Přihlásit se | Registrovat


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

08 lis 2018 08:50

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Téma: Turnaj mistrů

Otevírám diskuzi k tomuto tématu (na základě zaslaných žádostí / také jedno z témat probíraných na jednáních VV).


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 lis 2018 16:13

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Návrh 1 (Pavel Zoufalý):

"Letos se potvrdilo, že TM ve své současné podobě nic neřeší z hlediska pořadí NŽ ani když je zařazen do kategorie Supermasters. Ale nechce se mi opouštět myšlenku, že by ti nejlepší hráči měli hrát TM systémem každý s každým. (...)
Předkládám tedy svůj návrh, jak by mohl TM v dalších letech probíhat:
Turnaje by se zůčastnilo 32 hráčů.
V první fázi turnaje by sehráli zápasy hráči na 17. - 32. místě, kteří by byli rozděleni do 4 skupin po 4. Z každé skupiny by postoupili 2 nejlepší, čímž bychom dostali 8 hráčů.
V další fázi by se k těmto 8. hráčům přiřadili hráči na 9. - 16. místě a postup by byl stejný, jako předtím.
V další fázi by na postupující z těchto skupin čekali hráči na 1. - 8. místě a celé by se to zase opakovalo.
Z této fáze by vzešlo 8 nejlepších, kteří by si pak zahráli každý s každým.
Takto to navrhuji proto, že 4 skupiny po 4 hráčích se dají odehrát poměrně rychle a ti nejlepší z NŽ by za svoje celoroční výkony měli být přece jen nějak odměněni, takže by nastoupili až do závěrečných fází turnaje.
Otázkou zůstává, na kolik vítězných her by se měly jednotlivé fáze turnaje hrát."


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

14 lis 2018 16:22

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Návrh 2 (Daniel Beseda):

1. Já osobně jsem (dlouhodobě) stále pro to, aby TM byl mimo národní žebříček, jako další fáze, jako je tomu v různých jiných ligách. Klidně bychom mohli TM i výrazněji ocenit, bude li rozpočet trochu vyšší, viz nyní chybí na účtu např 5500 Kč za členy kteří letos neuhradili příspěvky (ap.). Klidně bych viděl NEŽEBŘÍČKOVÝ turnaj mistrů pro 12 hráčů, např. někde v rámci jiné sportovní akce (divácká kulisa), třeba Pardubice, kde by rozpočet byl 10 tisíc na ceny (...).

2. Všechny ostatní varianty, než výše uvedená, budou vždy horší a budou dělat stále potíže. Vezměme si jen kolik se upravovalo návrhů, vznikalo kategorií turnajů, měnili se koeficienty, remcalo se na to, že TM nic neovlivní atd atd (...). Takže pokud neprojde můj návrh (Turnaj mistrů jako nežebříčkový), je mi vcelku jedno která jiná varianta projde :-) ;-)

3. Jsem razantně proti návrhu / nápadu Petra Honců (nic samozřejmě osobního Petře ;-) ) ohledně fiktivních účastní hráčů v TM.

Daniel Beseda


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

16 lis 2018 00:33

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 10 črc 2013 21:00
Příspěvky: 62

Stručné vyjádření k návrhům na turnaj mistrů:


Ad návrh 1


1) Takový turnaj se mi líbí, ale nenazval bych ho turnajem mistrů

2) Byl by to jediný turnaj, který by trval dva dny

3) Pokud se kuličky zvednou, a bude chodit na turnaje master 50 hráčů, tak tento turnaj bude podprůměrně bodově hodnocen (-10b pro vítěze)

4) Pokud se ho spekulativně nezúčastní dosud vedoucí hráč, tak - 20b pro vítězeAd návrh Dan Besedy


1) TM je nejznámější z tenisu. Tam se účastní 8 nejlepších singl hráčů a (kromě cca 8 mil USD :-) ) se body rozdělují a míchají pořadím.

(Asi by stálo za anketu, pro kolik hráčů by byl zajímavý nežebříčkový Turnaj Mistrů v Pardubicích, s motivací vyhrát nějakou cenu v řádu jednotek ticíc korun).


2) Nechápu jaké "stálé potíže" by působila moje varianta (kromě těch psychických). Prezidentovi, když neprojde jeho varianta, by nemělo být jedno jaká jiná projde.

Měla by projít ta druhá podle něj nejlepší. Přístup "když nebude po mém, tak si dělejte, co chcete? To snad ne! (...taky nic ve zlém :-) )


3) Zopakuji výhody mé varianty. (12 nejlepších, fiktivní účast doplňku do 1/10 počtu hráčů plovoucího žebříčku, 13. a další hráči mají sdílené poslední místo, a tedy 3 nebo 4 body, podle kategorie, kam se TM zařadí)

1) Je to turnaj mistrů, a tedy těch za sezónu nejlepších

2) Je zabezpečen bodový zisk jako jeden z nejlepších masterů/supermasterů, podle toho, kam se zařadí

3) Je to vyvrcholení sezóny

4) Bodový odstup hráčů je jako při účasti 1/10 PŽ, a tedy další místa mají smysl (Pokud by bodový zisk vycházel z 12 účastnících se hráčů, tak bodový zisk vynuceně velice rychle padá, a třeba již třetí místo je bodově nezajímavé).

5) Je to varianta odolná proti spekulativní neúčasti kteréhokoliv hráče!!!

6) Fiktivním účastníkům se připisuje bodová hodnota, která absolutně nic neřeší. Je vyloučená jakákoliv změna v pořadí. Souhlasím, že systémově je fiktivní účast "divná", ale pokud nechceme zasahovat do SW (a to nechceme), tak je to podle mého soudu, nejlepší řešení.
Popravdě, při svém projevu na TM (-viz fotečky Marťana) jsem necítil ani zájem ani podporu pro můj návrh, a to tam byli hráči, kterým by na tom mělo nejvíce záležet, tak jsem si řekl, že už toho nechám.

Ale návrhy 1) a 2) mě opět vyprovokovaly. Teď mám pocit, že jsem udělal maximum, a už s čistým svědomím ustoupím do pozadí, a bude od mě klid,... pokud se mě někdo na něco nezeptá :o)


Ať žijou kuličky!


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

19 lis 2018 09:24

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Petře, díky za příspěvek, těší mě, že někdo přispívá, někteří kuličkáři mi něco k tomu říkají osobně, ale sami se vyjádřili, že do Fora psát nechtějí atd. Od toho to tady je, já uvítám jakékoliv příspěvky, nejde o žádnou kritiku, dohadování se ap. - jde o to, že si člověk třeba uvědomí na základě reakcí, námětů, protiargumentů, že jeho úvahy nejsou v praxi realizovatelné a může se připravit kvalitní návrh pro příští sezónu ;-) Proto všem přispívajícím moc děkuji a vážím si toho. Až by se skoro slušelo říct, že na "remcání" v průběhu příští sezóny nebude brán zřetel, pokud se ten dotyčný nevyjádřil k některému z témat tady ve Foru, nebo nepodal návrh na téma, které zde zatím chybí ;-)

K bodu č. 2 (Petr H.): "... Prezidentovi, když neprojde jeho varianta, by nemělo být jedno jaká jiná projde. Měla by projít ta druhá podle něj nejlepší. Přístup "když nebude po mém, tak si dělejte, co chcete? To snad ne! (...taky nic ve zlém :-) )"

Petře, samozřejmě pod to nezahrnuji všechny nové návrhy, které někdo předloží (např. Pavouk na 1 vítěznou hru s 1 kuličkou :-D ... Děkuji za upozornění a upřesňuji, tedy, že jsem tím měl na mysli, zbylé odzkoušené herní systému TM, které jsme použili v minulých letech (2018: TM pro 12 hráčů zařazený do kategorie Supermasters; 2016-2017: TM pro 1/10 hráčů z NŽ v kategorii Masters; x - 2015: TM pro 12 hráčů v kategorii Masters).

Díky Petře
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

27 lis 2018 21:09

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 20 říj 2008 20:11
Příspěvky: 362

Myslím, že jsem byl první hráč, který začal aktivně řešit pár let zpět ještě s Petrem Šejbou TM díky tomu, že bodová hodnota tohoto turnaje byla hluboko pod jakýmkoliv jiným turnajem katerogie masters. Samozřejmě jsem chtěl bodové navýšení turnaje. Během našich rozhovorů a díky Petrově argumentaci jsem pochopil, že jakékoliv UMĚLÉ navýšení koeficientu nebo bodové hodnoty je z hlediska principu a logiky co se týče dlouhodobé soutěže (NŽ) špatné.

Ještě bych chtěl k tomuto dodat, že když jsem se xkrát zpětně prokousával kuličkovými pravidly, schválenými návrhy, Petrovým weblogem a vším možným abych poznal veškeré kuličkové principy, historii atd., našel jsem i diskusi ohledně toho jak vznikl vzoreček pro výpočet bodů z turnaje a z dlouhodobého hlediska je to pro mě jedna z nejgeniálnějších věcí :idea: , kterou v kuličkách máme a s kterou někdo přišel.

Tím se dostávám tak nějak automaticky k návrhu Petra H. (návrh č.1)

Chápu, že se Petře snažíš o to, aby se bodová hodnota turnaje zvedla a ještě takovým stylem, aby bodové rozestupy mezi jednotlivými pozicemi byly zajímavé pro větší množství hráčů než jak je tomu nyní, dále chápu to, že chceš aby byl tento turnaj odolný proti spekulativní neúčasti, ale..

- nelíbí se mi, že by jeden jediný konkrétní turnaj v roce měl mít jiný vzoreček či pravidla pro výpočet bodů než zbylé turnaje po celý rok. Po celý rok máme stejná pravidla pro výpočet bodů z turnaje v závislosti na tom jací hráči z 1/10 žebříčku jsou na turnaji přítomní(hlavní kritérium) či kolik hráčů se turnaje zůčastní(vedlejší kritérium) právě díky onomu našemu geniálnímu vzorečku.


návrh Pavla Z. (návrh č.2) jestli ho chápu správně

hráči 17-32 -> 4 skupiny po 4 hráčích = 3 kola
hráči 9-16 + 8 nejlepších z předešlých skupin -> 4 skupiny po 4 hráčích = 3 kola
hráči 1-8 + 8 nejlepších z předešlých skupin -> 4 skupiny po 4 hráčích = 3 kola
8 nejlepších systémem KK = 7 kol

celkem 16 kol

ještě by tu šlo případně pro urychlení turnaje (mínus jedno kolo) udělat to, že se nikdy v prvních 3 úrovních skupin (3x 4 skupiny po 4) nepotkají stejní hráči v po sobě jdoucích skupinách a potkali by se až v posledních dvou (4x4 a 8KK) a jejich vzájemné zápasy ze skupin 4x4 by se automaticky promítly do 8KK.

- Docela by mě bavilo jako pořadatele si hrát s rozklíčováním a nasazením do skupin tak, aby se stejní hráči potkali v jednotlivých skupinách co nejméně a i si udělat nějakou časovou osu pro začátky jednotlivých skupin atd., jako hráči se mi líbí systém skupin, ale spíše převládají smíšené či negativní pocity viz níže..

- nedovedu si jako pořadatel představit to složité domlouvání a komunikaci s hráči během závěrečného týdne tak, aby na turnaj přijelo skutečně 32 hráčů
- nedovedu si představit to, že by se jakákoliv fáze turnaje hrála na 2 vítězné a ne na 3.
- nedovedu si představit to, že by se turnaj stihl dohrát do tmy (na takovýto typ turnaje kde budou hrát zároveň 4 dvojice nemáme patřičné osvětlení)
- nedovedu si představit to, že bych jako hráč na jakémkoliv místě NŽ jel na TM přes celou republiku, kde budu mít garantované pouhé tři(dva) zápasy a pak další pouhé tři v dohrávkách, které mě stejně už nebudou bavit a za dvě hodiny bych jel zpátky domů a tím pádem se obávám, že by tato forma turnaje s takhle malou garancí zápasů nepřilákala velký počet hráčů a automaticky šla bodová hodnota turnaje značně dolů.

návrh Dana (návrh č.3) udělat TM jako nežebříčkový
- myslím, že se proti tomuto návrhu zamítavě vyjádřila většina delegátů na VH v březnu 2018

Dalším návrhem byl turnaj mistrů úplně zrušit a nahradit ho klasickým masterem (návrh č.4)
- myslím, že se proti tomuto návrhu zamítavě vyjádřila většina delegátů na VH v březnu 2018

můj návrh (návrh č.5)
Vrátím se zpět k poslední větě prvního odstavce. Díky tomuto jsem přišel tři roky zpátky s návrhem rozšířit počet hráčů pro TM z oněch 12ti na 1/10 NŽ(cca 30).

- díky většímu počtu hráčů se automaticky zvedly bodové hodnoty pro turnaj a zároveň byl menší bodový rozestup mezi jednotlivými pozicemi
- byl zachován logický princip se všemi ostatními turnaji jak kategorie masters tak i open co se týče výpočtu bodů do NŽ, žádné umělé navýšení bodů
- díky tomu, že se na tento "TM" kvalifikovalo více hráčů byla automaticky pro více hráčů větší motivace se na turnaj dostat a ještě si vylepšit body a pozici v NŽ.
- díky větší účasti bude mít více hráčů stejné možnosti si turnaj masters/supermasters opravit
- díky tomu, že má účast zajištěnou 1/10 hráčů je tento "systém" odolný proti poklesu či nárůstu členské základny daného roku, protože výpočet bodů pro jakýkoliv turnaj se dělá právě z oné 1/10 NŽ(sice plovoucího, ale ty žebříčky se koncem roku +- moc neliší) V případě, kdy bude členská základna rok co rok růst jak máte v plánu už několik let, tak na TM pro 12 hráčů bude bodů čím dám tím méně a kdyby se rozrostla na více než 350, 400 hráčů v plovoucím NŽ tak i body pro TM v návrhu č.2 budou menší než v této.

- Negativem pro hráče TOP10 bylo naopak to, že pro ně nebylo kvalifikovat se na tento "TM" motivační a nepovažovali turnaj za TM jako takový a určitě ano, mají pravdu. K tomuto jen takové malé srovnání-> když se pořádalo MS tak jistou účast mělo snad nejlepších 30 hráčů NŽ a ještě jsme ve VV rozdávali divoké karty a taky nikdo veřejně nevolal po tom, že to není MS jako takové a hráči TOP10 NIKDY nelobovali za to, aby se hrálo na MS s méně účastníky nebo třeba systémem KK.

***

Máte tu několik variant jak pro počet účastníků tak i pro herní systém TM, třeba má ještě další Dan u sebe nebo je dostane, stačí si jen vybrat.

Osobně si myslím, že pokud budou chtít hráči TOP10 více bodů na TM, tak se budou muset smířit s umělým navýšením bodů a vše co s tím souvisí viz Petrův návrh a i kdyby to chtěli, nemyslím si, že toto VV schválí ač by v návaznosti na takovýto případný výsledek hlasování měl a nebo se počet kvalifikovaných hráčů pro TM bude muset zvednout na minimálně 1/10, protože jinak pro vás ty body nebudou NIKDY zajímavé.

V případě, kdy si zvolíte standardní výpočet a zároveň i standardní počet 12ti hráčů tak body budou +- stejné jako tomu bylo letos a nemůžete se pak divit, když pro nejlepší hráče "skončí" sezóna již před tímto turnajem.

***

Výběr počtu hráčů pro TM či herního turnaje si představuji následovně, viz jednoduchej příkladovej nástin:

dají se dohromady všechny varianty pro počet hráčů na TM a u každé varianty počtu hráčů budou uvedeny všechny uvažované herní systémy:

1.1 - 12
1.1.1 - KK
1.1.2 - KK + semifinále a finále
1.1.3 - návrh Petra H.
atd

1.2 - 32
1.2.1 - varianta Pavla Z.
1.2.2 - skupiny s přechodem do dalších skupin
1.2.3 - skupiny s přechodem do pavouka na 2 prohry
atd

1.3 - 1/10
1.3.1 - skupiny s přechodem do dalších skupin
1.3.2 - skupiny s přechodem do pavouka na 2 prohry
atd

1.4 - neomezený počet hráčů (standard masters)

1.5 - atd

Díky tomuto komplexnímu rozklíčování se nestane to co se stalo vloni. Hráči budou vědět přesně o všech variantách, o čem hlasují a jak přesně může vypadat TM a jestliže si vyberou jakoukoliv variantu ať se tak hraje.

Pro hlasování, rozhodování o koncepci TM bych udělal zcela jiná rozhodovací "kritéria, klíč" než jak je Dane popisuješ viz viewtopic.php?f=12&t=1789 a konkrétně se jedná o toto ->
Dan píše:
V případě, že budete vkládat reakci / příspěvek / diskuzi, poprosím nakonec o podpis (např. "Lukáš Vlček", "Marek Šiňanský" ...). Pokud budete svou reakcí zastupovat názor celého svého kubu, pak uveďte na konec např. "Hanácká Trefa", ap. Stejně tak pokud se jedná o názor např. několika jednotlivců ("Martin Dostál, Petr Honců, Martin Mišovič"). Takové příspěvky budou argumentačně silnější při projednávání těchto bodů v rámci VV.

Nesouhlasím s tím, že by příkladově kluby HT, Chrobáci měly mít argumentačně silnější příspěvky ohledně TM než třeba dvojice Martin Mišovič + Martin Dostál, to je stejná blbost, jako kdyby příspěvky těchto dvou hráčů týkajících se konání/nekonání MČR žen byly upřednostněny před názorem Katky Mišovičové.

Má představa o průběhu hlasování je taková, že by v první fázi o počtu hráčů na TM hlasovali pouze hráči, kteří se ho účastnili za dejme tomu posledních 3-5 let (nepočítal bych roky 2016-2017) a za každou svojí nominaci či účast dostali jeden hlasovací hlas, tj. příkladově hráč A 5 hlasů, hráč B 1 hlas.

- V případě, kdy by vyhrála varianta 12ti hráčů, tak by stejní hráči hlasovali i o "herním systému", sem spadá i návrh č.1 Petra H..
- V případě, kdy by vyhrála varianta jiného počtu hráčů (ať už 32 nebo 1/10 atd.) tak by se do tohoto hlasování přidali i hráči, kteří se zúčastnili TM za roky 2016-2017 a hlasovalo by se čistě o herním systému opět stejnou logikou

Tímto se nestane to, že bude hlasovat o TM ten, kdo se ho nikdy neúčastnil a zároveň hráči, kteří se nominují rok co rok ho budou mít možnost ovlivnit více než hráči, kteří se TM zúčastnili třeba jen jednou.

Zároveň by člen VV hlasoval na základě výsledků tohoto průzkumu a nemohl by přijít s principielně a logicky hodně špatnou argumentací jako jsem slyšel na VH v březnu 2018 ála (hlasoval jsem pro koeficient 5, protože jsem se radil s HT a s Chrobáky a těm se to líbilo, tedy s kluby jejichž hráči se do té doby do TM o 12ti hráčích nikdy nekvalifikovali natož aby ho vůbec hráli..)

Martin


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

02 pro 2018 23:50

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 10 črc 2013 21:00
Příspěvky: 62

Díky Martinovi za rozsáhlý příspěvek, který má hlavu a patu, jak jsme u Martina zvyklí!
Mám dost dobrou představu, kolik to zabere času, tak vysekávám poklonu.

S Turnajem Mistrů nemůžeme "správnou variantu" nikdy najít! Je to z principu!
Chceme dvě (možná i více) protichůdné věci naráz, takže zásadní, nepřekonatelný konflikt.
Nemůže být turnaj jiný než ostatní, ale zároveň stejný jako ostatní.
Nelze pro málo obsazený turnaj dosáhnout bodového zisku, kterého je možné dosáhnout jen pro hodně obsazený turnaj.
Nelze turnaj jen pro nejlepší udělat zároveň pro všechny.

Jsem systémový člověk a nesystémové věci mi vadí. Takže i můj návrh na TM mi vadí. Je nesystémový, musím dát všem oponentům za pravdu.
Ale je to "nejmenší zlo", jaké jsem dokázal vymyslet. A že je to nesystémové se nedivím, protože, zkrátka a dobře, systémově to nejde.
Samozřejmě je to výsledek mých priorit, které na TM kladu, které se nemusí shodovat s prioritami někoho jiného:
1) TM je turnaj hráčů za danou sezónu nejlepších ("mistři" hrají s "mistry", a pro všechny hráče je motivační se mezi ty kvalifikované dostat)
2) TM se hraje se herním systém každý s každým, neboť takový systém má největší aktuální vypovídací schopnost
3) TM je vyvrcholení sezóny, a tedy bodová hodnota taková, aby tomu tak mohlo být
4) TM by měl být odolný proti spekulativní neúčřasti (jinak by mohlnarušen bod 3 ))K dalším návrhům:


č. 2

32 účastnících se hráčů nedává opodstatnění pro název trunaj mistrů

(další mínusy, dlouhý potřebný čas na turnaj, hráči 1 - 8 čekají 6 kol, než si zahrají....jsou již podružné.)


č. 3

TM jako nežebříčkový
...to je možné, ale domnívám se, že by to po několika letech skončilo jeho úplným zrušenímč.4

úplně zrušit a nahradit ho klasickým masterem
Turnaj mistrů nemůže být něčím nahrazen. Buďto je a nebo není.

(Jiný turnaj s tak bídnou bodovou hodnotou neexistuje, takže ho vlastně nic nemůže nahradit :o) )

Předpokládám, že splynou Mastery a Supermastery zpět jen k Masterům, pak bude turnajů Master dost.


č.5
1) odvodit bodování od 1/10 PŽ považuji za správné
2) turnaj pro cca 30 hráčů bych nenazval turnajem mistrů
(čím se liší od jiných turnajů? jen tím, že je uzavřený a hraje se jiným systémem. Kdo jsou tam ti "mistři"?
Těch prvních 16 nebo 8, kteří jsou zvýhodnění herním systémem?)
3) když se spekulativně nezúčastní vedoucí hráč, tak odhaduji pokles bodů pro vítěze o 20 b, což je hodně.

Petr


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

04 pro 2018 19:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Díky vám oběma :-)
Přesně jste to shrnuli a každý kuličkář se může tedy vyjadřovat k jaké variantě je nakloněn.

Jen se vrátím k té věci uvádění jména/klubu. Asi to bylo nepochopeno. Jednalo se mi o to, aby bylo na první pohled zřejmé, že jde o názor pouze osobní, jednoho kuličkáře, nebo názor za celý klub (probráno například v rámci klubové schůze). Za druhé, již jsem to někdy někde říkal, nejedná se i žádné hlasy ani hlasování, tohle není žádné referendum :-) .. Hlasuje pouze výkonný výbor (případně valná hromada).. každý člen výkonného výboru, s dovolením, si udělá obrázek o tom, čí argumenty jsou či nejsou hodnotnější.

Takové "ankety" v rámci Fóra opravdu nejsou, a ani nemohou být, závazná pro hlasování členů VV. Na druhou stranu však mohou hodně ovlivnit, to nepopírám.

Díky
Dan


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 

#

06 pro 2018 11:28

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 20 říj 2008 20:11
Příspěvky: 362

Dane, nevím z čeho jsi usoudil, že to nebylo pochopeno a proč zde mluvíš o tom, že se nejedná o žádné hlasy, referendum atd., to je snad každému jasné. Hlasování o čemkoliv probíhá zcela jinou formou. Mluvil jsem čistě o síle argumentů, kdy jsem vyjádřil nesouhlas nad logikou toho, co jsi napsal a uvedl jsem i vzhledem k tomu, s jakými argumenty jste někteří přišli ohledně loňského TM a celého soutěžního ročníku jednoduchej příklad, kterej je snad každému jasnej.

Můžeš tu tedy prosím podrobně rozepsat jak bude probíhat jednání a hlasování členů VV ohledně TM?

- bude nějaký průzkum?
- kdo se ho bude účastnit?
- jakou sílu budou mít v tomto průzkumu hráči, kteří se nominují rok co rok narozdíl od hráčů, kteří se ho účastnili pouze jednou?

- bude na tomto případném průzkumu vůbec záležet a budou členové VV rozhodovat a hlasovat v závislosti na přání hráčů nebo si domluví něco jiného s hráči, kteří se TM nikdy neúčastnili, tzn. takové to klasické "o nás bez nás" jak jste nám to někteří ukázali minulý rok?

- nebo bude toto téma předmětem VH, kde se to stejně jako třeba počet započítávaných republikových turnajů atd odhlasuje?
- atd atd..

Bylo by opravdu fajn sem dát nějaké informace, protože jak už psal Petr, tyhle příspěvky atd. zaberou mega a mega času a energie a jestliže nás, hráče z tohoto vynecháte a členové VV budou o tomto hlasovat tak, jak se domluví ve svých klubech (často s hráči, kteří se nikdy na TM nekvalifikovali), tak pak není opravdu důvod sem psát a vlastně se o cokoliv v rámci celého fungování ČKS snažit a angažovat, to můžu jít dělat něco užitečnýho, víš moc dobře o čem mluvím..

Martin


Nahoru Nahoru
  Profil
 

#

07 pro 2018 00:55

Offline
Uživatelský avatar
Registrován: 11 říj 2010 08:32
Příspěvky: 524
Věk: 42
Bydliště: Praha 10 - Strašnice

Můj dlouhodobý názor je, že tyto věci (TM, propozice MČR ap.) by měla mít na starost odborná komise "STK - Sportovně technická komise", jak je tomu u většiny sportovních svazů. Pokud by to bylo nereálné (nevím ale proč?), měla by podobu TM 2019 odhlasovat Valná hromada. Svaz a VV musí řešit také spoustu jiných důležitých úkolů, zejména se prioritně zaměřit na rozšíření členské základny (113 řádných členů je opravdu tristní počet) a hledání nových míst (+ zakládání nových kuličkových klubů).


Nahoru Nahoru
  Profil Zobrazit autorovy stránky 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma
 Stránka 1 z 1  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Přejít na: