Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

14 úno 2007 17:27

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Již několik let platí, že turnaje Masters mají koeficient 10 - tzn. že za umístění v těchto turnajích hráč získá desetinásobek toho, co by získal za stejné umístění (při stejném počtu hráčů) na turnaji Open.

Začíná se však měnit jeden důležitý fakt - narůstá počet turnajů Open a již neplatí, že se tomuto sportu věnují jen hráči z Prahy a okolí. Pro rok 2007 je např. jen v Neratovicích 7 turnajů Open, 2 by měly být v Plzni, 1 - 2 v Roztokách, další snad v Jičíně a do toho se mě občas 2 lidé nezávisle na sobě ptají, kdy konečně něco udělám v Kralupech. V této situaci se nedá předpokládat, že by bylo v lidských silách pro vzdálenější hráče se zúčastnit všech turnajů. Proto se Vás chci zeptat, co si myslíte o nápadu zvýšení koeficientu turnajů Masters.

Můj názor je takový, že o Národním žebříčku by měly rozhodovat zejména národní turnaje (tj. Masters) a Openy by měly hrát roli ve chvíli, kdy 2 hráči mají stejně bodů z Maters (nebo téměř stejně). Zvýšení koeficientu by k tomu jistě vedlo.

Zatím mám jen jeden ohlas (pozitivní). Měli bychom si říci, zdali chceme vyšší koeficienty a pokud ano, tak o kolik vyšší. Abychom se mohli lépe rozhodovat, přepočítál jsem Národní žebříčky za poslední 2 roky, jak by vypadaly, kdyby Masters měl koeficienty 20, 30, 50 a 100. Takže můžeme porovnávat...

Porovnání je ve formátu xls (pro Excel, Open Office a další) na http://www.kulicky.com/doc/kulicky-test ... asters.xls

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 úno 2007 17:35

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

U sezony 2006 by již při koeficientu 20 Zbyněk obsadil 3 příčku a já bych byl 4 a ještě by tam byla změna na 5. a 6. místě - Karel Fáber a Karel Tesař ml. by si vyměnili místo. Jinak žádné změny.

O něco zajímavější to je pro rok 2005. Při koeficientu 20 by se ještě pořadí neměnilo, při 30 by však Tomáš Kněnický a Jaryn Hořava měli na chlup stejně bodů a při 50 by Jaryn už Tomáše předstihl. Zajímavá je i analýza 5. a 6. místa - bez ohledu na koeficient by měli oba hráči rozdíl 2 bodů, nebo? na Masters si vedli bodově zcela stejně a pak by tedy rozhodly Openy.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 úno 2007 23:02

 
Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 15 úno 2007 22:58
Příspěvky: 177

Podle mne by se národní žebříček měl počítat jen z mástrů. Nevidím důvod proč do toho počítat i něco jiného.


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

15 úno 2007 23:16

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Je to tak de facto skoro ve všech sportech, jak píšeš. Ze sportů, které znám, podobný model používají v šipkách a orientačním běhu. Ovšem tam jsou koeficienty nastaveny tak, že když jednou vyhraješ nároďák, tak i když někdo jiný odehraje 5 openů každý týden (v šipkách mají fakt hrozně turnajů) a třeba by je všechny vyhrál, neohrozí Tě. Musí Tě porazit na nároďáku, když chce mít šanci. Takže je to podobné, jako v těch sportech, kde se počítají jen nároďáky, jen je to malinko propracovanější.

Při nastavení opravdu vysokých koeficientů Masters by pak Openy rozhodovaly opravdu jen v případě, že 2 hráči měli z Masters stejně bodů.

Btw. vítej ve fóru, Zbyňku!

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron