Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

09 pro 2019 10:54

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Díky Martine, dobrá práce :)
Jen v rychlosti jsem počítal letošní rok 2019 a vyšlo mi lehoulince vyšší číslo při variantě čl.příspěvku 50 Kč spolu s odvody z turnajů. Vzhledem ke klesající účasti na masterech a myšlence tímto krokem účast hlavně zvýšit, by to mohlo fungovat...
Negativum je nižší příjem svazu ze začátku roku, peníze z turnajů přicházejí v průběhu sezóny až do podzimu. Je třeba zvážit, zda má svaz na toto dostatečné rezervy.
Další komplikace, byť nevelká, je pro pořadatele, kteří musí peníze odvádět. To je třeba (dle mého) doladit ještě před Valnou hromadou...

Za mě: jezdil jsem sezónu 2019 s Frantou, navrhovaná úprava by nás stála dohromady o cca 300 - 350 Kč za rok víc. Na naftě projedu za kuličkama odhadem 10x víc... takže s tím problém nemám.
Ale můj osobní názor - 200 Kč členský poplatek za rok je tak málo, že já bych systém neměnil. Nemyslím, že to přinese výrazně vyšší účast na masterech, že to obecně přivede více lidí ke kuličkám... Problém je podle mě obrácený - přiveďme více lidí na Openy a nežebříčkové turnaje a pak se začne zvedat i účast na Masterech. Celkem velký poklas podle mě není zapříčiněn dvěma stovkama za rok...
Chápu vyšší náklady čtyřčlenné rodiny, kdy kvůli jednomu Masteru musí v současné době zaplatit 4x 200,- čl.poplatek plus 4x 100,- startovné, to je 1.200,- Kč za jeden den. Je to dost, ale v ceně členského poplatku je těch Masterů sedm... nebo si prostě ten Master odpustí a pojedou na Openy... vždy má každý možnost volby. A ještě trocha čísel... jeden Master, jedna čtyřčlenná rodina = 1.200,- Kč v současné vyriantě. Nově by to vycházelo 4x 50,- plus 4x 130,-, to je 720,- Kč celkem. Tedy 480 Kč rozdíl v jednom dni... to projedí u stánku s klobásou a pivem...

Pro Pavla Z.: odvod z turnaje (open 5 Kč za hráče) je myšlen tak, že o tuto částku zvedneš startovné... to asi není tak zásadní problém :)

Zdraví Jirka

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

09 pro 2019 18:44

Offline
Registrován: 13 črc 2010 22:28
Příspěvky: 507

Tady vcelku s Jirkou souhlasím. Prioritou by mělo být přivést hráče na Openy. A členské poplatky jsou fakt nizoučké.
V tom navýšení startovného jistý problém z pořadatelského hlediska vidím. Já osobně mám rád startovné pěkně zaokrouhlené (50, 100, atd.) Když totiž pořadatel určí startovné např. na 65 Kč, tak mu to téměř nikdo nedá a všichni budou platit papírovými penězi, což pro pořadatele znamená, že musí na turnaj nosit haldy drobných mincí.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

13 pro 2019 09:51

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 493
Věk: 44
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Když jsem poprvé četl tento nápad / návrh docela mě to překvapilo a zaskočilo. Opravdu si to v praxi neumím dost dobře představit ;-)
Hráči a pořadatelé mají problém i s jednoduchou administrativou (odeslání tabulek a skeny výsledků, odvod členských příspěvků za hráče, kteří se registrují za členy až na daném turnaji při prezentaci ap.). Tohle mi připadá dost náročné vypočítávat nějaké odvody a předávání svazu (předpokládám že na bankovní účet?). Nehledě na to, že jsem o podobné praxi neslyšel v rámci jiných sportovních svazů.

Proč hledáme nějaké složitější mechanismy a chceme zatěžovat pořadatele? Členský příspěvek je normální v každém klubu a sportovním svazu. Pokud se někomu nelíbí jeho výše, lze na VH diskutovat o úpravě výše členského příspěvku. Také si můžeme spočítat jaké náklady svaz měl a v rámci toho zjistit zda výše je dostatečná či zda ji nesnížit (letošní zůstatek na účtě je cca 24 tisíc Kč, jedná se ale o stav - příjem za poslední 2 roky / 2 sezóny; ty výdaje loni nebyly velké a letos také zatím ne - chybí proplatit příspěvky pro pořadatele lig a nakoupit ceny za národní žebříčky, ale stejně zůstane na účtu dostatečná rezerva. Kdyby se výše výdajů nezvyšovala (ve srovnání se sezonou 2018 a 2019, je samozřejmě možné příspěvky snížit na 50,- Kč dospělí / 20,- Kč junioři (příklad).

Rozhodně bych se však nevydával cestou nějakých odvodů za turnaje a hráče. I účetně to bude pěkný guláš. Nehledě na to, že tím pádem se bude muset oficiálně účtovat a přiznávat nějaký finanční výkaz z takových turnajů a vzhledem k tomu, že většina to dělá na černo a na vlastní pěst (týká se pořadatelů jednotlivců a "klubů" bez právní subjektivity, vidím v tom dost velký problém :-(

Další věc je jak se zachovat u startovného, které je symbolické (1,- Kč) nebo zcela zdarma? Rodamiento takových turnajů uspořádalo spoustu, že někteří hráči měli startovné zdarma (nováčci, prémioví členové, vlastníci voucherů) - to i za takovéto hráče bych musel odvádět 5 Kč nebo 30 Kč (za masters)?

Počítat kolik kdo utratí za turnaje, zda se mu to vyplatí či nevyplatí (ve srovnání s nynější výši člens. příspěvku) ap. je taky podivné :-) Jak jsem již mnohokrát zmínil, členský příspěvek nemá být vnímán jako vstupenka na mastery, mnoho kuličkářů to tak bere (zvláště v případě, kdy se někdo chystá pouze na jeden masters v roce). Vůbec by se to nemělo spojovat. My jsme stále tak benevolentní, že umožňujeme nováčkům nebo i zkušeným hráčům, kteří přijdou na svůj první masters někdy v červnu v daném roce, hradit členský příspěvek až na místě v den konání turnaje masters. Je to administrativně náročné, někdy nepřehledné a zatěžuje to i pořadatele (není přesná evidence členů v den konání turnaje, pořadatel se na to nemůže připravit). V každém sportovním svazu nebo i klubu je jasně daný termín do kterého se mohou platit příspěvky (třeba polovina ledna daného roku) a pak bohužel mají členové smůlu a je jim ukončeno členství. Noví zájemci o členství si pak většinou musejí počkat cca měsíc, než je jim členství schváleno a vyřízeny formality (průkaz člena, uhrazení příspěvku na účet ap.).

Zvažte tedy dobře zda chcete opravdu na VH prosadit odvody za každého hráče z turnaje.

Děkuji za pozornost

Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

22 pro 2019 15:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 24 zář 2018 19:06
Příspěvky: 89

Členské poplatky...
Rozhodně bych trval na placení převodem a do daného termínu, např. 31.3. Případně složenkou na účet...
Opozdilci a noví hráči si budou muset počkat třeba i měsíc, než jim bude členství schváleno. Nedovolil bych platbu v hotovosti přímo na Masteru. Proč?
Členský poplatek je jakási (symbolická) částka, kterou dávám najevo svou podporu svazu, dělám to dobrovolně a ne za účelem "zahrát si Master"...

_________________
To,že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

04 led 2020 09:19

Offline
Registrován: 26 zář 2019 09:23
Příspěvky: 57

Členské příspěvky do svazu bych zanechal. Filozofie toho prispevku by měla ale zahrnovat kam je vlastně nasměrován.. tudíž by od svazu měl být zpracovan návrh rozpočtu na daný rok. Aby bylo vědět co se z daných peněz platí. Jestli je příspěvek 200 Kč nebo 300 Kč při dnešních cenách je asi nepodstatné. Lidi jsou ochotni zaplatit 1000 Kč za sadu kuliček, ale kvůli 200 Kč příspěvku do svazu se pak dělá humbuk? To mně přijde podivné. Pro odvody z jednotlivých turnajů nakloněn nejsem, zejména s ohledem na přílišnou byrokracii s tím spojenou.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 led 2020 10:58

Offline
Registrován: 17 črc 2011 19:04
Příspěvky: 98

Ahoj, za mě jen pár poznámek. Tak zaprvé, systém na změnu v příspěvcích za členství v ČKS byl návrhem za účelem zvýšení počty hráčů na turnajích Masters, vycházející ze zkušenosti, kterou máme v našem klubu - kdy v roce 2019 jsme měli jen pět řádných členů. Není to dogma. Ale teď k diskuzi.

Osobně si myslím, že čím víc hraješ, tím víc platíš je zcela logické. Naopak mi přijde méně logické, že ten kdo odehraje pět Masterů platí stejně jako ten co se zúčastní jen jednoho, protože prostě na turnaje nikam nevyjíždí. Přitom Masters v místě bydliště by si zahrál.

Příklad Jirky Petráně s rozdílem 480,-, které se utratí za klobásu a pivo nechápu. To by totiž znamenalo, že v současném modelu rodina nejí ani nepije. Za mě blbost, omlouvám se.

K Danovi, podobná praxe funguje například u Stiga hokeje, kde pořadatelé odvádí svazu 50% ze startovného z každého turnaje a jsem přesvědčen, že takových svazů je více, jen jsem do nich nepronikl. Tady bych mohl argumentovat tím, že jsem v životě neslyšel o svazu, kde se hraje vrcholný turnaj systémem "mrtvých hráčů".
Ano, je možnost snížit členský poplatek třeba na 50,-, ale tím by svaz dost utrpěl, proto jsme hledali možnost jak svaz financovat minimálně v takovém rozsahu jako nyní, ale jiným způsobem.
V samotných odvodech pak zase takový problém nevidím. Kluby s právní subjektivitou by byly zcela bez problémů, Ti co pořádají turnaje tak nějak "bokem" mohou svazu 2x za rok poskytnout dar - ten si pak navíc mohou odečíst z daní.

S Honzou Fajtem souhlasím v tom, že by měl být předložen návrh rozpočtu na daný rok, protože bez toho se funguje dost špatně a pokud vím, jiné svazy své rozpočty běžně zveřejňují.


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

06 led 2020 12:16

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 26 zář 2018 08:12
Příspěvky: 44

Původně jsem se nechtěl nějak vyjadřovat k tomuto vláknu, ale když už tu Lukáš zmínil příklad jiných svazů, rozhodl jsem se, že napíši jak to chodilo v ČLHKK (Česká liga hráčů knoflíkové kopané), kde jsem byl členem od roku 1993 a když ještě liga fungovala.
Organizačně se ČLHKK velice podobalo ČKS a členská základna byla od 50 – 200 lidí. Zde ale nebyla možnost startovat na turnajích GP (obdoba masters) ani samostatných (open) bez placené registrace. Zde existovala roční klasická registrace (100 Kč) a nebo jen turnajová (20 Kč). Přesto každý kdo se zúčastnil nějakého turnaje byl řádným členem ČLHKK (krom turnajů propagačních obdoba nežebříčkových), jen s tou výjimkou, že ten kdo nebyl schopen dát na počátku roku plnou částku doplácel si pak v průběhu po menších částkách. Ten kdo měl plnou registraci pak měl ve své průkazce vylepenou známku pro příslušný rok a tou se prokazoval na turnajích. Každý kdo chtěl jezdit často na turnaje si dobře spočítal, že se vyplatí zaplatit na počátku více, aby ušetřil. Organizátor turnaje pak svazu odvedl mimo předepsanou část i tyto malé registrační poplatky.
Odvody s jednotlivých turnajů zde tedy také byly (myslím 10 Kč za každou osobu na turnaji) při startovném 30 – 50 Kč. S odváděním co si pamatuji nebyl žádný problém. Naopak svaz žádal i o státní dotace a pak dotoval jednotlivé turnaje např. proplácením části jízdného apod. Vše fungovalo velice jednoduše a ke všeobecné spokojenosti.


Nahoru Nahoru
  Profil
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na:  
cron