Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

28 lis 2022 15:02

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 04 kvě 2015 09:34
Příspěvky: 62

Návrh na změnu bodu 2.3 pravidel - bude podstoupeno ke schválení VH

Aktuálně platné pravidlo

2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16.5mm. V případě pochybností zda se jedná o kuličku dle výše uvedené definice, rozhoduje o schválení Výkonný výbor ČKS. Hráč je povinen na požádání pořadatele či VV předložit své kuličky ke kontrole.

------------------------------------------------------------

Návrh č.1 (SKK Rohožky) - změny jsou označeny červeně

2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16.5mm a váze max.10g. V případě pochybností zda se jedná o kuličku dle výše uvedené definice, rozhoduje o schválení Výkonný výbor ČKS. Hráč je povinen na požádání pořadatele či VV předložit své kuličky ke kontrole.

Odůvodnění:
- Těžší kuličky nejsou v normální distribuční síti dostupné. A vzhledem k rozdílu váhy, dochází často při odstřelování k poškození kuličky soupeře.

------------------------------------------------------------

_________________
Výkonný výbor ČKS


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

28 pro 2022 20:39

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 20 říj 2008 20:11
Příspěvky: 33

Vzhledem k tomu, že jsem si k tomu pár věcí zjišťoval tak mám na toto téma jednak pár dle mého docela zásadních informací a zároveň otázek nejenom pro navrhovatele (SKK Rohožky), ale i pro ostatní hráče.

Pravděpodobně "nejtěžší vyhovující" kuličky pro nový návrh (váha maximálně 10g) jsou ty, které hromadně kupujeme z Glass Sphere, tj. ty, s kterými hraje cca 90% všech hráčů (super těžké s 48% PbO). Ostatní těžší (bílé zirkonky, černé hematit, mléčné Ginzel jsou těžší než 10g/kulička)

Uvádíte, že je to z toho důvodu, že kuličky nejsou dostupné v normální distribuční síti.

1. co je v dnešní době "normální" distribuční síť? je to internet, kamenný obchod? je rozdíl, jestli kuličky koupíte na e-shopu českého či zahraničního prodejce?

2. je normální distribuční síť jediný obchod, kde kupuje kuličky 90% hráčů (https://www.glass-sphere.com), který má momentálně v nabídce tři druhy těchto kuliček a z toho dvoje ani ne v počtu 10ti kuliček? (patří tyto kuličky také do filtru nedostupnosti v normální distribuční síti?)

Momentálně (již více než rok) je situace s kuličkami z Glass Sphere taková, že neprobíhá jejich výroba (z důvodu nerentability), jen doprodej zásob, kde jak si můžete sami zjistit je nabídka tohoto typu kuliček více než žalostná. Informace z konce listopadu letošního roku je taková, že by se snad na jaře (i díky "zásobám" na e-shopu) mohlo něco vyrobit, ale taky nemusí, toť otázka.

3. Když se tyto kuličky nebudou dále vyrábět (automaticky je nebudeme moci nikde koupit což vlastně nemůžeme ani v této chvíli), půjdeme v případě schválení tohoto bodu pravidel s povolenou gramáží na kuličku níže nebo naopak nepůjdeme, ale zároveň bude tento typ kuliček také "vyřazen", protože se nedá sehnat? a jestli půjdeme s gramáží ještě níže, od kdy a bude to nějakým způsobem garantováno nebo bude stačit, že se "odstřihnou" v tuto chvíli "nevyhovující" typy kuliček a dále se nebude nic řešit?

4. Dále zde uvádíte, že u odstřelování těžšími kuličkami často dochází k poškození soupeřovi kuličky, to se ve velkém % jedná zejména o typ zirkonek s kterými hraje hlavně Petr Honců a dále předpokládám, že hlavně tento druh kuliček vlastně "zapříčinil" tuto debatu a navrhované omezení.

Martin


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

01 led 2023 23:38

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 23 dub 2010 13:23
Příspěvky: 125
Věk: 50
Bydliště: Odolena voda

Aktuálně platné pravidlo

2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16.5mm. V případě pochybností zda se jedná o kuličku dle výše uvedené definice, rozhoduje o schválení Výkonný výbor ČKS. Hráč je povinen na požádání pořadatele či VV předložit své kuličky ke kontrole.Návrh č. 2

Aktuálně platné pravidlo

2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16.5mm. V případě pochybností zda se jedná o kuličku dle výše uvedené definice, rozhoduje o schválení Výkonný výbor ČKS. Hráč je povinen na požádání pořadatele či VV předložit své kuličky ke kontrole.
"V případě mimořádného váhového rozdílu mezi kuličkami je v toleranci rozdíl 2% mezi všemi kuličkami."


Odůvodnění:
Někteří hráči vynaložili své prostředky, aby získali výhodu v podobě těžších kuliček, avšak ne všichni hráči spravedlivě nemají příjmy, nebo sponzory, aby tuto výhodu dohonily. Nicméně by bylo nespravedlivé po movitějších vyžadovat, aby se svých těžších kuliček vzdali definitivně. Ne všechny kuličky během hry jsou ve výhodné, či nevýhodné pozici a ne všechny jsou dobře postavené pro odpal. Proto doporučuji u hráčů se zirkony snížit hmotnost výhody do 2% limitu za cenu, že některé své kuličky zapůjčí soupeři. Může tak nastat situace těžkých kuliček v poměru 7:3, ale žádná z těch 7 nebude ve výhodné odpalovací pozici.

Změna v uvozovkách.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

10 led 2023 10:11

Offline
Registrován: 14 lis 2007 09:33
Příspěvky: 183

Dovolím si přidat pár postřehů k tématu.

1) Rohožky přednesly návrh na omezení váhy kuliček. Nevím co je na něm nejasného, rozhodně nechceme teď řešit, co se bude dít, až se kuličky přestanou vyrábět.
Pouze chceme pro přítomnost vyrovnat podmínky pro všechny kuličkáře. Že Ti z "těžkými" kuličkami mají výhodu proti ostatním je snad jasné každému. Hlavně při odstřelování je velký rozdíl zda odstřeluji těžkou kuličkou lehkou, nebo obráceně. Navíc hrozí zničení kuliček soupeře, což jak všichni víme není situace výjimečná.

2) Nejsem si úplně jistý, ale mám dojem, že pravidla kuliček jsou v dikci VV. Pokud VV usoudí, že by cokoli bylo lepší schválit valnou hromadou, kde každý klub má
jeden hlas, ptám se zda je spravedlivé, že má hlas klubu se třemi členy stejnou váhu jako hlas klubu např. s členy dvaceti ?

Ahoj všem a kuličkám zdar


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

15 led 2023 20:36

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 45

Ahoj kuličkáři,
za sebe si myslím, že hmotnost kuličky se měla řešit v počátcích a nyní, když několik hráčů investovalo nemálo peněz do pořízení nadlimitních, bude změna asi dost obtížná k prosazení. A myslím i trochu nespravedlivá dojde-li k zastropování hmotnosti. Na druhou stranu je určitě nespravedlivé nastupují-li proti sobě hráči z lehkými a těžkými kuličkami.
Dále bych asi souhlasil s Martinovou úvahou co je a není normální distribuční síť a potažmo jak to teď z výrobou těch 9 g kuliček vypadá. Za sebe jen mohu říci, že sám hraji s těžšími kuličkami, které jsem pořídil v Loděnickém obchodě naprosto bez problému a cenově mne vyšli o půlku levněji než kuličky z Glass Sphere
Proto bych si dovolil navrhnout změnu pravidla (viz níže). Tedy zastropovat na hmotnosti těch nejobyčejnějších skleněných kuliček, které se dají sehnat opravdu skoro všude a stojí pár korun. Zároveň zde ale nechávám možnost hrát i z jinými kuličkami pokud ale budou mít oba soupeři opravdu stejné. Pokud by se tedy soupeři neshodli na těžší variantě, do zápasu jdou s těmi obyčejnými skleněnkami (ty by případně mohli být i k zapůjčení u pořadatele).

Návrh č.2 (Jarda Jarušek)
2.3 Kulička je sportovní náčiní z pevného nekovového materiálu neměnící tvar a vlastnosti o maximálním průměru 16,5mm a hmotnosti 7g. K zápasu lze nastoupit i s těžšími kuličkami, ale jen v případě, že mají soupeři kuličky ze stejné váhové kategorie. V případě pochybností, zda se jedná o kuličku dle výše uvedené definice, rozhoduje o schválení Výkonný výbor ČKS. Hráč je povinen na požádání pořadatele či VV předložit své kuličky ke kontrole.

Odůvodnění:
Hráči by měli k jednotlivým zápasům nastupovat s kuličkami o stejné hmotnosti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: