění opatření bude mít spousta hráčů v plánu i jiné aktivity než jen kuličky.

Navíc: třeba nadcházející víkend není plánován žádný Open, tedy další týden pryč. Dále, v loňské sezóně bylo k 16. květnu odehráno již 13 Openů, letos ani jeden. V termínové listině je sice 18 Openů, ale například 28.6. se hrají tři (tedy hráč bude moci být pouze na jednom), stejně tak 18.7. či 30.8. jsou v jednom dni dva různé Openy. Nelze tedy pouze sčítat, ale taky trochu přemýšlet.
O Bedihošti jsme si již psali, nic nebylo na poslední chvíli, termín tam byl přes 2 měsíce a pouze na 7 dní zmizel. Z Tvého příspěvku bylo patrné, že jsi si práci podle termínovky neplánoval, pouze jsi si dopočítal 21 dní, uvedl jsi, že termín na stránkách nebyl, ale ani jsi se na ně nepodíval – jinak bys věděl, že tomu bylo jinak.

Ale zpět k Tvému dotazu – stejně jako jsem teď popsal co nás vedlo k rozhodnutí započítávat 4+4 turnaje jsem to vysvětlil i před začátkem Masteru v Bedihošti. Přítomno bylo 44 hráčů, zastoupeno 10 klubů. Po vysvětlení jsem dal prostor k dotazům či připomínkám. Nebyla ani připomínka, ani dotaz. Tím chci jen říct, že samozřejmě nikdy neexistuje rozhodnutí, které by se zalíbilo úplně všem. Přesto je třeba rozhodnout.

A na závěr, teď už jen za mě jako za Lukáše, soukromou osobu. Kdykoliv Ti rád odpovím na Tvé dotazy, nemám s tím problém. Jen úplně nechápu ten mírně útočný styl Tvých posledních dvou příspěvků. Přijde mi to poněkud zbytečné.

Za VV Lukáš Vlček, tajemník


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron