Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

19 říj 2009 14:20

 
Offline
Registrován: 23 dub 2008 00:47
Příspěvky: 394

Musím se přiznat, že by mne takové vítězství též moc nepotěšilo (třebaže bych v tom byl bez viny) a tak jsem nakonec celkem spokojený s tím třetím flekem. I když... Náš zápas s Martinem už byl též na hranici (spíš za ní) regulérnosti, nebylo téměř nic vidět. Nestěžuji si, spíš to uvádím jako námět k zamyšlení pro příští sezónu, že by turnaje v podzimním období skutečně měly začínat už dopoledne. Ještě bych se chtěl trochu pozastavit nad tím, podle jakého klíče se v sobotu provádělo nalosování účastníku do jednotlivých skupin. Chápu, že je to možná subjektivní pohled, přesto mi přijde, že zařadit do jedné pětičlenné skupiny vedle sebe hráče: Lebowski, Hobža, Šejba, Kofroň Leoš a Dobisík, tedy všichni z první dvacítky žebříčku (vyjma prvně jmenovaného, která je na 21. místě) - je docela kruté (zvláště, když z jiné, čtyřčlenné skupiny, mají zaručený postup všichni včetně hráčů evidentně z jiného výkonostního koše (ostatně stačí se podívat na výsledkovou listinu, kdo se do pavouka neprobojoval a kdo třeba ano). Neříkám to kvůli sobě, mne postup neminul, ale třeba na to trochu doplatil Lukáš, který vyhrál s přehledem svoji skupinu (porazil i pozdějšího finalistu Oldu Vrátníka) a v prvním kole jako vítěz dostal 4. z naší skupinu Vláďu Hobžu, prohrál 3:2, pak vzápětí narazil na Pavla Zoufalého a bylo po nadějích... Vím, že pořádat takový turnaj není snadné, sám mám zkušenosti s jediným Open, tak nechci kritizovat, ale tohle jsem měl zkrátka na srdci...


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 říj 2009 14:45

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Já přidám ke zvážení pořadatelům dalších turnajů také jednu svou zkušenost, tentokrát z úplně jiného soudku. Bude fine, pokud i ostatní se zmíní, jak oni sami tuhle záležitost vnímají.

Jedná se o počty postupujících hráčů ze skupiny. V dobách, kdy skupiny začínaly nabývat na popularitě, jsem byl zastáncem, aby postupovalo co nejvíc lidí a aby si tedy každý co nejvíc zahrál. V té době byly rozdíly mezi jednotlivými hráči dost markantní a postoupit z 1. místa byla dost velká výhoda (slabší soupeř do 1. kola v pavouku).

V dnešní vyrovnané konkurenci mě motivuje spíše postup než pořadí. Člověk i z 1. místa ve skupině s velkou pravděpodobností narazí na někoho, s kým není problém prohrát. Proto pokud si zajistím postup na začátku, poslední zápasy už nejsou motivací ke 100% výkonu.

Docela by mě zajímalo, jak je to v tomto ohledu u vás ostatních. Kdyby ze skupin postupovalo jen cca 50% nejlepších (což je to, co jsem v tomto příspěvku chtěl pořadatelům doporučit ke zvážení), motivovalo by vás to k lepším výkonům nebo je lepší umístění ve skupině stále dostatečnou motivací?

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

08 pro 2009 21:13

 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Toto vlákno se nyní zobrazuje na 1. pozici v Google na výraz "nevyvrcholení" s titulkem "Sobotní NEvyvrcholení turnaje | Kuličky - diskuze".

Je na čase se podívat do statistik, kolik chudáků sem přišlo a nenašlo informaci, kterou asi hledali :)

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron