Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

22 pro 2019 15:26

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Tady je mrtvo?
Překvapení, bo na Zastávce byla celkem vášnivá debata okolo TM...
Na Valné hromadě to bude horké téma, čekal jsem diskusi před...
Za mě osobně a za Wolf tým jsme pro vyřadit TM z bodování a udělat jej jako nežebříčkový s adekvátními cenami a též adekvátní vážností. Tedy i s uvedením vítěze do Síně slávy.
Národní žebříček je dlouhodobá sezónní soutěž a nevidíme důvod, proč hledat jakási speciální pravidla a bodové ohodnocení na poslední turnaj roku, kam navíc nemají přístup všichni hráči... Nechť si vítěz Národního žebříčku zasloží svůj post bojem na turnajích a TM je jakýsi prestižní turnaj pro nejlepší. Nemám problém vymyslet doprovodný program a tak nalákat diváky z řad kuličkářů i laickou veřejnost... Udělejme z toho vrchol sezóny s předáním cen vítězům NŽ a potěšme se hrou nejlepších...

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 pro 2019 15:32

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Ještě zopakuji návrh, který tropchu na Zastávce zapadl.
Na TM by se mohli kvalifikovat vítězové Masterů a Mistr ČR... I by to odpovídalo názvu - Turnaj Mistrů.
Pokud bude Mastery vyhrávat stejný hráč (viď Martine :) ), kvalifikoval by se jednou jako vítěz a na příštím Masteru by v případě vítězství stejného hráče měl právo kvalifikace na TM druhý, případně třetí v pořadí. Systém lze rozpracovat a dotáhnout do detailů...
Zbytek by doplnili hráči z NŽ do počtu 16.

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 led 2020 10:35

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Přidám náš názor. Turnaj Mistrů by měl být vyvrcholením sezony pro nejlepší hráče za celý rok. Pro tyto hráče by mělo být poctou, že se na tento turnaj dostanou a měl by být nežebříčkový. Jako příklad mohu uvést náš turnaj o Mistra Hané, tento je taktéž nežebříčkový a je spousta hráčů, kteří celý rok bojují aby se na něj dostali. Vím o některých, kteří jsou jen proto ochotni jet třeba do Brna či do Zastávky, aby ty body získali. Navíc to, že je dnes možné kvalifikovat se na tento turnaj právě i v Brně a na Zastávce jasně hovoří o stoupajícím zájmu a prestiži, že se nehraje o body ale právě "jen" o ten titul Mistra Hané nikomu nevadí.

Hráči by měli prokazovat svoje kvality v průběhu celé sezony a ne pak honit body na poslední chvíli aby ještě mohli vyhrát národní žebříček. Jako zcela absurdní pak vidím každoroční debaty o systému, vymýšlení jak to udělat aby se na TM dalo nahrát co nejvíce bodů a zcela mimo je pak do výsledkové listiny zařazovat hráče, kteří se turnaje ani nezúčastnili (to je světový unikát). A to vše jen v honbě za bodovým ziskem. Pokud Ti nejlepší nemají zájem hrát o prestiž, pak by se tento turnaj mohl klidně zrušit.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 led 2020 12:14

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

Původně jsem se nechtěl nějak vyjadřovat k tomuto vláknu, ale když už tu Lukáš zmínil příklad jiných svazů, rozhodl jsem se, že napíši jak to chodilo v ČLHKK (Česká liga hráčů knoflíkové kopané), kde jsem byl členem od roku 1993 a když ještě liga fungovala.
Organizačně se ČLHKK velice podobalo ČKS a členská základna byla od 50 – 200 lidí. Zde ale nebyla možnost startovat na turnajích GP (obdoba masters) ani samostatných (open) bez placené registrace. Zde existovala roční klasická registrace (100 Kč) a nebo jen turnajová (20 Kč). Přesto každý kdo se zúčastnil nějakého turnaje byl řádným členem ČLHKK (krom turnajů propagačních obdoba nežebříčkových), jen s tou výjimkou, že ten kdo nebyl schopen dát na počátku roku plnou částku doplácel si pak v průběhu po menších částkách. Ten kdo měl plnou registraci pak měl ve své průkazce vylepenou známku pro příslušný rok a tou se prokazoval na turnajích. Každý kdo chtěl jezdit často na turnaje si dobře spočítal, že se vyplatí zaplatit na počátku více, aby ušetřil. Organizátor turnaje pak svazu odvedl mimo předepsanou část i tyto malé registrační poplatky.
Odvody s jednotlivých turnajů zde tedy také byly (myslím 10 Kč za každou osobu na turnaji) při startovném 30 – 50 Kč. S odváděním co si pamatuji nebyl žádný problém. Naopak svaz žádal i o státní dotace a pak dotoval jednotlivé turnaje např. proplácením části jízdného apod. Vše fungovalo velice jednoduše a ke všeobecné spokojenosti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron