Kuličky - diskuze
http://forum.kulicky.com/

Informace pro budoucí vedení ČKS
http://forum.kulicky.com/viewtopic.php?f=12&t=834
Stránka 1 z 1

Autor:  petr.sejba [ 28 bře 2015 00:12 ]
Předmět příspěvku:  Informace pro budoucí vedení ČKS

V přiloženém dokumentu naleznete informace užitečné pro budoucí vedení svazu.

Pokusil jsem se jednak vypsat co nejvíce pravidelných činností, které zajišťuje výkonný výbor, takže by vám to mělo ušetřit zbytečná opomenutí i ulehčit plánování. Zcela jistě jsem si nevzpomněl na všechny pravidelné činnosti, takže pokud se vám nějaká vybaví, můžete ji dopsat do tohoto vlákna.

Dále zde naleznete mé poznámky za několik let zpět s nejrůznějšími nápady/potenciálními úkoly. Je jen na vašich budoucích prioritách, zda a které využijete.

Přílohy:
info-pro-budouci-vykonny-vybor.pdf [101.29 KiB]
308 krát

Autor:  petr.sejba [ 07 dub 2015 13:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Informace pro budoucí vedení ČKS

admin píše:
Zcela jistě jsem si nevzpomněl na všechny pravidelné činnosti, takže pokud se vám nějaká vybaví, můžete ji dopsat do tohoto vlákna.

A nemýlil jsem se :) Takže sám začnu s přidáváním:

1. viewtopic.php?f=2&t=835&p=5090#p5070 - Zbyňkův nápad ohledně možných příloh k výsledkové listině (řešitelné v php, ale pokud to budete někdo dělat, OPRAVDU se ujistěte, že chápete, jak funguje bezpečnost při uploadu souborů - tj. hlavně ověřit, že soubor nemá spustitelný škodlivý kód).

2. Pokud zanikne nějaký klub, ale jeho členové se dále budou účastnit turnajů, aniž by přestoupili do nového klubu, je třeba je manuálně v MySQL nastavit jako bez klubové příslušnosti (tab. hráči, klub = 0). Funkce pro tento úkon v administraci v sekci pro výkonný výbor by jistě neurazila.

Autor:  petr.sejba [ 25 črc 2015 16:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Informace pro budoucí vedení ČKS

Před časem jsme se bavili s Martinem D. ohledně možných výhod počítání plovoucího NŽ z turnajů za posledních 24 měsíců. Pokud se nepletu, v některém vláknu tady ve fóru Martin myšlenku také vysvětluje. Vzhledem k tomu, že je to Martinova myšlenka, nebudu ji zde vysvětlovat, s případnými dotazy bude nejlepší se obrátit přímo na něho.

Abyste si mohli udělat obrázek, jak by změna algoritmu fungovala v praxi, udělal jsem pokusné výpočty, které si můžete stáhnout v následujících souborech:

Přílohy:
Poznámka: Takto by vypadaly bodové zisky konkrétních hráčů v turnajích při použití 24-měsíčního NŽ (lze porovnat se skutečnými bodovými zisky ve statistikách hráče na stránkách).
Statistiky top hráčů při použití 24-měsíčního NŽ pro výpočet koeficientů turnajů.pdf [1.03 MiB]
303 krát
Poznámka: Takto by vypadaly plovoucí NŽ, kdyby se počítaly za posledních 24 měsíců a zároveň kdyby sloužily jako podklad pro výpočet koeficientu kvality turnaje .
Národní žebříčky za jednotlivý léta při použití 24-měsíčního NŽ pro výpočet koeficientů turnajů.pdf [665.67 KiB]
335 krát
Poznámka: "Normální" plovoucí NŽ, podle v současnosti platného algoritmu pro výpočet NŽ. Slouží pro porovnání s napočítanými hodnotami při použití 24-měsíčního plovoucího žebříčku.
Plovoucí národní žebříčky za jednotlivý léta.pdf [671.59 KiB]
254 krát
Poznámka: Vzhledem k tomu, že jsem tyto data napočítal před měsícem a až dnes se dostal k tomu, abych dopočítal plovoucí NŽ při současném algoritmu za všechna léta, tak se mi podařilo zapomenout, co jsem v tomto souboru vlastně napočítal a ani při pohledu do zdrojáku na to nemohu přijít. Možná na to přijdete vy... Hypotéza: mohl by to být 24-plovoucí žebříček s tím, že na koeficient turnaje by měly vliv jen turnaje za posledních 12 měsíců, jako je tomu nyní.
24-měsíční národní žebříčky za jednotlivý léta.pdf [1007.6 KiB]
282 krát

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/