Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

05 bře 2010 17:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Ahoj, chci se zeptat, proč když byl dost dopředu vypsán první letošní kuličkový turnaj na 20.3. proč se to na poslední chvíli mění a předháníme se tu nahonem na 13.3. o vstupném ani nemluvím, vždy na open bylo 30,-Kč a nyní 70,- to je poměrně dost, nejde o peníze, ale o proncip, jde tady stále ještě "jen o kuličky" ??????????Petra :(


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

06 bře 2010 09:45

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 14 říj 2008 20:54
Příspěvky: 28
Věk: 54
Bydliště: Rakovník

PetraKvas píše:
Ahoj, chci se zeptat, proč když byl dost dopředu vypsán první letošní kuličkový turnaj na 20.3. proč se to na poslední chvíli mění a předháníme se tu nahonem na 13.3. o vstupném ani nemluvím, vždy na open bylo 30,-Kč a nyní 70,- to je poměrně dost, nejde o peníze, ale o proncip, jde tady stále ještě "jen o kuličky" ??????????Petra :(


Souhlasím s Tebou Petro.
Svaz by měl určit do kolika peněz bude startovné na různé druhy turnajů. Např. (Open 30,-, Masters 50,-, Mistrovství ČR 100,-, Svět 150,-). Startovné na Open 70,- je hodně. Co se týká předhánění v turnajích, tak opět svaz by měl určit, kdy bude oficiálně zahájena sezona 2010. Konec sezony je daný turnajem Mistrů. Jak to je v jiných sportech.
Míra


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

06 bře 2010 12:09

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 12 lis 2007 23:10
Příspěvky: 578
Věk: 44
Bydliště: Plzeň

Co se týče ceny turnaje 70,-, tak to je celkem jasný. Když se podíváte na ceny vložené do turnaje ( poháry, medaile a poukázky ), tak to neni zrovna levný turnaj. Ondra to pojal jako reklamní akci na svůj podnik a jestli si dobře pamatuji, tak každý obdrží poukázku na 50,- a nejlepší hráči na 100,-. Takže tím pádem považuji cenu startovného 70,- za přiměřenou. Pak už je jen na každým, jestli poukázku využije a zajde k Ondrovi a Daně do baru a promění poukázku za něco dobrého. Samozřejmně, že tam neutratí jen 50,-, ale utratí i více a to je právě účel těchto poukázek a reklamy. Přimět hráče, aby navštívili Ondrův podnik " Big Lebowsky ". Já sám ho můžu doporučit. Mají to tam moc hezké a útulné. Kdyby se tam uspořádala nějaká společná akce ( kuličkářů ), tak by to také nebylo vůbec od věci. Raději podpořím kamarádův podnik, než něčí cizí.
Tak abych to shrnul. Zde je cena startovného opodstatněná. A rozhodně bych neurčoval pevné ceny startovného, podle druhu turnaje. Někdo dá jen diplomy a někdo zase poháry. Pak už je jen na každém, jestli na turnaj přijde. A ten kdo hraje kuličky srdíčkem, tak přijde ať to stojí co to stojí. :wink:
Ahóóój


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 bře 2010 00:26

 
Offline
Registrován: 09 zář 2009 20:28
Příspěvky: 32

Ahoj, tak to je hezké..Změnit první turnaj sezóny hnedka potom co se pěkně rozjela jeho propagace s datem 20.3. A především ho vyměnit za turnaj, který je spíše propagací podniku a ještě s tak vysokým startovným, že to nováčky spíše odradí než přiláká mi přijde opravdu zvláštní...

Lenka


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 bře 2010 12:39

 
Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Tento způsob zahájení nové sezóny, nezdá se mi být příliš šťastným... Tak dlouho jsme se zasluhou tuhé zimy načekali na nový ročník a ještě než začal, už tu máme mírnou rozmrzelost. Nechci to tady na obě strany žehlit, ale myslím, že jsme příliš malé společenství na to, abychom se tu nějak rozhádali. Právě to, jak se k sobě vzájemně chováme, je pro řadu kuličkářů tím největším impulsem k účasti v turnajích. A teď k problému: Ano, je hloupé, že dopředu avizovaný úvodní turnaj v nové sezóně (včetně jeho propagace) byl bez vzájemné dohody pořadatelů narychlo vystrnaděn jiným. Tady evidentně došlo k chybě v (ne)komunikaci. Co se týká startovného - kromě obvyklých pohárů a medailí jsou v něm započítány i komzumační poukazy, takže cena asi není přemrštěná. Jiná věc je, zda takto "nutit" účastníky turnaje k návštěvě svého podniku. Možná by tam přišli i tak a měli pocit svobodné volby. Berte to tedy asi tak, že tržní hospodářství je zkrátka všudypřítomné a nevyhnulo se ani kuličkářům... Stejně tak má každý svobodnou volbu nějakého turnaje se zúčastnit či nikoliv. A za sebe říkám otevřeně, jestli bude takové počasí jako tento víkend (a já už druhý týden přecházím chřipku), tak aniž bych chtěl něco bojkotovat, v Riegráku mne nikdo neuvidí...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 bře 2010 13:36

Offline
Registrován: 09 úno 2010 15:35
Příspěvky: 3

Ahoj kuličkáři.
K začátku sezony bych chtěl říct,že mi přijde opravdu nevhodné vkládat na poslední chvíli další turnaj,když si Pavla s Martinem dali tu práci s propagací nyní vlastně druhého turnaje.Nevím jak byl dohodnut Ondra s Petrem,ale mohla tu být lepší komunikace a předběžně Martina informovat o možnosti,že jeho turnaj nebude první.
Předešlo by se tak zbytečným nesrovnalostem.
Jinak co se týče startovného tak je každého věc kolik si řekne na startovném.Nikdo nikoho nenutí aby chodil na všechny turnaje,ale naopak si může vybrat z velkého množství turnajů v následující sezoně.
Jsem rád,že Ondra bude pořádat turnaje na P-2,protože se tím kuličky rozrostou do dalších míst v Praze.
Jirka P.


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

07 bře 2010 14:30

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 22 zář 2009 18:49
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

Jsem ráda, že reagujete na tuto diskusi, nikomu přece nejde o těch 70,-Kč, ale spíš o princip....Chceme hrát kuličky na nějaké úrovni, ale nejsme schopni se domluvit na organizaci ani na ceně, a myslím, že propagace vladtního podniku sem také nepatří. Je to vážně škoda, nehledě na to, jak tohle působí na nováčky, o které nám také jde?......


Nahoru Nahoru
  Profil ICQ 
 

#

07 bře 2010 14:59

 
Offline
Registrován: 07 srp 2009 18:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Ahojte, je na čase říci taky svůj názor. Rozhodně se mi nelíbí přístup Ondry, který se vůbec nebtěžoval Martina kontaktovat, že jeho turnaj nebude první. Martin s Pavlou již začali propagovat svůj turnaj všemi možnými směry, několik lidí se již přihlásilo a teď změna? Například ode mne by mělo přijít 7 nových lidí a jak jim to teď budu vysvětlovat, že to není první turnaj? Co na to řekne Petr? Doufám, že k tomu řekne svůj postoj jako nejvýše postavený v tomto sportu.

Dále se mi nelíbí, že turnaj je na podporu restauračního zařízení a ne pro kuličky. Nejde o cenu 70 Kč, já je klidně dám, ale už to není o kuličkách. Dále je potřeba Martinovi Adamcovi vysvětlit, co je reklama. Do reklamy člověk investuje s tím, že se mu vrátí - např. že Ondra rozdá poukazy prvním umístěným v turnaji a oni pak utratí u něj více. Ale Ondra si poukazy nechá od hráčů proplatit, takže tady už moc o reklamu nejde, jde o prostý výdělek pro Ondru. Já nemám za potřebí podporovat restaurační podnik. To bychom mohli za chvíli dělat všichni a kouzlo kuliček by se ztratilo.

Já se osobně turnaje nezúčastním, protože pro mne první turnaj této sézony je od Martina.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 bře 2010 16:25

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Souhlasím s KUBOU a PETRUŠKOU :!: :!: :!:


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 bře 2010 16:39

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 08 bře 2009 15:15
Příspěvky: 544
Věk: 61
Bydliště: Praha

Stalo se stalo a je to smutné.Dohady nemám ráda a že jsou zrovna v kuličkách,tak o to je to smutnější.Ondra si mohl udělat závěrečný turnaj,nikoho by nepředběhl a reklamu na svou restauraci už má docela slušnou i na jiných místech.A letáky by nakonec mohl nosit i na ty kuličky.No,buď me před sezónou v klidu a přejme si jen pěkné počasí a hodně usměvavých cvrnkalů. :D


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 bře 2010 16:51

Offline
Registrován: 23 říj 2009 16:59
Příspěvky: 45

Ahoj všichni, kdo to čtou. Big Lebowski jsem měl na mysli jako místo, kde se můžou setkávat kuličkáři a kde by se mohli dělat jak zimní akce v kuličkách na koberci, tak poturnajová sezení, turnaj poblíž jsem chtěl dělat již od ledna, vzhledem k tomu, že všude byl sníh a já nevěděl jaké jsou povrchy pod ním, jsem to vypustil z hlavy. Minulý týden sníh slezl a já šel procházkou parkem a našel odpovídající místo, ve středu jsem zašel na úřad, kde mi neoficiálně umožnili uspořádat tento turnaj, o dalších bude rozhodovat rada a je možné, že už další nebudou. V pátek jsem se zeptal Petra, zda není ještě pozdě na uveřejnění a v noci ho tam dal s tím, že vzhledem k počasí je to risk, je to ale něco, co může přilákat nové lidi nejen do Big Lebowski ale i do hraní kuliček a zvýšit konkurenci a členskou základnu, která je myslím velmi nutná k tomu aby kuličky byly plnohodnotným sportem, viz můj příspěvek cca před měsícem. To, že bych měl informovat další organizátory mě naprosto nenapadlo a ještě jsem se s tím za 3 roky hraní kuliček nesetkal, že by mě osobně někdo kontaktoval a ptal se zda může či ne. Vždy si to přečtu na netu a beru na vědomí, pak se zůčastním či ne. Vyjímkou jsou republikové turnaje o kterých hlasujeme v 5 lidech z vedení kuličkového svazu. Každý turnaj je specifický, je jasné, že Martin první informoval o prvním kuličkovém turnaji a také ho udělá jako 1.kuličkový turnaj. Nechci nikomu nic brát ani s nikým soutěžit, jen nabízím alternativu a trochu jiný doplněk. Mám Vás všechny rád. Mějte se krásně. Ondra Lebowski


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

08 bře 2010 21:13

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Ahoj všem!

Již nějaký čas sleduji tuto diskusi a zdá se, že zde v tuto chvíli už jsou zmíněny všechny aspekty nastalého problému, které nám leží na srdci - takže ideální okamžik si je všechny probrat a pokusit se společně najít nejlepší možné řešení.

V zásadě jsou zde zmiňovány 2 věci - datum konání a komerčnost (výše startovného + jako ceny poukázky do baru). Proberme je tedy postupně:


Datum konání turnaje

Zdá se, že jsem jediný, kdo v této věci zná pohledy obou stran, takže se je zde pokusím rozepsat. Věřím, že by to mohlo přispět k vzájemnému pochopení, co se vlastně děje.

Martin a Pavlou

I když v minulých letech první turnaje bývaly mnohem dříve, letos to hodně dlouho vypadalo, že turnaj 20. 3. bude první. Využili tedy tohoto prvenství k propagaci akce a (pokud jsem to dobře pochopil) použili jej jako hlavní motivační faktor pro účast nováčků na turnaji. Je naprosto pochopitelné rozladění lidí, kteří si s tím dali spoustu práce a turnaj pořádaný o týden dříve jim udělal škrt přes rozpočet.

Ondra

Před pár dny Ondra přidal svůj turnaj. Protože jsem předtím byl v kontaktu s Martinem a domlouvali jsme nějaké detaily tiskovky, která počítala s tím, že turnaj 20. 3. bude první, problesklo mi hlavou, že ji budeme potřebovat trochu modifikovat. To je asi vše, co napadne člověka, který ohledně kuliček něco řeší zpravidla 7 dnů v týdnu. Nemůžu mluvit za Ondru, ale tipl bych si, že jak jeho, tak drtivnou většinu z nás, by tuplem nenapadlo, že tím vyvstanou nějaké komplikace.


Pochopitelně, že když si někdo z nás dá tu práci, co team připravující turnaj 20. 3. a nebo aspoň tu práci vidí zblízka, tak mu přijde docela samozřejmé, že by ten turnaj měl být první. Pokud o tom někdo nevěděl, vidím tu hodně malou šanci, že by ho to napadlo.

Jeden krásný příklad za všechny - koho z nás by napadlo, kolik práce by přišlo vniveč, kdyby se prosadilo to, o čem píše Míra v jednom z prvních příspěvků. V Pardubicích se již 2 rokem uskutečnil kuličkový turnaj na ledě, na extraligovém stadionu. S pořadatelem jsme v kontaktu již přes rok, mnohokrát jsme dlouze telefonicky konzultovali různé věci, letos jsem společně s dalšími strávil celý den cestou na tuto akci, abychom mohli osobně probrat možnost zařazení tohoto turnaje do naší termínovky (mimochodem, člověk by tomu nevěřil, ale ten led vůbec není špatný povrch). Zavedením pravidla, že sezóna začne někdy v březnu bychom se připravili o tento turnaj a veškerá práce by přišla vniveč. Ale to jen těžko může normálního člověka napadnout, pokud on sám tu práci neudělá nebo není jedním ze čtyřech dalších, kteří cestovali se mnou. Takže podobně, jako jsem já rád, že Míra je přes rozdílný názor aktivní ve fóru, buďme i my ostatní rádi, že je tu někdo, kdo je ochoten ve svém volném čase pro nás uspořádat turnaj.

Dovolím si ještě krátkou vsuvku a v rámci tohoto příkladu i odpovím na Mírovu reakci:
Co se týče začátku sezóny, ten už stanoven je, stejně jako konec - Soutěžní řád, článek 4.4 - Sezóna začíná 1. ledna daného roku a končí posledním turnajem MASTERS vypsaným pro danou věkovou kategorii v tomto roce. Jinak třeba před 2 rokama byl jeden víkend v únoru, kdy jsme měli 10 stupňů a Ondra tenkrát na poslední chvíli dělal turnaj v Újezdě. Těžko říct, kdy nám tohle zima zase dovolí, ale současné znění soutěžního řádu, které dává šanci nahlásit turnaj 7 dnů předem, kdy je relativně spolehlivá předpověď počasí, mi přijde plně vyhovující.


Komerčnost

Co se tohoto bodu týče, to musí každý z nás posoudit, jestli se mu takovýhle model líbí nebo ne. Vzhledem k min. 50 turnajů Open ročně a modelu národního žebříčku, který lze vyhrát, i když se zúčastníme jen zlomku z nich, si kdokoliv může dovolit turnaj vynechat, pokud by mu nesedl.

Osobně mám radši turnaje s "lidovým" startovným (i když startovné pod 100 Kč by ve většině jiných sportů mohli taky označovat za lidové). Když takových turnajů bude většina, pak akce jako tato jsou skvělou alternativou, kdy je startovné o něco vyšší než normálně, ale ceny také. Díky tomu si člověk může vybrat turnaje i podle těchto kritérií, podle to, co má radši.

Je tu ještě jeden apekt u komerčnosti turnajů. Možná, že se s tím v budoucnu občas setkáme, takže nebude na škodu se nad tím už teď malinko zamyslet. Může se stát, že prostě pořadatel turnaje z celé akce ve výsledku nějaké peníze vydělá. Pochybuju, že by tohle bylo hlavní Ondrovou motivací - před časem jsem mu malinko pomáhal s marketingem a vím, že má nedodělané některé kroky, které zaberou méně času než organizace turnaje a následně díky nim týden co týden bude vydělávat více, než kdyby si nechal celé startovné a nedal jedinou cenu. Nicméně může se stát, že to někdo někdy bude chtít pojmout trochu výdělečně - pak máme v podstatě 2 možnosti:

1. Říct si, že tohle v kuličkách nechceme a prostě turnaj(e) nebudou.

2. Vzít v potaz fakt, že většina podnikatelů se netopí v penězích a musí řešit dilema - potřebují se uživit a přitom by rádi něco uspořádali. Takový člověk třeba dokáže udělat 1 "normální" turnaj do roka, protože udělat si čas na víc akcí by mohlo jeho podnikání ohrozit. Ale taky může udělat třeba 1 turnaj každý čtvrtek u své hospody, díky čemuž mu tam pravidelně budou chodit zákazníci, kteří by jinak nechodili. Díky tomu, že na tom něco vydělá, si bude moct dovolit takových akcí dělat více. A přitom to nikoho z nás neomezuje - kdokoliv můžeme uspořádat turnaj s nižším startovným a máme možnost volby, kdo čemu dá přednost. Vzhledem k způsobu počítání národního žebříčku to nemůže mít vliv na výsledky.

Při psaní tohoto se mi asociovaly začátky kuliček, kdy jsem pracoval za mizerný peníz v mizerných zaměstnáních, abych si vydělal pár tisícovek a mohl začít podnikat. Již tenkrát pro mě bylo důležité to, že kuličky dělám ryze z přesvědčení, že je to něco, co stojí za to a nechtěl jsem z toho mít nějaký zisk. Když člověk něco dělá úplně bez jakéhokoliv zisku, má to neopakovatelné kouzlo. Na druhou stranu jsem tenkrát přemýšlel, jestli by nestálo za to pokusit se najít sponzora, kdy by byl nějakým způsobem propagován na turnajích a já jím byl placen, což by mi umožnilo nechodit do zaměstnání a 100% času věnovat kuličkám. Jistě chápete to dilema - na jednu stranu by to kouzlo, kdy něco děláte zcela nezištně, opadlo, na druhou stranu bychom možná mohli být mnohem dál. Taková spolupráce nakonec nikdy nenastala, ale i tak bych ji zpětně považoval za schůdnou alternativu. Byl by to asi typický příklad, kdy by člověk byl kuličkama živen, ale přitom by jeho hlavním cílem byl sport samotný a ten vlastní zisk hold "nutné zlo", aby mohl naplno dělat to, co chce. A úplně stejnou volbu mohou mít mnozí provozovatelé restaurací a je dost dobře možné, že se najdou tací, kteří pro nás budou ochotni dost udělat, sport jako takový pro ně bude hlavní motivací a přitom si i něco vydělají pro sebe. Angličani by to nazvali win-win situation.


A teď to hlavní - ŘEŠENÍ

Jak jsem psal výše, pochopitelně všechny, kteří se podílejí na propagaci turnaje 20. 3., naprosto chápu. Sám to znám, jaké to je, když se stane něco, co kazí mé úsilí. Nicméně rád bych pomohl něčím užitečnějším, než tím, že vyjádřím "upřímnou soustrast". Takže, co lze pro zdar věci udělat?

1. Z reakcí výše je vidět, že se do propagace pustili nejen Martin s Pavlou, což je skvělé. Co přesně jste dělali a jak jste to pojali? Je jediným problémem to, že jste nováčky motivovali na to, že turnaj bude první? Pokud ano, pak věřím, že by to nemělo mít žádný dopad - jen jim prostě vysvětlete, že stejně jako neovlivníte počasí, tak se může stát, že na poslední chvíli bude nahlášen nějaký nový turnaj. Nejpíš jim to ale stejně bude jedno. Půjde hlavně o štěstí na počasí a zejména o to, jak se turnaj zvládne - a to máte ve svých rukou. Navíc když Ondra viděl vaše reakce, přejmenoval svůj turnaj na nultý, díky čemuž můžeme 20. 3. dát stále symbolickou jedničku. Byla-li vaše koncepce hodně založena na tom prvenství, pak bych viděl jako řešení se opřít o tento fakt. Kdybych tohle věděl v pátek, tak vám všem vyfouknu rybník já, protože bych uspořádal o den dříve -1 turnaj :)

2. Tisková zpráva - tiskovka o zahájení sezóny by měla putovat do médií co nejdříve. Za dané situace mi přijde nejlepší v ní zmínit první 3 turnaje. Vzhledem k předpovědi počasí je větší šance na příchod nováčků spíše 20. 3. a později, takže bude rozumné tyto turnaje nějak vyzdvihnout. Je cokoliv, co byste chtěli, aby se tam objevilo, aby to zapadalo do vaší koncepce, s kterou jste akci začli propagovat? Pokud ano, dejte mi prosím co nejdřív vědět, ať to společně doladíme.

3. Mailinglist - taktéž budu rozesílat v nejbližší době. Podobně jako u tiskovky se můžeme domluvit, co se tam objeví.

4. Cokoliv dalšího, co může pomoci pro zdar věci - máte-li nějaký nápad a mohu-li pomoct k jeho realizaci, určitě dejte vědět.


Shrnutí

Osobně bych navrhoval tuto diskusi brát jako výbornou zpětnou vazbu pro pořadatele, kteří budou v následujících letech organizovat turnaje touto dobou. Jak můžeme vidět, nikdo tu nikomu nechtěl ublížit, spíš je jednalo o dosti politováníhodné nedorozumění. Jsme jen lidé a tohle se prostě může stát a podobné věci se nejspíš i někdy stávat budou, ať chceme nebo ne. Můžeme je však zkusit alespoň trochu omezit. V této souvislosti mě pro další sezóny napadají následující doporučení:

1. Pokud budete pořádat turnaj, který by byl první, zkuste komunikovat s pořadatelem následující akce. Sice to není žádné závazné pravidlo, ale můžeme tak předejít zbytečnému nedorozumění.

2. Pokud chcete turnaj propagovat s tím, že reklamu budete stavět na tom, že je první v sezóně, můžete zkusit mi dát vědět, že je to pro vás důležité a já se pokusím zprostředkovat komunikaci mezi vámi a případnými pořadateli, kteří by chtěli něco naplánovat dříve. Podobným způsobem jsme např. jen letos zamezili kolizi 3 různých turnajů, jednoduše tak, že pořadatelé byli upozorněni, že se v daném termínu něco jiného koná a bylo na nich, jestli se rozhodnou pro jiné datum nebo ne. Všichni se nakonec rozhodli pro jiný termín. Vzhledem k tomu, že s největší pravděpodobností budu vědět od všech pořadatelů jejich plány, je tu dost reálná šance, že budu schopen v takovém případě zprostředkovat vzájemnou komunikaci.

P. S. Svůj příspěvek jsem začal psát dnes v poledne, poté jsem jel vyzvednout povolení do Kralup a následně jsem vše dopsal. Mezitím i Ondra reagoval, takže je možné, že v některých částech svého příspěvku píšu to samé, co Ondra.

Držím palce všem pořadatelům, ať vám turnaje vyjdou tak, jak si představujete a těším se na vás :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron