Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 2 ] 

03 zář 2010 17:57

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Na turnaji v Libčicích jsme se s výkonným výborem sešli, abychom prodiskutovali dlouhodobou koncepci rozvoje našeho sportu. Probírali jsme 3 okruhy nejdůležitějších záležitostí:

1. Propagace našeho sportu
2. Řešení pro turnaje se špatným počasím
3. Financování

Propagace našeho sportu

Stále platí, že jsou vítány jakékoliv aktivity, jejichž příklady jsou vypsány na viewtopic.php?f=2&t=162 . Abychom však zefektivnili propagaci v místech, kde se konají turnaje, pokusíme se v tomto směru více spolupracovat s pořadateli jednotlivých akcí.

Jen v tomto roce jsem si všiml spousty aktivit pořadatelů, kteří se snažili propagovat svůj turnaj. Na tomto bychom chtěli více stavět, proto již na nejbližších turnajích proběhne průzkum mezi organizátory turnajů. Zeptáme se vás, jaké druhy propagace jste v minulosti používali a jak jste byli spokojeni s výsledky. Jejich seznam společně s dalšími druhy reklamy, kterých mám slušnou zásobu, budou obsahem druhé vlny průzkumu, kdy se vás zeptáme u každého druhu propagace, jak by se vám líbilo jí použít pro svůj turnaj. Na základě toho vzniknou doporučení pro pořadatele, kde každý, kdo bude mít chuť pro svůj turnaj udělat něco na poli reklamy, najde spoustu inspirace.

V hlavě mám i užitečné online nástroje, které by mohly udělat hodně práce za vás - tuto zimu by mělo dojít k plánovanému předělání programu pro výpočet národního žebříčku do online podoby (přepsání v php) a s tím souvisí řada nápadů, jak by se celý systém mohl rozšířit. Jsou to pro mě opět nové věci, kde je třeba se hodně učit a vyžaduje to min. týdny času, takže nechci nic konkrétního slibovat, ale je možné, že nějaké nástroje pro pořadatele budou příští rok k dispozici.

Řešení pro turnaje se špatným počasím

Podle některých studií se zdá, že klima v ČR bude dlouhodobě špatné jako v poslední době. Můžeme těmto studiím věřit nebo nemusíme, ale když se člověk občas podívá z okna, tak spíše uvěří.

V prvních měsících se budeme snažit mít oči otevřené a všímat si veškerých možností pro zastřešení. Od plachet počínaje, po drahé haly konče. V praxi hlavně něco mezi tím. Nejen členové výkonného výboru mohou přijít se zajímavými nápady, takže pokud si kdokoliv všimnete jakéhokoliv možného řešení, dejte prosím vědět. Nejdříve shromáždíme maximální množství variant a následně se bude vybírat optimální (a řešit financování - viz. níže).

Hledání se může ubírat dvěma základními směry:
1. Pevné zastřešení
2. Něco mobilního použitelné na jakýkoliv turnaj

Pokud by se našlo nějaké dobré řešení za cenu řádově desítek tisíc CZK, neměl by být problém s financováním. Nějaké opravdu zajímavé řešení v řádech statisíců je něco, co nebude zrovna v nejbližší době, ale pokud by bylo opravdu zajímavé, v dlouhodobém plánu by nemělo chybět. Takže jakékoliv nápady v těchto cenových relacích jsou vítány.

Financování

...aneb kde na to vzít. Kromě možnosti sponzoringu, kterou využívají všechny sporty, jsme na jednání hovořili o 2 nápadech, které jsou poměrně originální ve sportovní sféře. Tyto nápady nebudu v toto chvíli konkretizovat, nicméně vycházejí z mých zkušeností z internetového marketingu a praktických znalostí, co funguje.

Další variantou by mohlo být prémiové členství. Něco takového funguje v různých online projektech a v našem případě by mohlo souviset s doplňkovými funkcemi systému, který budu vytvářet společně se scripty pro výpočet národního žebříčku. Čas od času někteří z nás volají po zavedení členských příspěvků. Já nikdy nebyl velkým příznivcem členských příspěvků a tento model by vyhověl všem - prémiové členství by těm, kteří zaplatí členský příspěvek, jako poděkování umožňovalo využívat některé rozšířené funkce. Takže skalní hráči, kteří jsou ochotni kuličky podpořit, by měli tuto možnost a ti, kteří by nechtěli by o nic nepřišli - vše by pro ně fungovalo stejně jako doposud.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

13 říj 2010 18:50

Offline
Site Admin
Uživatelský avatar
Registrován: 10 led 2007 21:19
Příspěvky: 1162

Jedna pracovní informace týkající se možností řešení špatného počasí - na turnaji v Srbech mi jeden z hráčů říkal, že existuje něco jako pártystan (ovšem z takových těch kvalitnějších materiálů, něco jako bylo na Petříně, jak tam rozdávali jídlo zdarma), který má konstrukci udělanou tak, že lze velmi snadno postavit. Takže pokud byste někdo něco takového zahlédl, hodil by se jednak název tohoto produktu, aby šly vygooglit možnosti, kde nakoupit + jakékoliv další podrobnosti, které by nám později posloužily k tomu, abychom mohli porovnávat jednotlivé možnosti.

_________________
Kuličky weblog
Weblog o všem, co se týká našeho sportu


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: SemrushBot a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron