Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

22 pro 2022 08:02

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 04 kvě 2015 09:34
Příspěvky: 63

Návrh na změnu bodu 4.1 Soutěžního řádu - bude podstoupeno ke schválení VH

aktuálně platné pravidlo:


4.1 Účastníci soutěže hrají v kategoriích dospělých a juniorů. Do kategorie juniorů spadají hráči, kterým je k datu konání turnaje maximálně 12 let včetně (tj. nedosáhli věku 13 let).

------------------------------------------------------------

návrh č.1 (VV) - změny jsou označeny červeně

4.1 Účastníci soutěže hrají v kategoriích dospělých a juniorů. Do kategorie juniorů spadají hráči, kteří splní alespoň jednu z podmínek:

- k datu konání turnaje je danému hráči maximálně 12 let (t.j. nedosáhl věku 13 let)
- na prvním žebříčkovém turnaji, který hráč odehraje v dané sezóně, je tomuto hráči maximálně 12 let (t.j. nedosáhl věku 13 let). V tom případě má právo dohrát zbytek této sezóny v juniorské kategorii.


------------------------------------------------------------

návrh č.2 (VV) - změny jsou označeny červeně

4.1 Účastníci soutěže hrají v kategoriích dospělých a juniorů. Do kategorie juniorů spadají hráči, kterým je k datu konání turnaje maximálně 12 let včetně (tj. nedosáhli věku 13 let). V případě, kdy hráč odehraje svůj první žebříčkový turnaj v dané sezóně ve věku maximálně 12 let (t.j. nedosáhl věku 13 let) má právo dohrát zbytek této sezóny v juniorské kategorii.

------------------------------------------------------------

Odůvodnění:
- Momentálně nastaveno tak, že junior, kterému je 13 let během kuličkové sezóny nemá možnost dohrát tutu sezónu v juniorské kategorii, po dovršení věku 13 ti let automaticky “přestupuje” do kategorie dospělých, přichází tak o lepší umístění v národním žebříčku juniorů a může přijít i o MČR juniorů.

_________________
Výkonný výbor ČKS


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

22 pro 2022 15:17

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Ke kategorii juniorů. V pravidlech se každý junior může nechat postaršit do kategorie dospělých. Junior, který se nepostarší a účastní se libobovolného turnaje:
a) počet juniorů bude v turnaji splňovat podmínku 3 pro vlastní kategorii. Pokud nebudou tito junioři hrát mezi sebou, mohou odehrát turnaj s dospělými, avšak výsledky se zapíší pouze do žebříčku juniorské kategorie. V kategorii dospělých se hráč hůře umístěný posune na příčku tohoto juniora, jakoby vůbec s dospělými nehrál. Ceny, diplomy a medaile pro juniory jsou na pořadateli.
b) Juniorů bude méně než požaduje vypsání samostatné kategorie, budou hrát společně s dospělými. Získají své obvyklé ceny, ale nebudou figurovat v žádném žebříčku.

Junior, který se rozhodne postaršit, bude zbytek sezony hrát za dospělé včetně žebříčku, avšak mezi juniory již nebudou jeho výsledky zasahovat. Tudíž se vzdá i svých obvyklých cen pro juniory.

Myslím si, že právě toto neustálené pravidlo odradí rodiče, návštěvníka stránek, od návštěvy turnaje se svým juniorem, protože nevidí šanci pro svou ratolest na nějakou výhru. Vidí hráče, kteří pendlují mezi kategoriemi juniorů a dospělých a netuší, proč to tak je.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

29 pro 2022 09:32

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Osobně bych souhlasil s návrhem č.1, dokážu si představit, jak může být pro hráče demotivující odehrát např. 60% sezóny "za juniory", mít to krásně rozehrané a pak přijít o možnost umístit se na bedně.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

23 led 2023 09:56

Offline
Registrován: 01 zář 2019 21:39
Příspěvky: 22

Za mě je rozhodně schůdnější návrh č.1. Ovšem ještě bych navrhoval zvážit možnost posunutí této hranice výše. Ve 13 letech není většina juniorů schopna konkurovat dospělým hráčům a i proto jich přejde mezi dospělé pouze minimum. Čest výjimkám, které se našly.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: