Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

01 pro 2019 11:35

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Krátce bych zareagoval na setkání v Zastávce 16.11. kterého jsem se bohužel nemohl zúčastnit.,

Zápis bod 2 - ještě by se mělo zvážit zrušení komisí. Pokud by byly funkční, bylo by to určitě ulehčení práce celého VV. Některé by se mohly zachovat.
Nicméně se mi líbí myšlenka operativního zřízení komisí VV podle potřeby.

Zápis bod 3 - Snížení členských příspěvků není podle mne dobrý nápad. Už takhle je máme poměrně nízké, vlastně nevím o žádné jiné organizaci, kde by byly nižší a svaz musí z něčeho fungovat. Nakupujeme poháry a ceny pro turnaje, které pořádá ČKS, přispíváme pořadatelům na ztrátové turnaje (např. TM), financujeme NŽ a další ocenění, nově chceme dávat příspěvky na ligy, něco stojí administrativa a účetnictví, zkrátka výdaje máme a tak musíme mít i příjmy.
Většina pořadatelů využívala slevy na startovném pro registrované hráče, nebo prémiové členy, což je velmi správná cesta.
Nevím, jak je myšleno zavedení odvádění poplatků pořadatelem za každého účastníka turnaje. Už takhle pořadatelé některých turnajů se ztěží vejdou do svého rozpočtu a kdyby měli ještě odvádět poplatky za hráče, tak by to znamenalo buď snížení kvality a počtu cen, nebo zvýšení startovného, což by se hráčům určitě nelíbilo a vedlo by to ke snížení členské základny.
Ze své zkušenosti mohu říct, že např. letošní Kralupská liga skončila ve značném mínusu a pokud by toto bylo schváleno, zvážil bych další pořádání.

Zápis bod 4 - Na rozdíl od ostatních turnajů ví pořadatel MČR klubů předem, kolik se zúčastní soutěžících a může tomu přizpůsobit svůj rozpočet. Nikde není řečeno, že se musí vyrovnat Rakovníku. To bez sponzorů ani nejde při našem směšném startovném.

Zápis bod 5 - Určitě není vhodné přejmenovat MS na ME! Nikdy se neví, kdo všechno se přihlásí. V minulosti jsme pořádali turnaje s mezinárodní účastí Czech open (předchůdce MS) a mezi účastníky byli i hráči z Afriky.
Pokud by se ze zahraničí nikdo nepřihlásil, uspořádat turnaj jako normální Masters vzhledem k tomu, že pořadatelé už přípravě určitě nějaký čas věnovali.

Zápis bod 7 - Vzhledem k tomu, že TM představuje pro mnoho hráčů jakýsi vrchol sezony a celý rok se snaží na něj dostat (což zvyšuje účast na turnajích), určitě by nebylo vhodné ho za současných podmínek deklasovat na nežebříčkový turnaj!
Další možnost je TM uspořádat jako samostatný´nežebříčkový turnaj, ale s odpovídajícími cenami, které by stály za celoroční snahu hráčů (což opět otevírá otázku členských příspěvků, startovného na turnajích atd.)
Co se týče systému Petra Honců - nikdo zatím nepřišel s ničím lepším a i přes logické argumenty Petra Šejby si myslím, že tyto argumenty se pohybují v teoretické rovině a v praxi k těmto situacím docházet nebude.

Zápis bod 9 - Současný pořadatel (Petr Hájek) má vždy turnaj dobře připravený i s dostatečným počtem juniorů a včetně doprovodných programů. O změně termínu by tudíž měl být včas informován. Pokud by turnaj měl pořádat jiný pořadatel, musel by zajistit dostatečný počet juniorů, aby nenastala situace, kdy by o titul Mistra ČR zápolilo 5 dětí.

Zápis bod 10 - Zákaz jakékoliv úpravy povrchu je blbost!
Radit by se při hře samozřejmě nemělo, ale jak toho dosáhnout. Mělo by se to určitě nějak sankcionovat!
Pravidla by pochopitelně měla být co nejjednodušší i z důvodu snadného překladu do cizích jazyků a také proto, že když budou mnohostránková, tak je nikdo nebude číst a tím pádem ani znát.

Zápis bod 11 - Majetek ČKS by měl být evidován a mělo by se vědět, kdo co v danou chvíli má u sebe. Předávací protokol sice existuje (tuším, že ho vytvořil Martin Dostál), ale pokud hráči nenahlásí změnu vlastníka, tak je k ničemu. Zatím mne nenapadá, jak toho docílit.

Zápis bod 14 - Extrém je jakési neformální přivítání Nového roku a nevidím důvod, proč by musel být pouze v Praze. Svůj vlastní Extrém si mohou uspořádat hráči kdekoliv. Mohou jich být klidně desítky :-)

Zápis bod 15 - ČKS vždy zajišťoval ceny za NŽ a taktéž financoval ostatní ocenění (nováček, skokan, turnaj roku) To je dlouholetá praxe.

S ostatními body a textem souhlasím

Pavel


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 pro 2019 12:04

Offline
Registrován: 09 bře 2019 09:57
Příspěvky: 6

K bodu 9 .Pavle ,na posledním MČR juniorů se zúčastnilo 12 juniorů,z toho skoro polovina z Chrobáků, takže takový počet dle mého názoru by mohl sehnat každý pořadatel který by chtěl tento turnaj pořádat.
Lubos


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 pro 2019 12:58

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ahoj všichni.
Předně se rád přidávám (se zpožděním) k poděkování za skvělou přípravu celé schůzky, včetně vynikajícího uláše a koláčků a jednohubek. Díky :)
Trochu mě překvapuje, že se zde až na sporé vyjímky neobjevují žádné náměty, žádná diskuse... čím víc toho probereme před Valnou hromadou, tím to na místě bude rychlejší a snazší, ne?
Nejpozději ve středu 11.12. vložím svou představu definice kuličky a pár poznámek k tématům, která mne tíží...
Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron