Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

12 dub 2010 15:09

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jirka Pavlů oznámil záměr ucházet se o místo člena výkonného výboru. V nejbližší době proto svolám valnou hromadu, při níž proběhne volba. Při této příležitosti se chci zeptat, zdali někdo další neuvažuje o kandidatuře, abychom případnou volbu provedli najednou.

Jak funguje výkonný výbor?
Výkonný výbor se skládá z prezidenta, tajemníka a 3 člennů. Ti jsou voleni valnou hromadou (zástupci všech klubů) na dobu neurčitou - tzn. nový člen může být zvolen v podstatě kdykoliv a stejně tak kdokoliv z nás může být kdykoliv odvolán.

Jak probíhá volba?
Volba probíhá tajným hlasování zástupců klubů. Zájemce o členství ve výkonném výboru se rozhodne, na jaký post chce kandidovat (prezident, tajemník, člen výboru). Poté probíhá volba ze všech kandidátů (zpravidla se volí mezi původními členy, pokud si přejí pokračovat v činnosti a novými kandidáty).

Co obnáší práce ve výkonném výboru?
Přesnou definici poslání VV naleznete ve stanovách. Ve zkratce - VV rozhoduje ve všech otázkách, které nejsou podle stanov v kompetenci valné hromady. Může se jednat o záležitosti týkající se turnajů, pravidel, soutěžního řádu, financování a dalších organizačních záležitostí, které je třeba operativně řešit. Komunikace mezi členy vv a hlasování zpravidla probíhá přes email nebo osobně na turnajích, v záležitostech vyžadujících hlubší diskusi se zpravidla scházíme osobně.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

12 dub 2010 22:29

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Ahoj všem. Je potěšující, že se chce někdo nový ucházet o členství ve VV. Jirka je mladý perspektivní člověk, který snad bude přínosem. Ale proč sem píši. Já osobně, bych rád viděl ve VV Martina Dostála. Je to velmi chytrý a šikovný hráč, který je řekl bych pro kuličkový sport v poslední době nejlepším přínosem. Má plno nápadů a komunikaci velice na úrovni. Proto bych Tě chtěl Martine požádat touto cestou, aby jsi se také přihlásil jako kandidát do VV. Ve VV by podle mě měli být hráči, kteří pořádají a účastní se turnajů. To aby měli přehled o dění a ne ti co přijdou jednou za čas na turnaj. Proto by se měli všichni co jsou ve VV nad sebou zamyslet zda v něm zůstat a nebo uvolnit místo více aktivním. Ani nevím kdo tam je. :D Snad moji myšlenku pochopíte. Nejsem žádný spisovatel. Kdyžtak to můžeme někdy probrat na turnaji, ale asi to moc brzy nebude. Včera jsem si totiž vyhodil rameno, tak to vidím až asi na Plzeňský turnaj masters, který se bude konat 09. 05. 2010. Tímto vás všechny s Karlem zveme.
Kuličkám zdar :wink:


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 dub 2010 15:56

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

K dnešnímu dni se situace ohledně kandidátů na jednotlivé posty ve výkonném výboru má následovně:

Jako noví členové chtějí kandidovat Jirka Pavlů, Leoš Kofroň a Martin Dostál. Ze současných členů Jaryn Hořava by rád pokračoval ve funkci, Martin Fazekaš se doposud nevyjádřil a Ondra Lebowski se rozhodl, že nebude dále pokračovat.

Jednak bych chtěl tedy vyjádřit dík Ondrovi za vše, co v průběhu své funkce pro kuličky udělal (a samozřejmě i ostatním), jednak je třeba svolat valnou hromadu a provést volbu. Valnou hromadu mám v úmyslu svolat na turnaj Masters 9. 5. v Plzni, neboť na nároďáku je největší pravděpodobnost, že se sejdou zástupci dostatečného počtu klubů, abychom byli usnášeníschopní. Případné připomínky k tomuto termínu prosím směrujte sem do fóra do konce týdne.

Vzhledem k tomu, že kandidátů (noví zájemci + ti, kteří chtějí ve funkci pokračovat) je tolik, že ne všichni mohou být zvoleni, jednotlivé kluby se budou muset rozhodnout, komu dají svůj hlas. Chtěl bych proto vyzvat jednotlivé kandidáty, zdali by sem sepsali nějakou kandidátskou řeč, ve které by uvedli odpovědi na otázky, které si jistě voliči kladou:

1. Proč by měli zástupci klubů zvolit právě mě?
2. Jaké jsou mé představy o směřování kuličkového sportu v horizontu několika nejbližších let?
3. O co budu jako člen VV usilovat?

Pokud máte nějaké dotazy na kandidáty, využijte příležitosti a zeptejte se zde.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 kvě 2010 21:59

Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Byl jsem vyzván ke kandidátské řeči, tak se pokusím sepsat něco trochu smysluplného. Jsem sice v pokušení vzít si příklad ze současné volební kampaně a slíbit třeba osvobození od startovného všem hráčům nad 50 let, proplácení prvních tří dnů nemocenské při úrazu v souvislosti s hraním kuliček či naopak progresivně navýšit startovné hrůčům první desítky národního žebříčku, ale nevím, nevím, zda by to zabralo...
Takže trochu seriózněji. Na první otázku se mi dost těžko odpovídá, protože odpověď na ni by mi přišlo trochu jako podbízení. To nemám v úmyslu. Snad jen mohu říct, že už přece jen nejsem takový nováček, za ty čtyři roky, co jsem začal znovu hrát kuličky, absolovoval jsem řadu turnajů a pár jich i uspořádal (opravdu pár-jinými slovy dva), drtivou většinu těch, co chodí hrát dobře znám a velmi dobře s nimi vycházím. Toho si právě hodně cením, protože i když jde jistě každému o co nejlepší umístění, přece jen je ještě důležitější přátelská atmosféra, která při turnajích panuje. Tady se možná neskromně domnívám, že k ní taky trochu příspívám a hodlám v tom pokračovat, jinak by mne to přestalo bavit. Snad k mým přednostem patří také spolehlivost a klidná povaha.
Kuličky jsou menšinovým sportem a tím taky zůstanou. To ale neznamená, že vhodnou propagací a nejvíc právě samotnou atmosférou při turnajích nelze pro tuto hru získávat další příznivce. Měl bych i pár nápadů, jak některé turnaje oživit, vnést do nich třeba ještě víc vzruchu a napětí, zkusit další herní systémy atd. Určitě by prospělo nalézt i další místa, kde se dá hrát, i o to bych se chtěl pokusit.
Závěrem chci ještě říct, že v žádném případě svůj případný "neúspěch" nebudu od nikoho brát jako projev nedůvěry - všichni protikandidáti jsou velmi silní soupeři (na hřišti i zde), mají i více zkušeností a zásluh, takže volba kteréhokoliv z nich bude naprosto v pořádku. Mějte se fajn a volte svobodně, žádná velká koalice ani návrat ke starým pořádkům nehrozí... :D Leoš K.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

09 kvě 2010 00:28

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

....přeji hezký večer pane prezidente...
sepsal jsem několik vět na téma volby...pokud by jsi snad mohl umístit níže naťukané myšlenky na fórum...?
Tož, děj se vůle boží. Uvidíme se v Borském parku. Zdravím Jaryn ahoj

Dobrý den přátelé,
jmenuji se Jaryn Hořava a jsem tak jako Vy všichni tady - vyznavačem oné - tak trochu pošetilé hry v kuličky.
Za ty roky se i u mne změnil přístup a chápání téhle zábavy. Již dávno pro mne není pouhou dětskou hrou, stala se spíš ,,adrenalinovým povzbuzením".Tím vzplanutím pro hru - někde uprostřed velkoměsta - na malém plácku - kde prožíváme to napjaté chvění a očekávání - před důležitým cvrnkem !
Několik let pozoruji bedlivě dění v námi milovaném sportu. Mnohé moje aktivity a velká zaneprázdněnost mi neumožňuje se účastňovat všech turnajů - tak jak bych si sám přál.
Kuličkami však žiji a chtěl bych pro svůj milovaný sport dělat víc než je onen ojedinělý - báječný - geniální - cvrnk !
Moje roky zkušeností, rozvážnost, schopnost jistého nadhledu a má nestranost při posuzování klubových záležitostí - (nejsem členem žádného z klubů) a možnosti vnést do našeho skvělého teamu ducha poklidu a pořádku - mohou přispět celému našemu kuličkovému sportu.
Chtěl bych pro Nás všechny i nadále výrazně propagovat onen báječný cvrkot okolo důlků. Propagovat naši ryze českou hru plnou nenápadného tělesného cvičení a bystření mozkových buněk vymýšlením nových kombinačních schopností při taktice hry.Hru, kterou si každý může zahrát - téměř kdekoliv spolu s celou rodinou a přáteli.
Chtěl bych přispět k větší propagaci i mezi populárními osobnostmi světa umění - ke kterému mám díky svojí profesi blízko.
Ostatně jsem zcela přesvědčen, že k oněm pěti ( ?) olympijským kruhům by měl být přidán - ještě kroužek.
Plný kroužek - spíš kulička - ať již jako tečka za oněmi kruhy, nebo jako symbol nového sportu olympijského !
A proto jsem přesvědčen, že jsem hoden Vašeho hlasu volebního !!
Vše by mělo být řečeno - důrazně, krátce s mírným ironickým nadhledem a hlavně : vtipně !
Tož, je to jen na Vás...dobrý rozhoz a přesný cvrnk při dnešním Plzeňském turnaji Vám přeje Jaryn Hořava

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron